Baterie umywalkowe ścienne i stojące

Pokaż na stronie

314 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
219 00 szt.
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ dwuuchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ dwuuchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ dwuuchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
Rodzaj umywalkowa
Typ jednouchwytowa
10 20 50 100 Ofert na stronie

W każdej łazience, w której zamontowana została umywalka, niezbędne stają się baterie umywalkowe. Różnorodność tych produktów jest ogromna, dlatego często trudno jest wybrać taki model, który w stu procentach spełnia oczekiwania. Wybierając baterie warto zastanowić się nad parametrami technicznymi, takimi jak rozstaw wylotów instalacji z wodą w łazience czy głębokość umywalki. To one decydują o długości wylewki oraz innych cechach związanych z charakterem i miejscem montażu.


Wszystkie oferowane baterie umywalkowe zostały wykonane z trwałych, odpornych na działanie wody materiałów. Dostępne są zarówno wersje stojące, jak i ścienne, zależnie od tego, jak zaprojektowana jest instalacja w łazience. Modele różnią się między sobą długością wylewki, a także sposobem otwierania przepływu wody. Dostępne są baterie łazienkowe z tradycyjnymi albo nowoczesnymi pokrętłami, jak i te uchylne. Niektóre modele zawierają dodatkowo korki do zamknięcia odpływu. Zanim jednak się je wybierze, warto sprawdzić, czy umywalka jest dostosowana do takiego właśnie rozwiązania.

Armatura łazienkowa - jakie baterie umywalkowe wybierać?

Na efektowną, a przy okazji praktyczną łazienkę składa się wiele elementów. Należą do nich m.in. baterie umywalkowe, które są jednymi z podstawowych akcesoriów, których nie może zabraknąć w żadnej łazience. Do wyboru jest kilka odmian, które różnią się od siebie zarówno pod względem wyglądu, jak i również budowy. Zobacz, na które z nich i dlaczego postawić, by były funkcjonalne i dobrze wpływały na wnętrze.

Baterie umywalkowe - co warto o nich wiedzieć?

Baterie są niezbędne podczas codziennej toalety i ułatwiają wiele wykonywanych każdego dnia czynności. Propozycję dla siebie można znaleźć wśród licznych produktów, które różnią się od siebie budową, materiałem, a także sposobem montażu. W naszym sklepie zgromadziliśmy liczne baterie umywalkowe ścienne, które są dostępne w wariancie natynkowym lub podtynkowym. Pierwsze z nich to doskonałe modele do klasycznych aranżacji, natomiast kolejne to namiastka nowatorskiego, minimalistycznego podejścia do urządzania wnętrz, a przy tym oszczędność miejsca.
Inną propozycją są baterie umywalkowe stojące, które uznaje się za najlepsze wyjście w przypadku wolnostojących oraz nablatowych umywalek. Propozycje takie można przytwierdzić w blacie szafki lub umiejscowić na samej umywalce, co wygląda efektownie i umożliwia wygodny dostęp z każdej strony.
Baterie umywalkowe można nabyć w wariancie jednouchwytowym, który nie tylko nowocześnie się prezentuje, ale też ułatwia wygodne ustawienie wody o dowolnym natężeniu i temperaturze. Alternatywą są produkty z osobnymi kurkami do ciepłej i zimnej wody, które staną się ozdobą każdej stylizacji retro oraz vintage.

Bateria łazienkowa umywalkowa różni się od wersji wannowej i prysznicowej?

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że bateria łazienkowa umywalkowa nieco różni się od propozycji wannowej i prysznicowej. Chodzi przede wszystkim o korpus - o ile bateria do umywalki łazienkowej składa się głównie z wylewki, to w przypadku tych drugich produktów zauważyć można dodatkowy element w postaci słuchawki. Zmianę miejsca, z którego wypływa woda, gwarantuje przełącznik, więc można dowolnie manipulować strumieniem pomiędzy natryskiem a wylewką.
Widoczna jest także odmienność w kontekście długości wylewki. Bateria do umywalki łazienkowej charakteryzuje się z reguły nieco krótszą, z kolei komfort podczas prysznica zapewni dłuższa wylewka, gdyż będzie wygodniejsza, a także zminimalizuje ryzyko chlapania.

Jakie baterie do umywalki będą najlepsze?

