Generalne porządki – 10 trików, które przydadzą się każdemu

Drukuj

Czy znasz kogoś, kto lubi sprzątać? My też nie… To jednak jeden z tych obowiązków, które są nieuniknione – prędzej czy później trzeba się za nie wziąć. Z generalnymi porządkami uporasz się znacznie szybciej, podchodząc do nich sprytnie i inteligentnie. Jak ułatwić sobie sprzątanie? Oto 10 niezawodnych trików, które Ci w tym pomogą!


  1. Szybkie czyszczenie dywanu 

    Dywan jest wyjątkowo podatny na zabrudzenia i plamy. Jeśli nie zdążyłaś lub zapomniałaś oddać go do czyszczenia chemicznego, możesz ekspresowo odświeżyć go domowym sposobem. Jak to zrobić? Potrzebna będzie soda oczyszczona. Obficie posyp nią dywan i pozostaw na około 30 minut, a następnie dokładnie odkurz. Dywan będzie wyglądał znacznie lepiej. Ten sposób działa nawet na tłuste plamy – wtedy jednak warto odczekać ok. 4 godzin przed odkurzeniem, by soda wchłonęła tłuszcz.

  2. Zacieki i kamień na kranie.  

    Wydaje Ci się, że bez silnego środka do czyszczenia nie ma szans, żeby je usunąć? Nic bardziej mylnego. Nasącz szmatkę octem i owiń szmatkę wokół baterii – by odpowiednio przylegała do jego powierzchni, użyj gumki recepturki. Po 3 godzinach zdejmij, spłucz i… kran lśni! Ten sam trik możesz wykorzystać do usunięcia kamienia ze słuchawki prysznicowej.

  3. Ślady palców na szafkach i blatach.  

    To zupełnie normalne, że zostawiamy ślady naszych palców na domowych powierzchniach. Niestety nie prezentuje się to zbyt estetycznie, a detergenty nie zawsze skutecznie usuwają te plamy. Pozbędziesz się ich jednak bardzo szybko – przetrzyj powierzchnię surowym ziemniakiem i dokładnie wytrzyj szmatką.


Triki przydatne przy generalnych porządkach
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc ultrices neque lectus, scelerisque aliquam velit sodales quis. Nam mattis nibh sapien, eget congue sapien pharetra sed.

Nam faucibus luctus quam a tincidunt. Suspendisse fermentum vulputate dolor, vel ultricies nisl rhoncus ac.


Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też