Furtki ogrodzeniowe, wejściowe i bramy wjazdowe

Pokaż na stronie

396 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana
Materiał stal ocynkowana
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał plastik
Typ sztyft
Materiał plastik
Typ kapturek
Materiał plastik
Typ kapturek
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
Materiał stal ocynkowana malowana proszkowo
Typ obejma
10 20 50 100 Ofert na stronie

Każda posesja, niezależnie od swojego przeznaczenia, powinna być odpowiednio zabezpieczona za pomocą ogrodzenia. W nim natomiast musi znajdować się furtka ogrodzeniowa, która umożliwia konkretnym osobom dostanie się do wnętrza posesji. Zazwyczaj furtka ogrodowa może pełnić dwie funkcje. Jedna to wspomniane zabezpieczenie i dostęp do domu czy budynku biurowego dla osób zaproszonych albo po prostu wpuszczonych. Z drugiej strony może to być też rozwiązanie pozwalające na podzielenie ogrodu na kilka części albo zyskanie dodatkowego wyjścia na tyły posesji, na przykład do sadu czy na pole uprawne.

Ogrodzenia i bramy, które można znaleźć w asortymencie sklepu Bricomarche.pl, to produkty z górnej półki. Pozwalają na stworzenie praktycznego ogrodzenia ze wszystkimi elementami ważnymi dla konstrukcji. Dostępna jest między innymi praktyczna brama z furtką, która ustawia oba te elementy tuż obok siebie. Prócz tego można zdecydować samodzielnie zdecydować, gdzie konkretna furtka ogrodzeniowa powinna się znaleźć - jest zazwyczaj montowana w dowolnym miejscu ogrodzenia, gdzie zostanie pozostawione na nią miejsce.

Bramy ogrodzeniowe jako podstawowe wyposażenie posesji

Podstawowym systemem zabezpieczającym budynki mieszkalne, firmowe czy publiczne jest ogrodzenie. Ogranicza ono dostęp na posesję osób niepowołanych, którzy mogliby dopuścić się dewastacji czy kradzieży. Każde ogrodzenie jednak musi mieć miejsce, w którym można swobodnie dostać się na teren firmy czy domu. Osoby przychodzące pieszo mogą wejść przez furtkę, z kolei osoby zmotoryzowane wjadą przez bramę.

Bramy ogrodzeniowe i furtki pozwalają na wygody dostęp do ogrodzonego terenu. Jednocześnie nadal utrzymują wysoki stopień bezpieczeństwa. Wpływa na to nie tylko materiał, z którego są wykonane, ich wysokość czy kształt, ale także elementy dodatkowe w postaci zamków, zapadek czy kłódek. Dzięki furtce i ogrodzeniu tożsamość każdej osoby próbującej się dostać na teren prywatny może być uprzednio zweryfikowana.

W tej kategorii produktów znajdziesz bramy ogrodzeniowe o różnej budowie i systemie otwierania. Większość z nich wykonana jest jednak z metalu lub solidnej stali zabezpieczonej przed korozją. W kategorii tej znajdziesz także wszelkie akcesoria montażowe, które pozwolą Ci szybko zainstalować bramę i furtkę w ogrodzeniu. Ponadto możesz wyposażyć się w akcesoria dodatkowe ułatwiające otwieranie i obsługę bramy.

Rodzaje bram wjazdowych

Bramy wjazdowe, choć mają podobną budowę, mogą znacznie różnić się sposobem otwierania i montażu. Większość dostępnych w tej kategorii bram wykonanych jest ze stali. Mocna metalowa rama utrzymuje całą konstrukcję. Wypełniona jest zespawanymi przęsłami lub profilami stalowymi. Głównym rozróżnieniem bram jest sposób ich otwierania. Wyróżnia się bramy wjazdowe przesuwne i rozwieralne – dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe.

Wybór odpowiedniej bramy należy zaplanować już na etapie projektowania ogrodzenia. Często odpowiedni model podyktowany jest kształtem posesji i wjazdu. Jeśli budynek zlokalizowany jest w pobliżu ruchliwej ulicy, koniecznie zaprojektuj tak wjazd, aby samochód skręcający na nią nie powodował utrudnień ruchu drogowego.

