dominik_ogrodzenia

Czym się kierować przy wyborze ogrodzenia?

Drukuj

Ogrodzenie to bardzo ważny element każdego ogrodu, który nie tylko zapewnia nam prywatność na posesji, ale również może dopełnić naszą aranżację ogrodową, dodając jej stylu. Zanim wybierzemy właściwe ogrodzenie, warto dokładnie przeanalizować dostępne produkty. Czym w takim wypadku należy się kierować? Na rynku znajdziemy ogrodzenia zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Prócz tego, popularne są tak zwane ogrodzenia panelowe. Podczas wyboru należy mieć na uwadze także kwestię gwarancji, dzięki której można się cieszyć pięknym ogrodzeniem przez wiele lat.


Wybór wzornictwa do przydomowego ogrodzenia


Wzornictwo ogrodzenia – klasyczne czy nowoczesne?


Ogrodzenie powinno być pod względem estetycznym dostosowane do budynku. Domy w stylu klasycznym (a więc takie, w których można spotkać pochyły dwu- lub czterospadowy dach, symetrycznie rozmieszczone okna, a także elewację z kamienia lub cegły), warto otoczyć tradycyjnym ogrodzeniem. Najczęściej przyjmuje ono formę palisady pionowej wykonanej z prętów albo z profili zamkniętych, posiadających jedynie delikatne zdobienie (np. w formie grotu lub specjalnego wzoru na środku). Jeśli chodzi o produkty, warto zwrócić uwagę na precyzyjnie wykonane przez markę Polbram ogrodzenia Radek, Darek, Tytus, Damian i Oskar Plus II w kolorze RAL 9005. 


Domy zbudowane w stylu nowoczesnym będą z kolei prezentować się doskonale z ogrodzeniem o unikalnym wzorze, łamiącym dotychczasowe schematy. Nowoczesne ogrodzenie charakteryzuje się lekką linią i może przyjmować formę palisady poziomej, co pozwala na zachowanie jeszcze większej prywatności w ogrodzie. Przykładem takich ogrodzeń, na które warto postawić są m.in. oferowane przez markę Polbram: Daniel w kolorze antracytowym lub czarnym, Maciek, Leon, Eryk oraz dwie nowości na rynku – Dorian i Hugo (wszystkie z nich dostępne są w kolorze RAL 7016).


Ogrodzenia panelowe i systemy panelowe - kiedy się je stosuje i jakie są ich odmiany?


Ogrodzenia panelowe to alternatywne rozwiązanie stosowane w przypadku:

  • posiadania ograniczonego budżetu (ze względu na uniwersalne części, które można bardzo szybko sprowadzić i dopasować),
  • krótkiego czasu na wykonanie prac budowlanych (postawienie takiego ogrodzenia zajmuje nie więcej niż 1–2 dni, jeśli korzysta się z profesjonalnej ekipy budowlanej).

 Ogrodzenia panelowe składają się z powtarzalnych elementów, które są do siebie doskonale dopasowane. Polbram w tym zakresie oferuje ogrodzenia 2D i 3D o różnej wysokości (od 1,20 do 1,70 m) oraz w różnych kolorach (ocynk, RAL 6005, RAL 7016). Równie ciekawym rozwiązaniem, w przypadku budowy ogrodzenia, będą systemy panelowe. Składają się na nie bramy 3D oraz furtki 3D dostępne w zestawie ze słupami i akcesoriami. Tak szerokie możliwości wyboru pozwalają na dobranie wszystkich elementów ogrodzenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami.
Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też