dekoracje_swiateczne

Ozdoby i dekoracje, dzięki którym wprowadzisz świąteczny klimat!

Drukuj
świąteczne dekoracje

Dekorowanie domu na Święta to szereg bardzo przyjemnych czynności. Możliwości jest wiele, gdyż ozdoby są różne – typowo świąteczne, zimowe, do postawienia, zawieszenia albo wykonania samemu. Zobacz jak – bardzo prostymi sposobami – możesz wprowadzić świąteczny klimat do swojego domu!


Krasnale, renifery, dziadki do orzechów


Dom można przyozdobić figurkami, które nawiązują do zimy lub Świąt. Wybór jest duży i każdy na pewno znajdzie takie, które kojarzą się z jego dzieciństwem lub bożonarodzeniowymi filmami i kreskówkami. Krasnale, skrzaty i gnomy mogą być pomocnikami Świętego Mikołaja, pilnującymi, by prezenty trafiły do odbiorcy. Dziecięcą radość przypomni dziadek do orzechów albo kula śnieżna. Złote minimalistyczne figurki mogą przyozdobić stół lub stanowić niewielki świąteczny element na komodzie czy toaletce. Na przykład dekoracyjna figurka renifera jest dość niezobowiązująca i pasuje praktycznie wszędzie.

figurki na święta


Świece zapachowe, świeczniki, latarnie


Świece zapachowe o świątecznych aromatach wspaniale nastrajają i relaksują. Idealnie pasują na ten czas nuty pomarańczy, goździków, świerku, cynamonu czy pierników. Delikatny płomień to nieodłączny kompan wieczorów spędzanych w gronie bliskich. Jeżeli w domu unosi się intensywny zapach żywej choinki lub wypieków, można wybrać zwykłe świece, które ustawione na dekoracyjnych świecznikach stworzą atrakcyjną aranżację. Pięknie wyglądają na świątecznym stole lub w oknie. Wyjątkowo klimatyczne aranżacje można wykonać, wykorzystując lampiony i latarnie. Są idealne do zawieszenia w oknie, na drzewie lub postawienia na balkonie albo przed domem. Wtedy wewnątrz powinna znaleźć się świeczka na baterie. Ustawiając latarnię w mieszkaniu, można zastosować klasyczną świecę parafinową lub sojową.


Choinka i stroik


Dekoracyjne choinki ceramiczne lub drewniane nie są tylko dla tych, którzy nie stawiają drzewka w salonie. Owszem, można ustawić je zamiast świerku, ale warto wykorzystać także jako dekorację w sypialni lub pokoju dziecka. Ciekawie prezentują się gotowe świecące choinki, oplecione lampkami LED. Stroik na stół może być wykonany z żywych gałązek lub sztucznych. Świetnym pomysłem jest  wianek z szyszek. Wystarczy do środka wstawić świecę i piękna dekoracja gotowa

ozdoby świąteczne


Świąteczna dekoracja okna


W okresie świątecznym w oknie można zawiesić kolorowe lampki dekoracyjne, ozdobną girlandę, łańcuchy lub bombki. Parapet to świetne miejsce do ustawienia figurek i stroików. To także dobra lokalizacja dla latarenek i aranżacji świetlnych. Warto zwrócić swą uwagę na świecące ozdoby okienne – choinki, dzwonki, gwiazdki i inne. Jeżeli w oknie zawieszone są firanki, po pierwsze trzeba być ostrożnym z ogniem i ewentualnie z niego zrezygnować, po drugie warto wymienić je na te z motywem bożonarodzeniowym lub zimowym.

dekoracje świąteczne na okno


Bożonarodzeniowa dekoracja kominka


W świątecznym stylu warto również przystroić kominek. Posłużą do tego ceramiczne figurki ustawione na nim oraz świąteczne skarpety na prezenty lub worki, czekające na napełnienie słodyczami. Większe upominki Mikołaj może pozostawić w torbach filcowych z motywem zimowym/świątecznym. Jest to dobre miejsce do rozciągnięcia łańcucha lub wstążki dekoracyjnej. Na nich spinaczami można przypiąć kartki z życzeniami dla bliskich. Unikać należy lokowania ozdób w pobliżu ognia.

świąteczne dekoracje kominka


Wieńce na drzwi i nie tylko


Świąteczne wieńce zawisnąć mogą na drzwiach zewnętrznych, balkonowych lub tych prowadzących do salonu. Spacerujący po lesie z pewnością wykonają je samodzielnie z uzbieranych gałązek iglastych. Szukającym gotowego rozwiązania proponujemy sztuczne wieńce, imitujące żywe. Znaleźć na nich można nie tylko gałązki, ale też szyszki, suszone owoce, bombki. Wieniec jest łatwy do wykonania samodzielnie – wśród ozdób świątecznych znajdziesz przydatne do tego różne gałązki dekoracyjne.


Świąteczny klimat DIY


Ozdoby świąteczne warto wykonywać także samodzielnie, zwłaszcza jeżeli w domu są dzieci, które chętnie w tych przygotowaniach będą uczestniczyć. Polecamy uwadze całą gamę rzeczy przydatnych do świątecznego DIY – styropianowe zawieszki na bombki, stożki na choinki, koraliki na łańcuchy. Do dekoracji przydadzą się farby, brokaty w sprayu, sztuczny śnieg, kolorowe sznurki. Warto wykorzystać dekoracyjne gałązki, mające imitować ośnieżone wierzchołki drzew. Ciekawą opcją jest wykonanie choinki DIY na dostępnych szkieletach metalowych lub drewnianych. Można zawiesić bombki, wypleść makramowe ozdoby lub wykleić je kolorową bibułą.

 Jedni przystrajają swoje domy w amerykańskim stylu – począwszy już od bramy wjazdowej na podwórko, przez dekorację drzwi i okien, na świątecznych serwetkach na stole i skarpetkach na stopach skończywszy. Inni wybierają tylko minimalistyczne gadżety, nawiązujące do bożonarodzeniowego czasu. Bez względu na to, co w tym roku wybierzesz, chętnie pomożemy te plany zrealizować!

.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też