Abażury i klosze do lamp wiszących i stojących

Pokaż na stronie

58 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał metal. tkanina
Wymiary produktu 41 x 41 x 29 cm
Materiał materiał+tworzywo sztuczne
Wymiary produktu 25 x 38 x 27 cm
Materiał materiał+tworzywo sztuczne
Wymiary produktu 25 x 38 x 27 cm
Materiał materiał+tworzywo sztuczne
Wymiary produktu 29 x 43 x 29 cm
Materiał abażur płótno/ PCV
Wymiary produktu 14 x 14 x 15 cm
Materiał abażur płótno/PCV
Wymiary produktu 14 x 14 x 15 cm
Materiał abażur płótno/PCV
Wymiary produktu 14 x 14 x 15 cm
Materiał szkło
Wymiary produktu 11 x 10 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 25 x 40 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 29 x 30 x 38 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 15 x 18 x 25 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 40 x 25 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 20 x 15 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 20 x 15 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 15 x 18 x 25 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 25 x 40 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 16 x 15 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 16 x 15 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 29 x 30 x 38 cm
Materiał materiał, metal
Wymiary produktu 29 x 30 x 38 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wybór obudowy do oświetlenia, mogą być klosze z papieru. Produkty te dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, a także rozmaitych kształtach. Zostały przygotowane zarówno na sztywnych stelażach, które utrzymują je w konkretnym kształcie, jak i w tradycyjnych wersjach do lamp stołowych. Dzięki wykorzystaniu żarówek LED, które się nie nagrzewają, abażury papierowe są bezpieczne w stosowaniu. Nie powodują ryzyka pożaru przy sprawnej instalacji elektrycznej.


Dostępne w sklepie Bricomarche.pl klosze z papieru to świetny element wyposażenia wnętrza mieszkalnego. Sprawdzi się również w przedszkolach czy szkołach. Mogą być wykorzystywane na co dzień albo w aranżacjach na specjalne okazje - są łatwe w przechowywaniu. Większe, okrągłe modele można wygodnie złożyć. Tego rodzaju abażury papierowe są ekologiczne, a przy okazji świetnie się prezentują. Sprawdzą się jako akcesoria do oświetlenia światłem górnym, jak i do zastosowania w lampkach na biurku lub stoliku nocnym.


Wysokiej klasy klosze i abażury – postaw na asortyment z Bricomarche

Odpowiednie oświetlenie bardzo wpływa na odbiór danego pomieszczenia. Może je przyciemnić, rozjaśnić, optycznie zwiększyć lub zmniejszyć. Kształt i kolor lamp określają też charaktery pokoju lub użytkowego wnętrza i poprawia jego odbiór. Właśnie lampy są jednym z najważniejszych dodatków do pomieszczeń, a ich wygląd można zmienić, stosując różnego rodzaju abażury na lampy lub nowoczesny klosz. W ofercie Bricomarche znajdziesz bardzo szeroki wybór takich elementów, które pomogą Ci zmienić oblicze kuchni, łazienki, pokoju gościnnego 

lub prowadzonej przez Ciebie restauracji.


Warto wiedzieć, że stosując odpowiednie abażury możesz tanim kosztem odnowić swoje pomieszczenie. Wystrój stanowi bowiem niezwykle istotny element odbioru wnętrza, bez konieczności jego ponownego remontu i zmiany np. koloru ścian.


Klosze do lamp i podobne elementy o różnorakich kolorach i kształtach pozwalają bawić się wystrojem, przystosowując go np. do panującej pory roku lub Twojego aktualnego nastroju. Na pewno wymiana kloszy czy abażurów będzie decyzją, która zmieni postrzeganie mieszkania, domu lub punktów usługowych, niezależnie od ich funkcji.


Abażur i klosz – najważniejsze różnice i zastosowanie

Zacznijmy jednak od tego czym różni się abażur od klosza i co charakteryzuje obydwa elementy. Klosze to części oprawy świetlnej, które charakteryzują się praktycznie całkowitą przepuszczalnością światła. Oznacza to, że w pełni umożliwiają one wykorzystanie danego źródła światła, jakim jest żarówka. Ich główną funkcją jest ochrona lampy przed zniszczeniem i zakurzeniem, ale świetnie radzą sobie też jako dekoracja.


