Ościeżnice wewnętrzne do drzwi

Pokaż na stronie

216 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał MDF
Rodzaj stała
Materiał MDF
Rodzaj stała
Materiał stal
Rodzaj stała
Rozmiar 60
Materiał stal
Rodzaj stała
Rozmiar 70
Materiał stal
Rodzaj stała
Rozmiar 80
Materiał stal
Rodzaj stała
Rozmiar 90
Materiał drewno
Rodzaj regulowana
Rozmiar 90
Materiał drewno
Rodzaj regulowana
Rozmiar 90
Materiał drewno
Rodzaj stała
Rozmiar 60
Materiał drewno
Rodzaj stała
Rozmiar 70
Materiał drewno
Rodzaj stała
Rozmiar 80
Materiał drewno
Rodzaj stała
Rozmiar 90
Materiał MDF
Rodzaj stała
Rozmiar 60
Materiał MDF
Rodzaj stała
Rozmiar 70
Materiał MDF
Rodzaj stała
Rozmiar 80
Materiał MDF
Rodzaj stała
Rozmiar 90
Materiał MDF
Rodzaj stała
Rozmiar inny
Materiał MDF
Rodzaj stała
Rozmiar inny
Materiał MDF
Rodzaj stała
Rozmiar 60
10 20 50 100 Ofert na stronie

Aby możliwy był funkcjonalny montaż drzwi, niezbędne są ościeżnice wewnętrzne. Produkty te służa do osadzenia wewnątrz ościeży, czyli w krawędzi wewnętrznej otworu przeznaczonego na zamontowanie drzwi. To właśnie do ościeżnic montowane są potem skrzydła drzwiowe. Właśnie z tego powodu bardzo ważne jest, aby dobrze wybrać ościeżnice - stalowe, drewniane albo każde inne, które sprawdzą się w konkretnym zastosowaniu i miejscu mocowania. Tego rodzaju produkty występują zwykle w uniwersalnych rozmiarach, co znacznie ułatwia ich dobór do konkretnego zastosowania.


Wszystkie znajdujące się w asortymencie sklepu Bricomarche.pl ościeżnice wewnętrzne to oryginalne produkty stworzone specjalnie z myślą o konkretnym zastosowaniu. Można kupić zarówno gotowe ościeżnice stalowe, jak i pojedyncze elementy składające się na modele z drewna. Taka różnorodność sprawia, że możliwe jest zamontowanie drzwi wewnętrznych zarówno w nowej budowli, jak również wymiana poszczególnych ich części w starszych budownictwie. Wszystkie przygotowane do drzwi ościeżnice wewnętrzne są dostępne w uniwersalnych rozmiarach.

Wybierz wysokiej jakości ościeżnice wewnętrzne i ciesz się funkcjonalnymi drzwiami w mieszkaniu

Drzwi wewnętrzne chronią przed hałasem z innych pomieszczeń w domu. Stanowią izolację cieplną, ale także zapewniają prywatność członkom rodziny. Są zatem niezbędnym wyposażeniem każdego mieszkania. Aby jednak zamontować skrzydło w otworze przeznaczonym na drzwi, niezbędne są ościeżnice wewnętrzne.

W tej kategorii znajdziesz ościeżnice wewnętrzne przeznaczone do montażu wewnątrz budynków mieszkalnych. W zależności od rodzaju wykonane są z metalu lub MDF. Oba materiały cechują się świetnymi parametrami wytrzymałościowymi, dzięki którym zapewniają długie użytkowanie skrzydła drzwiowego.

Poszczególne ościeżnice różnią się także budową. Znajdziesz tutaj ościeżnice stałe lub regulowane. Oba rodzaje sprawdzą się w nieco innych budynkach. Ościeżnice stanowią także widoczne wyposażenie stolarki drzwiowej, dlatego przy ich wyborze zwróć uwagę również na ich wygląd zewnętrzny. Koniecznie dobierz kolor i wzór ościeżnic do posiadanego skrzydła.

Rodzaje futryny do drzwi i materiał jej wykonania

W tej kategorii znajdziesz różne futryny do drzwi. W starym budownictwie stosowało się futryny metalowe, które były zatapiane w murze już podczas wznoszenia budynku. Dziś coraz częściej zastępuje się je ościeżnicami wykonanymi z MDF.

Futryny do drzwi z MDF wyróżniają się o wiele większą estetyką. Występują w dużej gamie wzorów i kolorów, które zależne są od pokrywającej je okleiny. Ościeżnice mogą być jednokolorowe np. białe lub antracytowe. Pasują wówczas do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. O wiele większą popularnością cieszą się jednak ościeżnice imitujące naturalne drewno. Możesz wybrać okleinę w kolorze dębu sonoma, który idealnie pasuje do skandynawskich aranżacji.

Najczęściej wybierane są futryny regulowane lub stałe. W domach z kolei najbardziej efektowne są futryny bezprzylgowe. W tym modelu zawiasy skrzydła drzwiowego chowają się wewnątrz futryny, dlatego są niewidoczne z zewnątrz.

