Drzwi harmonijkowe wewnętrzne

Pokaż na stronie

112 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
Materiał PVC
10 20 50 100 Ofert na stronie

Nie wszystkie wnętrza są na tyle duże, aby stosować w nich drzwi skrzydłowe. Z drugiej strony zupełna rezygnacja z drzwi na rzecz przestrzeni otwartej nie zawsze wchodzi w grę. Jest niemożliwa, gdy w domu mieszka młodzież albo jest wyznaczony gabinet do pracy. W takiej sytuacji należy dobrać takie drzwi i ościeżnice wewnętrzne, które będą z jednej strony gwarantowały komfort i prywatność domownikom, a z drugiej nie zajmą zbyt wiele miejsca. Oba te wymagania doskonale realizują drzwi harmonijkowe.


Podstawową zaletą, którą mają dostępne w naszej ofercie drzwi składane, jest niewielka ilość zajmowanego miejsca. Tego rodzaju konstrukcja po złożeniu jest nieduża, a przede wszystkim nie wystaje za bardzo poza ramę. Drzwi harmonijkowe mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym drewna, płyty drewnopochodnej czy tworzyw sztucznych. W związku z różnicami w budowie gwarantują też zróżnicowaną izolację akustyczną. W asortymencie mamy również drzwi składane z nadrukiem oraz modele wyposażone w szybki i elementy przezroczyste albo mleczne.

Drzwi harmonijkowe idealne do małych pomieszczeń

Podczas remontu małych pomieszczeń ważny jest każdy centymetr zaoszczędzonego miejsca. Od niego może zależeć czy zmieści się szafa, łóżko, czy biurko. Nie tylko meble zajmują sporo miejsca w pokoju. Należy zwrócić uwagę także na drzwi, które w przypadku modelu uchylnego wymagają odpowiedniej przestrzeni na swobodne otwieranie i zamykanie.

W małych pokojach czy sypialniach czasami brakuje tego miejsca. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będą drzwi harmonijkowe. Zbudowane są z kilku lub kilkunastu pionowych paneli, które składają się jeden na drugi. Dzięki temu drzwi harmonijkowe podczas otwierania poruszają się w przestrzeni otworu drzwiowego i nie wymagają dodatkowego miejsca w pokoju na ich otwarcie.

W tej kategorii znajdziesz drzwi składane w najróżniejszych wzorach i kolorach. Dostępne są modele świetnie imitujące drewno. Będą pasować do wnętrz, w których jest więcej drewnianych dodatków. Możesz wybrać drzwi składane jednobarwne, pełne lub z przeszkleniami. Tak duży wybór drzwi pozwoli Ci dopasować je do aranżacji wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są także drzwi łamane, które po rozłożeniu tworzą obrazek np. z krajobrazem miasta. Stanowią oryginalną dekorację pomieszczenia.

W kategorii tej znajdziesz drzwi łamane, ale także pasujące do nich pojedyncze panele. Dzięki nim możesz zmieniać szerokość skrzydła i dopasowywać je do istniejącego otworu drzwiowego.

Wytrzymałe i solidne drzwi przesuwne

Drzwi wewnętrzne do pokoju czy łazienki mogą mieć różną konstrukcję. Obok tradycyjnych drzwi uchylnych dostępne są drzwi przesuwne jednoskrzydłowe i harmonijkowe. Oba rozwiązania są dobre do pomieszczeń mniejszych lub z niestandardowym otworem drzwiowym. Drzwi przesuwne zbudowane z paneli są bardziej kompaktowe, a ich montaż nie wymaga instalacji belki, która zajmuje pewną część ściany obok otworu.

Dostępne w tej kategorii drzwi harmonijkowe wykonane są z wytrzymałego PCV. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Możesz je więc stosować nie tylko w pokojach, ale i w łazienkach. W razie zabrudzenia z łatwością zetrzesz z ich powierzchni wszelkie plamy.

PCV powoduje także, że drzwi są lekkie, dlatego z ich montażem poradzisz sobie samodzielnie. W zestawie znajdziesz wszelkie niezbędne elementy i szyny, które pozwolą Ci szybko założyć drzwi w wybranym otworze.

