Kosze, kompostowniki i pojemniki na deszczówkę

Pokaż na stronie

89 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 480 l
Pojemność 260 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 420 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 15 l
Materiał tworzywo sztuczne
Pojemność 15 l
Pojemność 120 l
Pojemność 270 l
Pojemność 100 l
Materiał PEHD
Pojemność 120 l
Materiał PEHD
Pojemność 120 l
Materiał PEHD
Pojemność 120 l
Materiał PEHD
Pojemność 120 l
Pojemność 120 l
Pojemność 120 l
Materiał PEHD
Pojemność 240 l
Pojemność 740 l
Pojemność 1000 l
Pojemność 600 l
Pojemność 860 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Najlepszy ogród to taki, w którym możliwe jest wielokrotne wykorzystanie wielu materiałów. Umożliwiają to różne urządzenia, na przykład zbiorniki na deszczówkę oraz kompostowniki, dzięki którym możliwe jest składowanie zebranych materiałów - takich jak resztek i odpadów BIO czy wody deszczowej - a potem ich przetwarzanie albo ponowne wykorzystanie. Mogą mieć one różne rozmiary albo technologie, dzięki czemu ich dobór do konkretnego zastosowania jest jeszcze łatwiejszy.


Dostępne w asortymencie zbiorniki na deszczówki mają różną formę, dzięki czemu umożliwiają zarówno zbieranie wody deszczowej bezpośrednio do pojemników w różnych rozmiarach, jak i zlewanie ich potem z mniejszych zbiorników do większego. Kompostowniki mogą być zamknięte albo otwarte, dostosowane do potrzeb działek, ogrodów albo domów jednorodzinnych. Technologia ich działania może się różnić w zależności od oczekiwanego efektu. Wszystkie te przydatne akcesoria dodatkowo ułatwiają porządki w ogrodzie, umożliwiając łatwiejsze zebranie materiałów.

Pojemniki i kosze niezbędne w każdym ogrodzie

W przydomowych ogrodach lub na działkach rekreacyjnych przyda Ci się wiele akcesoriów, które ułatwiają pracę przy roślinach. Oprócz niezbędnych narzędzi koniecznie zaopatrz się w praktyczne pojemniki, kosze czy kompostowniki. Mają one jasno określone zastosowanie i znacznie ułatwiają gospodarowanie odpadami czy przechowywanie mniejszych narzędzi i akcesoriów.

W tej kategorii znajdziesz kompostowniki o różnej pojemności, które doskonale spełniają swoje funkcje w mniejszych bądź nieco większych ogrodach. Kompostowniki pozwolą Ci znacznie zaoszczędzić na nawozach do roślin. Do oszczędności przyczynią się także zbiorniki na deszczówkę, których litraż niejednokrotnie przekracza aż 300 litrów. Charakteryzują się najróżniejszym wyglądem i designem, dzięki czemu dopasujesz ich kolor i styl do aranżacji ogrodu. Tak duża beczka nie będzie straszyła swoim wyglądem postawiona tuż przy rynnie.

Do posegregowania śmieci przydadzą Ci się specjalne kosze lub worki do recyklingu. Z kolei jesienią podczas zbierania liści, pracę znacznie ułatwią lekkie kosze z uszami do przenoszenia lub na kółkach.

Na sam koniec nie możesz zapomnieć o pojemnikach do przechowywania. W tej kategorii produktów znajdziesz praktyczne kosze i skrzynki, które posłużą Ci do przechowywania owoców lub warzyw. Zmieścisz w nich także drobne akcesoria i narzędzia, dzięki czemu zaprowadzisz porządek w swojej altance ogrodowej.

