porady

Home office: Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Drukuj
home office

Coraz więcej osób podejmują pracę zdalną. Wiąże się to z wydzieleniem osobnej przestrzeni do pracy w swoim mieszkaniu lub domu. Najlepiej wyznaczyć do tego osobną strefę lub, jeśli mamy taką możliwość, przeznaczyć na biuro osobny pokój, nawet ten najmniejszy. Wówczas masz pewność, że możesz w pełni skupić się na pracy. Co jeszcze będzie potrzebne? Dowiedz się, jak urządzić biuro w domu.


Ergonomiczne stanowisko pracy


Jak powinien wyglądać nowoczesny gabinet w domu? Aranżacje powinny zakładać przede wszystkim dobre stanowisko pracy. Twój komfort będzie wpływał zarówno na koncentrację, jak i efektywność pracy. Zorganizuj przede wszystkim ergonomiczne stanowisko pracy dostosowane do Twoich potrzeb.

biurko i meble do home office


Najważniejszym elementem gabinetu jest biurko, na którym postawisz komputer. Do niego koniecznie dobierz wygodne krzesło z wysokim oparciem i podłokietnikami. Dodatkową zaletą będzie możliwość regulowania wysokości i nachylenia oparcia. Warto przemyśleć kwestię wysokości biurka - na rynku dostępne są modele z regulowaną wysokością blatu, tak, aby można było pracować przy nim również na stojąco.

 Na biurku będziesz potrzebował także dodatkowego oświetlenia. Lampy biurowe, które możesz postawić na blacie, umożliwią Ci pracę także po zachodzie słońca. Świetnym modelem do domowego biura jest lampka Split szara. Ma nowoczesny design i jest energooszczędna.

 Aranżacja pokoju biurowego wymaga także wyboru pozostałego umeblowania. W końcu w biurze będziesz przechowywać segregatory i teczki z dokumentami, literaturę specjalistyczną lub inne przedmioty potrzebne do pracy. Koniecznie więc wyposaż swój pokój w półki i regały. Na nich możesz postawić wszystkie niezbędne przedmioty, dzięki czemu zachowasz porządek na biurku. Przykładem może być półka laminowana prostokąt LSS 80/35 szary VELANO. Równie dobrze sprawdzi się powieszona nad biurkiem, jak i na osobnej ścianie.

.


Biuro w domu – aranżacje nowoczesne

home office meble aranżacja


Jak powinno wyglądać biuro w domu? Aranżacje tego miejsca muszą być praktyczne, ale nie powinieneś rezygnować całkiem z jego estetyki. W końcu będziesz spędzał w tym pokoju większą część dnia. Ważne, abyś czuł się w nim dobrze i komfortowo. W tym pomogą Ci dekoracje wnętrz.


W oknie przyda Ci się roleta Dzień i Noc 35 x 140 krem. Dzięki niej światło słoneczne nie będzie odbijać się na ekranie komputera. Roleta dobrze zastąpi firankę w oknie, dzięki czemu aranżacja pokoju biurowego będzie nowoczesna i schludna.

Aby jednak zimny minimalizm nie ochłodził zanadto aranżacji, na podłodze połóż dywan z ciekawym wzorem. Do nowoczesnego biura świetnie będzie pasował dywan Zara 8488 120 x 120 cm PINK GREY. Ma neutralny szary odcień. Z łatwością dopasujesz go do pozostałej kolorystyki panującej we wnętrzu. 


Coraz więcej osób pracujących zdalnie ma biuro w domu. Aranżacje tych pomieszczeń powinny być praktyczne i schludne. Najważniejszym ich celem jest zapewnienie idealnych warunków do pracy. Zacznij więc od aranżowania komfortowego stanowiska pracy. Następnie dobierz do niego ciekawe dekoracje. Dzięki temu zbudujesz przestrzeń, w której będziesz chciał pracować.

Oczywiście nie zapomnijmy o naszym zdrowiu - pamietajmy, aby przynajmniej raz na dwie godziny wstać od biurka i chwilę pochodzić po pokoju. Aby uniknąć problemów z krążeniem, nie krzyżuj nóg, a stopy postaw płasko na podłodze. Możesz też użyć podnóżka.

Pamiętajmy też o nawodnieniu, zwłaszcza latem i zadbajmy o komfort naszych oczu - praca przy komputerze sprawia, że rzadziej mrugamy, tutaj również sprawdzą się więc krótkie przerwy na oderwanie oczu od monitora i specjalne krople nawilżające.

Miłej pracy!Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też