Farby antykorozyjne i farby na rdzę

Pokaż na stronie

394 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Marka Hammerite
Pojemność 0,25 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,25 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,25 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,25 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,25 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,25 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,25 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,25 l
Marka Hammerite
Pojemność 0,7 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Jednym z najpoważniejszych problemów, jeśli chodzi o elementy metalowe wystawione na działanie wody i wilgoci, jest rdza. Farba antykorozyjna to środek, który ma przede wszystkim zapobiegać tworzeniu się rdzy. To ważne z kilku powodów. Przede wszystkim rdzewienie jest procesem niszczącym, dlatego znacznie zmniejsza trwałość elementów. Dodatkowo nieestetycznie się prezentuje. Z tego powodu farba na rdzę jest istotna dla konserwacji takich konstrukcji jak płoty, stelaże ławek, stołów.

Dostępne w ofercie sklepu Bricomarche.pl emalie i farby specjalistyczne to środki, które zostały stworzone w konkretnym celu. W ten sposób farba na rdzę nadaje się do jej zwalczania, ale przede wszystkim zapobiegania jej pojawieniu się. Powierzchnie są chronione przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, a przy okazji prezentują się estetycznie. Farba antykorozyjna to środek, który również może nadać elementom z metalu konkretny kolor. Warto wybrać go tak, aby był dopasowany do stylizacji otoczenia albo gustu użytkownika.

Jak chronić metalowe elementy?

Metal jest jednym z najtrwalszych i najsolidniejszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka. Spotykamy się z nim niemal wszędzie. Występuje w elementach ogrodowej architektury, ogrodzeniach, bramach, latarniach, rowerach, połaciach dachu, a także w wykorzystywanych w wielu gospodarstwach urządzeniach i maszynach, jak również na terenie różnych zakładów przemysłowych i warsztatów. Jednak z czasem nawet metal może tracić swoje właściwości, przez co pogorszeniu ulegają jego parametry, jak również wygląd. Najczęściej dzieje się tak pod wpływem działania niesprzyjających warunków atmosferycznych, a przede wszystkim wody i wilgoci. Dlatego najbardziej narażone na degradację są te elementy, które znajdują się na zewnątrz budynku. Pojawiająca się rdza może pogarszać estetykę metalowych przedmiotów i prowadzić do ich uszkodzenia. Regularna konserwacja pozwala jednak temu przeciwdziałać. W tym celu warto stosować farby na rdzę, które przedłużają żywotność metalowych przedmiotów. W Bricomarche dostępny jest szeroki wybór tego typu produktów dostarczany przez różnych producentów. Ich stosowanie pozwala nie tylko na zabezpieczanie metalowych przedmiotów przed korozją, ale również zwalczanie rdzy tam, gdzie już się pojawiła. Farby na rdzę skutecznie chronią przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, zapewniając przy tym doskonałą prezencję metalowych elementów.

Do czego służą farby antykorozyjne?

Korozja to naturalny proces, który z biegiem czasu zachodzi na metalowych powierzchniach. Niestety jego pojawienie się znacząco pogarsza zarówno ich wygląd, jak i właściwości. Skorodowane części bram, ogrodzeń, rynien i innych metalowych elementów stanowią kiepską wizytówkę gospodarza posesji. Zardzewiałe urządzenia w warsztatach mogą nie działać poprawnie, a skorodowane części konstrukcyjne stanowić zagrożenie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że rdza może pojawiać się również na powierzchni innych materiałów, które z korodującym metalem mają styczność. Jak temu zapobiegać i chronić zarówno jeden, jak i drugi materiał?

Do tego celu nadają się farby antykorozyjne, które nie tylko zapobiegają powstawaniu korozji, ale pomagają też w usuwaniu jej ognisk. Pozwalają skutecznie zabezpieczać powierzchnie metalowe, jak również wykonane z innych materiałów, na przykład z drewna i mających z metalem styczność części betonowych. Co więcej, farby antykorozyjne nadają malowanym powierzchniom konkretny kolor. A ponieważ w Bricomarche takie farby są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, to nasi klienci podczas zakupów mają duży wybór i mogą dopasować wygląd malowanego przedmiotu do własnych upodobań. To pozwala dobrać barwę metalowych przedmiotów do innych obiektów znajdujących się w ich otoczeniu.

Stosowanie takich środków umożliwia skuteczną ochronę metalowych powierzchni przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Pozwala zwalczać korozję i zapobiegać jej pojawieniu się na zabezpieczonych w ten sposób elementach.

Czym jest neutralizator rdzy?

