Przyłbice spawalnicze i gogle ochronne

Pokaż na stronie

24 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Typ maski
Typ maski
Typ maski
Typ maski
Typ inne akcesoria do spawania
Typ maski
Typ okulary do spawania
Typ inne akcesoria do spawania
Typ inne akcesoria do spawania
Typ maski
Typ maski
Typ inne akcesoria do spawania
Typ inne akcesoria do spawania
Typ maski
10 20 50 100 Ofert na stronie

Bezpieczeństwo pracy w każdym zawodzie stoi na pierwszym miejscu - zwłaszcza, gdy wykonywane zadania czy obsługiwane sprzęty mogą zaszkodzić zdrowiu. Artykuły BHP dostępne w ofercie sklepu sprawdzą się przy większości prac budowlanych i remontowych. Są niezbędne nie tylko dla profesjonalistów, dla których prace tego rodzaju są zawodem, ale również dla majsterkowiczów czy osób planujących remonty. Przyłbice i gogle spawalnicze, ale też rękawice i inne produkty pozwolą na bezpieczną realizację celów bez uszczerbku na zdrowiu.


Wszystkie dostępne w ofercie artykuły BHP pozwolą bezpiecznie i bez ryzyka dla zdrowia i życia obsługiwać rozmaite narzędzia budowlane. Nie tylko chronią przed gorącymi materiałami, ale również odpryskami tworzyw podczas cięcia czy upadkiem ciężkiego przedmiotu na stopę. Dodatkowo przyłbice i gogle spawalnicze mają za zadanie chronić oczy przed uszkodzeniem z uwagi na dużą jasność iskier wydzielanych podczas pracy. Produkty te dostępne są w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych.

Niezbędna ochrona oczu – przyłbice spawalnicze

Podczas prac remontowych oprócz niezbędnych materiałów budowlanych i wykończeniowych pomyśl o odpowiedniej ochronie ciała. Dzięki ubraniom i akcesoriom ochronnym unikniesz groźnych dla zdrowia urazów. Szczególną ostrożność musisz zachować podczas prac spawalniczych, podczas których może grozić Ci trwała utrata wzroku, pogorszenie wady lub groźne urazy gałki ocznej.

Podczas spawania wytwarza się groźne promieniowanie ultrafioletowe lub podczerwone, a także bardzo intensywne światło widzialne, które mogą trwale uszkodzić wzrok. Aby tego uniknąć, wyposaż się w przyłbice spawalnicze. Jest to podstawowe akcesorium ochronne każdego spawacza. Przyłbice spawalnicze wyposażone są w zaciemnione szkło, które chroni wzrok przed intensywnym światłem, ale jednocześnie pozwala dokładnie obserwować postęp prac spawalniczych.

W kategorii tej znajdziesz nie tylko przyłbice, ale także maski czy okulary do spawania. Możesz wybrać akcesorium chroniące jedynie oczy lub całą twarz. Podczas wyboru odpowiedniego modelu kieruj się rodzajem zaplanowanej pracy. Inne sprawdzą się podczas prostych zadań spawalniczych, podczas których nie ma ryzyka odprysków, a inne przy bardziej wymagających sposobach spawania. Dobierając odpowiednią ochronę oczu – zmniejszasz ryzyko trwałych uszczerbków na zdrowiu.  

Profesjonalne przyłbice do spawania – zabezpiecz swój wzrok podczas pracy

Podczas najbardziej wymagających prac spawalniczych najlepiej sprawdzą się przyłbice do spawania. Zapewniają one pełną ochronę oczu, oczodołów, ale także całej twarzy i głowy od boków i góry. Wyposażone są w specjalistyczne filtry, które zabezpieczają wzrok przed jasnym światłem i promieniowaniem. Ponadto wykonane są z materiałów odpornych na ciepło i uszkodzenia mechaniczne. Zakładając je do pracy, masz pewność, że wydzielane podczas spawania światło nie uszkodzi Twojego wzroku, a odłamki spawanych materiałów nie zranią twarzy.

W kategorii tej znajdziesz przyłbice do spawania z profesjonalnymi filtrami. Zastosowane w nich szkła cechują się dużym przyciemnieniem, które uniemożliwiają poprawne widzenie kształtów i kolorów przy normalnym natężeniu światła. Niektóre modele mają możliwość odchylenia filtrów do góry, dzięki czemu możesz w przerwie od pracy dobrze ocenić jej postęp bez zdejmowania przyłbicy z głowy.  

