Odkurzacze warsztatowe i worki do odkurzaczy

Pokaż na stronie

103 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Moc 1000 W
Rodzaj z workiem
299 00 szt.
Tylko online
Moc 1200 W
219 00 szt.
Tylko online
Moc 1600 W
419 00 szt.
Tylko online
Moc 800 W
189 00 szt.
Typ worki
Typ wkład do odkurzacza
Moc 1400 W
Rodzaj z workiem
Moc 1250 W
Rodzaj ze zbiornikiem
Typ worek do odkurzacza
Typ worek do odkurzacza
Moc 1500 W
Rodzaj z workiem
Moc 1500 W
Rodzaj z/bez worka
Typ worek do odkurzacza
Moc 1400 W
Rodzaj z workiem
Typ worek do odkurzacza
10 20 50 100 Ofert na stronie

Standardowe, domowe odkurzacze nie radzą sobie z pyłem budowlanym i innymi zanieczyszczeniami, powstającymi tradycyjnie w warsztatach. Wszelkie prace remontowe oraz majsterkowanie wymaga zatem specjalistycznego sprzętu do sprzątania. W sklepie Bricomarche znajdziesz wysokiej jakości odkurzacze warsztatowe. Proponujemy urządzenia o zróżnicowanym poziomie mocy i różnorodnych funkcjach. Wiele urządzeń może na przykład pracować zarówno na sucho, jak i na mokro. Wyposażone są też w pojemne i bardzo szczelne zbiorniki na nieczystości. Większość modeli posiada również wygodne rączki i kółka, dzięki którym odkurzacz może się przemieszczać nawet po nierównej nawierzchni. Dodatkowo wymienne nakładki umożliwiają dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc, w tym we wszelkiego rodzaju szczeliny. Proponujemy nie tylko funkcjonalne odkurzacze warsztatowe, ale i oryginalne akcesoria do odkurzaczy, w tym pojemne worki do odkurzaczy. Stawiamy przy tym wyłącznie na solidnych i sprawdzonych producentów tego typu urządzeń. Zapraszamy do zakupu. Polecamy też inne produkty, wzbogacające amatorski i profesjonalny warsztat.

Odkurzacze przemysłowe idealne do utrzymania porządku na placu budowy

Każde miejsce ma swoje specyficzne zabrudzenia, które można zebrać odpowiednim odkurzaczem. Domowe modele doskonale zbierają okruszki i kurz z podłogi czy dywanów, jednak z cięższymi zabrudzeniami właściwymi dla placów budowy czy magazynów materiałów budowlanych z pewnością sobie nie poradzą.

Na placu budowy czy w remontowanym lokalu należy utrzymać porządek. To dzięki temu jesteś w stanie wykonać kolejny etap prac. Trudno sobie wyobrazić malowanie ścian w pomieszczeniu pełnym pyłu gipsowego pozostałego po szlifowaniu. Do jego usunięcia najlepiej nadają się odkurzacze przemysłowe. W tej kategorii znajdziesz modele uniwersalne o pojemniku o różnej wielkości. Odkurzacze przemysłowe różnią się także filtrem, który zabezpiecza silnik przed dostępem pyłu i innych zabrudzeń.

W tej kategorii znajdziesz także poręczne odkurzacze ręczne, które doskonale sprawdzą się do usuwania zabrudzeń z miejsc trudnodostępnych. Możesz skorzystać także z dmuchaw, które ułatwiają zbieranie odpadków w jednym miejscu i dokładne oczyszczanie powierzchni, którą dalej chcesz wykańczać. Znajdziesz tu także szereg akcesoriów, które zwiększają funkcjonalność. Odkurzacze przemysłowe mogą być bezworkowe lub z workiem. Ich zapas znajdziesz w tej kategorii produktów.

Funkcje odkurzaczy budowlanych, których próżno szukać w domowych modelach

Czym właściwie różnią się odkurzacze budowlane od domowych? Przede wszystkim mocą. Mają one za zadanie zebrać różnego rodzaju zabrudzenia od lekkiego pyłu gipsowego po rozlane emalie czy nawet większe kruszywa. Warto wybierać urządzenia o mocy silnika od 1200 do 1800 W.

