Tablice korkowe w ramie

Pokaż na stronie

21 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Kształt prostokąt
Kształt prostokąt
Kształt prostokąt
Kształt prostokąt
Kształt prostokąt
Kształt prostokąt
Kształt prostokąt
Kształt prostokąt
Kształt prostokąt
Kształt prostokąt
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wywieszanie ogłoszeń, kartek z wakacji czy innych ważnych przedmiotów - to do tego właśnie wykorzystywane są często tablice korkowe. Zostały one wykonane z materiału podatnego na wbijanie szpilek czy pinów, czyli właśnie korka. Dzięki specjalnej budowie powierzchni roboczej nadaje się ona do wielokrotnego wykorzystania, bo ślady po wbiciach nie są widoczne już w krótkim czasie po wyjęciu szpilki. W ofercie znaleźć można tablice w różnych kształtach, rozmiarach, a także kolorach, przez co można je łatwo dostosować do danego wnętrza.


Oferowane tablice korkowe sprawdzą się w wielu zastosowaniach. Przede wszystkim można wybrać je na użytek własny i powiesić na przykład w kuchni lub nad miejscem pracy, aby przypominały o ważnych zadaniach i terminach. Z tego samego względu sprawdzą się na przykład w miejscu pracy. Z kolei w szkołach i przedszkolach będą służyły za ekspozycję prac oraz miejsce do zamieszczania ogłoszeń. Zazwyczaj tablice zapakowane są w praktyczne i estetyczne ramy, przez co nie wymagają dalszego ulepszania.


Tablice korkowe to ponadczasowe akcesoria, które bardzo często znajdziemy na wyposażeniu szkół, ale nie tylko. Często stosuje się je także w domach, gdzie mogą pełnić różne funkcje. Czasem taka tablica służy jako miejsce na notatki, gdzie można przypiąć tzw. “przypominajki”, czyli kartki, na których zanotujemy jakąś ważną rzecz, np. termin wizyty u lekarza. Tablice z korka cieszą się dużą popularnością ze względu na to, że są lekkie i bardzo praktyczne. Sprawdzają się jako pomoc szkolna u mniejszych i starszych dzieci, jednak mogą mieć też charakter dekoracyjny, pełniąc rolę podstawy do kolażu do zdjęć czy ekspozycji prac plastycznych. Tego typu produkty dostępne są w różnych rozmiarach, które można dopasować do indywidualnego zapotrzebowania.

W sklepie internetowym Bricomarche znaleźć można tablice korkowe w ramie duże oraz mniejsze. Są to lekkie akcesoria, które można powiesić nad biurkiem lub w dowolnym miejscu na ścianie. Oferowane przez nas tablice sprawdzą się na dowolny użytek. Mogą być stosowane w prywatnej przestrzeni, choć świetnie nadają się również jako element wyposażenia klas czy sali wykładowej. Zachęcamy do przeglądania udostępnionych przez nas tablic.


Tablice korkowe - skąd się wzięły?

Korek, wykorzystywany do produkcji tablic korkowych pozyskiwany jest z dębu korkowego, występującego głównie na terenie krajów Morza Śródziemnego, Portugalii oraz Afryki północno-zachodniej. Korek to materiał, którego zbieranie nie jest inwazyjne dla środowiska, ponieważ zdejmowanie kory odbywa się tylko na jej obumarłej części, a co więcej, dąb korkowy wykazuje duże zdolności regeneracji tego surowca.

Zebrana z drzewa kora podlega procesom suszenia i “gotowania” w gorącej kąpieli wodnej w celu jej zmiękczenia. Po tym procesie otrzymujemy materiał, który można swobodnie przetworzyć, np. produkując tablicę korkową.


Dlaczego warto kupić tablicę korkową?

Tablice korkowe to produkty, mogące nam służyć na różne sposoby. Ich dużą zaletą jest niewielka waga oraz atrakcyjna cena. Jeżeli poszukujemy tablicy, która będzie dla nas stanowiła pewnego rodzaju formę przekazywania informacji, tablica z korka sprawdzi się tutaj doskonale.

Tablice korkowe nad biurko od lat wykorzystywane są jako forma przypominania o ważnych sprawach. W natłoku pracy bardzo łatwo jest zapomnieć o ważnym spotkaniu z klientem, wizycie u lekarza lub planowanym lunchu z przyjaciółką. Zawieszając taką tablicę nad biurkiem, możemy w dowolnym momencie spojrzeć na przyczepione do niej notatki, cały czas mając wgląd do umieszczonego na niej planu dnia. Takim sposobem łatwiej będzie nam pamiętać o istotnych wydarzeniach.