Wygodnym rozwiązaniem są także przyłbice z filtrem automatycznym, którego natężenie i zaciemnienie dopasowuje się automatycznie do natężenia światła. Zaciemnienie szybki w przyłbicy następuje zaraz po ukazaniu się łuku spawalniczego. Z kolei w przerwie od prac szybka rozjaśnia się, co pozwala lepiej ocenić wykonywany spaw.

Przyłbice chronią Twoje oczy i twarz w największym zakresie. Zalecane są więc do najcięższych prac spawalniczych wykorzystujących łuk elektryczny, ale także do cięcia tlenem lub strumieniem plazmowym. Dzięki dobremu dopasowaniu możesz być pewien, że przyłbica nie spadnie Ci z głowy. Podczas pracy zachowujesz obie ręce wolne, co z pewnością ułatwia i przyspiesza spawanie.

Kiedy potrzebne są maski spawalnicze?

Maski spawalnicze swoją budową przypominają przyłbice, jednak wyposażone są w rączkę do trzymania zamiast pasków zabezpieczających na głowę. Podobnie jak przyłbice wyposażone są w niezbędne filtry chroniące wzrok przed promieniowaniem i zabudowę z metalu zmniejszającą ryzyko zranienia przez odpryski.

Maski spawalnicze chronią oczy, a także całą twarz, dlatego dopuszczane są do stosowania podczas spawania z wykorzystaniem łuku elektrycznego czy cięcia tlenem. Nie są jednak tak dobrze dopasowane do głowy, jak przyłbice. Mają także ograniczony zakres ochrony boków głowy, więc częściej sięgają po nie osoby kontrolujące jedynie pracę maszyn z pewnej odległości. Nie muszą one mieć wolnych obu rąk, dlatego mogą w jednej trzymać maskę i obserwować postęp pracy maszyny spawalniczej.

Wygodne i lekkie okulary ochronne do spawania

Ostatnim rodzajem akcesoriów chroniących wzrok podczas spawania są okulary i gogle. Akcesoria te przypominają okulary do pływania. Wyposażone są w zaciemnione szkła z filtrami, a także osłonki wokół oczu chroniące gałkę przed wlotem opiłków. Okulary ochronne do spawania są najwygodniejszym typem ze względu na swoją niewielką wagę i rozmiary. Wpływa to jednak na ich ograniczony zakres ochrony twarzy, dlatego nie mogą być używane do najbardziej niebezpiecznych i wymagających prac spawalniczych.

Przepisy BHP dopuszczają używanie okularów ochronnych przy spawaniu gazowym czy lutospawaniu. Podczas tych prac nie ma zagrożenia unoszących się opiłków materiałów, dlatego ochrona całej twarzy nie jest niezbędna.

W tej kategorii znajdziesz okulary ochronne do spawania wyposażone w bardziej lub mniej rozbudowane osłony boczne. Dostępne są także modele z odchylanymi filtrami, które ułatwiają kontrolę spawu podczas przerwy.

Inne akcesoria BHP, o których warto pamiętać

Przyłbice czy okulary nie są jedynymi elementami ochronnymi, w które powinien być wyposażony każdy spawacz. W tej kategorii znajdziesz także inne artykuły BHP, które przydadzą się podczas tego typu pracy. Odpowiednią ochronę powinieneś zapewnić także dłoniom i przedramionom. Trzymając spawany przedmiot, Twoje dłonie narażone są na kontakt z wysoką temperaturą i uraz spowodowany odpryskami materiału. Koniecznie więc wyposaż swój strój ochronny w rękawice spawalnicze. Wykonane są z wysokiej jakości skóry, dzięki czemu są odporne na przecieranie. Skutecznie chronią dłonie, nadgarstki i fragment przedramion przed iskrami i urazami.

W tej kategorii znajdziesz także artykuły BHP pomocne podczas innych prac budowlanych i remontowych. Okulary ochronne lub przyłbice bez ciemnych szkieł z filtrami sprowadzą się wszędzie tam, gdzie jesteś narażony na odpryski materiałów budowlanych. Możesz je wykorzystać podczas szlifowania metalu, wycinania w drewnie czy szlifowania gipsowych ścian. Jeśli potrzebujesz jedynie wymienić szkiełka w swoich okularach ochronnych, niezbędne akcesoria znajdziesz w tej kategorii. Dzięki temu wydłużasz żywotność swoich okularów i oszczędzasz na zakupie nowego modelu.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.