Niezależnie od wzoru, drzwi wykonane z paneli PCV mają wysokość ok. 2 m, dzięki czemu pasują do większości otworów drzwiowych i starych ościeżnic. Ich szerokość po rozłożeniu wynosi ok. 83 cm. W zależności od danego modelu możesz zwiększyć ich szerokość o 1,5 m lub 2 m za pomocą pasujących paneli.

Dostępne w tej kategorii drzwi zazwyczaj mają matowe wykończenie, które wpływa na ich elegancki wygląd. Możesz jednak znaleźć także drzwi o wykończeniu błyszczącym, które świetnie sprawdzą się w odważniejszych aranżacjach wnętrz np. w stylu glamour.

Gdzie sprawdzą się drzwi przesuwne?

Dostępne w tej kategorii drzwi znajdą szereg zastosowań w różnych miejscach. Drzwi przesuwne pokojowe pozwolą Ci zamknąć wejście do każdego pokoju w mieszkaniu. Możesz je zamontować w przejściu do sypialni, salonu czy gabinetu. Najlepiej nadają się do tego estetyczne modele z przeszkleniami. W nich niektóre panele wyposażone są w przeszklenia ze szkła mlecznego, które zapewnia prywatność osobom znajdującym się wewnątrz pomieszczenia, ale przepuszcza światło na korytarz. Dzięki temu Twój przedpokój pomimo zamknięty drzwi może być oświetlony światłem słonecznym.

Drzwi przesuwne pokojowe mogą być wykończone jednym kolorem. Bardzo modne są modele utrzymane w kolorze antracytowym, który sprawdza się do nowoczesnych wnętrz. Możesz wybrać także drzwi, które na swojej powierzchni mają drewnopodobną okleinę. Najlepiej pasują do współczesnych aranżacji w stylu skandynawskim, rustykalnym czy tradycyjnym.  

Drzwi z paneli PCV możesz wykorzystać także w pomieszczeniach gospodarczych, które stworzyłeś za pomocą ścianek działowych. Dobudowana w kuchni spiżarka zazwyczaj ma małą powierzchnię i nie znajdziesz w niej miejsca na zwykłe drzwi uchylne. Za to drzwi harmonijkowe sprawdzą się w niej doskonale. A może wydzieliłeś niewielką przestrzeń na składzik narzędziowy w swoim garażu? Możesz zamknąć go za pomocą właśnie tego modelu drzwi.

Gdzie jeszcze możesz wykorzystać kompaktowe drzwi harmonijkowe? W domkach letniskowych i na basenach mogą zamykać łazienkę, ubikację lub przebieralnię. Pomieszczenia te nie muszą zajmować dużej przestrzeni, a dzięki drzwiom harmonijkowym możesz wydzielić nawet kilka przebieralni na niewielkiej powierzchni budynku.

Jak dopasować drzwi harmonijkowe drewniane?

W dopasowaniu drzwi składanych kieruj się przede wszystkim ich wyglądem. Do pokojów najlepiej nadają się drzwi harmonijkowe drewniane. W pomieszczeniach tych zazwyczaj masz inne wyposażenie z drewna np. stół czy komodę, dlatego drzwi te możesz dopasować do nich i stworzyć spójny wystrój.

Drzwi harmonijkowe drewniane pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Możesz dopasować je do reszty wyposażenia lub podłogi. Do wyboru masz modele z przeszkleniami lub bez.

W nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach lub w pomieszczeniach gospodarczych świetnie będą prezentowały się drzwi pełne o jednobarwnym wykończeniu. Z kolei do pokoju młodzieżowego wybierz jeden ze wzorów drzwi układających się w ciekawy obraz. W ten sposób możesz oryginalnie zatuszować wejście do pokoju. Ten rodzaj sprawdzi się także w salonach fryzjerskich i gabinetach spa, w których chcesz np. oddzielić magazyn produktów lub pomieszczenie socjalne pracowników.

Drzwi wykonane z paneli łatwo dopasujesz do już istniejącego otworu, a nawet starej ościeżnicy. Ich wysokość jest uniwersalna, dlatego pasuje do standardowych ościeżnic. W zestawie znajdziesz wszelkie ramki i elementy montażowe. Nie będziesz musiał specjalnie dopasowywać otworu do tych drzwi. Jeśli mają za małą szerokość, wystarczy, że dodasz do nich odpowiednią ilość paneli i w ten sposób dopasujesz ich rozmiar.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.