Farelki elektryczne i termowentylatory

Pokaż na stronie

9 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Regulacja mocy 750W/1500 W
Termostat tak
Wentylacja tak
Regulacja mocy tak, 2
Termostat tak
Wentylacja nie
Regulacja mocy 1000 / 2000 W
Termostat tak
Wentylacja tak
Regulacja mocy dwustopniowa regulacja mocy grzania 1000 W i 2000 W
Termostat tak
Wentylacja tak
Regulacja mocy tak, dwustopniowa
Termostat tak
Wentylacja tak
Regulacja mocy 1000/2000 W
Termostat tak
Wentylacja tak
Regulacja mocy 1000 / 2000 W
Termostat tak
Wentylacja tak
Regulacja mocy tak, dwustopniowa
Termostat tak
Wentylacja tak
Niedostępny
Regulacja mocy 1000 / 2000 W
Termostat tak
Wentylacja tak
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wyjazdy na targi, przebywanie w chłodnych pomieszczeniach albo okres przejściowy, gdy kaloryfery nie grzeją jeszcze z pełną mocą to tylko niektóre sytuacje, w których można wykorzystać termowentylatory. Urządzenia te wentylują powietrze, a jednocześnie ogrzewają je. W efekcie zapewniają ogrzewanie powietrza w pomieszczeniu, choć zasięg ich działania jest stosunkowo niewielki. Rzeczą, która wyróżnia je spośród innych grzejników elektrycznych jest obecność nadmuchu, który zapewnia przyjemne ciepło dokładnie w to miejsce, w kierunku którego zostanie ustawione urządzenie.


Dostępne w asortymencie sklepu termowentylatory to przede wszystkim urządzenia o niewielkich rozmiarach, idealne do wykorzystania we wnętrzach mieszkalnych, a także biurach czy innych powierzchniach użytkowych. Można je łatwo przechować i szybko przenieść dzięki wygodnej rączce, w którą wyposażona jest większość modeli. Takie ogrzewanie przenośne, zależnie od wydajności i rozmiaru modelu, może pracować z różną mocą. Nadaje się raczej do grzania miejscowego niż ogrzewania całych pomieszczeń.

Termowentylatory jako wygodny sposób na dogrzanie pomieszczenia

Odpowiednia temperatura jest sprawą niezwykle ważną w każdym budynku mieszkalnym. Z tego powodu każdy dom i blok podłączany jest do systemu ogrzewania lub klimatyzacji, aby dopasować temperaturę wewnątrz pomieszczeń do komfortowej dla człowieka. Chyba nie ma gorszego okresu niż okres wczesnej jesieni. Wówczas temperatura na zewnątrz spada szczególnie nocą, jednak w dzień nadal jest ciepło i przyjemnie. Centralne ogrzewanie jeszcze nie działa lub Tobie nie opłaca się jeszcze uruchamiać ogrzewania. Co zrobić?

W takiej w sytuacji pomocne będą termowentylatory. To niewielkie urządzenia o działaniu kierunkowym, które pozwalają na szybkie dogrzanie niewielkich pomieszczeń. Dzięki nim jesteś w stanie osiągnąć optymalną temperaturę w pokoju, z którego aktualnie korzystasz. Możesz dogrzać nim łazienkę, gdzie wszystkim szczególnie zależy na cieple lub sypialnię. Rano nic bardziej nie zniechęca od wstania z łóżka niż właśnie wychłodzone otoczenie.

Termowentylatory często wykorzystywane są także do okresowego dogrzewania domków letniskowych, magazynów czy innych pomieszczeń, które chcesz ochronić przed zamarznięciem.

Nowoczesne farelki elektryczne

Farelki elektryczne często kojarzą się z topornymi i ciężkimi urządzeniami wykonanymi z niskiej jakości materiałów, które często można było znaleźć w domach starszych osób. Dzisiejsze urządzenia znacznie odbiegają od stereotypowego obrazu. Dostępne w tej kategorii urządzenia mają nowoczesny design, wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a przede wszystkim są lekkie i wygodne w transporcie. Dzięki temu możesz je podłączyć w dowolnym miejscu, w którym aktualnie potrzebujesz ciepła.

