Taśmy oświetleniowe i listwy LED

Pokaż na stronie

94 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał metal
Typ podszafkowa
Materiał metal
Typ podszafkowa
Materiał metal
Typ podszafkowa
Materiał metal
Typ podszafkowa
Materiał metal
Typ podszafkowa
Materiał poliwęglan PC
Typ Oprawa dekoracyjna SMD LED
Materiał stal nierdzewna, szkło akrylowe
Typ oprawa
Materiał stal nierdzewna, szkło akrylowe
Typ oprawa
Materiał tworzywo sztuczne
Typ oprawa liniowa
Materiał tworzywo sztuczne
Typ oprawa liniowa
Materiał tworzywo sztuczne
Typ taśma LED
Typ taśma RGB Smart
Typ taśma RGB Smart
10 20 50 100 Ofert na stronie

Taśmy oświetleniowe, a właściwie listwy LED to dzisiaj jeden z najbardziej popularnych typów oświetlenia. Wykorzystuje się je do różnych celów. W łazience mogą na przykład stanowić doskonałe podświetlenie lustra. W salonie sprawdzą się na regale z książkami. W sypialni z kolei można nimi podświetlić listwy sufitowe albo wnętrze szafy w garderobie. Popularne są również w kuchni, gdzie zastępują halogeny. Listwy LED o ciepłej barwie nadają romantycznego charakteru. Z kolei te o typowo białym świetle doskonale rozjaśniają wnętrze. Listwy LED mogą też dawać różnorodne, kolorowe, nawet zmienne światło. Dodatkowo taśmy oświetleniowe są stosunkowo tanie, a także łatwe do montażu i demontażu. W Bricomarche znajdziesz listwy LED do zastosowania wewnętrznego, a także zewnętrznego. Można zatem nimi przyozdobić również różnego rodzaju ogrodowe kompozycje. Oferujemy taśmy oświetleniowe o różnych długościach, a także o ciepłej, zimnej i kolorowej barwie. Dodatkowo proponujemy specjalne oprawy do taśm LED, dzięki którym układ oświetlenia wygląda na bardziej uporządkowany. Zapraszamy do zakupu w Bricomarche. Polecamy też inne, dostępne w sklepie akcesoria do oświetlenia.

Taśmy ledowe w aranżacjach wnętrz

W ciągu ostatnich dziesięcioleci branża oświetleniowa przeszła dużą metamorfozę. Na rynku pojawiły się nowe produkty, które dały użytkownikom znacznie szersze możliwości i wprowadziły do wnętrz zupełnie inną jakość. Duża w tym zasługa taśmy LED, która od lat jest chętnie wykorzystywana w aranżacjach. Walory dekoracyjne, jakie można dzięki niej uzyskać, przekonują wielu kupujących. Zalety, jakie mają taśmy ledowe, w ogromnym w stopniu wpływają na ich popularność. Pozwalają też na ich wprowadzanie do przestrzeni pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. W ten sposób można przypisywać im wiele funkcji, od tych typowo dekoracyjnych po przejmowanie roli oświetlenia ogólnego albo uzupełniającego.

Taśmy LED stanowią obecnie jeden z najbardziej popularnych typów oświetlenia. Znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, zarówno tych mieszkalnych, jak i użytkowych. Montuje się je w reprezentacyjnych wnętrzach oraz tych, które stanowią prywatną sferę domowników. Taśmy ledowe bardzo często wprowadzane są przez projektantów do salonów, gdzie podnoszą atrakcyjność aranżacji. Ze względu na klimatyczny nastrój, jaki mogą stworzyć, z chęcią wprowadzane są też do pomieszczeń, które z założenia mają zapewnić użytkownikom intymność, czyli do łazienek oraz sypialni. Na tym jednak nie kończą się możliwości ich wykorzystania. Stosuje się je bowiem również w kuchni, gdzie mogą stanowić funkcjonalne oświetlenie, poprawiając komfort pracy. Tak więc taśmy LED to oświetlenie o wielu zastosowaniach. Poza wnętrzami mieszkalnymi spotkamy się z nimi również w hotelach, restauracjach, recepcjach wielu przedsiębiorstw.

Jakie funkcje mogą pełnić paski LED?

Wszechstronność takiego oświetlenia sprawia, że paski LED mogą być stosowane praktycznie w każdym wnętrzu. W przypadku wyboru produktu o odpowiednim stopniu wodoszczelności wykorzystuje się je również we wnętrzach o podwyższonej wilgotności, na przykład w łazienkach oraz na basenach, a także na zewnątrz budynków. Przeznaczenie oświetlenia powinno determinować zastosowanie taśm o odpowiedniej wielkości diod. Wiele zależy tu od efektu, jaki chcemy uzyskać i od tego, czy oświetlenie ma być intensywne, czy też subtelne.

Paski LED bardzo często pełnią rolę oświetlenia dekoracyjnego, które wypełnia przestrzeń delikatnym światłem. Wykorzystuje się je między innymi do podświetlenia mocowanych przy suficie listew oraz podwieszanych sufitów. Stosuje się również we wnękach, cokołach itp. Romantyczny charakter, jaki mogą wprowadzić do aranżacji, sprawia, że chętnie stosowane są również w sypialniach. W pokojach dziecięcych delikatnie rozjaśniają wnętrze, co pozwala stworzyć klimatyczny i przytulny nastrój. Takie światło może pełnić funkcję oświetlenia nocnego, które pozwoli dziecku wyciszyć się przed snem i odstraszy „potwory” w środku nocy.