Tablice korkowe dla dzieci sprawdzą się również jako wsparcie procesu nauczania. Mogą służyć jako alternatywna forma uczenia, przypomnienia pewnych pojęć lub nauki języków. Na tablicy korkowej można przyczepić dowolnego rodzaju notatki. Częstą opcją jest zapisanie przez ucznia trudnych do zapamiętania elementów, które chce przyswoić i powieszenie ich na tablicy korkowej nad biurkiem. Stały dostęp do zapisanych notatek ułatwi ich zapamiętanie.

Tablice korkowe swoją popularność zawdzięczają także łatwości i uniwersalności obsługi. Struktura takiego produktu umożliwia przyczepienie do jej powierzchni karteczek z notatkami na różne sposoby. Najprostszym i najczęściej stosowanym jest umocowanie ich za pomocą szpilek lub pinezek, choć można to zrobić także z udziałem warstw samoprzylepnych.


Tablice korkowe w ramie i malowane

Niektóre tablice korkowe pokryte są specjalną farbą dekoracyjną w kolorze czarnym. Ma to na celu umożliwienie kreślenia na tablicy specjalnym pisakiem lub przy pomocy kredy. Takie działanie sprawdza się przede wszystkim na zajęciach szkolnych lub wykładach studenckich.

Często wybierane są także tablice korkowe w ramie, gotowe do powieszenia na ścianie. Takie produkty dobrze się prezentują, dlatego mają duże znaczenie szczególnie wtedy, gdy chcemy tablicę wykorzystać w celach dekoracyjnych.


Tablice korkowe ozdobne

Tablice z korka mogą pełnić także rolę dekoracyjną. Bardzo często wykorzystywane są jako podstawki pod kolaże do zdjęć. Wystarczy wybrane fotografie przypiąć do tablicy w wybrany sposób, aby stworzyć ciekawą, osobistą ozdobę, składającą się ze wspaniałych wspomnień z najbliższymi.

Ozdobne tablice korkowe przydają się także artystom, którzy chcą na nich zawiesić swoje prace. W celach dekoracyjnych każdy taką tablicę użyć może również jako miejsce na różnego rodzaju kartki pocztowe, laurki czy inne ozdobne elementy, które, umieszczone w ciekawej konfiguracji i zawieszone na ścianie, ozdobią pomieszczenie, ożywiając je i dodając mu fantazyjnego nastroju.


Różne warianty zastosowania tablicy korkowej

Tablice korkowe mogą być wykorzystywane w różnym celu. Są to produkty, które często stosowane są w celach edukacyjnych, aczkolwiek można wykazać się kreatywnością, wynajdując dla nich inne zastosowanie np. w celu:


  • poprawienia nastroju - na tablicy można umieścić różnego rodzaju zabawne rzeczy, takie jak śmieszne rysunki czy zdjęcia ze znajomymi, wzbudzające w nas miłe wspomnienia. Tablica może być wykorzystywana także jako poprawiacz humoru innych członków rodziny, jeżeli umieścimy ją np. w korytarzu, karteczka z napisem “Miłego Dnia” z rana każdemu doda energii;
  • tablice korkowe w ramie mogą służyć jako alternatywa dla ramki na zdjęcia czy ramy na obrazy;
  • tablica z korka jako środek komunikacji - wystarczy powiesić ją w miejscu przechodnim, gdzie często pojawiają się wszyscy domownicy i wieszać na niej przypomnienia o obowiązkach domowych.


Tablica korkowa jako miejsce na biżuterię

Oryginalnym sposobem zastosowania tablicy korkowej, jest zrobienie z niej pewnego rodzaju szafki na biżuterię. Jeżeli mamy dużo bransoletek czy wisiorków i nie wiemy, gdzie je umieścić, wystarczy, że przypniemy do tablicy pinezki, na których następnie zawiesimy nasze bibeloty.


Jak dobrać rozmiar tablicy korkowej?

W naszym sklepie znaleźć można duże tablice korkowe oraz mniejsze egzemplarze. Dobierając taki produkt, należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Tablice korkowe dla dzieci najczęściej charakteryzują się mniejszymi wymiarami, np. 30x45 cm. Taki model świetnie sprawdzają się do zawieszenia nad biurkiem i wykorzystania w celu wspomagania uczenia.

Większe tablice z korka na pewno sprawdzą się w placówkach oświatowych, takich jak szkoły i uczelnie wyższe. W takich miejscach często stosuje się także tablice korkowe w ramie, malowane farbą, dzięki czemu można na nich także pisać, a nie tylko przypinać notatki.


Wybierz tablicę korkową w naszym sklepie

W internetowym markecie Bricomarche do wyboru mamy duże tablice korkowe oraz modele w mniejszych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dobierz tablicę wedle własnych wymagań, dostosowując ją do celów, do jakich ma być wykorzystywana. Postaw na produkty wysokiej jakości, stworzone z materiałów solidnych, ale wystarczająco lekkich, aby można je było powiesić na ścianie, nad biurkiem lub w klasie szkolnej.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.