Syfony do umywalki, brodzika, wanny, zlewu

Pokaż na stronie

59 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Materiał PP, nakładka stal nierdzewna
Wymiary produktu szer. 18 cm, wys. 24 cm, gł. 8 cm
44 99 szt.
Materiał tworzywo sztuczne
Materiał tworzywo
Materiał tworzywo
Materiał ABS/stal nierdzewna
Wymiary produktu Ø8,2 cm
Materiał PP
Wymiary produktu 2"
Materiał PP
Wymiary produktu 2"
Materiał PP
Wymiary produktu Ø7 cm
Materiał PVC
Wymiary produktu 19 x 34 x 9 cm
Materiał PVC
Wymiary produktu 26 x 42 x 9 cm
Materiał PVC
Wymiary produktu 30 x 48 x 9 cm
Materiał PVC
Wymiary produktu 29 x 50 x 10 cm
Materiał PVC
Wymiary produktu 40 x 30 x 10 cm
Materiał ABS, stal nierdzewna
Wymiary produktu 13 x 20 x 10 cm
Materiał PP, stal nierdzewna
Wymiary produktu 13 x 20 x 7 cm
Materiał króciec przyłączeniowy z PE-HD
Wymiary produktu 41 x 19 x 12 cm
Materiał króciec przyłączeniowy z PE-HD
Wymiary produktu 21 x 15,5 x 14 cm
Materiał króciec przyłączeniowy z PE-HD
Wymiary produktu 23,4 x 15,9 x 14,7 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie układowi kanalizacyjnemu w domu należy dobrać odpowiedni syfon do umywalki i brodzika. Ten element umożliwia doprowadzenie zużytej wody wprost do rur kanalizacyjnych, a potem do oczyszczalni ścieków. Z uwagi na różnice w montażu różnych elementów, na przykład wanien, brodzików różnego rodzaju czy umywalek z przelewem albo bez niego, niezbędny jest wybór odpowiednich dodatków. Każdy syfon do brodzika czy innego elementu jest odporny na działanie wody.


W ofercie naszego sklepu przygotowaliśmy syfony różnych rodzajów, które nadają się do montażu przy rozmaitych urządzeniach sanitarnych. Umożliwia to zdecydowanie, który syfon do umywalki będzie lepszy - ten z korkiem przelewowym czy bez niego. Bez problemu można dopasować również właściwy syfon do brodzika, zarówno biorąc pod uwagę jego klasyczną budowę, jak i elementy montowane bezpośrednio w posadzce. Wszystkie oferowane akcesoria mają konkretne oznaczenia, co znacznie ułatwia decyzję o tym, które będą najlepiej nadawały się do montażu w danych warunkach.

Syfony – element każdej instalacji wodno-kanalizacyjnej

W instalacji wodno-kanalizacyjnej bardzo ważną rolę odgrywają syfony. To one są pierwszym elementem, z którym styka się brudna woda. Są także bezpośrednio przytwierdzone do rur kanalizacyjnych. Ich budowa uniemożliwia cofanie się brzydkiego zapachu z kanalizacji, który mógłby przedostawać się do wnętrza łazienki czy kuchni.

W tej kategorii znajdziesz różne rodzaje syfonów. Różnią się od siebie budową. Znajdziesz tu syfony butelkowe, dzwonowe czy rurowe. Różnią się także od siebie materiałem wykonania, wykończeniem i kolorem. Dzięki tak szerokiej ofercie syfonów z łatwością dobierzesz model idealny do swojej instalacji wodno-kanalizacyjnej.Rodzaje syfonów do umywalkiSyfony do umywalki występują w najróżniejszym kształcie, wykończeniu i materiału wykonania. To w tym pomieszczeniu często pozostają elementem widocznym, dlatego ich estetyka wówczas odgrywa bardzo ważną rolę. Syfony do umywalki powinny być dobrane ze względu na model umywalki i ewentualne wykończenie szafki.

Do umywalek naszafkowych zamykanych frontem najlepiej sprawdzają się syfony umywalkowe butelkowe wykonane z PCV. Są to najtańsze modele, które jednocześnie zajmują najmniej miejsca. Zarówno ich montaż, jak i ewentualne czyszczenie jest bardzo proste.

W przypadku umywalek nablatowych najlepiej sprawdzają się syfony umywalkowe wykonane z mosiądzu i chromowane na zewnątrz. Tego rodzaju syfony stanowią także element dekoracyjny. Jeśli pod umywalką masz dostatecznie dużo miejsca, możesz wybrać syfon rurowy samoczyszczący, który zajmuje jednak najwięcej miejsca.

Jakie są najlepsze syfony do brodzika?

Kolejnym miejscem, w którym niezbędne jest zamontowanie syfonu to brodzik. Syfony do brodzika zazwyczaj mają budowę dzwonu. Oznacza to, że wyposażone są w płaski, niezbyt szeroki przelew. Wszystko to wynika z ograniczonego miejsca w brodziku, który uniemożliwia zastosowanie tradycyjnego syfonu.

Syfony do brodzika najczęściej wykonane są z PCV. Niestety syfony brodzikowe są także najczęściej zapychającym się modelem. W tym miejscu wpadają do niego m.in. innymi włosy, które skutecznie zapychają odpływ. Syfony brodzikowe można czyścić tylko od góry.

W tej kategorii znajdziesz modele różniące się wysokością. Koniecznie dopasuj ją do wysokości swojego brodzika, biorąc pod uwagę miejsce na ewentualne przyłączenie rur. Ponadto zwróć uwagę na zatyczkę, która będzie widoczna wewnątrz kabiny prysznicowej.

Czym kierować się przy wyborze syfonu do zlewu?

Syfony do zlewu są najczęściej ukryte za frontem mebli kuchennych. Ich wygląd zatem schodzi na drugi plan. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze?

Syfony do zlewu powinny być przede wszystkim praktyczne i zabezpieczone od góry specjalnym sitkiem, które uniemożliwia przedostawanie się większych kawałków jedzenia. Dzięki temu rury kanalizacyjne nie będą się zapychały. Pod zlewem najlepiej sprawdzają się modele butelkowe, które zajmują najmniej miejsca. W ten sposób szafka pod zlewem będzie miała większą pojemność i bez trudu zmieścisz pod nią kubeł na śmieci.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.