Pamiętaj, że dzisiejsze wymagania klientów sprawiły, że nie każdy klosz jest taki sam – możesz wybierać różnego rodzaju klosze do lamp, dostosowane do Twoich potrzeb. Najczęściej są przeźroczyste, chociaż zdarzają się też elementy delikatnie zmatowione lub pomalowane przepuszczającą promienie świetlne farbą. Bardzo zróżnicowany jest natomiast kształt tych produktów. Na rynku dostępne są elementy w formie dużej kuli, wąskie, długie czy szerokie. Wszystko zależy w praktyce od Twoich upodobań.


Abażury to z kolei trochę inny rodzaj wykończenia lampy. Specjaliści od projektowania wnętrz porównują go do rodzaju zasłony światła. Dookoła ogranicza on ujście promieni, wskazując na ich określony kierunek. Najczęściej funkcją abażurów jest skierowanie światła w dół. Ten rodzaj dekoracji ma zwykle nieprzeźroczystą, matową powierzchnię.


Współczesne abażury na lampy występują w różnych wersjach. Możesz znaleźć różnorakie kształty w formie ciekawych walców, stożków, elementów kanciastych czy kul. Nadal popularne są produkty rozkloszowane, znane jeszcze naszym rodzicom czy dziadkom.


Możesz znaleźć abażury papierowe i wykonane z tkaniny. Dostosujesz do swoich upodobań także kolor czy wzór tych części. Dzięki temu funkcja dekoracyjna abażurów znacznie się zwiększa i istotnie wpływa na odbiór całego pomieszczenia. Co ważne, nakierowanie światła za pomocą abażuru pozwala na zmianę optycznego oświetlenia wnętrza i np. doświetlenie stołu w jadalni czy konkretnego punktu, który chcesz wyeksponować.


Czym charakteryzują się wysokiej jakości klosze do lamp i abażury?

Zacznijmy najpierw od tego, jak wybrać najwyższej jakości klosze. Przede wszystkim są to elementy wykonane z najwyższej jakości szkła lub tworzywa sztucznego. Klosz powinien być odpowiednio wyprofilowany, mieć dostosowany do lampy gwint i wytrzymałą konstrukcję. Zwróć uwagę czy przepuszcza określoną ilość światła i czy wytrzyma długą eksploatację. Sprawdź też, ile waży określony element, bo nie do każdej lampy będzie pasował ciężki, duży klosz.


Z kolei odpowiednie abażury do lamp stojących czy wiszących powinny przepuszczać światło wyłącznie we wskazanych przez producenta miejscach. Muszą być trwałe i dobrze wykonane, aby wytrzymały zarówno statyczne użytkowanie, jak i czyszczenie. Ich konstrukcja wewnętrzna ma być stabilna, pasować do określonej lampy i pozwalać na wymianę żarówki bez zniszczenia elementu. Przed zakupem sprawdź, z jakiego tworzywa wykonany jest wybrany przez Ciebie abażur i upewnij się, czy pasuje do lampy, którą chcesz odmienić.


W jaki sposób dobrać abażur lub klosz do wnętrza pokoju?

Wszystko zależy tak naprawdę od zapotrzebowania. Inaczej będą użytkowane abażury do lamp stojących, a inaczej części umieszczone na podwieszonych żyrandolach. Wskażemy jednak ogólne zasady, które pozwolą Ci na dobór odpowiednich elementów.


Przede wszystkim zwróć uwagę na zapotrzebowanie. Inaczej wykonane są abażury do lamp wiszących, a inaczej elementy dekoracyjne przeznaczone do stosowania np. w oświetleniu stojącym na stoliku nocnym. Te pierwsze kierują strumień światła w dół, z kolei części na lampy ustawione na podłodze czy przy szafce obok łóżka raczej w górę.


Zwróć uwagę też, ile światła potrzebujesz. Klosze do lamp stojących będą potrzebne w pokojach użytkowych, gdzie oświetlenie gra ważną rolę eksploatacyjną. Do podkreślenia i stworzenia atmosfery bardziej przyda się dobrze dobrany abażur.


