Akcesoria do odpływu ścieków

Pokaż na stronie

37 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał plastik
Materiał plastik
Materiał ABS/stal nierdzewna
Wymiary produktu L- 600 mm, syfon obrotowy 360°
Materiał ABS/stal nierdzewna
Wymiary produktu 15 x 15 mm
Materiał stal nierdzewna 304
Wymiary produktu 50 x 6,2 x 9 cm
Materiał stal nierdzewna 304
Wymiary produktu 80 x 7 x 9 cm
Materiał ABS, stal nierdzewna
Wymiary produktu 12 x 67 x 9 cm
Materiał ABS, stal nierdzewna
Wymiary produktu 12 x 77 x 9 cm
Materiał ABS, stal nierdzewna
Wymiary produktu 12 x 77 x 9 cm
Materiał ABS, stal nierdzewna
Wymiary produktu 12 x 67 x 9 cm
Materiał ABS, stal nierdzewna
Wymiary produktu 12 x 67 x 9 cm
Materiał ABS, stal nierdzewna
Wymiary produktu 12 x 77 x 9 cm
Materiał ABS, stal nierdzewna
Wymiary produktu 12 x 67 x 9 cm
Materiał ABS, stal nierdzewna
Wymiary produktu 12 x 77 x 9 cm
Materiał polipropylen
Wymiary produktu 70 cm
Materiał stal nierdzewna
Wymiary produktu 12 x 12,5 x 86,5 cm
Rodzaj produktów spirala kanalizacyjna
Materiał tworzywo sztuczne
10 20 50 100 Ofert na stronie

Zużyta, brudna woda powinna mieć ujście do kanalizacji podłączanej do danego budynku - akcesoria do odpływu ścieków umożliwiają przygotowanie takiego miejsca w sposób estetyczny i funkcjonalny. W ofercie dostępne są różne typy odpływów - na przykład odpływy liniowe -  oraz dodatkowe elementy, które umożliwiają ich bezpieczny montaż. Wszystkie stworzone zostały z materiałów odpornych na działanie wody, przez co ich użytkowanie jest wieloletnie, bez ryzyka powstania awarii.


W naszym sklepie zgromadziliśmy akcesoria do odpływu ścieków, które sprawdzą się we wszystkich gospodarstwach domowych. Mogą być montowane zarówno w łazienkach, jak i ubikacjach, jako że dostępne modele są zróżnicowane i przygotowane z myślą o różnych funkcjonalnościach. Przykładowo, odpływy liniowe to świetny wybór zwłaszcza do pryszniców zabudowanych bezpośrednio w posadzce. Z kolei zapewniające odpływ ścieków syfony lepiej nadają się do zamontowania w umywalkach, gdzie dostępna jest większa przestrzeń w szafce pod nimi.


Czego potrzebujesz do budowy sprawnego systemu odprowadzania ścieków?

Sprawny system kanalizacyjny pozwala odprowadzić wszelkie nieczystości poza obręb budynku. Aby go zbudować, będziesz potrzebował wielu elementów. Wśród nich niezbędne są także akcesoria do odpływów ścieków. Czym właściwie są te elementy?


W tej kategorii znajdziesz akcesoria do odpływu ścieków, które wykorzystasz w każdej łazience czy ubikacji. Posłużą Ci do zakończenia rur dochodzących do prysznica, umywalki czy zlewu. Dostępne są kratki liniowe, korki do syfonu czy kratki do studzienek kanalizacyjnych. Wszystko to pozwoli Ci estetycznie i funkcjonalnie wykończyć odpływy w swoim domu lub mieszkaniu. Poszczególne modele różnią się nieco kształtem i wykończeniem, dzięki czemu możesz dobrać elementy pasujące także pod względem wyglądu do aranżacji wnętrza.


Kiedy przydadzą Ci się wpusty posadzkowe?

Wpusty posadzkowe są elementami, przez które odprowadzana jest brudna woda i nieczystości do rur kanalizacyjnych. Najczęściej funkcję tę spełniają syfony zakończone korkiem, które możesz znaleźć zarówno w umywalkach, jak i kabinach prysznicowych z brodzikiem.


