piaskownica_dominik

Stwórz miejsce do zabaw dla dzieci w ogrodzie i postaw na piaskownicę! [z pasji do...]

Drukuj
piaskownica

Bez wątpienia piaskownice dla dzieci są jednymi z najczęściej wybieranych miejsc do zabaw na świeżym powietrzu. Sprawdzają się one doskonale, jako przestrzeń dla tych najmłodszych pociech, jak również i dla tych nieco starszych już dzieci. Wypełnione piaskiem i dziesiątkami różnorodnych foremek, są w stanie zagwarantować wszystkim dzieciom wiele godzin cudownej zabawy na zewnątrz. Jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Odpowiednia piaskownica drewniana


Wśród tych najbardziej popularnych piaskownic, największą popularnością cieszą się wykonane z drewna. Są one przede wszystkim ekologiczne, trwałe i solidne, a do tego pięknie komponują się z ogrodową przestrzenią. Sprawdzą się w każdym ogrodzie, doskonale wypełniając stylistkę tego miejsca. Mogą być one wykonane z sosny, świerku, jak również i z modrzewia. Istotne znaczenie ma jedynie to, aby zostały one odpowiednio zaimpregnowane. W przypadku małych dzieci, obecność piaskownicy stanowić powinna obowiązkowy wybór, bowiem jest to rozwiązanie na lata, zapewniające małym i nieco starszym już maluchom, ogrom cudownej zabawy.

drewniana piaskownica dla dzieci


Wśród polecanych produktów, wartą uwagi propozycją jest piaskownica z pokrywą. Wykonana jest ona z naturalnego drewna. Może stanowić niezastąpiony dodatek dla dzieci w ogrodowej przestrzeni na wiele lat. Zamykając ją, zapewnić można czystość i odpowiednią higienę. Żaden z rodziców nie musi obawiać się odchodów ptaków, kotów czy innych zwierząt, a także ciągłego sprzątania liści i różnorodnych zanieczyszczeń. Wystarczy tylko postawić w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu taki produkt, wybrać piasek do piaskownicy, a następnie zawsze po skończonej zabawie zamknąć ją. A jeśli nie taka z pokrywą, to wśród drewnianych propozycji, na pewno niezwykłym powodzeniem cieszy się klasyczna piaskownica dla dzieci kwadratowa, która dostępna jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Prosta konstrukcja, solidny produkt, zadowolenie dzieci - bezcenne.


Odpowiednia piaskownica do ogrodu - plastikowa?


Drugą kategorię produktów zajmują piaskownice dla dzieci plastikowe. Te także cieszą się dużą popularnością, bowiem są one wybierane na mniejsze przestrzenie, na przykład na balkon czy taras. Wśród wielu dostępnych propozycji, ciekawą opcją jest Paradiso muszelka 2 w 1 - piaskownica i basenik. Jest to doskonały produkt do zastosowania szczególnie dla małych dzieci. Mała, w kształcie muszelki, stanowi idealne rozwiązanie, które z jednej strony może być piaskownicą, z drugiej małym basenikiem, jakże przydatnym podczas letnich upałów. Od samych właścicieli zależy, jakie będzie jej przeznaczenie, stąd też tak często jest ona właśnie wybierana ze względu na swój uniwersalizm i wielofunkcyjność.

najlepsza piaskownica dla dziecka


Gdzie postawić piaskownicę?


Sam zakup piaskownicy to jedno, ale odpowiednie jej ułożenie to kolejny, bardzo ważny aspekt, nad jakim rodzice powinni zastanowić się w sposób szczególny. Najlepiej jest zorganizować w ogrodzie takie miejsce, które będzie przestrzenią w pełni zorganizowaną dla dziecka. Obok więc piaskownicy można postawić huśtawkę czy rozłożyć trampolinę. Kącik dziecięcy powinien być jasny, ale jednocześnie też odpowiednio osłonięty, czy to poprzez naturalnie rosnące drzewa w oddali czy poprzez zakup dużego parasola. Warto znaleźć takie miejsce na piaskownicę, by było ono dobrze widoczne przez rodziców, tak, aby ci mogli wykonywać swoje codzienne obowiązki, mając przy tym na dziecko oko. I oczywiście to, co istotne - nie powinna się ona znaleźć blisko oczka wodnego, trujących czy kłujących roślin, a także bezpośrednio przy drzewach, bowiem może to być niebezpieczne, jak również i ,,brudzące” dla samego piasku.


Bez wątpienia odpowiedni sklep budowlany i ogrodniczyw którym można znaleźć szeroką ofertę obejmującą piaskownice, jest w stanie zadowolić najbardziej nawet wymagających klientów. U jednych sprawdzi się doskonale taka wykonana z drewna, u innych zdecydowanie lepszą będzie plastikowa. Grunt to stworzyć miejsce, które w ogrodowej przestrzeni stanie się dla malucha prawdziwym rajem na ziemi.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też