Obrazy na ścianę, fotografie

Pokaż na stronie

319 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Dekoracje ścienne to najłatwiejszy sposób na podkreślenie wystroju wnętrza oraz sprawienie, żeby był bardziej charakterystyczny. Obrazy na ścianę wcale nie muszą być malowane specjalnie na zamówienie, zwłaszcza że w takim przypadku mogą być bardzo kosztowną inwestycją. Wystarczy wybrać odpowiednie obrazy na ścianę dostępne w formie druku, nanoszonego specjalną metodą na materiał imitujący płótno albo będący nim. Inną alternatywą są fotografie do dekoracji, często przygotowane przez cenionych fotografów.


Wszystkie te produkty dostępne w asortymencie sklepu Bricomarche.pl mogą służyć za ciekawe ścienne dekoracje. Ramy, obrazy i lustra to świetny sposób na ozdobienie pomieszczenia bez względu na jego rozmiar - wystarczy w odpowiedni sposób dopasować wymiary obrazu albo powiesić go tak, aby optycznie było najkorzystniej dla wnętrza. Fotografie do dekoracji można kupić już z gotowymi ramkami, co sprawia, że są doskonale dopasowane i estetycznie się prezentują. To świetny sposób na przygotowanie wystroju w konkretnym stylu.

Obrazy na ścianę i fotografie – czyli kilka słów o dekoracji wnętrz

O przeznaczeniu danego pomieszczenia w głównej mierze świadczy jego wyposażenie. Meble i sprzęt zajmuje także najwięcej miejsca. Co jednak najmocniej wpływa na styl, w którym utrzymana jest dana aranżacja? Jak się okazuje, to dodatki dekoracyjne mają ogromny wpływ na cały wystrój. Te niewielkie akcenty mogą podkreślić lub całkowicie przełamać konwencję wybranego stylu. Jednymi z najbardziej popularnych dekoracji są obrazy na ścianę.

W tej kategorii znajdziesz obrazy na ścianę w najróżniejszym stylu i kolorystyce. Najczęściej wykończone są już gotową ramą, dzięki czemu stanowią ozdobę gotową do zawieszenia na ścianie. Możesz wybierać także spośród ciekawych fotografii i zegarów, które również doskonale spełniają funkcję dekoracji ściennych.

Obrazy na ścianę najczęściej przedstawiają nowoczesne kompozycje geometrycznych figur lub motywacyjne napisy. Dostępne są także obrazy przedstawiające krajobrazy natury czy miasta. Ciekawą ozdobą są także postacie ludzkie wykonane techniką line art.

Estetyczne obrazy w ramach do każdego wnętrza

Obrazy w ramach dostępne w sklepach Bricomarché występują w najróżniejszej kolorystyce. Wykonane są różnymi technikami, od kolażu, przez szkic po akwarele czy fotografie. Wszystkie jednak spełniają jedną funkcję – zdobią Twoje ściany. W końcu nic tak nie obniża estetyki wnętrza, jak puste ściany. Całe pomieszczenie wydaje się wówczas niedokończone. Wystarczy powiesić jednak obraz, aby całkowicie odmienić wystrój wnętrza.

Obrazy w ramach są wygodnym i szybkim sposobem na dekorację pomieszczenia. Przy ich wyborze zwróć jednak uwagę na przeważającą kolorystykę obrazu i spróbuj dopasować ją do obowiązujących w pomieszczeniu barw.

W tej kategorii znajdziesz ciekawe kolarze wykorzystujące motywy roślinne. Zawierają elementy wykończone na złoty kolor. To daje im elegancji. Do wnętrza wniosą odrobinę luksusu. Tego rodzaje obrazy są wręcz idealnym dopełnieniem aranżacji w stylu glamour. W nich doskonale odnajdą się także obrazy wykonane techniką line art.

Z kolei w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach lepiej postawić na proste formy. Obrazy zawierające kompozycję z geometrycznych figur będą ich najlepszą ozdobą.

Jakie obrazy do salonu będą najlepsze?

Salon jako najbardziej reprezentatywne miejsce powinien być dopracowany do ostatniego szczegółu. W nim nie możesz mieć pustych ścian wiejących nudą. Koniecznie wybierz obrazy do salonu, aby wypełnić te pustki i nadać ostatecznego szlifu aranżacji. Jakie jednak obrazy do salonu będą najlepszym wyborem?