Wybierając baterię do swojej łazienki, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Poza kształtem, który może przyjąć opływową lub kwadratową formę, ogromne znaczenie mają zastosowane do budowy elementy, które wpływają na żywotność produktów. Najlepiej sięgnąć po baterie, które zostały wykonane z najwyższej klasy materiałów, odpornych na działanie wody, czy rdzewienie. W przypadku modeli stojących jednouchwytowych kluczowa jest głowica, która powinna płynnie się poruszać i dawać możliwość zróżnicowania siły strumienia.
Nie bez znaczenia są także wszelkie nakrętki, regulatory przepływu, osłony i przyłącza, które powinny być wykonane z tworzyw, niewchodzących w reakcję z wodą. Aby nie dochodziło do wycieków, opłaca się postawić na baterie z uszczelkami i podkładkami wysokiej jakości, które również nie będą podatne na niszczenie wskutek kontaktu z wodą. Wystarczy, że będziesz pamiętać o tych kilku rzeczach podczas zakupów, a wybór produktu idealnego stanie się dla Ciebie prawdziwą łatwizną.
Baterie do umywalki mogą być z powodzeniem stosowane jako elementy dekoracyjne. Tym bardziej że są dostępne w wielu różnorodnych odcieniach - od klasycznego chromu, po eleganckie złoto, stylową miedź, czy efektowną czerń wykończoną w macie. Dla sympatyków oryginalności powstały także liczne warianty kolorowe, które bez trudu ożywią każdą aranżację i dodadzą jej nietuzinkowego charakteru.

Praktyczne baterie umywalkowe z wyciąganą wylewką

Aby ułatwić sobie korzystanie z baterii i zminimalizować ryzyko chlapania, dobrze jest wybierać modele funkcjonalne. Doskonałym przykładem są baterie umywalkowe z wyciąganą wylewką, dzięki którym dotarcie w każde miejsce staje się dziecinną igraszką. Mowa tu nie tylko o myciu, ale również o napełnianiu rozmaitych pojemników - miednic, konewek, czy choćby wiadra z wodą do mycia podłogi.
Wyciągana wylewka to ogromny komfort. Dzięki niej znacznie łatwiej jest utrzymać czystość w umywalce, gdyż z łatwością można opłukać jej każdy zakamarek. Koniec z osadami z mydła oraz śladami po paście do zębów - z pomocą ruchomej wylewki w baterii ich skuteczne usunięcie zajmie Ci raptem kilka sekund.

Inne elementy armatury niezbędne w łazience

Poza umywalką baterie znajdą zastosowanie jeszcze w dwóch miejscach - mianowicie przy wannie oraz przy prysznicu. Zarówno jedne, jak i drugie można odkryć wśród propozycji ściennych podtynkowych, które są gwarantem nowoczesnego wyglądu, a także natynkowych, które stają się dyskretną ozdobą ściany, na której się pojawią. Sporą różnorodność można zauważyć zarówno w mnogości kształtów, jak i kolorów. Poza tradycyjnymi seriami ciekawym wyjściem są rozmaite kolekcje kwadratowe, a nawet te inspirowane kaskadowymi wodospadami, które wspaniale wpłyną na każdą łazienkę. Baterie wannowe można również wybrać spośród wysokich modeli wolnostojących, które staną się oryginalną ozdobą każdej łazienki, w której poza funkcjonalnością zależy nam również na efektowności aranżacji.
Baterie prysznicowe i wannowe warto zweryfikować nie tylko w odniesieniu do wyglądu, ale też pod względem parametrów. Wskazane jest uważne przyjrzenie się wydajności, budowie głowicy, uchwytom, a także sprawdzenie, czy do zestawu dołączone zostały elementy montażowe, a także dodatki takie jak słuchawka lub deszczownica. Aby zabezpieczyć się przed nieodpowiednią temperaturą wody, dobrze jest zwrócić uwagę, czy baterie zostały wyposażone w termostat, dzięki któremu można zablokować zbyt gorącą wodę, co jest ogromnym plusem, gdy w domu są małe dzieci. Jeśli zmagasz się z twardą wodą, doskonałym pomysłem będą propozycje uniemożliwiające osadzanie się kamienia, co wydłuży żywotność armatury.

Powiadom o dostępności