Według przepisów brama wjazdowa powinna mieć przynajmniej 2,4 m szerokości. Dla większego komfortu wjazdu zaleca się jednak bramy szersze – przynajmniej trzymetrowe. Jeśli podjazd jest ułożony pod kątem, co wymagałoby od samochodu ostrego zakrętu, zaleca się montaż nawet jeszcze szerszych bram nawet 4-metrowych.

Bramy wjazdowe mają być przede wszystkim bezpieczne i zapewniać komfortowy wjazd na posesję. Warto jednak wziąć pod uwagę również ich wygląd. Będą stanowiły ważny element aranżacji posesji. Wygląd bramy wpływa na odbiór całej posesji przez gości. W tej kategorii znajdziesz proste bramy wjazdowe o nowoczesnym designie, a także modele o bardziej skomplikowanym kształcie i większej ilości detali.

Wygodne zestawy z furtką

Oprócz bramy warto od razu zaplanować miejsce na furtkę. Dzięki temu goście przybywający pieszo nie będą musieli czekać na otwarcie bramy. Ne będą także powodować utrudnień na podjeździe i uniemożliwiać przejazd samochodów. Jest to szczególnie ważne na posesjach o zwiększonym ruchu np. firm czy miejsc publicznych.

W tej kategorii produktów dostępna jest brama z furtką. Zestaw ten pozwoli Ci szybko wyposażyć swoje ogrodzenie w niezbędne elementy o spójnym wyglądzie. Brama z furtką cechują się tym samym designem i wykonane są z tego samego materiału. Stanowią spójny komplet, który wpłynie na wysoką estetykę całej posesji. Do wyboru masz zestawy z bramami przesuwalnymi lub rozwieralnymi. Dostępne są także proste modele, które znajdą zastosowanie np. na ogródkach działkowych.

Kiedy warto wybrać bramę przesuwną?

Bramy przesuwne są bardzo często wybierane do wyposażania ogrodzenia. Składają się z jednej części. Główny fragment z gęstymi przęsłami uzupełniony jest o przedłużoną ramę, na której można zamontować siłowniki. Bramy przesuwne dzielą się na dwa rodzaje ze względu na sposób montażu i otwierania. Tańszą wersją są bramy poruszające się na wbudowanych w podjazd szynach. Ważne jest, aby regularnie opróżniać szynę z nawianych zanieczyszczeń. Dzięki temu zapewnisz niczym niezakłóconą pracę bramy. Bramy te wyposażone są także w rolki, na których poruszają się po szynach.

Drugim rodzajem są bramy samonośne. Są to modele droższe i cięższe. Ich budowa musi być na tyle mocna i stabilna, aby brama mogła poruszać się ponad poziomem ziemi.

Bramy przesuwne wymagają miejsca na płocie po prawej lub lewej stronie o długości odpowiadającej szerokości bramy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ otwarta brama chowa się wzdłuż płotu. To rozwiązanie pozwala Ci zaoszczędzić miejsce na podjeździe. Sprawdza się szczególnie na posesjach pozbawionych podjazdu i ściśle przylegających do ulicy.

Zalety bramy dwuskrzydłowej

Nie na wszystkich posesjach jednak można zamontować bramy przesuwne. Wpływa na to szczególnie ich kształt. Posesje wąskie lub o nieregularnym kształcie, na których brama przykładowo jest wysunięta do przodu lub do tyłu pozbawione są dostatecznego miejsca z boku na płocie. Wówczas montaż bramy przesuwnej jest niemożliwy.

W tej kategorii znajdziesz duży wybór bram rozwieralnych. Najczęściej wybierane są bramy dwuskrzydłowe. Składają się z dwóch części, które po zamknięciu stanowią jedną, szczelnie zamykającą wjazd. W ich przypadku ważny jest montaż akcesoriów dodatkowych takich jak zasuwy czy nóżki, które uniemożliwiają zamknięcie się bramy przy dużych podmuchach wiatru.

