porady_z_pasja

W jaki sposób uzyskać efekt betonu na ścianach w mieszkaniu?

Drukuj
w jaki sposób uzyskać efekt betonu na ścianach w mieszkaniu?


Styl industrialny od kilku dobrych lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Celowo wystające kable, duża ilość czerni i zachowawczość w dodatkach mają coraz więcej zwolenników. Jednym z ciekawszych sposobów na urozmaicenie takiej aranżacji są surowe ściany – „nagie” cegły lub beton na ścianach. Dziś zajmiemy się tym drugim. Oto nasz przewodnik po najpopularniejszych metodach na uzyskanie niesamowitego efektu betonu architektonicznego w mieszkaniu!


Dekoracyjny tynk mineralny


Jeżeli zależy Ci na jak najbardziej naturalnym wyglądzie betonu, warto skorzystać z tynku dekoracyjnego (jak np. tynk dekoracyjny CEKOL). Wybierając tę metodę, należy pamiętać o przygotowaniu podłoża i położeniu farby podkładowej – najlepiej wybrać warstwę szczepną, która zwiększy przyczepność i ułatwi całą pracę. Tynk kładziemy za pomocą pacy, a następnie wygładzamy. Do tego etapu można użyć różnych narzędzi, które w zależności od kształtu i faktury mogą dać nam różne wykończenia. Ta metoda wiąże się ze sporą ilością pracy, jednak efekt, jaki można dzięki niej uzyskać, bywa naprawdę niesamowity.


Płyty betonowe na ścianę

płyty betonowe na ścianach


Chociaż beton sprawia wrażenie wykonanego „od niechcenia”, to w rzeczywistości stworzenie efektu idealnej betonowej ściany, jest dosyć pracochłonnym zajęciem. Z tego powodu większość fanów industrialnego klimatu decyduje się na nieco prostsze i tańsze zamienniki klasycznego tynku dekoracyjnego. Spośród różnorodnych materiałów budowlanych najczęstszym wyborem są tu płyty betonowe na ścianę. Gwarantują one imponująco jednolity kolor oraz fakturę. Zaletą płyt betonowych na ścianę jest także ich różnorodność: będziesz w stanie znaleźć warianty o przeróżnych kolorach, fakturach oraz rozmiarach. Jeśli zależy Ci na czymś finezyjnym i mniej surowym, możesz skusić się na wybór nietypowej dekoracji betonowej, jak na przykład dekoracji betonowej 3D Frames


beton na ścianie


Farby z efektem betonu


Strukturalne farby, dające imitację betonu to rozwiązanie wygodne i stosunkowo tanie. Korzysta się z nich identycznie, co z tradycyjnych farb do malowania ścian. Za ich pomocą będziesz w stanie pokryć niemal każde podłoże – od nieotynkowanych ścian, aż po materiały drewnopodobne. Niestety, ich zastosowanie nie da aż tak spektakularnych rezultatów, co wykorzystanie prawdziwego betonu lub chociażby gotowych płyt betonowych na ścianę. Tę metodę polecamy osobom, które nie mają szczególnie wysokich wymagań. To także ciekawy pomysł, jeśli zależy Ci na efekcie betonu, który można szybko odwrócić.

 Sposobów na uzyskanie zachwycającego efektu surowego betonu na ścianach we własnym wnętrzu, jest całkiem sporo. Wybór odpowiedniej metody powinien być uzależniony nie tylko od Twoich preferencji, ale też budżetu oraz czasu, jakimi dysponujesz. Z pewnością każdy z wymienionych dziś sposobów znajdzie swoich zwolenników

.
Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też