Wentylatory stojące i biurkowe

Pokaż na stronie

63 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Moc 32 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak, 2
Moc 32 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak, 2
Moc 42 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak, 3
Moc 42 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak, 3
Moc 50 W
Oscylacja nie
Regulacja prędkości tak, 3 stopniowa
Moc 50 W
Oscylacja nie
Regulacja prędkości tak, 3 prędkości
Moc 42 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak, 3-stopniowa
Moc 7 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości 2 stopniowa
Moc 50 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości 3 stopniowa
Moc 38 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak, 3 prędkości
Moc 38 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak, 3 prędkości
Moc 50 W
Oscylacja nie
Regulacja prędkości tak, 3 prędkości
Moc 50 W
Oscylacja nie
Regulacja prędkości tak, 3 prędkości
Moc 50 W
Oscylacja nie
Regulacja prędkości tak
Moc 50 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak
Moc 45 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak
Moc 60 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak
Moc 50 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak
Moc 50 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak
Moc 35 W
Oscylacja tak
Regulacja prędkości tak
10 20 50 100 Ofert na stronie

Zbyt wysokie temperatury mogą być uciążliwe zarówno w domu, jak i miejscu pracy. Z pomocą przychodzą wówczas wentylatory stojące, dzięki którym można o wiele łatwiej przygotować optymalne warunki do relaksu, spotkań towarzyskich czy pracy. Urządzenia te dzielą się na kilka rodzajów, wśród których można znaleźć między innymi wentylatory biurkowe albo większe modele przeznaczone do ustawienia w pokoju albo biurze. Od indywidualnych potrzeb zależy to, jakie wentylatory zostaną wybrane do konkretnego zastosowania.


Wszystkie dostępne w ofercie wentylatory stojące to urządzenia sprawdzone, pochodzące od cenionych producentów, a przez to bezpieczne i bezawaryjne. Ich zadaniem jest wentylacja pomieszczenia, która zazwyczaj polega nie na wymianie powietrza, ale wprawieniu go w ruch, co sprawia wrażenie obniżenia temperatury. Oferta obejmuje różne modele urządzeń, zarówno wysokie wentylatory pionowe, jak i mniejsze wentylatory biurkowe, doskonałe do pojedynczych stanowisk w miejscu pracy. Większość urządzeń ma regulację mocy i kierunku strumienia powietrza.


Wentylatory w domu i biurze – zwiększ komfort funkcjonowania w najgorętsze dni

Polska późna wiosna i lato od wielu sezonów są niezwykle gorące. Upały znacznie obniżają komfort funkcjonowania w mieszkaniu czy w pracy. Nie zawsze jesteś też w stanie uciec przed upalnym powietrzem, chroniąc się w cieniu. Szukając sposobu na ochłodę, powinieneś rozważyć zakup wentylatora – urządzenia, które pozwoli Ci na odetchnięcie w bardzo gorące dni czy noce, skutecznie owiewając Cię w newralgicznym momencie. Dla naszych Klientów w Bricomarche zebraliśmy najskuteczniejsze, bardzo wydajne i komfortowe wentylatory pokojowe i nie tylko, aby pomóc w przetrwaniu najtrudniejszego, wyjątkowo gorącego okresu.


Nie każdy może pozwolić sobie na instalację klimatyzacji, ze względu np. na kwestie architektoniczne danego pomieszczenia czy uwarunkowania związane z przepisami (wiele spółdzielni mieszkaniowych zabrania instalacji klimatyzatorów stacjonarnych na balkonach czy ścianach frontowych budynku). Wybawieniem w takiej sytuacji mogą być klimatyzatory przenośne (dostępne również w ofercie Bricomarche) lub tradycyjne wentylatory. Klimatyzacja w przenośnej formie nie dla każdego będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na wyższą cenę, ograniczoną wydajność i zdrowie (są osoby, których praca takiego urządzenia drażni, np. ze względu na nadwrażliwość spojówek). Wtedy pozostaje inwestycja w wysokiej klasy wentylatory domowe lub przeznaczone do biura.


Dobry wentylator – co to znaczy?

