Drzwiczki rewizyjne, klapy i maskownice do rur

Pokaż na stronie

15 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał polipropylen
Materiał polipropylen
Materiał polipropylen
Materiał ABS
Wymiary produktu 15 x 15 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 15 x 20 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 20 x 25 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 20 x 30 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 25 x 30 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 30 x 30 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 30 x 40 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 30 x 60 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 30 x 50 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 25 x 40 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 40 x 50 cm
Materiał ABS
Wymiary produktu 40 x 60 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Montaż hydrauliki w domu to nie tylko przemyślenie rozkładu rur, ale również stworzenie bezpiecznego systemu reagowania w razie awarii. Drzwiczki rewizyjne to niezbędny element każdej instalacji, który pozwala łatwo dostać się do głównego zaworu, aby móc zakręcić dopływ wody. Sprawdzi się też w innych typach instalacji, gdzie takie rozwiązanie jest pożądane. W sklepie Bricomarche.pl dostępne są drzwiczki rewizyjne wykonane z różnych materiałów, gwarantujące zarówno dostęp dla każdego, jak i tylko dla osób posiadających klucz.

Dla utrzymania estetyki wnętrza warto nie tylko mieć wgląd w miejsce, w którym przebiega odpływ ścieków, ale również ukryć rury przebiegające poza ścianami. Dobrze dopasowane maskownice do rur gwarantują możliwość ochrony cieńszych czy bardziej wrażliwych materiałów przed zniszczeniem lub przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym. Dzięki temu, że maskownice do rur mają różne kształty i średnice, można dobrać je idealnie do konkretnej instalacji, stwarzając estetyczne i bezpieczne wnętrze.

Drzwiczki rewizyjne, klapy, maskownice niezbędne w instalacjach

Na każdą instalację w budynku jednorodzinnym i nie tylko składają zarówno elementy niezbędne do jej poprowadzenia, czyli rury lub przewody, jak i też rozmaite akcesoria mocujące oraz rewizyjne. Ostatnie ze wspomnianych mają bezpośredni wpływ na późniejszą wygodę korzystania oraz możliwość dotarcia np. podczas nagłej awarii, dlatego nie należy z nich rezygnować, planując hydraulikę, czy każdą inną sieć.

Dlaczego dobrze mieć drzwiczki rewizyjne?

Drzwiczki rewizyjne to elementy wykończeniowe, których zadaniem jest ułatwienie dostępu lub zakrycie nieestetycznego elementu instalacji. Chociaż niepozorne spełniają dwa najważniejsze zadania - z jednej strony wpływają na wygląd pomieszczenia, z drugiej zaś poprawiają funkcjonalność - można je wygodnie otwierać i zamykać, mając stały dostęp do tego, co na co dzień nie powinno znajdować się na widoku.

Drzwiczki rewizyjne mogą różnić się od siebie wymiarami i być wykonane z rozmaitych materiałów. Do wyboru są między innymi propozycje z tworzyw sztucznych lub metali, które są odporne na rdzewienie, płowienie, ale też uszkodzenia mechaniczne. Do zakrycia niepożądanych otworów na suficie lub ścianie, warto wybierać te o białej barwie, dzięki czemu stają się praktycznie niewidoczne.

Gdzie stosować drzwi rewizyjne?

Drzwi rewizyjne znajdują zastosowanie w wielu punktach w domu, garażu i nie tylko. Są doskonałym pomysłem w przypadku miejsc wymagających wygodnego dostępu, takich jak skrzynka z bezpiecznikami, licznik energii elektrycznej, czy wodomierz. Drzwiczki rewizyjne plastikowe sprawdzą się w pobliżu zaworów z wodą, które zamierzamy zakręcać przed dłuższym wyjazdem lub mogą posłużyć jako zasłona schowka z kluczami do domu i garażowych skrytek.

Chociaż w sprzedaży dostępnych jest wiele propozycji odmiennych pod względem koloru i tworzywa, to warto zastanowić się nad ich zastosowaniem. Inne produkty rekomendowane są do zabudowy we wnętrzach, inne w przypadku montażu w ogrodzie lub przy ogrodzeniu. W tym drugim przypadku czynniki atmosferyczne mogą źle wpływać na drzwiczki, dlatego warto postawić na modele wzmocnione i dedykowane użytkowi zewnętrznemu. Różnica może polegać nie tylko na trwałości, ale i sposobie otwierania i zastosowanym zamknięciu. Niektóre z modeli przeznaczonych do eksploatacji poza obrębem budynku wyposażone zostały w zamek, więc nikt niepożądany nie będzie miał szansy dostania się do zawartości.

Jakie wybrać drzwiczki rewizyjne do łazienki?

Ze względu na warunki obecne w łazienkach najważniejsze jest, aby wybierać do nich elementy, które charakteryzują się odpornością nie tylko na uszkodzenia, ale przede wszystkim na działanie wody. Najlepszym tropem będą więc artykuły ze stali, które zostały pokryte antykorozyjną warstwą, np. podczas proszkowego malowania.

