Węże i słuchawki prysznicowe

Pokaż na stronie

225 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość 170 cm
Długość 500 mm
Długość 1500 mm
Długość 120 cm
Długość 150 cm
Wymiary produktu 26 x 11,6 cm
Wymiary produktu 26 x 11,4 cm
Długość 200 cm
Długość 150 cm
Długość 170 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Jedną z najczęściej psujących się akcesoriów w łazience są węże prysznicowe. Z jednej strony często zachodzą kamieniem. Z drugiej są silnie eksploatowane, wyginane, a to wpływa na spójność ich struktury. Z tego powodu warto zadbać o to, aby węże prysznicowe były regularnie wymieniane. Do tego potrzebna jest przede wszystkim średnica otworów na końcach węża, aby możliwe było jego dopasowanie zarówno do baterii, jak i posiadanej słuchawki.


Powiązane z wężami są właśnie słuchawki prysznicowe, również wymagające regularnej wymiany. Przede wszystkim są one bardzo narażone na zachodzenie kamieniem, zwłaszcza gdy woda w danym miejscu jest twarda. Co więcej, często słuchawki prysznicowe dostępne są w zestawach z wężami, dlatego wymiana jednego elementu wiąże się z wymianą całego kompletu. Warto postawić na takie akcesoria prysznicowe, które mają odpowiednie rozmiary, w tym długość węża czy średnicę słuchawki. Co więcej, powinny mieć też funkcjonalności, których oczekują ich użytkownicy, na przykład zmianę opcji strumienia wody.


Niezbędne w każdej łazience słuchawki prysznicowe i węże

Do wygodnego korzystania z kabiny prysznicowej lub wanny niezbędna są słuchawki prysznicowe i węże. Elementy te zapewniają wygodny dostęp do bieżącej wody i umożliwiają codzienną kąpiel. W tej kategorii znajdziesz słuchawki prysznicowe różniące się od siebie kształtem, kolorem, a także ustawieniami strumienia, dzięki czemu dobierzesz odpowiedni model do stylu swojej łazienki oraz osobistych preferencji.

Do poprawnego działania słuchawek prysznicowych niezbędny jest także wąż do prysznica. W jego wnętrzu transportowana jest woda z rurociągu do słuchawki. Niezwykle ważna jest zarówno jego szczelność, jak i elastyczność, dzięki której wąż do prysznica umożliwia swobodne manewrowanie słuchawką i kierowanie strumienia wody w pożądane miejsce.

Wąż do prysznica podobnie jak wężyki do baterii wykonane są zazwyczaj z gumowej części wewnętrznej i stalowego oplotu. Wszystkie materiały odporne są na działanie wody, dzięki czemu zarówno wężyki do baterii, jak i do prysznica nie ulegają korozji i na długo zachowują swoją funkcjonalność.

Dostępne rodzaje słuchawki do prysznica

Słuchawki do prysznica często pokrywają się kamieniem, który zatyka otwory wylotowe i zwiększa ciśnienie wody w pozostałych otworach. Zbyt duże nagromadzenie kamienia może nawet uniemożliwić branie kąpieli. Z tego powodu elementy te podlegają częstej wymianie.

Aby zapewnić sobie komfort pod prysznicem, wybierz słuchawki do prysznica z możliwością zmiany strumienia wody. Słuchawki natryskowe dostępne w tej kategorii mają możliwość ustawienia delikatnego strumienia lub mocnego, idealnego do hydromasażu. Zmiana rodzaju strumienia następuje po kliknięciu guzika na słuchawce lub przesunięciu obręczy. Kąpiel pod prysznicem w końcu przyniesie Ci upragniony odpoczynek i relaks.

Słuchawki natryskowe różnią się od siebie kształtem i kolorem. Możesz wybrać tradycyjne okrągłe modele lub nowoczesne i poręczne modele prostokątne. Każdy z nich doskonale spełnia swoją funkcję i zapewnia stały dostęp do wody pod prysznicem.

Zwiększ komfort kąpieli – wybierz węże prysznicowe

Węże prysznicowe są praktycznymi i niezbędnymi elementami każdej kabiny. W kategorii tej znajdziesz węże o różnej długości i średnicy przyłącza. Modele dłuższe wybieraj do prysznica zawieszonego w kabinie prysznicowej lub na regulowanym wieszaku na słuchawkę. Dzięki temu zapewniasz sobie możliwość kąpieli na stojąco, podczas której nie będziesz musiał trzymać słuchawki w ręce.

Z kolei krótsze węże prysznicowe doskonale nadają się do uzupełnienia baterii wannowej. Dzięki nim możesz swobodnie opłukać ciało po kąpieli.

W kategorii tej znajdziesz także modele zróżnicowane pod względem materiału wykonania i koloru wykończenia. Najpopularniejsze są węże wykonane z gumy i stalowego oplotu, jednak znajdziesz także nowoczesne węże z PVC utrzymane w czarnym kolorze. Staną się doskonałym elementem uzupełniającym armaturę w nowoczesnej łazience.

Jak dobierać słuchawki prysznicowe z wężem?

W kabinach prysznicowych najczęściej montuje się panele prysznicowe lub zestawy zawierające deszczownice. Jednak tradycyjne zestawy wyposażone w słuchawki prysznicowe z wężem są zawsze uniwersalnym wyborem sprawdzającym się w każdej łazience. Możesz je zamontować zarówno w zamykanej kabinie prysznicowej, jak i na ścianie, przy której stoi wanna. W obu miejscach zapewnią Ci wysoki komfort podczas kąpieli.

Dostępne są gotowe zestawy prysznicowe zawierające wszelkie niezbędne elementy do montażu armatury. Możesz jednak dobrać osobno słuchawki prysznicowe z wężem. Niekiedy tylko jeden element zestawu wymaga wymiany, dlatego zakup pojedynczych akcesoriów jest równie częstą praktyką. Przy zakupie słuchawki i węża zwróć uwagę nie tylko na kolorystykę, w której elementy są utrzymane, ale przede wszystkim na rozmiar przyłącza, dzięki czemu zakupisz akcesoria doskonale do siebie pasujące. Wów