Od wielu lat wentylator to jedno z najpopularniejszych urządzeń w Polsce, które pomagają przetrwać najgorętsze dni. W jaki sposób działają? W mieszkaniach czy biurach najczęściej pracują tzw. wentylatory śmigłowe, oparte na funkcjonowaniu specjalnych łopatek, które to generują chłodne, czyste powietrze, tak pożądane podczas wysokiej temperatury w mieszkaniu czy w biurze. Zasada pracy takiego sprzętu korzysta ze zjawiska różnicy ciśnienia. Dzięki niemu powietrze zaczyna się ruszać, a napędzający wentylator wirnik generuje coś, co przypomina trochę przeciąg po otwarciu okien (z tą różnicą, że wprawione w ruch powietrze jest czyste, wolne od drobnoustrojów, kurzu czy nieprzyjemnych zapachów). Tak funkcjonują najpopularniejsze wentylatory stojące czy mniejsze – umieszczone na blatach biurka.


Co charakteryzuje odpowiednie wentylatory podłogowe lub innego rodzaju? Przede wszystkim powinny być one wydajne. Ważne jest, aby skutecznie generowały one chłód, poprzez ustawienie określonej intensywności obracania się „śmigła”. W najlepszych sprzętach możesz samodzielnie wybierać z kilku wariantów pracy. Istotne jest także, aby wentylator był lekki, wytrzymały i cichy w czasie pracy. Nie powinieneś słyszeć funkcjonującego silniczka, ani obracających się skrzydeł. Wydajne sprzęty zapewnią Ci pełen komfort korzystania z danego pomieszczenia do nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych.


Wysokiej klasy wentylatory pokojowe są też estetyczne i wykonane z materiałów, które świetnie wkomponują się w wystrój całego pomieszczenia, w którym będą pracować. Możesz poszukać także sprzętów, które są energooszczędne, ograniczając zużycie energii elektrycznej.


Wentylatory domowe – jaki rodzaj sprawdzi się najlepiej?

Jednym z najpopularniejszych typów urządzeń, które od wielu lat cieszą się powodzeniem w polskich mieszkaniach, są wentylatory domowe. Sprzęty te są wydajne, lekkie, proste w obsłudze i świetnie nadają się do wykorzystania w trakcie upalnych dni. Co powinieneś o nich wiedzieć i jak zabrać się do zakupu takich sprzętów?


Przede wszystkim wybierz, w jakim miejscu ustawiony ma być sprzęt. Wentylatory stojące to najbardziej klasyczne urządzenia, które możesz postawić na podłodze. Ich konstrukcja oparta jest na specjalnej stópce i regulowanej wysokości. Tańsze elementy wykonane są z tworzyw plastikowych, droższe – z metali. Ułatwiają chłodzenie salonu czy sypialni. Zajmują jednak cenne miejsce na dywanie czy parkiecie.


Wentylatory biurkowe są mniejsze i niższe od klasycznych. Nie posiadają wysokiego mocowania i regulowanego trzonka. Są idealne do umieszczenia na stole, ławie, biurku czy szafce. Ich ogromną zaletą jest mobilność i poręczność. Mniejszy rozmiar wpływa jednak na wydajność tych sprzętów.


Jeżeli zależy Ci na stylu, wydajności i nowoczesności, rozwiązaniem mogą być wentylatory podłogowe kolumnowe. Zamiast jednego śmigła, ma on wiele mniejszych łopatek, zamkniętych w stylowej tubie. Takie urządzenia również znajdziesz w naszej ofercie. Ich zaletą jest niewielki rozmiar i stosunkowo duża wydajność. Kosztują jednak więcej niż np. te stojące. Niekiedy wentylator pełni też rolę separatora zapachu w kuchni czy łazience. To urządzenia kanałowe, instalowane w systemach wentylacji w domu.


Na jakie parametry wentylatora powinieneś zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Istnieje kilka elementów, które wpływają na skuteczność pracy wentylatora i komfort korzystania z takiego urządzenia. W trakcie poszukiwania odpowiedniego dla siebie sprzętu zwróć uwagę na następujące kwestie:


