Taczki ogrodowe i budowlane

Pokaż na stronie

18 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Grubość blachy 1 mm
Materiał stal
Pojemność 85 l
Grubość blachy 0,6 mm
Materiał stal
Pojemność 80 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 55 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 50 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 55 l
Grubość blachy 0,6 mm
Materiał stal
Pojemność 80 l
Grubość blachy 1,2 mm
Materiał blacha aluminiowa
Pojemność 65 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 85 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 95 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 95 l
Grubość blachy 0,8 mm
Materiał stal
Pojemność 85 l
Materiał guma
Materiał guma
Materiał guma
Materiał PP
Pojemność 120 l
Materiał PP
Pojemność 67 l
Materiał PP
Pojemność 67 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 85 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Każda osoba, która dysponuje ogrodem zdaje sobie sprawę z tego, jak przydatne mogą być taczki. Budowlane czy ogrodowe, spełniają podobną rolę: umożliwiają załadowanie przestrzeni konkretnym materiałem, a potem przewiezienie go z punktu A do B. Zazwyczaj taczki ogrodowe stosowane są na przykład podczas porządkowania ogrodu, na czas zbierania gałęzi, suchych, opadłych liści. Sprawdzą się również do transportu ziemi albo przewożenia większych ilości warzyw i owoców naraz. Są niezbędne przy hodowli zwierząt. Z kolei taczki budowlane mają zastosowanie raczej przy pracach porządkowych i budowlanych - do przewiezienia gruzu, kilku worków czy stert materiałów budowlanych.


Wszystkie oferowane w asortymencie naszego sklepu produkty wyróżnia doskonała jakość i precyzyjne wykonanie. Taczki ogrodowe zazwyczaj są lżejsze i wykonane z rozmaitych tworzyw. Z kolei te budowlane często zostały przygotowane ze stali albo materiałów o większej wytrzymałości. Różne modele mogą mieć rozmaitą głębokość, powierzchnię robocza albo udźwig, przez co łatwo można dopasować je do własnych potrzeb.

Taczki ogrodowe – ułatwiają pracę w ogrodzie i na budowie

W ogrodzie i na budowie zawsze znajdą się ciężkie przedmioty, które wymagają przetransportowania z jednego miejsca na drugie. Mogą to być worki z materiałami budowlanymi czy narzędzia ogrodnicze i ziemia. Zamiast nosić je w rękach i narażać swój kręgosłup na duże przeciążenia – wykorzystaj do tego taczki ogrodowe.

W tej kategorii znajdziesz taczki wykonane z różnych materiałów. Każdy model jednak jest przystosowany do transportowania cięższych przedmiotów. Zaoszczędź trochę siły podczas pracy i wybierz model taczki, który najlepiej sprawdzi się podczas pracy. Zebrane tu produkty różnią się także pojemnością i kształtem. Na budowie najlepiej sprawdzą się tradycyjne taczki na jednym kółku z dwoma rączkami. Ich misa jest odpowiednio wyprofilowana, co ułatwia nabieranie przedmiotów prosto z ziemi czy nasypywanie do niej materiału łopatą.

Z kolei do ogrodu możesz wybrać taczki ogrodowe tradycyjne lub wózek na kółkach, który swoim wyglądem bardziej przypomina kosz. Jest on głębszy, dzięki czemu możesz przewozić w nim długie narzędzia ogrodnicze i akcesoria. Wyposażone są zazwyczaj w jedną rączkę zakończoną okrągłym uchwytem, który pozwala na ciągnięcie wózka jedną ręką lub dwoma przy większym ciężarze.

W tej kategorii znajdziesz także zapasowe akcesoria do taczek – głównie kółka. Elementy te możesz spokojnie wymienić na nowe i tym samym przedłużyć żywotność swojej taczki.

Lepsze taczki ogrodowe plastikowe czy metalowe?

Taczki wykonane są zazwyczaj ze stali ocynkowanej zabezpieczonej przed wilgocią lub z tworzywa sztucznego. Oba modele mają swoje zalety i wady. Ich charakterystyczne cechy i możliwości zastosowania dopasuj do pracy, która czeka Cię w ogrodzie lub na budowie.

Taczki ogrodowe plastikowe są z pewnością o wiele lżejsze niż stalowe. Utrzymane są zazwyczaj w neutralnych kolorach np. czarnym, który doskonale maskuje wszelkie zabrudzenia lub w jaskrawych barwach. Te drugie rozwiązanie pozwala na szybkie odnalezienie wózka pośród gęstej roślinności w ogrodzie. Taczki ogrodowe plastikowe cechują się mniejszą wytrzymałością niż stalowe, dlatego można nimi transportować przedmioty do określonego ciężaru. Pozostawione w ogrodzie nie ulegną zniszczeniu z powodu oddziaływania warunków atmosferycznych. Tworzywo sztuczne jest odporne na deszcz, niską temperaturą czy promienie UV.