Całkowite usunięcie rdzy z metalowych powierzchni przed malowaniem nie zawsze jest możliwe. W takich sytuacjach warto wykorzystać neutralizator rdzy. Stosuje się go tam, gdzie ze względu na trudny dostęp czyszczenie metalu jest niezwykle trudne albo czasochłonne. Jest to środek chemiczny, który zawiera inhibitory korozji. Neutralizator rdzy świetnie radzi sobie ze skorodowanymi elementami metali i stosowany jest na przykład na uszkodzonych elementach karoserii, w tym na odpryskach po kamieniach. Wchodzi wtedy w reakcję z tlenkiem żelaza i przekształca rdzę w powierzchnię, która nadaje się do malowania. To pozwala odnawiać metalowe części bez konieczności całkowitego usuwania korozji. Neutralizator rdzy doskonale sprawdza się do walki z powierzchniowym zmianami. Jego atutem jest to, że może być stosowany w wilgotnych warunkach, co pozwala na pracę z elementami podwozia samochodów. Neutralizatory dostępne są w postaci sprayu albo płynu. Użycie tych pierwszych może być wygodniejsze, zwłaszcza gdy mowa o walce z korozją w trudno dostępnych miejscach. Jednak przy większych powierzchniowych zmianach lepiej mogą sprawdzić się neutralizatory w płynie.

Co szkodzi metalowym częściom, a co im pomaga?

Metalowe części znajdują się w każdym domu, sklepie, czy zakładzie pracy. Szczególnie narażone na korozję są te, które zlokalizowane są na zewnątrz. Przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych mogą je chronić farby do metalu. Pokrywa się nią metalowe elementy, a także inne materiały, na przykład drewniane lub betonowe, które mają z metalem styczność. Szczególnie niebezpieczna jest dla nich wilgoć i woda, ale szkodliwe działanie mogą mieć również środki chemiczne. Farby do metalu znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie z metalem mamy do czynienia. Stosowane są na prywatny użytek w gospodarstwach domowych oraz w różnych warsztatach i zakładach przemysłowych. Pokrywa się nimi metalowe części konstrukcji, maszyn, urządzeń i wielu innych wykonanych z metalu przedmiotów. W ten sposób można zagwarantować im na wiele lat skuteczną ochronę i efektowny wygląd. Warto przy tym pamiętać, że farby do metalu oferują nam szeroką gamę kolorów, co pozwala nadać metalowym elementom dowolny wygląd.

Na jaką farbę najlepiej się zdecydować?

Wybierając farby do rdzy w celu renowacji starych, metalowych elementów albo ochrony nowych i zabezpieczenia ich przed korozją, warto pamiętać, że w sklepach spotkamy się z ich różnymi rodzajami. Poszczególne z nich różnią się między sobą właściwościami oraz zastosowaniem. Farby alkidowe (ftalowe) są bardzo popularne i należą do farb rozpuszczalnikowych. Cechuje je odporność na działanie czynników zewnętrznych. Farby epoksydowe powstają z żywicy epoksydowej i utwardzacza. Po nałożeniu tworzą niezwykle twardą, odporną na wilgoć i czynniki chemiczne powłokę. Lakiery asfaltowe doskonale chronią przed negatywnym wpływem wilgoci. Nadają się między innymi do malowania wyrobów stalowych i żeliwnych. Farby akrylowe sprawdzają się doskonale do zabezpieczania powierzchni stalowych, żeliwnych oraz ocynkowanych, a także do malowania metali lekkich na przykład aluminium i miedzi. Chlorokauczukowe farby do rdzy stosuje się zarówno na powierzchnie metalowe, jak i stykające się z nimi elementy betonowe. Można je stosować jako farby dekoracyjne. Farby poliuretanowe tworzą powłokę odporną na działanie wilgoci oraz środków chemicznych. Nadają się do zabezpieczania powierzchni metalowych, drewnianych, betonowych, a także metali lekkich w tym aluminium oraz miedzi. Farby poliwinylowe znajdują zastosowanie do zabezpieczania elementów betonowych, stalowych i aluminiowych. Wykorzystywane są również jako farby dekoracyjne. Szerokie zastosowanie mają farby silikonowe, które mogą być stosowane na wszystkich typach metali. Stosowane są między innymi w motoryzacji.

Renowacja i ochrona

W Bricomarche dostępne są też inne farby specjalistyczne. Ich szeroki wybór pozwala na dekorowanie oraz zabezpieczanie przed degradacją elementów wykonanych z różnych materiałów, w tym metalu, drewna oraz betonu. Dzięki temu możliwe jest zarówno odnawianie starych elementów, jak i ochrona tych, które dopiero powstają.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.