kino_ogrod_dominik

Jak stworzyć kino letnie w ogrodzie? Pasja do relaksu.

Drukuj

Latem, zamiast spędzać wieczór przed telewizorem w dusznym pokoju, przenieś swój seans do ogrodu. Do zaaranżowania letniego kina w ogrodzie nie potrzebujesz wiele sprzętu multimedialnego. Oprócz tego pomyśl o wygodnych siedziskach. Na wspólny seans możesz zaprosić ukochaną osobę lub zorganizować większą liczbę miejsc i zaprosić przyjaciół. Dziś podpowiadamy, jak stworzyć kino ogrodowe.


Wygodne kino ogrodowe


Na ścianie domu lub na specjalnie przygotowanym wieszaku rozwieś białe prześcieradło i ustaw naprzeciw niego rzutnik z podłączonym głośnikiem. Na własny użytek i góra dwóch najbliższych osób nie potrzebujesz zbyt wiele miejsc siedzących. Doskonałym pomysłem jest huśtawka ogrodowa np. huśtawka Latina z poduszką, która idealnie sprawdzi się na romantyczny seans we dwoje.

krzesła wiszące do ogrodu i na taras


Swój komplet mebli ogrodowych możesz uzupełnić także o hamak ogrodowy czy bujak Sara natural wyposażony w wygodną poduszkę, na której nawet najdłuższy seans hitu kinowego nie przyprawi Cię o ból pleców.

Bardzo popularnym rozwiązaniem są meble ogrodowe wykonane z palet. Aby dobrze spełniały swoją funkcję podczas seansu, koniecznie wyposaż je w poduszki, które zwiększą komfort siedzenia na nich. Pomyśl także o niewielkim stoliku na przekąski i chłodne napoje.


Kino letnie dla przyjaciół i rodziny


Kino ogrodowe na większą ilość osób należy zorganizować nieco inaczej. Oprócz stałych mebli ogrodowych będziesz także potrzebować dodatkowych ławek, foteli i krzeseł, które po zakończeniu seansu można szybko zwinąć i schować do ogrodowego składzika czy garażu. W takiej sytuacji najlepsze są leżanki i leżaki ogrodowe. Najlepiej wybieraj proste modele o lekkiej i drewnianej ramie, które nie zajmują dużo miejsca. Takie leżaki ogrodowe będziesz mógł szybko rozłożyć, a po seansie schować do garażu. Świetnym wyborem jest ponadczasowy leżak drewniany bez podłokietnika.

Jeśli w swoim ogrodzie masz drzewa, koniecznie zawieś na nich huśtawki i hamaki, które zapewnią dodatkowe miejsce dla Twoich gości. Hamak ogrodowy nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowo wniesie do ogrodu ciekawy klimat. 

.

wygodny hamak ogrodowy


Jeśli nadal brakuje Ci miejsc siedzących, rozłóż na ziemi obszerne koce i wypełnij je wygodnymi poduszkami. Sprawdzą się także dmuchane fotele czy popularne fotele typu worek, które możesz wynieść do ogrodu.


Klimat kina letniego


Sprzęt multimedialny to jedno, fotele, huśtawka ogrodowa czy leżaki to drugie, jednak warto pamiętać także o trzeciej sprawie, jaką jest odpowiednie oświetlenie ogrodu. Dzięki niemu Twoi goście będą mogli swobodnie i bezpiecznie poruszać się po ogrodzie, z łatwością odnajdą stolik z przekąskami czy własny napój położony blisko leżaka.

Kino ogrodowe dzięki oświetleniu zyska także niesamowity klimat. Delikatne i rozproszone światło lamp solarnych nie będzie przeszkadzało w wyświetlaniu filmu na ekranie. Ponad widownią rozwieś girlandę żarówkową LED, a ścieżki doświetl wbijanymi w ziemię lampami solarnymi.

Aranżacja kina letniego w ogrodzie nie jest trudna. Oprócz niezbędnego sprzętu będziesz potrzebować leżaki ogrodowe, poduszki, koce, stoliki czy krzesła dla swoich gości. Doskonale sprawdzi się także hamak ogrodowy rozwieszony pomiędzy drzewami. Nie zapomnij o klimatycznym oświetleniu, dzięki któremu zbudujesz przyjemną atmosferę letniego kina.



Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też