Wpusty posadzkowe mają nieco inną budowę. Wyposażone są w ozdobną kratkę. Jest ona połączona z fragmentem rury, który należy zamontować do syfonu znajdującego się pod posadzką. Budowa wpustu pozwala zrównać go z poziomem posadzki. Zatem element ten przyda Ci się wszędzie tam, gdzie wylot do sieci kanalizacji jest umieszczony bezpośrednio na posadzce. Jego niskie krawędzie łatwo jest otoczyć płytkami gresowymi.


Odwodnienie liniowe idealne do kabin bezbrodzikowych

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się kabiny bezbrodzikowe. Model tego prysznica jest o tyle trudny w montażu, że wymaga specjalnego przygotowania posadzki i odpływu. Prysznice te są pozbawione brodzika, a jego funkcje przejmuje posadzka. Wszelkie zatem złącza i rury kanalizacyjne znajdują się poniżej poziomu posadzki. Wymaga to zapewniania odpowiedniego spadu na posadzce. Niezbędne są także odwodnienia liniowe.


Odpływy liniowe często stosuje się w kabinach bezbrodzikowych. Mają dość dużą powierzchnię zbierającą wodę spod prysznica. Najczęściej montuje się je na samym dole spadu. W przypadku większych kabin prysznicowych zalecany jest montaż dwóch odpływów, aby zapewnić odpowiednio szybkie odprowadzanie wody z posadzki kabiny prysznicowej.


Odpływy liniowe montuje się pod kaflami, dzięki czemu cały system kanalizacji jest niewidoczny z zewnątrz. Pozwala to na uzyskanie bardzo dobrych efektów wizualnych i nowoczesnych aranżacji łazienkowych.


W jakich miejscach sprawdzą się kratki odpływowe?

Kratki odpływowe mają podobną budowę do odpływów liniowych. Ich ruszt jednak ma kształt kwadratu. Najczęściej montuje się je w ubikacjach publicznych, kabinach prysznicowych w hotelach czy łazienkach. Pozwalają one na szybkie odprowadzenie wody i nieczystości z podłogi. Ułatwiają także czyszczenie sanitariatów.


Kratki odpływowe montuje się w nieco inny sposób, co wpływa na sposób wcześniejszego przygotowania posadzki. Kratki umożliwiają zbieranie wody wpadającej do niej z czterech stron, a nie jednej jak ma to miejsce w przypadku liniowych odpływów. Zatem spadek posadzki musi być zapewniony z czterech stron, aby nie doprowadzić do zastojów wody na podłodze.


W tej kategorii znajdziesz kratki o różnym wzorze rusztu. Dzięki temu możesz dobrać odpowiedni model do aranżacji całej łazienki. Najczęściej ruszty wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na nieustanny kontakt z wodą i pod jej wpływem nie ulegają korozji.


Akcesoria do budowy odpływu i studzienki

W tej kategorii znajdziesz także akcesoria do odpływu liniowego. W tej grupie produktów dostępne są kratki, które umieszcza się na odpływie. Estetycznie wykańczają system odprowadzania wody i stanowią element dekoracyjny kabiny prysznicowej czy łazienki.


Ponadto dostępne są złącza wieloredukcyjne. Rury kanalizacyjne mają różną średnicę i nie zawsze pasują one do odpływów. Dzięki złączom jesteś w stanie szybko i skutecznie zniwelować wszelkie różnice i zapewnić szczelne połączenie elementów systemu kanalizacyjnego.


Oprócz odpływów znajdziesz w tej kategorii także korki, którymi zakończyć estetycznie syfony w umywalkach czy zlewach. Korki klick klak nie wymagają stosowania osobnych korków do zamknięcia odpływu. Wystarczy go nacisnąć, a korek szczelnie zamknie odpływ.


Dostępne są także kratki montowane na studzienkach kanalizacyjnych czy rewizyjnych. Dzięki nim wykończysz estetycznie także ten element systemu kanalizacyjnego w budynku.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.