Oczywiście bramy dwuskrzydłowe można tak samo, jak przesuwne wyposażyć w zestaw siłowników i system automatycznego otwierania. W tej kategorii znajdziesz także ciekawy model bramy dwuskrzydłowej łamanej. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane do bardzo szerokich bram lub posesji, na których nie masz dostatecznie dużo miejsca na podjeździe, aby wykorzystać pełne skrzydła.

Rodzaje furtek ogrodzeniowych

Swoje ogrodzenie koniecznie wyposaż również w furtkę dla gości odwiedzających Cię pieszo. W naszym sklepie znajdziesz furtki ogrodzeniowe wykonane z solidnej stali i zabezpieczonej przed korozją. Możesz wybierać spośród modeli panelowych i wykonanych z siatki. Niektóre modele wyposażone są od razu w słupki, co znacznie ułatwia montowanie furtki do ogrodzenia lub słupków ogrodzeniowych betonowych.

Warto również zwrócić uwagę na design furki. Inne wybierzesz jako wejście tylne na posesję lub do ogrodu, a inne sprawdzą się na froncie w miejscu najbardziej reprezentatywnym. Dobrze jest także dobierać design furtki do bramy lub ogrodzenia, dzięki czemu stworzysz spójną aranżację posesji. Furtki ogrodzeniowe dostępne w sklepie Bricomarché mają nowoczesny design, prosty i tradycyjny lub ozdobny. Dzięki tak szerokiej ofercie z łatwością dobierzesz model pasujący do Twojej posesji.

Gdzie sprawdzą się furtki panelowe?

Furtki panelowe cechują się nowoczesnym i uniwersalnym wyglądem. Zapewniają także większą prywatność niż proste modele siatkowe. Dostępne są modele z pionowymi lub poziomymi przęsłami, dzięki czemu dopasujesz ich model do bramy. Poprzeczne przęsła w furtce różnią się także grubością. Im są one grubsze, tym lepiej zasłaniają posesję i zapewniają większą prywatność i bezpieczeństwo. Jednak warto wziąć pod uwagę to, że jednocześnie ograniczają dostęp słońca do roślin kwitnących tuż pod płotem.

Furtki panelowe doskonale sprawdzą się na froncie domu tuż obok bramy wjazdowej. Zagwarantują bezpieczeństwo i staną się ozdobą Twojej posesji.

Kiedy warto wybrać furtki metalowe?

Furtki metalowe różnią się nieco od panelowych budową. Nie mają one twardej i stabilnej ramy, do której dospawane są pojedyncze przęsła. Zazwyczaj pozbawione są górnej części ramy, którą zastępuje jedynie poprzeczne wzmocnienie uniemożliwiające wykrzywienie pionowych prętów. Ta budowa pozwala producentom na ciekawe wykończenie górnej części furtki. Modele stalowe mają zazwyczaj nieregularną górę, a pręty zakończone są ozdobną głowicą lub są zaostrzone, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ uniemożliwia przejście osób niepożądanych przez górę.

Furtki metalowe w całości wykonane są z ocynkowanej stali odpornej na korozję. Mają także większą ilość ozdobnych akcentów, dlatego koniecznie dobierz do niej bramę w tym samym stylu.

Jaką furtkę wybrać do ogrodu?

Wejście do ogrodu za domem lub na działkę rekreacyjną nie wymaga tak dużego zabezpieczenia jak w przypadku wejścia głównego na posesję mieszkalną. Z tego powodu furtki ogrodowe nie są tak bardzo zabudowane. Zazwyczaj wypełnione są cieńszą siatką naciągniętą na stabilną i stalową ramę.

Furtki ogrodowe dostępne w naszym sklepie często oferowane są jako gotowy zestaw wraz z elementami montażowymi i słupkami. Tego rodzaju furtki doskonale sprawdzą się także jako wejście do innych ogrodzonych terenów, na których nie potrzebujesz tak dużego zabezpieczenia, jak w przypadku budynków mieszkalnych czy publicznych. Świetnie sprawdzą się także w formie tymczasowego wejścia na budowę. Tego rodzaju furtki możesz wykorzystać także jako wejście do wydzielonych stref w ogrodzie np. z grządkami warzywnymi.