Np. abażury do lamp stołowych idealnie spełnią rolę podkreślania klimatu jadalni i sprzyjają spożywaniu posiłków w kojącej nerwy atmosferze. To także często stosowany sposób oświetlenia klimatycznych restauracji czy innych lokali gastronomiczno-użytkowych.


Kiedy warto zastosować klosze do lamp?

Jak wspomnieliśmy, klosz to część, która pozwala na pełną przepuszczalność światła. Elementy takie jak klosze papierowe czy szklane ułatwiają wykorzystanie mocy żarówki w pełni. Z tego względu polecane są szczególnie w ciemnych, gorzej oświetlonych pomieszczeniach, gdzie potrzebny jest swobodny dostęp do promieni świetlnych. Najczęściej tego typu części dekoracyjne oprawy wykorzystuje się w jadalni, salonie, pokoju gościnnym czy wymagających dostępu do dobrego światła pomieszczeniach użytkowych jak np. biuro.


Jeżeli nie lubisz z kolei oświetlenia górnego, a np. chcesz mieć dostęp do szerokiego strumienia światła (pozwalającego na swobodne korzystanie z pomieszczenia po zmroku czy czytanie książek), powinieneś postawić na klosze do lamp stojących. Pamiętaj, aby dostosować jego rozmiar do lampy – jeżeli masz stojący przy stoliku nocnym element, nie powinieneś instalować dużego klosza. Z kolei wysoka lampa stojąca wymaga większej części dekoracyjnej.


Klosze do lampek nocnych to ciekawe rozwiązanie, które znacznie zwiększa ich walory użytkowe. Dlaczego? Stosowanie abażurów ogranicza niekiedy padanie strumienia światła, uniemożliwiając lekturę ulubionej książki. Odpowiedni klosz rozwiąże ten problem.


Na co zwrócić uwagę, wybierając abażury do określonego typu lampy?

Przede wszystkim abażur musi być dostosowany do wielkości lampy i jej kształtu. Przykładowo abażury do lampek nocnych są mniejsze i inaczej montowane niż te, które dekorują oprawy pod sufitem. Przy okazji sprawdź, jak mocowany jest dany element, aby po przykręceniu stał stabilnie i nie przewracał lampki pod swoim ciężarem.


Możesz postawić na lekkie, delikatne abażury papierowe. Te są coraz częściej spotykane, gdyż przepuszczają sporą ilość światła i spełniają rolę niezwykłego oświetlenia w pomieszczeniu. Jeżeli są wykonane z wysokiej klasy papieru, to wytrzymają też wiele sezonów eksploatacji. Bardziej klasyczne części stworzone są z kolei z mocnego, ale również lekkiego w dotyku materiału. Wszystko zależy więc od Twoich upodobań i gustu.


Jakiego rodzaju abażury i klosze do lamp znajdziesz w Bricomarche?

Jeżeli chcesz wymienić klosz czy abażur, to Bricomarche jest najlepszym rozwiązaniem. Od wielu lat oferujemy abażury do lamp stołowych czy górnych, których jakość dawno docenili już nasi Klienci.


W Bricomarche znajdziesz różnego rodzaju abażury do lamp wiszących, stojących czy innych posiadamy wszechstronny wybór tych części, pozwalających Ci na pełną grę światłem, kształtem i kolorami – zgodnie z Twoją potrzebą.


Posiadamy też abażury do lampek nocnych, jadalnych czy biurowych. Wszystko wykonane jest z najwyższej jakości materiałów, odpornych na intensywne eksploatowanie przez długi czas.


Mamy także klosze do lampek nocnych, które świetnie sprawdzą się w użytkowo-dekoracyjnych zastosowaniach, spełniając idealnie rolę, do której zostały stworzone.


Oferujemy też inne oprawy oświetleniowe, wypełniając Twoje zapotrzebowanie niezależnie od tego czy chcesz oświetlić wnętrze w domu, mieszkaniu czy np. w swojej firmie. Świetnie sprawdzą się do stosowania w gastronomii, biurach i innych lokalach. Na pewno znajdziesz coś specjalnie dla siebie!