Czy metalowe futryny do drzwi to już przeżytek?

Futryny metalowe niegdyś na dużą skalę montowane były w blokach z wielkiej płyty. Dziś podczas remontu tych mieszkań najczęściej wykuwa się je z muru i zastępuje ościeżnicami z MDF, które cechują się znacznie wyższą estetyką. Czy jednak to rozwiązanie niesie ze sobą same plusy?

Futryny metalowe były zatapiane w murze. Aby je wyciągnąć, musisz je wykuć zarówno z muru, jak i podłogi. Wymaga to ogromnego nakładu pracy. Warto zauważyć, że żadne inne futryny nie cechują się tak dużą wytrzymałością jak metalowe. Do dziś wykorzystywane są do drzwi zewnętrznych czy w budynkach przemysłowych. Na metalowej futrynie możesz spokojnie zawiesić ciężkie drzwi i nie obawiać się, że opadną. Czy jednak wewnątrz mieszkania potrzebujesz tak wytrzymałych ościeżnic?

Niekoniecznie, ponieważ drzwi pokojowe są lekkie. Jeśli jednak w swoim mieszkaniu masz już metalowe ościeżnice, możesz zaoszczędzić czas i zawiesić na nich nowe skrzydło z MDF. Samą futrynę z kolei zasłonić. Wykorzystaj do tego opaski drzwiowe.

Elementy składowe ościeżnicy – bazy i belki

W tej kategorii dostępne są ościeżnice i elementy niezbędne do budowy ościeżnicy. Warto zatem wiedzieć, z czego właściwie składają się ościeżnice MDF, aby dobrze dobrać elementy niezbędne do wykończenia otworu drzwiowego.

Każda futryna składa się z bazy ościeżnicy. Stanowią je dwie pionowe części. Z jednej strony zakończone są na równo, z drugiej po skosie, dzięki czemu idealnie łączą się z elementem poprzecznym. Jedna baza zawiera otwór na zaczep od drzwi. Umożliwia to swobodne zamknięcie skrzydła. Druga z kolei wyposażona jest w odpowiednio rozstawione zawiasy, na których wiesza się skrzydło drzwiowe. Obie bazy ościeżnicy zawierają także uszczelki, które zwiększają izolację cieplną i akustyczna drzwi. Niwelują także hałas przy ich zamykaniu.

W tej kategorii dostępne są także belki ościeżnicy, inaczej nazywane nadprożem. Montuje się je na górze otworu i prostopadle łączy z bazami. Belki ościeżnicy są odpowiednio wyprofilowane i również wyposażone w uszczelkę.

Kiedy sięgnąć po ościeżnice regulowane?

Ościeżnice regulowane mają bardzo dużo zalet, które wpływają na tak dużą ich popularność. Najczęściej wybierane są przez osoby remontujące mieszkania w starym budownictwie. W blokach z wielkiej płyty często dochodzi do sytuacji, w której mury mają nieregularną szerokość. Z jednej strony są węższe, a z drugiej zastosowanie innego materiału powoduje, że są szersze. Ościeżnice regulowane, jak sama nazwa wskazuje, mają zmienną szerokość, dzięki czemu mogą być stosowane do murów o różnej szerokości. Zakres regulacji zazwyczaj obejmuje około 2 cm.

Co jednak istotne, ten typ ościeżnic może być stosowany do murów o minimalnej szerokości 7,5 cm. Ich montaż jest znacznie łatwiejszy niż ościeżnic stałych, dlatego możesz je samodzielnie zamontować. Będziesz do tego potrzebował odpowiedniej pianki montażowej i kołków, które unieruchomią je na ścianie. Co ważne ościeżnice regulowane nie wymagają wykończenia muru wokół ościeżnicy. Po ich montażu drzwi są gotowe do użytku.

Czym cechują się ościeżnice do drzwi wewnętrznych stałe?

Ościeżnice do drzwi wewnętrznych stałe mają stałą szerokość. Nadają się więc do montażu w murze o jednej szerokości. Ściana musi być także idealnie równa. Najczęściej wybierane są do wykańczania otworów drzwiowych w nowym budownictwie.

Tego typu ościeżnice do drzwi wewnętrznych są znacznie trudniejsze w montażu, co wynika z dopasowania poszczególnych jej części. Warto zostawić to specjalistom, aby cieszyć się funkcjonalną i estetyczną ościeżnicą. Ten typ ościeżnic nie ma opasek maskujących, dlatego po ich montażu musisz jeszcze wykończyć ścianę i zasłonić piankę oraz elementy mocujące ościeżnicę w murze.

Przed wyborem ościeżnicy warto dokonać bardzo dokładnych pomiarów otworu drzwiowego. Stałe futryny wchodzą od wewnętrznej strony muru i cechują się znacznie większą grubością od regulowanych. Z tego względu ich montaż wymaga większego otworu. Aby upewnić się, jakie rozmiary powinien mieć otwór pod ościeżnice stałe – wejdź na stronę producenta i sprawdź jego wymiary pod konkretny rozmiar ościeżnic.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.