Drzwiczki rewizyjne do łazienki powinny znaleźć się w pobliżu bojlera oraz hydroforu, ukrytych za ścianą lub zamontowanych nad pomieszczeniem. Dzięki nim można wygodnie dostać się do newralgicznych miejsc w celu wymiany uszczelek, czy przeprowadzenia rozmaitych prac konserwacyjnych, dzięki którym unikniemy nieplanowanej awarii. Dobrym pomysłem jest również ich montaż pod wanną - szczególnie, gdy idzie o jej zabudowę przy pomocy kafelków. Gdy zdarzy się, że odpływ się zatka, będzie to ogromną wygodą i jedynym sposobem na sprawne przetkanie bez konieczności zrywania płytek.

Wybierając drzwiczki rewizyjne można też kierować się ich kolorem - a jest w czym wybierać. Oprócz klasycznie białych, które w domyśle mają stworzyć jednolitą płaszczyznę ze ścianą lub sufitem, na rynku pojawiło się też kilka innych wariantów. Jedna z nich to czerń, która jest symbolem nowoczesności i wyczucia stylu, dlatego doskonale pasuje do nowatorskich wnętrz, a przy tym - jest wyrozumiała dla zabrudzeń. Spory wybór jest także wśród rewizji stalowych, które nierzadko przeznaczone są do zabudowy. Plusem koloru stali jest to, że do wszystkiego pasuje, dlatego nie trzeba obawiać się tego rozwiązania.

Rury w domu - co robić?

Nie ma nic gorszego niż nieestetyczne rury ciągnące się wzdłuż ściany w kuchni otwartej na salon, czy przecinające przestrzeń nad wanną łazience, dlatego wykańczając wnętrza, warto wykorzystywać maskownice do rur grzewczych. Te wyglądające niczym listwy będą sprytnie imitować przedłużenie ściany lub wykończenie mebli. Chyba że zależy nam nie tylko na ukryciu, ale i akcencie dekoracyjnym - pole manewru stanowczo się poszerzy. W sprzedaży są bowiem liczne produkty zachwycające swoim designem i sposobem wykończenia. Ażurowe maskownice w kolorze bieli, drewna lub stali to atrakcyjne dodatki, dzięki którym aranżacja wejdzie na całkiem nowy poziom estetyki. Podobnie będzie, gdy wybierzemy te w stylu kratek, z tłoczeniami lub geometrycznymi wzorami, które oprócz tego, że są przydatne, są też wspaniałymi akcesoriami dekoracyjnymi, dodającymi pomieszczeniom charakteru.

Pomocne maskownice do rur

Nie pozostawia wątpliwości, że rury są niezbędne przy planowaniu instalacji wodnych i kanalizacyjnych, jednak o ile w trakcie budowy można poprowadzić je w posadzkach, w ścianach lub sufitach, to w niektórych przypadkach, gdy zostaną położone - są już nie do ruszenia. Dzieje się tak między innymi w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty, gdzie zdecydowana większość najemców nie ma możliwości ingerowania w cały pion. Rury idące nierzadko przez kuchnię, czy łazienkę nie wpływają niestety zbyt dobrze na ich wygląd, więc wybawieniem okazują się wtedy maskownice do rur, czyli osłony, dzięki którym można uratować każdą aranżację.

Maskownice rur są dostępne w wersji gładkiej i mają zazwyczaj owalny kształt. Produkty dla siebie można też wybrać spośród serii kwadratowych, które poprowadzone wzdłuż ściany sprawiają, że mało kto domyśli się, co tak właściwie się za nimi kryje. Dla wymagających powstały otuliny inspirowane sztukaterią, czyli wzbogacone wytłoczonymi wzorami, dzięki czemu stają się prawdziwą dekoracją pomieszczenia.

Jakie maskownice rewizyjne są najlepsze?

Nie materiał, ani rozmiar sprawiają, że trafiliśmy na najlepsze maskownice rewizyjne. Najistotniejsze jest bowiem to, aby oprócz tego, że będą trwałe, były także jak najmniej widoczne. Wśród dostępnych propozycji można znaleźć takie, które doskonale nadają się do montażu w płytach kartonowo-gipsowych, a do tego obłożenia kafelkami. Dzięki temu możliwe jest ich całkowite ukrycie, co znajdzie zastosowanie w łazience lub przedpokoju.

Jeśli zależy Ci na prawdziwej funkcjonalności, rozważ maskownice z magnesami. Ich zastosowanie sprawia, że drzwiczki zawsze będą domknięte, więc nie będą się wyróżniać na tle danej powierzchni. Tak jak wszystkie modele można je z łatwością zamontować przy różnych urządzeniach i przyłączach, aby ułatwić sobie dotarcie na czas serwisowania lub naprawy.

Klapy rewizyjne przeznaczone do zabudowy, oprócz standardowych wymiarów odpowiadających kształtem kwadratom lub prostokątom, można również zamówić konkretnie na dany wymiar, dzięki czemu dostęp do zaworów będzie optymalny. Oprócz klasycznych uchylnych drzwiczek w formie natynkowej do wyboru są funkcjonalne propozycje na klik, co jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym i praktycznym.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.