Niewielkie farelki elektryczne wyposażone są w grzałkę, która szybko rozgrzewa się do wysokiej temperatury i wiatrak, który to ciepło rozprowadza na zewnątrz urządzenia. Ich zasięg nie jest duży, dlatego stanowią urządzenie uzupełniające główny system grzewczy. Ich niewielkie rozmiary pozwalają na postawienie ich na biurku czy stoliku. Możesz dokładnie skierować ciepłe powietrze w konkretne miejsce. Niezależnie od mocy urządzenia przenośne farelki elektryczne przeznaczone są do ogrzewania pomieszczenia najczęściej do 20 m2.

Rozróżnienie farelek ze względu na element grzewczy

W naszym sklepie znajdziesz farelki wykorzystujące różne elementy grzewcze. Tradycyjnie w urządzeniach tych stosuje się spiralę grzewczą, która pod wpływem prądu rozgrzewa się do wysokiej temperatury. Spirala ta bardzo szybko osiąga wysoką temperaturę, jednak po odłączeniu prądu równie szybko traci ciepło.

Nowoczesne farelki często zamiast spirali grzewczej mają ceramiczne grzałki. Elementy te również szybko osiągają wysoką temperaturę, jednak tracą ją znacznie wolniej niż tradycyjne spirale. Dzięki temu urządzenie po odłączeniu od prądu emituje jeszcze ciepło. Pomaga to zaoszczędzić na energii elektrycznej, co jest bardzo ważne, ponieważ farelki z zasady pobierają dość dużo prądu i nie należą do najtańszych źródeł ciepła.

Dodatkowe funkcje, jakie dostępne są w farelkach

Istnieje wiele sposobów na dogrzanie pomieszczenia mieszkalnego wczesną jesienią lub warsztatu zimą. Możesz do tego wykorzystać grzejniki konwektorowe, nagrzewnice czy grzejniki olejowe. Jednak w pełni bezpiecznym dla zdrowia i środowiska rozwiązaniem są farelki. Czym kierować się podczas ich wyboru?

Warto zwrócić uwagę nie tylko na główny element grzewczy, ale także funkcje dodatkowe. Wiele urządzeń wyposażonych jest w np. możliwość osobnego wyłączenia grzałki. Wówczas działa jednie wiatrak w urządzeniu. Co to daje? Latem możesz skorzystać z farelki jak z wentylatora i nieco ochłodzić powietrze w pomieszczeniu.

Warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia wykorzystane w urządzeniu. Element grzewczy nagrzewa się do naprawdę dużej temperatury i ważne jest, aby nie miał styczności z innymi elementami lub aby nie było możliwości dotknięcia najbardziej rozgrzanych części. Wiele farelek przykładowo automatycznie wyłącza się, gdy zostaną przewrócone. Tego rodzaju zabezpieczenia pozwalają uniknąć zapłonu podczas styku nagrzanej grzałki z materiałem łatwopalnym. Ponadto warto zwrócić uwagę na izolację termiczną grzałki. Jeśli jest wysokiej jakości, wówczas obudowa urządzenia się nie nagrzewa, co jest w ważne w domu ze zwierzętami domowymi i dziećmi.

Najnowsze termowentylatory wyposażone są w termostat i możliwość zaprogramowania. Wówczas urządzenie włącza się jedynie o określonej godzinie lub w chwili, gdy temperatura otoczenia spada do określonego poziomu. Dzięki temu możesz swobodnie ustawić urządzenie według własnych potrzeb. Nie lubisz wstawać rano, gdy w pokoju jest zimno? Ustaw termowentylator na kilka minut przed budzikiem, dzięki czemu będziesz budził się w ciepłym i przyjemnym pokoju.