Niezbędne akcesoria montażowe do bram i furtek

W tej kategorii produktów oprócz bram i furtek znajdziesz także wszystkie niezbędne elementy montażowe, za pomocą których wstawisz furtkę lub bramę w istniejące już ogrodzenie. Do wykonania funkcjonalnego ogrodzenia będą Ci potrzebne nie tylko słupki ogrodzeniowe, siatki czy przęsła ogrodzeniowe. Będziesz potrzebował także obejmy, którą połączysz ramę furtki ze słupkiem. Dostępne są także łączniki betonowe oraz podmurówki.

W przypadku bram przesuwnych może być Ci potrzebna rolka do bram ciężkich, która znacznie ułatwia przesuwanie skrzydła bramy po ziemi lub w wyznaczonej szynie. Znajdziesz także mniejsze elementy do furtek jak samozamykacz czy sprężynę, dzięki której furtka samoczynnie zamknie się za Tobą.

Warto również wykorzystać kapturki na słupki, które zabezpieczą je przed dostępem wody i zanieczyszczeń. Nieosłonięte słupki ogrodzenia szybko zaczęłyby rdzewieć od środka, co mocno obniżyłoby ich stabilność i w konsekwencji wytrzymałość całego ogrodzenia.

W tej kategorii znajdziesz także niezbędne klamki do furtek czy uchwyty do bram. Za ich pomocą o wiele łatwiej zamkniesz lub otworzysz skrzydła. Ponadto dostępne są przystosowane do warunków atmosferycznych zamki i zapadki do drzwi, które szczególnie przydadzą się do furtek ogrodowych. Za ich pomocą zamkniesz furtkę. Jednak do jej otwarcia nie będziesz potrzebować klucza. W tej kategorii znajdziesz również funkcjonalne zapadki do bram dwuskrzydłowych, dzięki którym się nie otworzą, a silne podmuchy wiatru nie będą szarpały bramą.

W co jeszcze warto wyposażyć bramę wjazdową?

Jeśli cenisz sobie przede wszystkim wygodę i funkcjonalność, powinieneś wyposażyć swoją bramę w system automatycznego otwierania. Zalet tego rozwiązania jest bardzo dużo, a przekonasz się o tym szczególnie w deszczowe i zimne dni. Dzięki systemowi automatycznego otwierania bramy nie musisz wchodzić z samochodu, aby otworzyć ją ręcznie. Za pomocą pilota otworzysz bramę niezależnie od tego, czy jest ona przesuwna, czy rozwieralna i wjedziesz spokojnie na posesję lub od razu do garażu. Na Twoją głowę nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

W tej kategorii znajdziesz gotowe zestawy, w których znajdziesz niezbędne siłowniki wyposażone w odbiorniki. Możesz zakupić także wszystkie elementy osobno. Dostępne są siłowniki do bram przesuwnych i dwuskrzydłowych. Ponadto znajdziesz radiowe odbiorniki sygnału z kluczyka do bramy. Warto swoją bramę wyposażyć także w fotokomórki, dzięki którym brama automatycznie będzie się zamykała po wjeździe samochodu na posesję. Nie będziesz musiał przejmować się ustawionym czasem, po którym brama zacznie się zamykać.

Każdy automatyczny system otwierania bramy do poprawnego działania potrzebuje energii elektrycznej. W razie awarii systemu warto mieć zasilanie awaryjne, za pomocą którego będziesz mógł wjechać lub wyjechać z posesji. Jeśli chcesz zmniejszyć zużycie prądu, doskonałym wyborem będzie zestaw do zasilania słonecznego. Dzięki temu nie będziesz musiał także specjalnie podciągać kabli od zasilania do bramy. Jest to świetne rozwiązanie, gdy na bramę z automatycznym system zamykania zdecydujesz się później. Unikniesz dzięki niemu sporej przebudowy podjazdu.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.