  • Średnica śmigła – skuteczne wiatraki pokojowe, które sprawdzą się w domu czy biurze powinny mieć średnicę od 35 cm. W ten sposób są w stanie efektywnie wpłynąć na Twój komfort w większym pomieszczeniu. Do mniejszych pomieszczeń możesz zakupić mniejsze urządzenia.
  • Generowany hałas – w zależności od klasy sprzętu, wiatrak może generować nawet poniżej 60 dB. To pozwoli Ci normalnie funkcjonować w trakcie jego pracy.
  • Moc pracy sprzętu – im więcej, tym skuteczniej pracuje wentylator. Pamiętaj jednak, że przy okazji pobiera więcej energii elektrycznej. Optymalnie urządzenie powinno mieć między 30 i 80 W.
  • Funkcje dodatkowe – chodzi tu między innymi o czasowe wyłączenie pracy wentylatora, regulację prędkości poruszania się śmigła, a także ustawienie kąta nachylenia sprzętu. Interesującym rozwiązaniem będą też wentylatory domowe z pilotem, które umożliwiają zarządzenie ich pracą z odległości kilku metrów, np. z kanapy.


Jakie zalety mają wentylatory w domu?

Przede wszystkim wiatraki pokojowe zapewniają komfort korzystania z danego pomieszczenia, bez konieczności instalowania klimatyzatorów. Ich praca sprawia, że pot szybciej odparowuje, co ułatwia chłodzenie organizmu.


Sprzęty te są też niezwykle mobilne (tak jak wentylatory biurkowe), lekkie, proste konstrukcyjnie. Bardzo łatwo się je obsługuje i ustawia, zgodnie z własnymi preferencjami. W przeciwieństwie do sprzętów klimatyzujących, nie wymagają okresowych przeglądów czy nie pobierają tak wiele energii elektrycznej, co wpływa na oszczędność Twojego portfela.


Do zalet wentylatorów możemy zaliczyć także błyskawiczne działanie. Chłodne powietrze powinieneś zauważyć już po chwili, od momentu włączenia sprzętu. To błyskawiczna ulga dla Twojego organizmu.


Co charakteryzuje wentylatory do biura?

Dlaczego warto posiadać wentylator w biurze? Urządzenie to pozwoli ochłodzić się w trakcie pracy, zwiększy efektywność wykonywanych działań i zapewni komfort korzystania z określonego pomieszczenia. Pamiętaj, że jeżeli jesteś pracodawcą, to powinieneś zapewnić swoim pracownikom skuteczny sposób na obniżenie temperatury w biurze, kupując np. wentylatory biurkowe stojące. Do zalet wentylatorów w firmie możesz oczywiście dołączyć także te z domu – chodzi tu o szybkość działania, mobilność czy prostą obsługę.


Odpowiednie wentylatory do biura powinna charakteryzować odpowiednia moc (która pozwoli wydajnie zwiększyć komfort pracy), ale też niskie natężenie hałasu. Zbyt głośne wentylatory biurkowe stojące czy urządzenia klasyczne mogą przeszkadzać w wykonywaniu obowiązków, deprymując zatrudnione osoby. Postaraj się więc dobrać sprzęt tak, aby z jednej strony był on wydajny, a z drugiej dość cichy.


Jakiego rodzaju wentylatory znajdziesz w naszej ofercie?

Asortyment Bricomarche bogaty jest w różnego rodzaju wentylatory. Posiadamy urządzenia stojące, w klasycznej formie. Znajdziesz u nas wiele sprzętów biurkowych, które z łatwością przeniesiesz z miejsca na miejsce. Dla osób ceniących sobie indywidualizm i możliwość korzystania z możliwości wentylatora w różnych miejscach, przygotowaliśmy bogaty wybór wentylatorów bez obudowy (z otwartym dostępem do śmigieł) – również w niewielkich wersjach, z przygotowanym specjalnym klipsem do zainstalowania np. przy komputerze czy na kempingu.


Oferujemy także wiele nowoczesnych wentylatorów tubowych, o różnej mocy i skuteczności czy ułatwiające zdalne sterowanie wentylatory domowe z pilotem. W Bricomarche dostaniesz też wentylatory osiowe, promieniowe, dachowe czy kanałowe (do stosowania w celu ograniczenia emisji nieprzyjemnych zapachów).


Pamiętaj, że w Bricomarche dobierzesz wentylator także pod względem ceny, materiału, z którego został wykonany, parametrów pracy czy koloru. Z łatwością wkomponujesz go do swojego biura czy salonu. Wykorzystaj również dostępne u nas nawilżacze powietrza, aby zapewnić nie tylko chłód, ale też odpowiednie nawilżenie – tak ważne w trakcie suchych, niezwykle upalnych dni. W ten sposób zapewnisz sobie komfort, niezależnie od panującej za oknem pogody.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.