Piły szablaste

Pokaż na stronie

14 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Maks. grubość cięcia 150 mm
Moc 20 W
299 00 szt.
Maks. grubość cięcia 200 mm
Maks. grubość cięcia 40 mm
Moc 710 W
Maks. grubość cięcia 150 mm
Moc 710 W
Maks. grubość cięcia 115 mm
Moc 690 W
Maks. grubość cięcia 150 mm
Moc 750 W
Maks. grubość cięcia 150 mm
Moc 710 W
Maks. grubość cięcia 150 mm
Moc 650 W
Maks. grubość cięcia 105 mm
Moc 800 W
Maks. grubość cięcia 180 mm
Maks. grubość cięcia 210 mm
Moc 1200 W
Maks. grubość cięcia 10 mm
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz między innymi wysokiej jakości piły szablaste. To urządzenia, które z powodzeniem zastąpią tradycyjne piły ręczne. Pilarki szablowe są stosunkowo lekkie i nie wymagają użycia siły. Wystarczy tylko trzymać urządzenie pod odpowiednim kątem. Piły szablaste umożliwiają wykonanie precyzyjnych cięć zarówno w pionie, jak i w poziomie. Radzą sobie też z różnymi rodzajami materiałów, w tym z drewnem, materiałami drewnopodobnymi, metalem oraz innymi tworzywami. Mogą z nich korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Urządzenia nadają się do wykonywania precyzyjnych zdobień, ale i prostych cięć. W sklepie Bricomarche znajdziesz pilarki szablowe, posiadające solidną obudowę, odporną na uszkodzenia. Nasze urządzenia wyposażone też zostały w wygodną regulację prędkości obrotów oraz włącznik z blokadą do ciągłej pracy. Dodatkowo w kategorii piły i pilarki znajdziesz wygodne brzeszczoty, dostosowane do różnego rodzaju prac. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy też inne wyrzynarki, piły i pilarki dostępne w Bricomarche.

Piły szablaste – jedno urządzenie, wiele zastosowań

Najprostszym narzędziem do cięcia drewna jest piła ręczna. W przypadku większych elementów drewnianych lub dużej ich ilości, cięcie za jej pomocą może być jednak problematyczne. Narzędzie to nie zapewnia także precyzji. Samo miejsce cięcia często jest nierówne i poszarpane. Z tego względu o wiele lepszym wyborem są piły szablaste.

Ze względu na możliwość wymiany i dobór odpowiednich brzeszczotów stanowią uniwersalne narzędzie do cięcia różnych materiałów. Przydadzą się zarówno podczas codziennych napraw w domu, jak i majsterkowania czy prac ogrodniczych. W tej kategorii znajdziesz różne modele pił szablastych renomowanych marek. Mogą być zasilane akumulatorowo lub przewodowo.

Piły szablaste wyposażone są w silnik o różnej mocy. To od niego zależy zastosowanie danego modelu. Aby dobrać dobrze urządzenie do zaplanowanych prac, zwróć uwagę również na ilość suwów w ciągu minuty czy skok brzeszczotu. Ważną informacją jest także maksymalna grubość cięcia. Dzięki temu dobierzesz model piły odpowiedni do prac, które zaplanowałeś i nie przepłacisz za model, którego możliwości nie wykorzystasz.

Modele idealne do użytku domowego i warsztatu

W tej kategorii produktów znajdziesz piły szablaste akumulatorowe. Pozwalają na pracę w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej np. w garażu czy piwnicy. Ponadto dzięki akumulatorowi praca jest wygodniejsza, ponieważ nie jesteś ograniczony kablem. Spokojnie możesz przyciąć elementy drewniane np. w trudno dostępnych miejscach podczas demontażu mebli czy innej zabudowy.

Piły szablaste akumulatorowe wyposażone są zazwyczaj w nieco słabszy silnik. Bardzo dobrym rozwiązaniem są modele, które pracują na tych samych akumulatorach co inne narzędzia z serii. Dzięki temu jednym akumulatorem jesteś w stanie zasilić większą ilość urządzeń niezbędnych podczas remontu.