Trwałe akcesoria ogrodowe na wiele lat

Wszystkie pojemniki i kosze zebrane w tej kategorii wykonane są z trwałych materiałów. Najczęściej jest to tworzywo sztuczne i impregnowane drewno. Plastikowe pojemniki są w pełni odporne na wszystkie warunki atmosferyczne. Pod wpływem deszczu i wilgoci nie pokryją się rdzą. Pojemniki na deszczówkę mające stały kontakt z wodą nie uszkodzą się zarówno pod wpływem wilgoci, jak i naporu dużej ilości cieczy. Z kolei mróz nie wpłynie na ich strukturę, dzięki czemu na wiosnę będą dalej w doskonałej kondycji. Także letnie słońce nie zniszczy tworzywa sztucznego i nie odbarwi go. Chcąc cieszyć się funkcjonalnością swoich pojemników przez długi czas, warto postawić na trwałe i solidne tworzywo sztuczne.

Dużą zaletą zebranych w tej kategorii pojemników jest przemyślana konstrukcja. Wyposażone są w niezbędne otwory, klapki i pokrywki. Niektóre z nich mają dodatkowe uszy lub rączki, które znacznie ułatwiają przenoszenie ich z jednego miejsca w ogrodzie do drugiego. W ten sposób zaoszczędzisz czas i siły na inne prace w ogrodzie. Oprócz pojemników na kółkach czy z uszami warto zakupić także taczki ogrodowe, które sprawdzą się przy pracach w ogrodzie o każdej porze roku. Pozwolą Ci na jeszcze szybsze i wygodniejsze przenoszenie ciężkiej ziemi czy odpadków zebranych z grządek i drzew.

Warto również zwrócić uwagę na pojemniki na deszczówkę, których design jest o wiele ciekawszy niż zwykłej, tradycyjnej beczki. Dzięki temu nie musisz jej ukrywać za altaną lub domem bądź obudowywać dekoracyjnym płotkiem.

Postaw na ekologię i stwórz samowystarczalny ogród

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną wiele osób decyduje się na naturalne sposoby uprawy roślin. Nie wpływają one negatywnie na środowisko, a nawet wzbogacają ziemię i zamykają obieg materii. Ekologiczne metody uprawy sprawią, że Twoja działka na wielu poziomach stanie się samowystarczalna. Dla Ciebie oznacza to spore oszczędności. Zamiast kupować gotowe produkty w sklepach ogrodniczych – wykorzystaj to, co możesz zebrać na swojej działce.

Do upraw ekologicznych z pewnością przydadzą Ci się pojemniki dostępne w tej kategorii. Znajdziesz tu beczki na deszczówkę, które postawione tuż przy rynnie będą magazynowały wodę. Dla roślin o wiele zdrowsza i lepsza jest woda z deszczu niż oczyszczana chlorem z kanalizacji miejskiej. Beczki na deszczówkę umożliwią Ci podlewanie swoich roślin także w okresach suszy.

Decydując się na ekologiczne prowadzenie swojej działki, koniecznie wyposaż się także w kosze do recyklingu czy kompostownik. Ten drugi jest doskonałym sposobem na wykorzystanie naturalnych odpadków z warzyw i roślin, które przemienią się na nawóz dla roślin zasadzonych w ogrodzie. Nie musisz kupować sztucznych nawozów, które z czasem tylko negatywnie oddziałują na ziemię. Zamiast tego wykorzystaj odpadki, których z pewnością Ci nie zabraknie.

Kompostowniki zapewnią Ci bogaty i darmowy nawóz

Jak właściwie działają kompostowniki ogrodowe? Nie jest to proces skomplikowany. Opiera się na naturalnym rozkładzie materii organicznej. Na początek jednak warto przyjrzeć się konstrukcji kompostowników. W tej kategorii znajdziesz modele wykonane z tworzywa sztucznego, które przypominają ażurowe kosze bez dna. Dostęp do przepuszczalnej ziemi pozwala na swobodne odprowadzanie nadmiaru wilgoci z kompostownika. Z kolei otwory zlokalizowane równomiernie na ściankach gwarantują dostęp powietrza i odpowiednią wentylację, co wpływa na poprawny przebieg procesu rozkładu materii organicznej.

Dużym ułatwieniem jest klapka, znajdująca się na samym dole pojemnika. Pozwala łatwo wydostać gotowy kompost z dołu i rozłożenie go na grządki. Naturalny kompost zawiera wiele cennych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu warzyw i roślin ozdobnych. Jest w pełni bezpieczny zarówno dla roślin, jak i ziemi oraz całego ekosystemu. Prowadzi do wzbogacenie ziemi, co wpływa na zwiększenie plonów w kolejnych latach.

