Dekory i cokoły dekoracyjne

Pokaż na stronie

298 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Seria Floris 2020
Typ dekor
Zastosowanie do wewnątrz
64 99 szt.
Seria SNOW WHITE
Typ glazura
Zastosowanie do wewnątrz
117 00 szt.
Seria Nuta
Typ dekoracja
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Equador
Typ dekor
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Ariana
Typ dekor
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Vera
Typ dekor
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Ines
Typ dekor
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Pinia 2015
Typ dekor
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Arte
Typ dekor ścienny
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Arte
Typ listwa ścienna
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Arte
Typ dekor ścienny
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Domino
Typ listwa ścienna
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Arte
Typ listwa ścienna
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Arte
Typ mozaika ścienna
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Domino
Typ dekor ścienny
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Navara
Typ mozaika
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Arte
Typ dekor ścienny
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Navona 2018
Typ dekor
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Arte
Typ listwa ścienna
Zastosowanie do wewnątrz
Seria Arte
Typ dekor ścienny
Zastosowanie do wewnątrz
10 20 50 100 Ofert na stronie

Stworzenie atrakcyjnego wykończenia ścian wewnętrznych wymaga nie tylko dobrania odpowiednich płytek czy innych materiałów, ale również uzupełnienia ich na przykład o cokoły dekoracyjne albo dekory. Oba te rozwiązania mają za zadanie wspierać konstrukcję, a jednocześnie nadawać jej unikalny wygląd. Zazwyczaj są one dobrane rozmiarem oraz kolorem do kolekcji, do których należą, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieszać je i dopasowywać do innych produktów. Przygotowany przez nas asortyment jest na tyle bogaty, że pozwala na swobodny wybór wszystkich dodatków.


Dostępne w ofercie produkty są wykonane z takich samych materiałów jak płytki i gresy z podstawowych linii dekoracyjnych. Dzięki temu wyróżnia je trwałość oraz odporność na szkodliwe czynniki panujące we wnętrzach, na przykład kontakt z wodą lub czyszczenie detergentami. Cokoły dekoracyjne świetnie sprawdzą się do montażu przy podłogach albo oddzielania części ścian od fragmentów pokrytych innymi materiałami. Z kolei dekory pełnią funkcję czysto ozdobną.


Wzbogać ścianę z płytkami za pomocą dekorów

Ściany i podłogę w łazience najczęściej wykańcza się za pomocą płytek ceramicznych i gresowych. Ten materiał wykończeniowy stosuje się także do wykończenia podłogi w kuchni oraz ściany pomiędzy szafkami i blatem. Wszystko wynika z łatwości czyszczenia płytek i utrzymania ich w higienicznej czystości. Najczęściej wybiera się jeden rodzaj płytek do pokrycia ścian. Często prowadzi to do tworzenia jednobarwnej i dość nudnej aranżacji. Możesz to jednak szybko naprawić, wybierając płytki dekor.


Płytki dekor są to elementy ozdobne płytek ceramicznych, które stosuje się do wzbogacenia wykończenia ścian czy podłogi. Często sprzedawane są na sztuki, ponieważ pokrywa się nimi jedynie niewielką powierzchnię. Cechą wyróżniającą jest duża dekoracyjność tych produktów. W tej kategorii znajdziesz dekory wykonane z różnych materiałów: szkła, ceramiki, gresu, betonu czy tworzywa żywicznego. Ponadto dostępne są w postaci płytek prostokątnych, listew czy płytek heksagonalnych lub kwadratowych. Bardzo dużą popularnością cieszą się także mozaiki. Tak duża oferta tych produktów pozwoli Ci stworzyć wymarzone aranżacje łazienki i kuchni zgodne z najnowszymi trendami.


Jakie efekty zapewnią Ci dekory ceramiczne ścienne?

Dekory ceramiczne ścienne przede wszystkim wzbogacą Twoją aranżację wnętrza. Pozwolą Ci przełamać jednobarwną nudną powierzchnię ściany czy podłogi. Dobrze dobrane dekory ceramiczne ścienne pozwolą Ci także podkreślić wybrany styl aranżacyjny wnętrza.


Dekory służą przede wszystkim do dekoracji pomieszczeń, jednak za ich pomocą możesz także funkcjonalne oddzielić poszczególne strefy w pomieszczeniu. Jeśli w Twojej łazience znajduje się także ubikacja, jej okolice możesz wykończyć nieco inaczej, wykorzystując do tego inne dekory, co pozwoli Ci wydzielić tę strefę z całego pomieszczenia.


Gdzie wykorzystać dekory w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem, które w większości wykończone jest płytkami ceramicznymi lub gresowymi. Dekory do łazienki możesz zatem wykorzystać w wielu miejscach. Najmodniejsze aranżacje tego pomieszczenia wykorzystują je do wykończenia okolic umywalki. Przestrzeń pomiędzy umywalką a lustrem może być w całości wykończona tylko za pomocą dekorów.


Jeśli w swojej łazience masz także ubikację i wybrałeś zestaw podtynkowy, okolice miski i przycisku od spłuczki również możesz wyróżnić za pomocą ozdobnych dekorów. Dzięki temu wyznaczysz kolejną strefę w łazience.