Taśmy LED podszafkowe doskonale sprawdzą się jako oświetlenie funkcyjne w kuchni. Oświetlą przestrzeń blatu roboczego i zapewnią większy komfort podczas przygotowywania posiłków. Oświetlenie LED chętnie montowane jest też we wnętrzach szaf garderobianych. Przy jego wyborze, niezależnie od tego, czy są to taśmy LED podszafkowe, czy też paski o innym przeznaczeniu, duże znaczenie będzie miała barwa emitowanego światła. I tak oświetlenie o barwie ciepłej białej (2700 – 3000 K) ma delikatnie żółty odcień i świetnie sprawdza się w przestrzeniach przeznaczonych do wypoczynku. Światło o barwie białej neutralnej (3300 – 4000 K) spotykane jest w większości wnętrz mieszkalnych i usługowych. Polecane jest także w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy oraz nauki. Natomiast paski LED o barwie białej zimnej (4500 – 6500 K) może mieć delikatnie niebieski odcień i świetnie realizuje się w roli oświetlenia o charakterze dekoracyjnym.

Taśmy oświetleniowe LED i ich zalety

Zastosowanie tego typu oświetlenia ma wiele zalet. Nie dość, że znajduje ono wiele zastosowań, to jeszcze jest bardzo proste w montażu. Wystarczy przykleić je bezpośrednio do podłoża. Równie łatwo można je zdemontować. Wykorzystuje się je w oświetleniu sufitowym, a także meblowym i dekoracyjnym. Zaletą są również niskie koszty. Taśmy oświetleniowe LED zużywają niewiele energii, co dla wielu użytkowników stanowi niewątpliwy atut. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych w różnych stylach, co daje projektantom wiele możliwości aranżacyjnych. Uzyskany dzięki nim efekt wizualny znacznie podnosi atrakcyjność wnętrza.

W Bricomarche dostępne są zarówno taśmy oświetleniowe LED monochromatyczne, jak i taśmy RGB, czyli zmiennokolorowe. Taśmy monochromatyczne emitują cały czas światło o jednakowej, najczęściej białej barwie. Na rynku dostępne są też taśmy jednokolorowe niebieskie, czerwone itd. Natomiast taśmy RGB emitują światło o zmiennej barwie, co daje w aranżacji wnętrz bardzo wiele możliwości. Regulacja barwą odbywa się w tym przypadku za pomocą zaprogramowanego sterownika LED, który najczęściej obsługiwany jest pilotem. Taśmy RGB pozwalają w łatwy sposób zmieniać w pomieszczeniu nastrój i budować odpowiedni klimat.

W naszym sklepie oferujemy taśmy LED na metry, które pozwalają dopasować produkt do własnych oczekiwań. Taśma jest elastyczna i może być cięta zgodnie z potrzebami, które wynikają z jej planowanego zastosowania i charakterystyki wnętrza. Taka możliwość to duże udogodnienie dla dekoratorów wnętrz i kolejny atut tego produktu. Dzięki niej taśmy LED na metry świetnie sprawdzają się do podświetlania luster, szyldów, obrazów i wielu innych elementów wyposażenia czy też obiektów usytuowanych na zewnątrz budynku, które wymagają zastosowania taśmy o określonej długości.

Listwy oświetleniowe LED – co warto wiedzieć?

Listwy oświetleniowe LED w połączeniu z taśmami mogą stanowić efektowną formę dekoracji. We wnętrzu prezentują się bardzo elegancko zarówno przy włączonym, jak i wyłączonym oświetleniu. Pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego klimatu i znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. W Bricomarche oprawy i listwy LED stanowią szeroki i zróżnicowany asortyment. Na rozpowszechnienie tego typu oświetlenia wpływają liczne zalety. Jedną z nich jest efektywność i energooszczędność. Listwy oświetleniowe LED są wygodne w użytkowaniu i ładnie prezentują się we wnętrzu. Mogą być montowane w miejscu eksponowanym albo mało widocznym, skąd będą dyskretnie oświetlać pomieszczenie. Pomagają w stworzeniu przytulnego klimatu i wpływają na funkcjonalność wnętrza. Listwy LED pozwalają wyczarować niepowtarzalną atmosferę, co chętnie wykorzystują dekoratorzy i architekci wnętrz. Można je montować pojedynczo albo łączyć ze sobą w większe zestawy.

Sposób na efektowną dekorację?

Tam, gdzie mowa o dekorowaniu wnętrza światłem, nie może zabraknąć oświetlenia diodowego. Bricomarche poleca zwłaszcza listwy dekoracyjne LED, które cechują się wysoką jakością wykonania i zastosowaniem trwałych i gwarantujących efektowny wygląd materiałów. To sprawia, że listwy dekoracyjne LED mogą być montowane w pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjnym, ale świetnie sprawdzają się również w tych, które mają zapewnić użytkownikom prywatność.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.