Nieco inną konstrukcję mają kompostowniki drewniane. Ich budowa przypomina drewniany płotek, który odgranicza kompost od pozostałego terenu. Wraz z nawarstwianiem się odpadków, rośnie górka, która zapewnia odpowiednie warunki do ich rozkładu.

Kompostowniki ogrodowe najlepiej postawić w miejscu zacienionym. Dzięki czemu latem wierzch nie przesycha zanadto, co mogłoby spowodować zatrzymanie procesu rozkładu. Na gotowy kompost należy poczekać ok. 18 miesięcy, choć w przypadku dobrze wentylowanych kompostowników z plastiku proces ten może się skrócić do 2. miesięcy.

Zaoszczędź na wodzie i wykorzystaj deszczówkę

Kolejnym ułatwieniem i sposobem na oszczędności są zbiorniki na deszczówkę. Ich konstrukcja jest bardzo prosta. Jest to beczka o sporym litrażu wyposażona w pokrywę i otwory w ściance umożliwiające podłączenie zestawu do deszczówek, a także kranu z końcówką do węża ogrodowego. W tej kategorii znajdziesz najróżniejsze zbiorniki, a także niezbędny do ich podłączenia zastaw składający się z przyłączy i rurki odprowadzającej wodę z rynny do beczki. Dzięki niemu nie musisz skracać rynny, aby zmieścić pod nim zbiornik. Wystarczy, że postawisz go obok i podłączysz zestawem do rynny. Specjalnie zaprojektowana końcówka będzie dokładnie zbierać deszczówkę spływającą po ściankach rynny i odprowadzać ją do beczki.

Zbiorniki na deszczówkę wykonane są z tworzywa sztucznego. Materiał ten najlepiej sprawdza się do magazynowania wody. Jest w pełni odporny na negatywne oddziaływanie wilgoci. Zebraną deszczówkę możesz długo przechowywać w beczce i wykorzystać, wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Deszczówkę warto użyć do podlewania roślin w okresach suszy. Dzięki temu zaoszczędzisz na rachunkach za wodę z kanalizacji wodociągowej. Woda z deszczu jest także o wiele korzystniejsza dla roślin.

W tej kategorii produktów znajdziesz zbiorniki na deszczówkę w najróżniejszych kolorach i kształtach. Jedne mają elegancki kształt ceglanej wazy, inne imitują drewnianą beczkę, a jeszcze inne przypominają naturalny kamień. Dzięki temu znacznej wielkości pojemniki wtopią się w aranżację ogrodu, a być może staną się także jego ozdobą.

Najlepsze kosze do zbierania liści

Nie tylko wiosną jest sporo pracy w ogrodzie. Także jesień i przygotowanie ternu do zimy przysparza ogrodnikom niemałej ilości zadań do wykonania. Jednym z najbardziej nielubianych jest grabienie liści. Z drzew liściastych liście opadają niemal przez całą jesień. To powoduje, że należy regularnie je zbierać, aby nie doprowadzić do ich gnicia i zanieczyszczenia ziemi. Regularne zbieranie liści wpływa także na estetykę terenu zielonego i ułatwia poruszanie się po ogrodzie.

Do zbierania liści z pewnością przydadzą Ci się grabie. Jednak zbieranie ich w większe kopce nie rozwiązuje problemu. Byle wiatr może rozwiać je i spowodować, że całą pracę będziesz musiał wykonać raz jeszcze. Aby tego uniknąć, przydadzą Ci się kosze ogrodowe składane. Wykonane są z miękkiego materiału sztucznego, który wzmacniany jest na górze i na dole obręczami. Dzięki nim łatwo jest napełnić go liśćmi, a sam kosz się nie przewraca.

