Filtry do basenów, pompy i inne akcesoria

Pokaż na stronie

113 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość 274 cm
Dozowanie 1 tabletka na 10m3 wody co 7 dni, przy temperaturze powyżej 25stopni C zastosować 2 tabletki na 10m3 wody.
Opakowanie 0,1 kg
Długość 12,5 cm
Wydajność 1249 l/h
Wydajność 2006 l/h
Wydajność 3028 l/h
Wydajność 5678 l/h
Wydajność 9463 l/h
10 20 50 100 Ofert na stronie

Posiadanie basenu, zwłaszcza w większym rozmiarze, a więc rozkładanego raz, na początku sezonu, wiąże się z  koniecznością utrzymania wody w odpowiedniej jakości. Podstawowym akcesorium, które jest pomocne w tym zadaniu, będzie filtr do basenu. Umożliwia on dokładnie oczyszczenie wody z fizycznych, ale również chemicznych zanieczyszczeń. Zależnie od tego, jakie medium filtr ma w sobie, może mieć bardzo szerokie zastosowanie. Z kolei pompa do basenu będzie na bieżąco wprawiała wodę w ruch, pompując ją stale przez media filtracyjne. To skuteczne rozwiązanie profilaktyczne, ale i działanie w razie zabrudzenia wody.

Każdy filtr do basenu dostępny w ofercie powinien być dostosowany do tego, jaka pompa do basenu jest dopasowana do danego jego modelu. Ważne jest, aby miała przepustowość dopasowaną do pojemności samego zbiornika. Jeśli na działce stoi basen, akcesoria do niego przydatne - prócz pompy i filtra - to również chemia basenowa. Zapobiega ona rozwojowi groźnych dla zdrowia bakterii i glonów.

Pompy basenowe i inne akcesoria niezbędne do utrzymania czystości wody

Basen w ogrodzie jest marzeniem wielu osób. Latem nie ma nic przyjemniejszego niż kąpiel w chłodnej wodzie. Baseny na świeżym powietrzu niestety szybko ulegają zanieczyszczeniu. Trafiają do nich nawiane liście, gałęzie i owady. Na dnie zbiera się piasek, a do wody trafiają olejki do opalania i często chorobotwórcze drobnoustroje. Jak utrzymać wodę w basenie w czystości, aby zawsze była gotowa do kąpieli?

W tej kategorii znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria i sprzęt, który pozwoli Ci zachować wodę w czystości. Dostępne są najróżniejsze pompy do basenu i filtry, które pracując, oczyszczają wodę z zanieczyszczeń stałych. Pompy basenowe dostępne w tej kategorii nadają się do basenów o różnej pojemności. Znajdziesz modele do niewielkich ogródkowych basenów rozporowych, jak i dużych stelażowych.

Oprócz tego znajdziesz także chemię basenową i zestawy do czyszczenia basenu. Ważne jest również utrzymanie odpowiedniego pH wody w basenie. Do jego sprawdzenia przydadzą Ci się specjalne testery, z kolei w celu obniżenia lub podwyższenia pH skorzystaj ze specjalnych tabletek.

Po co montować pompy do basenu?

Do otwartego basenu często lądują większe zanieczyszczenia nawiane przez wiatr. Możesz je wyłowić specjalnym podbierakiem, jednak czynność ta jest bardzo praco i czasochłonna. Lepszym rozwiązaniem są pompy do basenu zasilane energią elektryczną. Wystarczy, że będą pracowały codziennie przez kilka godzin, a będziesz mógł cieszyć się czystą wodą.

W tej kategorii znajdziesz pompy do basenu o różnej wydajności. Mniejsze doskonale sprawdzą się w niewielkich dmuchanych lub rozporowych basenach. Modele o większej wydajności spokojnie oczyszczą większy basen stelażowy.

Pompy wyposażone są w filtr najczęściej piaskowy lub papierowy, a także dwie rurki, którymi woda zostaje zaciągnięta do pompy, przepuszczona przez filtr i wpuszczona z powrotem do basenu. Ten zamknięty obieg gwarantuje czystą wodę w całym zbiorniku.

Baseny ogrodowe bez regularnego czyszczenia szybko zamieniłyby się w zbiornik pełen liści gałęzi i owadów. Kąpiel w nim z pewnością nie należałaby ani do przyjemnych, ani bezpiecznych.

Filtry do basenu i inne akcesoria do czyszczenia basenów

Najszybciej zużywającym się elementem pompy do basenu jest jej filtr. To na nim zatrzymują się wszelkie zanieczyszczenia z wody. Filtry do basenu w zależności od rodzaju należy wymieniać raz na sezon lub rzadziej.

Istnieje kilka rodzajów filtrów. Najpopularniejsze są filtry do basenu papierowe. Ich zakup wiąże się z niskim kosztem, jednocześnie jednak są najmniej trwałe. Swoim wyglądem przypominają tubę, na której umieszczono prostokątne fragmenty papieru. Dobierz dobrze rozmiar filtru do swojej pompy. Każdy model wymaga nieco innego rozmiaru.

W tej kategorii znajdziesz także inne uzupełnienia pomp w postaci syntetycznych kuleczek. Wystarczy wypełnić pojemnik pompy kuleczkami i go włączyć. To rozwiązanie jest o wiele trwalsze. Po skończonym sezonie lub w razie potrzeby możesz wyczyścić kuleczki i ponownie włożyć do filtra.

Ostatnim rodzajem wypełnienia pompy jest piasek. Jest on najtrwalszy, ale jednocześnie mniej skuteczny od np. kuleczek filtracyjnych. Doskonale jednak zatrzymuje większe zanieczyszczenia. Jego wymianę możesz przeprowadzać co kilka sezonów.

Zadbaj o czystość wody – wybierz chemię oraz akcesoria basenowe

Pompa filtrująca do basenu nie jest jedynym elementem niezbędnym do zachowania higieny w basenie. Doskonale zbiera większe zanieczyszczenia, jednak z tymi, których nie widać gołym okiem już sobie nie radzi. Zatem pompa filtrująca do basenu powinna być uzupełniona chemią.

Chemia basenowa to ogólna nazwa na różnego rodzaju preparaty, które dodaje się do wody. Mają one postać tabletek lub płynu, który wlewa się bezpośrednio do wody. Chemia basenowa w postaci tabletek powinna być zamknięta w specjalnym podajniku, aby nie przeszkadzała podczas kąpieli.

W tej kategorii znajdziesz preparaty odkażające, które doskonale zabijają wszelkiego rodzaju drobnoustroje chorobotwórcze. Zazwyczaj są na bazie chloru. Oprócz tego warto uzupełnić swoją półkę o preparaty glonobójcze, a także do klarowania wody. Dzięki temu utrzymasz nieskazitelnie czystą wodę, w której z chęcią się wykąpiesz.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.