Poziomice, miary zwijane i miarki taśmowe

Pokaż na stronie

1 produkt w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał tworzywo sztuczne
10 20 50 100 Ofert na stronie

Praktycznie w każdym domu przydają się poziomice i miary, bez których równe rozmieszczenie mebli czy nawet powieszenie obrazka mogłoby być bardzo trudne. Produkty te dostępne są w różnych modelach, zarówno tych zaawansowanych, idealnych dla profesjonalistów na co dzień wykorzystujących je w swojej pracy, jak i tych prostszych. Standardowe taśmy miernicze doskonale sprawdzą się w przypadku większości prac w przestrzeni domowej oraz wokół domu. Wystarczą dla każdego amatora majsterkowania, ale pomogą też przy remontach.

 

Dostępne w asortymencie sklepu poziomice i miary to urządzenia przeznaczone do użytku domowego i profesjonalnego. Są dostępne w różnych rozmiarach, przez co łatwiej dobrać je do oczekiwanego efektu. Taśmy miernicze zostały wykonane z trwałych materiałów. Te zwijane automatycznie mają sprawne mechanizmy, które świetnie chronią przed uszkodzeniem. Wszystkie produkty wyróżnia doskonała jakość. Sprawdzą się jako akcesoria i narzędzia budowlane w różnych okolicznościach i do rozmaitych prac.

 

Poziomice, miary i mierniki – niezbędne w domu i na budowie

Wyznaczenie prostej linii wcale nie jest prostym zadaniem. Wiedzą o tym Ci, którzy choć raz próbowali zawiesić na ścianie obraz czy większą ramkę ze zdjęciami. W wielu pracach domowych przydadzą Ci się dobre poziomice, za pomocą których wyznaczysz prostą linię na każdej powierzchni.

 

W tej kategorii znajdziesz także praktyczne miarki do mierzenia odległości, które sprawdzą się podczas planowania aranżacji pokoju, kupowania nowych mebli. Dostępne są także akcesoria, bez których nie sposób przeprowadzić remontu. Należą do nich mierniki natężenia prądu, profesjonalne miary i łaty czy poziomice.

 

Także profesjonalne ekipy budowlane znajdą w tej kategorii akcesoria, bez których trudno postawić prosty słupek czy zmierzyć kąt nachylenia dachu. Wszelkiego rodzaju kątowniki, sznurki treserskie, dalmierze czy nawet kredy znajdziesz w sklepie Bricomarché.

 

Być może przygotowujesz się do nowego sezonu i chcesz sprawdzić jakość gleby, zanim zasadzisz w niej rośliny? Do tego użyj specjalnego testera podłoża. Za jego pomocą sprawdzisz pH gleby, wilgotność i nasłonecznienie.

 

Jak powiesić prosto obraz lub plakat?

Chcesz ozdobić swój salon obrazami lub plakatami z ulubionych filmów? Oprócz ramki lub antyramy przyda Ci się poziomica, za pomocą której dokładnie wyznaczysz punkty w linii prostej. Oznaczysz w ten sposób miejsca, w których masz wiercić otwory na kołki. Nawet milimetrowe różnice niewidoczne na pierwszy rzut oka, mogą zniszczyć kompozycję po zawieszeniu obrazu.

 

Do domowego użytku możesz wykorzystać poziomice wodne. To najprostszy rodzaj poziomic dostępny na rynku. W rzeczywistości poziomice wodne składają się z rurki, o odpowiedniej średnicy, którą wypełnia się wodą. Poziom płynu w jej środku zawsze wyznacza równą linię na ścianie.

 

Możesz także zdecydować się na niewielką poziomicę plastikową lub aluminiową z libellami, za pomocą których wyznaczyć prostą linię w poziomie lub pionie. To akcesorium z pewnością przyda Ci się także przy remoncie mieszkania.

 

Profesjonalne poziomice przydatne podczas budowy i remontu

Podczas zaawansowanych prac budowlanych przydadzą Ci się specjalistyczne poziomice. Zwykła łata z libellą i linijką może nie wystarczyć, jeśli będziesz chciał wyrównać ściany, kąty lub postawić nową ściankę działową. Na wyposażeniu ekip budowlanych zazwyczaj znajdują się poziomice laserowe. W tej kategorii znajdziesz modele mniejsze i większe, które wyznaczają poziom w różnych płaszczyznach.