Dzięki jego małej wadze z łatwością będziesz przenosić go w kolejne fragmenty ogrodu. Wyposażony jest także w wygodne rączki na górze, które ułatwiają jego przenoszenie. Na dole znajduje się dodatkowy pasek, za który można chwycić i opróżnić go z liści np. do kompostownika. Kosz składany przyda Ci się także do zbierania innych odpadków np. trawy po koszeniu czy gałęzi po przycinaniu drzew owocowych i żywopłotu.

Śmieci pod kontrolą

Ważnym elementem ochrony środowiska jest segregowanie odpadów. Pozwala to na skuteczny recykling plastiku, aluminium, szkła czy papieru. Jeśli cenisz sobie zachowania sprzyjające ochronie przyrody, koniecznie postaw w swoim ogrodzie pojemniki do recyklingu. Możesz wybrać stabilne i trwałe pojemniki na kółkach, które odpowiednio podpisane ułatwią Ci segregowanie śmieci. Dobrym rozwiązaniem są także worki w różnych kolorach, które zakłada się na specjalny stelaż z pokrywkami. Rozwiązanie to zajmuje znacznie mniej miejsca i ułatwia opróżniania wypełnionych worków. Wystarczy je zdjąć, zawiązać i wrzucić do pojemnika zbiorczego lub wystawić przed ogrodzenie w dniach, w których zbierane są konkretne odpady.

Pojemnik na kółkach z pokrywką jest także świetnym sposobem na zbieranie odpadów mieszanych. Możesz wykorzystać do niego worek o odpowiedniej pojemności, który ułatwi opróżnianie pojemnika. Możesz także wyrzucać do niego śmieci bezpośrednio i w dniach wywożenia śmieci, wystawić pojemnik przed bramę. Kółka u podstawy pojemnika ułatwiają transport pełnego kosza. Z kolei pokrywa ogranicza rozprzestrzenianie się przykrego zapachu, który wydzielają odpady. Jeśli nie zakładałeś własnego kompostownika, ten rodzaj pojemnika doskonale nadaje się także na zbieranie śmieci BIO.

Kosze i skrzynki do przechowywania akcesoriów ogrodowych i plonów

Zbiorniki na wodę, kompostowniki i taczki znacznie ułatwiają prace ogrodowe. Na działce lub w ogrodzie przydadzą Ci się także kosze i skrzynki do przechowywania drobnych akcesoriów czy zbiorów.

Jednym z najważniejszych momentów uprawy roślin jadalnych jest zbieranie owoców swojej pracy. W ogrodach, w których znajdują się drzewa owocowe czy grządki warzywne przydadzą się pojemniki do przechowywania i transportowania plonów. Dzięki nim nie tylko ułatwisz sobie to zadanie, ale także ochronisz warzywa i owoce przed zniszczeniem.

Podczas zbiorów owoców z drzew najlepiej sprawdzą się kosze. Wykonane są z lekkiego plastiku i wyposażone są w trwałe uszy. Możesz spokojnie zawiesić kosz na drabinie i zbierać do niego owoce. Ich pojemność wynosi 30 litrów, co pozwala na zebranie dużej ilości owoców, a następnie przeniesienie ich do większych skrzynek.

W przypadku zbiorów warzyw korzeniowych lepiej sprawdzą się plastikowe skrzynki. Ich ażurowe ścianki zapewniają warzywom odpowiednią wentylację, co zapobiega ich gniciu. Skrzynki po bokach mają większe otwory na dłonie, co ułatwia ich przenoszenie. Ponadto odpowiednio wyprofilowane brzegi pozwalają stabilnie układać skrzynki jedna na drugiej bez obaw, że warzywa czy owoce znajdujące się wewnątrz zostaną zgniecione.

Skrzynki i kosze są także doskonałymi pojemnikami do przechowywania drobnych narzędzi i akcesoriów ogrodniczych. Za ich pomocą zaprowadzisz porządek w swojej altance czy składziku z narzędziami. Przedmioty poukładane na swoich miejscach umożliwią Ci szybkie odnalezienie dokładnie tego, czego w danej chwili potrzebujesz. Tworzywo sztuczne, z którego są wykonane, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie musisz się obawiać przechowywania w nich także ostrych narzędzi ogrodniczych.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.