Za pomocą piły szablastej jesteś w stanie przeciąć różnego rodzaju elementy drewniane, plastikowe czy metalowe. Pamiętaj jednak, aby użyć do tego odpowiedniego brzeszczotu. Niektóre modele wyposażone są od razu w zestaw uniwersalnych brzeszczotów, do innych musisz dokupić je osobno. W przypadku drewna najlepiej sprawdzą się brzeszczoty o długości ok. 20 cm i średnio sztywne. Do mokrego drewna wybieraj te wykonane ze stali szybkotnącej HSS. Z kolei do cienkich elementów metalowych lepiej sprawdzi się brzeszczot ze stali bimetalowej.

Przy wyborze modelu piły zwróć uwagę na sposób montażu brzeszczotu. Najwygodniejsze są piły z wymianą brzeszczotów beznarzędziową. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu podczas pracy z różnymi materiałami.

Piły szablaste elektryczne do zadań specjalnych

W tej kategorii produktów znajdziesz także modele pił szablastych, które najczęściej wykorzystywane są przez profesjonalne ekipy budowlano-remontowe. Wyposażone są w silniki o dużej mocy ok. 1200 W, dlatego zasilane są przewodowo. Pozwalają na przecinanie elementów o maksymalnej grubości nawet 210 mm.

Piły szablaste elektryczne wyposażone są w mechanizm tłumienia drgań, dzięki czemu zwiększa się komfort pracy nawet z twardymi materiałami. Ponadto cechują się dużą precyzją, dzięki czemu miejsce cięcia jest równe i niepostrzępione.

W zestawie z urządzeniem często znajdziesz brzeszczoty z węglika spiekanego przeznaczone do cięcia naprawdę twardych materiałów. Ważnym elementem w tego typu urządzeniach jest uchwyt narzędziowy, który przytrzymuje brzeszczot. Powinien być stabilny i mocno trzymać brzeszczot, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy.

Piły szablaste elektryczne i akumulatorowe zawsze wyposażone są także w stopę, która umożliwia odpowiednie ułożenie brzeszczotu. Przydaje się zarówno podczas cięcia prostego, jak i pod kątem.

Jakie zastosowanie mają pilarki szablaste?

Pilarki szablaste cechują się większym stopniem bezpieczeństwa pracy niż pilarki łańcuchowe. Do tego są precyzyjniejsze niż pilarki tarczowe. Za jej pomocą wykonasz głębokie cięcia, których nie uzyskasz, używając wyrzynarek. Pilarki szablaste są urządzeniami łatwymi w obsłudze, dlatego często są wybierane przez amatorów i domowych majsterkowiczów.

Do czego przydadzą Ci się pilarki szablaste? Za ich pomocą przytniesz elementy drewniane i dopasujesz ich długość do budowanej konstrukcji. Przydadzą Ci się także podczas cięcia metalowych rurek w czasie remontu lub budowy instalacji np. wodnej czy gazowej. Dobre dopasowanie rozmiaru elementów z tworzyw sztucznych potrzebne jest także podczas sklejania np. modeli. Do tego również możesz użyć piły szablastej.

Modele o większej mocy będą niezastąpione podczas demontażu i gruntownych remontów mieszkań i domów. Za ich pomocą możesz wyciąć okno czy przeciąć i dopasować pustaki lub beton komórkowy. Sprawdzą się także do przycinania płyt kartonowo-gipsowych, co jest przydatne podczas budowy ścianek działowych lub sufitów podwieszanych.

Pilarki szablaste będą niezastąpione także w ogrodzie. Za ich pomocą przytniesz nawet grubsze gałęzie drzew czy krzewów. Jesteś w stanie także przygotować drewno do kominka czy przyciąć kantówki do budowy altanki lub składziku na narzędzia. W ogrodzie z pewnością wygodniejsze będą modele akumulatorowe, dzięki którym będziesz mógł pracować w najdalszych zakątkach ogrodu.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.