Elektronarzędzia do prac w domu

W jakie elektronarzędzia warto zainwestować?

Drukuj
Elektronarzędzia

Od czasu do czasy reperujesz kran w łazience, skręcasz nowe meble, wieszasz szafkę czy chcesz wywiercić dziurę w ścianie? Wolisz naprawić drobne usterki samodzielnie, niż za każdym razem poszukiwać fachowca i korzystać z jego usług? A może masz dosyć pożyczania wiertarki od swojego szwagra czy sąsiada? Jeśli tak, to bez wątpienia potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Dzięki nim drobne, domowe naprawy będą o wiele łatwiejsze i mniej czasochłonne. Sprawdź, w jakie elektronarzędzia warto zainwestować.


Zacznij od określenia swojego budżetu


To, w jakie elektronarzędzia będziesz mógł wyposażyć swój warsztat, zależy przede wszystkim od Twojego budżetu. Jeśli na sprzęt chcesz przeznaczyć tysiąc złotych, to z pewnością uda Ci się kupić wszystko, czego może potrzebować początkujący majsterkowicz. Pamiętaj o jednej, bardzo ważnej zasadzie: jeśli masz ograniczony budżet, wybierz mniejszą ilość sprzętu dobrej jakości, niż więcej urządzeń, które pochodzą od niesprawdzonych producentów. W ten sposób będziesz miał pewność, że wiertarki, wkrętarki, młoty i inne elektronarzędzia będą służyły Ci przez długie lata. A swoją kolekcję będziesz przecież stale poszerzać.


Elektronarzędzia


Podstawowe wyposażenie domowego warsztatu


Jeśli regularnie wykonujesz w domu drobne naprawy, na pewno doskonale wiesz, jakich narzędzi Ci brakuje. Większość początkujących majsterkowiczów narzeka na brak takich elektronarzędzi, jak wiertarka, wkrętarka czy lutownica. Od czego warto zacząć wyposażenie domowego warsztatu? W dużej mierze zależy to od tego, jaką ilością miejsca dysponujesz. Sporą część narzędzi możesz trzymać w garażu lub w piwnicy – wiertarka przydaje się okazyjnie, więc nie ma potrzeby przechowywania jej w mieszkaniu. Zacznij od wygospodarowania sobie specjalnej szafki lub pojemnika na narzędzia, a później powoli wypełniaj miejsce kolejnymi narzędziami!

Na początek zaopatrz się w takie przedmioty, jak miarka, dobra latarka kieszonkowa, nóż introligatorski, taśma izolacyjna czy pistolet do kleju. Istotnym elementem wyposażenia będą również kombinerki, precyzyjny młotek czy zestaw dobrej jakości śrubokrętów w różnych rozmiarach – te przydają się bardzo często i wykorzystywane są przez wszystkich domowników. Kiedy już będziesz miał podstawowe narzędzia, pora na zakup poważniejszego sprzętu. 


Jakie elektronarzędzia warto kupić?


Odpowiedź wydaje się oczywista: wiertarka albo wiertarko-wkrętarka to jedna z tych rzeczy, których najbardziej potrzebujesz. Chyba każdy mężczyzna od czasu do czasu musi wywiercić dziurę w ścianie, przywiesić nową półkę czy obraz – a bez odpowiedniej wiertarki ani rusz. Do wywiercenia kilku małych otworów sprawdzi się zwykła, niedużych rozmiarów wiertarka. Jeśli natomiast masz większe potrzeby, wybierz model z udarem, regulacją szybkości i kierunku obrotów.


A może wiertarko-wkrętarka? W taki sprzęt warto zainwestować w momencie, gdy wiercisz w miękkich materiałach i w drewnie. Potrzebować będziesz równiez zestawu wierteł i bitów, dzięki którym łatwiej wkręcić śruby. Młoty udarowe, czyli tzw. młotowiertarki, rzadko przydają się podczas domowych napraw. Służą one przede wszystkim do wiercenia dużych otworów w twardym betonie, więc – jeśli nie masz takiej potrzeby – z zakupem młota możesz zaczekać.


W domowym warsztacie przyda się także szlifierka. Jeśli nie masz doświadczenia w pracy z tego typu sprzętem, na początek możesz zainwestować w multiszlifierki – narzędzia wielofunkcyjne. Szlifierka przyda się w momencie, kiedy będziesz musiał zeszlifować jakąś powierzchnię, pociąć twardy materiał czy zedrzeć rdzę.

Domowy warsztat


Stworzenie domowego warsztatu to dobra inwestycja


Niezależnie od tego, czy kochasz majsterkowanie, czy też od czasu do czasu po prostu musisz coś naprawić, stworzenie domowego warsztatu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie musi być spektakularny – czasem wystarczy kilka podstawowych narzędzi, aby móc swobodnie dokonywać drobnych, domowych napraw. Ważnym elementem są tutaj elektronarzędzia. Dzięki nim możesz znacząco ułatwić sobie pracę. Pamiętaj, aby wybierać narzędzia od sprawdzonych producentów, ponieważ będą one służyć Ci przez wiele kolejnych lat.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też