 

Poziomice laserowe wyposażone są w statyw, na którym umieszczono laser. Nawet najprostsze modele pozwalają na wyznaczenie prostej linii w poziomie, pionie i o kącie nachylenia 45°. Lasery poziomujące są o wiele wygodniejsze, ponieważ nie musisz ich trzymać w ręku. Stawiasz je w wyznaczonym miejscu i wyświetlasz na powierzchni równą linię. Zazwyczaj ma ona kolor czerwony, aby była dobrze widoczna. Następnie w zależności od potrzeb zaznaczasz na linii punkty, które po wyłączeniu lasera będą wyznaczać linię prostą.

 

Profesjonalne lasery poziomujące cechują się większym zasięgiem lasera. Niektóre modele są samopoziomujące, co jeszcze bardziej zwiększa ich precyzję względem podłoża, na którym stoją.

 

Niezbędne akcesoria do pomiaru długości

W każdym domu przyda się dobra miara. Za jej pomocą będziesz mógł sprawdzić odległość od punktu A do punktu B. Najprostsze miary składane mają zazwyczaj ok. 1 m lub 2 m długości. Jednak o wiele wygodniejsze i praktyczniejsze są miary zwijane. Zajmują one znacznie mniej miejsca i mają długość nawet 5 m.

 

Miary zwijane wykonane są zazwyczaj ze stalowej taśmy, na której umieszczono podziałkę. Mechanizm zwijania miary wyposażony jest w przycisk, który blokuje taśmę. Dzięki temu zaczepiona o jeden punkt nie zwinie się, póki nie naciśniesz przycisku. Za jej pomocą o wiele szybciej zmierzysz wolną przestrzeń na nową szafę czy półkę. Sprawdzisz także, czy w danym kącie pokoju zmieści się wybrane łóżko.

 

Miarki taśmowe i inne akcesoria do pomiaru odległości

Profesjonalistom bardziej przydadzą się miarki taśmowe wykonane z włókna szklanego. Są one lżejsze i cieńsze, dzięki czemu w jednej szpuli mogą pomieścić miarkę o długości nawet 20 m. Ponadto miarki taśmowe z włókna szklanego są wytrzymalsze i odporne na warunki atmosferyczne. Mogą być z powodzeniem używane na placach budowy.

 

Podczas wyznaczania drogi, ścieżki czy podjazdu przyda się urządzenie, które mierzy jeszcze większe odległości. Do tego przydadzą się dalmierze. Urządzenia te wyposażone są w laser i umożliwiają precyzyjne zmierzenie odległości nawet do 50 m. Do mierzenia jeszcze dłuższych odcinków użyj drogomierza. Jest to urządzenie, które prowadzi się po ziemi. Wyposażone jest w kółko i licznik, który precyzyjnie mierzy odcinki o długości nawet 10 tysięcy metrów.

 

Jak wyrównać powierzchnię ściany czy podłogi?

Podczas remontu mieszkania często będziesz zmuszony do wyrównania ścian. Użyjesz do tego tynku lub gładzi bądź obu tych materiałów przy dużych różnicach poziomu. Jednak czym nałożyć te materiały i wygładzić powierzchnię. Do gładzi najlepiej sprawdzają się nierdzewne pace, ale do wyrównywania luźnego tynku lub wylewki na podłodze lepsze będą łaty murarskie.

 

Jak wyglądają łaty murarskie? Są to proste i zazwyczaj długie belki wykonane z aluminium. Często wyposażone są w libelle, dzięki którym jednocześnie spełniają funkcję poziomic. Wyrównywana powierzchnia za ich pomocą będzie nie tylko gładka, ale także prosta.

 

Akcesoria do pomiaru prądu

Podczas remontu domu i przebudowy instalacji elektrycznej będziesz potrzebował także akcesoriów do pomiaru prądu. Wykorzystasz je także przy majsterkowaniu czy naprawie małych urządzeń AGD. Jednym z najbardziej uniwersalnych jest próbnik napięcia. Pozwala on na sprawdzenie, czy w danym obwodzie jest prąd.

 

W tej kategorii produktów znajdziesz także bardziej specjalistyczny miernik elektroniczny, za pomocą którego sprawdzisz napięcie prądu przemiennego i stałego, a także wartości oporności elektrycznej. Podobne zastosowanie ma miernik cęgowy. Te niewielkie akcesoria przyspieszą naprawę instalacji, a także zwiększą Twoje bezpieczeństwo podczas pracy z prądem.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.