Przede wszystkim te zgodne z wybranym stylem aranżacji. Sielskie krajobrazy namalowane akwarelami nie będą pasowały do industrialnego, minimalistycznego salonu. Tam lepiej sprawdzą się motywujące napisy utrzymane w czarno-białej kolorystyce lub mapy świata.

Obrazy na ścianę do salonu powinny być także dobrane pod względem rozmiaru. Koniecznie pozostaw wokół obrazu pustą przestrzeń na ścianie. Tylko wtedy odpowiednio wyeksponujesz obraz. Będzie zauważalny z każdego miejsca w salonie. Obrazy na ścianę do salonu możesz powiesić na ścianie przy telewizorze, jeśli masz jeszcze na niej miejsce. Świetnie będą wyglądały także obok wysokiego regału z książkami czy nad stolikiem z krzesłami.

Obrazy na ścianę – nowoczesne rozwiązanie do miejsc publicznych

Obrazy na ścianę nowoczesne sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych. Mogą wnieść do wnętrza elegancję lub podkreślić jego charakter. Są świetną ozdobą wszelkich lokali gastronomicznych, w których większą przestrzeń sali zajmują przede wszystkim stoliki, krzesła czy wygodne sofy. W takim pomieszczeniu nie ma wiele miejsca na dodatkowe, dekoracyjne wyposażenie. Jednak na ścianach jest go pod dostatkiem.

Jakie warto wybrać obrazy na ścianę? Nowoczesne grafiki idealnie pasują do lokali usługowych czy poczekalni do specjalistów. Tam wniosą do pomieszczenia odrobinę profesjonalizmu i harmonii. Z kolei do lokali gastronomicznych wybierają ładne kompozycje z motywem roślinnym. W ten sposób wprowadzisz do wnętrza przyjemną, domową atmosferę.

Czy fotografie do dekoracji wnętrz są dobrym pomysłem?

Fotografie do dekoracji wnętrz mieszkalnych nadają się tak samo dobrze, jak obrazy. W tej kategorii znajdziesz fotografie cechujące się doskonałą jakością druku, dzięki czemu nawet w dużym formacje zachowują bardzo dużą szczegółowość. Przedstawiają świetne ujęcia krajobrazów miejskich lub natury. Bardzo ciekawe są także fotografie do dekoracji wnętrz ukazujące pojedyncze rośliny w dużym zbliżeniu. Na takim zdjęciu zwykły dmuchawiec z kropelkami rosy nabiera abstrakcyjnej formy.

Dostępne fotografie utrzymane są w najróżniejszych kolorach. Nałożone filtry pozwalają uzyskać ciekawe efekty. W minimalistycznych wnętrzach z kolei najlepiej pasują fotografie czarno-białe np. przedstawiające dzikie zwierzęta. Do skandynawskich wnętrz świetnie pasują fotografie pustych plaż utrzymane w bardzo stonowanej i spokojnej kolorystyce. Bardzo dobrze dopasują się do naturalnych barw obowiązujących w tej konwencji.

Jak zaaranżować fotografie na ścianę?

Jest kilka sposobów na to, aby dobrze wykorzystać potencjał dekoracyjny, jaki drzemie w fotografiach. Przede wszystkim jednak należy je najpierw zabezpieczyć przed uszkodzeniem czy zabrudzeniem. Do tego najlepiej nadają się antyramy na zdjęcia. Mają one przezroczystą szybę lub plastikową pleksę, która chroni zdjęcie i jednocześnie umożliwia jej oglądanie. Możesz wybrać nieco większą antyramę niż fotografia i pozostawić wokół zdjęcia białą lub czarną ramę, która ładnie ją wyeksponuje.

Fotografie na ścianę najlepiej wyglądają, gdy są wywołane w dużym formacie. Wówczas oglądający ma możliwość dostrzec każdy ich szczegół. Są także wyraźną dekoracją, które można oglądać z każdego miejsca w pomieszczeniu. Jeśli do aranżacji masz całą pustą ścianę w pokoju – wówczas możesz zdecydować się na mini galerię. Wybierz fotografie na ścianę w różnym formacie i zawieś rozsypane w wybranym miejscu. Ważne, aby zdjęcia te coś łączyło. Może być to wspólny motyw, kolorystyka czy fotografowane miejsce.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.