Dekory do łazienki służą często także do udekorowania ściany w kabinie prysznicowej. Wplatając pomiędzy płytki drobne akcenty, wyznaczasz strefę prysznicową. W ten sam sposób możesz wykończyć np. podłogę w łazience i przełamać jednobarwną powierzchnię płytek.


Łazienki o dużej powierzchni bardzo często mają odsłonięte ściany. Nie musisz na nich wieszać dodatkowych dekoracji ściennych, półek czy regałów. Wystarczy, że pomiędzy płytkami ściennymi umieścisz dekoracyjne listwy szklane lub ułożysz poprzeczną linię z kwadratowych dekorów.


Jak dobrać dekory łazienkowe?

Dekory łazienkowe występują w najróżniejszych kształtach i kolorach. Poszczególne modele różnią się także materiałem wykonania, który wpływa na ich strukturę i wykończenie. Przede wszystkim dekory łazienkowe powinny być dopasowane kolorystycznie do płytek ściennych lub podłogowych. Ponadto warto wziąć pod uwagę styl całej aranżacji, aby te drobne akcenty dekoracyjne pasowały do całego wystroju.


Bogato zdobione dekory o wyraźnej strukturze powinny być utrzymane w podobnej kolorystyce co płytki pokrywające całą ścianę. Efekt dekoracyjny uzyskasz przede wszystkim dzięki zróżnicowanej strukturze ściany. Ich dekoracyjność warto także zrównoważyć gładką powierzchnią jednokolorowych płytek ściennych.


Do aranżacji industrialnych doskonale pasują dekory wykonane z betonu. Materiał ten jest często wykorzystywany w aranżacjach tego typu i świetnie pasuje do drewnianych elementów. Z kolei dekory szklane o połyskującej powierzchni świetnie będą komponowały się z błyszczącymi frontami mebli w łazienkach utrzymanych w stylu glamour.


Gdzie wykorzystać dekory w kuchni?

Kuchnia jest kolejnym pomieszczeniem w domu, w którym ściany i podłogę wykańcza się płytkami. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie tylko doskonale chronią ścianę przed wilgocią, ale także z ich powierzchni łatwo zmyć wszelkie plamy powstałe podczas gotowania.


Dekory do kuchni na ścianę świetnie udekorują pas płytek pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami kuchennymi. Jest to miejsce, w którym będą dobrze widoczne z każdego miejsca. Za ich pomocą możesz podkreślić styl aranżacji i przełamać jednobarwne wykończenie ściany.


Dekory do kuchni na ścianę to nie jedyne rozwiązanie, jakie możesz wprowadzić do swojej kuchni. Także na podłodze małe dekoracyjne płytki wzbogacą wykończenie pomieszczenia. Pomiędzy kwadratowymi płytkami możesz umieścić dodatkowe niewielkie akcenty, aby jednocześnie przesunąć linię płytek i wzbogacić wzór podłogi.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze dekorów do kuchni?

Dekory kuchenne będą narażone na liczne zabrudzenia i wilgoć. Warto do tego pomieszczenia wybierać elementy wykonane ze szkła czy ceramiki, których nie musisz dodatkowo impregnować, aby zabezpieczyć je przed wilgocią, jak ma to miejsce w przypadku elementów betonowych.


Ponadto szklane dekory do kuchni czy te wykonane ze szkliwionej ceramiki cechują się gładką powierzchnią, z której o wiele łatwiej zetrzeć zabrudzenia niż z surowego gresu. Przygotuj się, że dekory kuchenne umieszczone nad blatem często mogą być zabrudzone tłuszczem osiadającym się wraz z parą wodną, sosem pomidorowym czy innymi składnikami, które trudno zmyć z wielu powierzchni. Wybieraj zatem wzory i dekory o gładkiej powierzchni, które łatwo utrzymać w czystości. Dzięki temu na znacznie dłużej zachowasz estetyczny wygląd wykończenia ścian lub podłogi w kuchni.


Dekory do kuchni, podobnie jak do łazienki, powinny być dopasowane do wybranego stylu aranżacyjnego. W klasycznych kuchniach możesz postawić na wzory z motywami kuchennymi – owocami i warzywami. W prowansalskiej kuchni świetnie będą prezentowały się dekory z motywem winorośli czy ziół. Z kolei w nowoczesnych idealnym wyborem są dekory imitujące naturalny kamień czy marmur.


Estetyczne wykończenie podłogi z płytek

W tej kategorii znajdziesz także cokoły dekoracyjne, które zastąpią Ci listwy przypodłogowe. Wykonane są zazwyczaj z gresu. Za ich pomocą można wykończyć gres łazienkowy położony na podłodze, który łączy się z innym materiałem wykończeniowym np. farbą lub tapetą pokrywającą ścianę.


Cokoły przypodłogowe skutecznie zasłaniają przerwę dylatacyjną i ładnie wykańczają styk ściany z podłogą. Zabezpieczają także fragment ściany przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Cokoły dekoracyjne podobnie jak płytki bardzo łatwo utrzymać w czystości.


Czym kierować się przy wyborze cokołów? Przede wszystkim dopasowaniem do materiału wykończeniowego ściany lub podłogi. Najczęściej wybiera się cokoły dekoracyjne o tym samym kolorze i wzorze co kafelki podłogowe do łazienki, dzięki czemu stanowią idealne przedłużenie podłogi.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.