Drugim rodzajem produktów są taczki stalowe. Te najczęściej wykorzystywane są na budowie. Materiał, z którego są wykonane, pozwala na przewożenie naprawdę dużych ciężarów. Zarówno misa, jak i podwozie z kółkiem wykonane są ze stali odpornej na duże przeciążenia. Sama powierzchnia taczek jest chroniona przez warstwę ocynku, zatem nie ulegną one korozji. Jednak warto wziąć pod uwagę, że stal jest mniej odporna na wilgoć niż plastik, stąd po jakimś czasie ochronna warstwa może być niewystarczająca, szczególnie że na budowie wystawiona jest na szereg uszkodzeń mechanicznych. Lepiej chronić stalowe taczki w składzikach ogrodowych czy pod zadaszeniem na budowie.

Jak pielęgnować ogród i zaoszczędzić trochę sił?

Kiedy masz pod opieką ogród o sporej powierzchni przenoszenie narzędzi ogrodniczych z jednego miejsca na drugie może być bardzo kłopotliwe. Sekatory do żywopłotu, grabie do liści czy łopata do przekopywania rabatek kwiatowych nie należą do najlżejszych akcesoriów. Aby zaoszczędzić swoje siły, do ich przenoszenia wykorzystaj wózki ogrodowe dwukołowe.

Produkty te doskonale nadają się do przewożenia długich narzędzi ogrodniczych. Mają one dostatecznie głęboką misę, która zapobiega rozsypywaniu się narzędzi. Wygodna rączka pozwala ciągnąć za sobą wózek nawet w pozycji pionowej, więc zapakowane do wnętrza narzędzia czy akcesoria do sprzątania w ogrodzie nie będą Ci przeszkadzały.

W ogrodzie jest jednak sporo innej pracy, która wymaga zbierania i transportowania np. ziemi, liści czy gałęzi. Mając ze sobą wózki ogrodowe dwukołowe, możesz potraktować je jako ruchomy zbiornik na odpady. Zamiast parokrotnie pokonywać drogę do kompostownika, poczekaj, aż wózek będzie pełen. W końcu ogród jest duży, a kompostowniki zlokalizowane są zazwyczaj w ustronnym i mało widocznym miejscu. Wówczas za jednym razem weźmiesz ze sobą o wiele większą ilość gałęzi czy liści i zaoszczędzisz tym samym sił na pokonywaniu tej samej drogi.

Wózki ogrodowe często mają pojemność 55 litrów, co w zupełności wystarczy Ci do przewożenia worków z ziemią, torfem czy nawozami na grządki zlokalizowane dalej od składzika. Sporej wielkości worki są niewygodne do przenoszenia w rękach, a sama czynność zwiększa ryzyko kontuzji. Zadbaj o swoje zdrowie i wykorzystaj podczas pracy w ogrodzie wózki dwukołowe.

Transport materiałów budowlanych – czy może być łatwiejszy?

Taczki przydadzą się także na budowie. To kolejne miejsce, w którym często będziesz zmuszony do transportu ciężkich przedmiotów i materiałów. Przy wyborze odpowiedniej taczki zwróć uwagę na maksymalny udźwig, materiał wykonania i koła do taczki, które wpłyną na komfort sterowania.

Na budowie najlepiej sprawdzają się trwałe taczki ze stali ocynkowanej. Mają one największą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a ich podwozie jest przystosowane do transportu naprawdę ciężkich worków z chemią budowlaną, cegieł czy narzędzi. Koła do taczki stalowej zazwyczaj są pompowane, co zwiększa amortyzację na nierównym terenie. W przypadku ich uszkodzenia możesz z łatwością wymienić je i dalej korzystać ze swojej taczki.

Dużą zaletą taczek stalowych jest także misa o dużej powierzchni, ale jednocześnie dość płytka. Pozwala to na układanie materiałów budowlanych w stabilny stos czy zbieranie odpadów prosto z placu. W przypadku transportu gruzu również będzie Ci ja napełnić za pomocą łopaty. Nie będziesz musiał tak wysoko jej podnosić, dzięki czemu znacznie zaoszczędzisz swoje siły.

Taczki stalowe wyposażone są w dwie rączki często zakończone plastikiem o właściwościach antypoślizgowych. Dzięki temu jej prowadzenie nawet w rękawicach czy mokrych dłoniach jest komfortowe. Sama taczka z dużym ciężarem nie wyślizgnie się z dłoni.



Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.