Przed wyborem oczywiście zwróć uwagę na wydajność urządzenia, jego moc, ale także na rodzaj. Niektórzy producenci wyróżniają termowentylatory zwykłe i przeznaczone do łazienki.

Przydatną funkcją jest możliwość ustawienia mocy grzania. Termowentylatory mają zazwyczaj dwa poziomy grzania. Na poziomie pierwszym wykorzystywana jest mniejsza moc urządzenia, tym samym pobierana jest mniejsza ilość prądu. Dzięki możliwości doboru poziomu grzania możesz zaoszczędzić energię elektryczną, kiedy nie jest Ci potrzebna maksymalna moc urządzenia i chcesz jedynie podnieść temperaturę otoczenia o kilka stopni.

Jeśli lubisz ciszę w otoczeniu, poziom emitowanego hałasu przez termowentylator powinien być kolejnym kryterium jego wyboru. Wiele nowoczesnych urządzeń nie emituje hałasu większego niż 50–60 dB.

Termowentylatory są urządzeniami przenośnymi. Jeśli właśnie taką funkcję ma spełnić Twój mobilny grzejnik, koniecznie wybierz model niewielkich rozmiarów z wygodną rączką do przenoszenia. Ułatwi Ci ona transport urządzenia, a także przenoszenie go i ustawienie w odpowiednim miejscu.

Czym charakteryzują się termowentylatory do łazienki?

Jeśli poszukujesz urządzenia głównie do ogrzewania łazienki, termowentylatory mogą być doskonałym wyborem. Jednak istnieje mały szczegół, na który koniecznie musisz zwrócić uwagę. Łazienki są pomieszczeniami dość specyficznymi ze względu na utrzymującą się w niej dużą wilgotność powietrza. Woda i elektryczność raczej nie idą w parze. Skąd zatem pomysł, aby ogrzewać to pomieszczenie urządzeniem elektrycznym?

W rzeczywistości nic nie stoi na przeszkodzie. Termowentylatory do łazienki mają specjalną obudowę i uszczelki, które chronią ich wnętrze przed dostępem wilgoci i wody. Producenci na opakowaniach często oznaczają swoje urządzenia jako te, które są przeznczone do łazienki, czyli mają zwiększoną liczbę zabezpieczeń, oraz jako te, które używa się do ogrzewania pomieszczeń suchych. Wybierając termowentylatory do łazienki, koniecznie zwróć uwagę na oznaczenia producenta.

Jak wybierać termowentylatory elektryczne?

Tremowentylatory elektryczne są doskonałym sposobem na dogrzanie pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Świetnie sprawdzą się w każdym pokoju, a także pomieszczeniach wilgotnych takich jak łazienka czy suszarnia. Jednak to jeszcze nie koniec ich zastosowań. Urządzenia te świetnie sprawdzają się do ogrzewania domków letniskowych pozbawionych stałego systemu grzewczego czy warsztatów, w których przebywasz okresowo.

Termowentylatory elektryczne często znajdują się także na wyposażeniu ekip remontowo-budowlanych. Nie zawsze warunki atmosferyczne sprzyjają przeprowadzaniu kolejnych etapów budowy i uniemożliwiają np. schnięcie tynków czy wylewek. W takiej sytuacji zawsze można ogrzać pomieszczenie wentylatorem, aby przyspieszyć kolejne etapy prac.

W jaki sposób wybrać urządzenie, które najlepiej będzie odpowiadało Twoim potrzebom? Przede wszystkim zastanów się nad jego głównym zastosowaniem. Jeśli chcesz je umieścić w domku letniskowym – spokojnie wystarczy Ci zwykły i niewielki termowentylator. Zwróć jednak uwagę na jego moc i wydajność. Dopasuj go do powierzchni np. głównego pomieszczenia w domku.

Jeśli poszukujesz termowentylatora na budowę czy do ogrzania łazienki – wybieraj modele ze większą ilością zabezpieczeń i koniecznie odporne na wilgoć. Podczas schnięcia materiałów budowlanych również wydziela się duża ilość pary wodnej.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.