Drugą różnicą jest pojemnik na zabrudzenia. W tej kategorii znajdziesz odkurzacze budowlane o pojemności od 15 do 30 litrów. Sposób zbierania zanieczyszczeń zależy od konkretnego modelu. Możesz wybrać odkurzacze workowe lub bezworkowe.

Pył gipsowy jest zabrudzeniem, którego bardzo trudno się pozbyć. Jest lekki i przylega do wszystkiego. To właśnie on jest bardzo częstym powodem awarii nieprzystosowanych odkurzaczy, dlatego odkurzacz budowlany powinien być wyposażony w dobry filtr, który będzie chronił silnik przed zabrudzeniem. Filtry w odkurzaczach chronią także przed wydostawaniem się pyłu ze zbiornika. W tej kategorii znajdziesz modele z filtrem wodnym, falistym, piankowym czy harmonijkowym.

Odkurzacze te mają także często możliwość wydmuchiwania powietrza, co przydaje się przy zbieraniu większych, ale lekkich odpadków w jedno miejsce. Ich rurę możesz często podłączyć także bezpośrednio np. do szlifierki i automatycznie usuwać pył tworzący się podczas szlifowania gipsowych ścian czy elementów drewnianych. W ten sposób znaczne zaoszczędzisz czas podczas ostatecznego sprzątania miejsca pracy.

Odkurzacze tego typu są także znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Wykonane są z trwałych materiałów, które w kontakcie z ostrymi krawędziami narzędzi czy materiałów budowlanych nie uszkodzą się. Modele te są cięższe, jednocześnie jednak wyposażone są w zestaw zwrotnych kółek. Dzięki temu ich prowadzenie po placu budowy jest wygodne i nie sprawia problemów.

Jak wykorzystać odkurzacze warsztatowe?

Odkurzacze warsztatowe oferowane są często z bogatym zestawem końcówek, które znacznie zwiększają możliwości ich zastosowania. Oprócz sprzątania podłogi możesz oczyścić nim ściany z pyłu czy drobinek zdartej farby i przygotować ją do nakładania innego materiału wykończeniowego.

Odkurzacze warsztatowe doskonale zbierają nie tylko zabrudzenia stałe, ale także płyny. Myjki ciśnieniowe jedynie rozrzedzają ciecze i spychają je z powierzchni. Odkurzacze skutecznie zbierają i magazynują zabrudzenia w pojemniku. Przydają się więc na placach budowy czy magazynach materiałów budowlanych, w których często dochodzi do rozsypania chemii budowlanej czy rozlania farb i emulsji.

Oprócz szerokich końcówek w zestawach znajdziesz także końcówki szczelinowe, które świetnie sprawdzą się do usuwania zabrudzeń w miejscach trudno dostępnych. Możesz nimi oczyścić szczeliny czy rogi pomieszczeń.

Akcesoria niezbędne do odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacz przemysłowy podobnie jak domowy najczęściej gromadzi zabrudzenia w workach. Z tego względu przed remontem czy budową koniecznie zaopatrz się w zapas worków do swojego odkurzacza. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju worki do odkurzacza przemysłowego wykonane z papieru lub mikrofibry. Mają różną pojemność i kształt, więc pasują do różnych modeli odkurzaczy. Koniecznie dopasuj worki do odkurzacza przemysłowego do posiadanego modelu, wówczas będziesz mieć pewność, że urządzenie będzie działało poprawnie.

Oprócz worków przydadzą Ci się także rury teleskopowe, które zwiększają zasięg odkurzacza. Dzięki nim dosięgniesz urządzeniem miejsca położone wyżej lub za jednym przesunięciem obejmiesz większą część podłogi. Znacznie przyspiesza to sprzątanie miejsca pracy. W tej kategorii znajdziesz także wymienne filtry harmonijkowe. Wymień go na nowy, kiedy stary element zostanie trwale uszkodzony przez budowlany pył. Dzięki temu będziesz mógł dalej korzystać ze swojego urządzenia.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.