Odzież robocza BHP

Pokaż na stronie

3415 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Rozmiar XXL
Typ rękawice
Rozmiar XXL
Typ rękawice
Rozmiar XXL
Typ rękawice
Rozmiar XL
Typ rękawice
Rozmiar XL
Typ rękawice
Rozmiar XXL
Typ rękawice
Rozmiar XL
Typ rękawice
Rozmiar L
Typ rękawice
Rozmiar S
Typ rękawice
Rozmiar M
Typ rękawice
Rozmiar S
Typ rękawice
Rozmiar M
Typ rękawice
Rozmiar XL
Typ rękawice
Rozmiar L
Typ rękawice
Rozmiar XL
Typ rękawice
Rozmiar XXL
Typ rękawice
Rozmiar M
Typ rękawice
Rozmiar L
Typ rękawice
Rozmiar M
Typ rękawice
Rozmiar L
Typ rękawice
10 20 50 100 Ofert na stronie

Jedną z najszerszych ofert dotyczących ochrony ciała podczas wykonywanej pracy stanowią akcesoria i odzież do pracy. Wszystkie te produkty mają za zadanie przede wszystkim chronić ciało i jego fragmenty przed zagrożeniami płynącymi z charakteru wykonywanej pracy. Z tego powodu w asortymencie znaleźć można rozmaite produkty, na przykład rękawiczki, kaski, kamizelki czy nawet obuwie. Dostępne są również różne modele okularów. Wszystkie produkty zostały wykonane w przemyślany sposób, dlatego ich funkcje ochronne są warte uwagi.


W niektórych przypadkach odzież ochronna jest z góry wymagana w przepisach, podczas gdy częściej stanowi dobrowolny dodatek do stanowiska. Oferowane akcesoria i odzież ochronna zostały wykonane z trwałych, dostosowanych do konkretnego użytku materiałów. Nie tylko zapobiegają wypadkom, na przykład dzięki antypoślizgowym powierzchniom, ale również niwelują ich negatywne skutki, choćby za pomocą wzmocnień czy szkieletów amortyzujących. Są dostępne w różnych rozmiarach, które dobrze jest dopasować do pracownika.


Najwyższej jakości akcesoria ochronne i odzież BHP dostępne w Bricomarche

Wykonywanie obowiązków służbowych na różnych stanowiskach wymaga nie tylko wiedzy, doświadczenia i umiejętności, ale też dostępu do najlepszych narzędzi i akcesoriów ochronnych. Pracownik produkcji, warsztatu czy budowy musi być zabezpieczony przez odzież BHP, aby w razie niebezpiecznej sytuacji ta zminimalizowała ryzyko urazu. W Bricomarche znajdziesz najlepsze ubrania dla pracowników, które będą służyć im przez długi czas.


Odzież robocza to różnego rodzaju ubrania, które mają na celu zabezpieczenie pracownika przed niebezpiecznymi skutkami wykonywanych przez niego obowiązków. Ich zakres może być różny i wyposażenie danej osoby zależy od jego stanowiska.


Do czego służy odzież robocza BHP?

Głównym zadaniem jakie wykonuje odzież robocza, jest ochrona pracownika. Ta powinna zabezpieczać oczy, kończyny czy nogi na wypadek niebezpiecznej sytuacji. Skuteczne ubrania tego typu np. usztywniają nogę przed przypadkowym skręceniem, chronią stopę przed wejściem w ostre elementy ułożone na podłodze, zabezpieczają głowę na wypadek upadku różnych przedmiotów z wysokości czy chronią ręce przed poparzeniem.


Akcesoria ochronne są niezbędnym elementem wyposażenia każdej firmy produkcyjno-usługowej, zwiększając bezpieczeństwo pracowników. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu zatrudniona w przedsiębiorstwie osoba czuje się bezpieczniej, bardziej komfortowo i swobodniej. Dzięki temu lepiej wykonuje swoje obowiązki.


Jeżeli zadbasz o swoich pracowników, dając im wysokiej jakości odzież BHP, możesz mieć pewność, że Ci odwdzięczą się efektywną i skuteczną pracą w każdych warunkach. W razie wypadku zminimalizujesz też jego skutki i osłonisz.


Kto powinien zapewnić pracownikom dostęp do odzieży roboczej?

Według przepisów firma ma obowiązek zapewnić pracownikom akcesoria ochronne, adekwatne do pełnionych przez nich obowiązków. Co to oznacza? W przypadku działań przy elementach łatwopalnych odzież musi być np. odporna na ogień i wysoką temperaturę.


W przypadku pracy na budowie, wysokościach lub przy zagrożeniu zawalenia czy upadku odzież robocza BHP musi być wyposażona w kask, osłaniający głowę. Z kolei w przypadku działania w warsztatach samochodowych, pracownik powinien dać pracownikom dostęp do butów z trwałą podeszwą, która osłoni stopy na wypadek wejścia w narzędzia czy niebezpieczne przedmioty.


Pamiętaj, że dostęp do skutecznej odzieży pracowniczej jest nie tylko przywilejem, ale też prawem pracownika, z którego musi wywiązywać się każdy odpowiedzialny pracodawca.


Co charakteryzuje skuteczną odzież BHP?

Przede wszystkim odzież robocza BHP musi być odporna na intensywne użytkowanie. Nie powinna zniszczyć się po kilku miesiącach eksploatacji. W razie niebezpiecznej sytuacji rolą ubrań i akcesoriów do ochrony jest skuteczne osłonięcie newralgicznych części ciała i zmniejszenie skutków zdarzenia.


Poza tym skuteczna odzież BHP to także wygodny krój i zabezpieczenia na wypadek skrajnych warunków atmosferycznych. Jeżeli pracownik działa w deszczu czy wietrze, ubrania wierzchnie powinny ocieplać jego ciało (do tego służy np. kurtka robocza).


Kluczowe w odzieży BHP jest także dobranie odpowiedniego rozmiaru. Ta nie może krępować ruchów pracowników lub powodować niebezpiecznych sytuacji. Dobrze, jeżeli elementy ubioru wyposażone są np. w praktyczne kieszenie, podszewki czy zamki błyskawiczne. Dzięki temu pracownik może lepiej zorganizować swoją pracę i zawsze mieć pod ręką niezbędne narzędzia.


Jakiego rodzaju akcesoria ochronne i odzież BHP znajdziesz w asortymencie Bricomarche?

W Bricomarche posiadamy różnego rodzaju odzież BHP. Posiadamy skuteczne, bezpieczne i dostępne w różnych rozmiarach akcesoria do zabezpieczania pracowników, w tym między innymi kaski, ale nie tylko. Co jeszcze znajdziesz?


  • Buty robocze BHP – przystosowane do pracy na wysokościach, w warsztatach, w trudnych warunkach pogodowych czy przy łatwopalnych elementach.
  • Okulary ochronne – osłaniają oczy przed kontaktem z odpadami z drewna, iskrami, a także innego rodzaju elementami, które mogłyby uszkodzić wzrok.
  • Rękawice BHP – skutecznie zabezpieczają ręce przed kontaktem z drażniącymi substancjami, zimnem czy wysoką temperaturą wytwarzającą się w trakcie pracy.
  • Bluzy i kurtki – osłaniają przed chłodem, wiatrem, śniegiem czy innymi opadami atmosferycznymi. Zapewniają wysoki komfort termiczny w trakcie pracy.


Odzież robocza BHP z Bricomarche posiada wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa i spełnia najważniejsze kryteria, niezbędne do dopuszczenia do pracy w trudnych warunkach. Jest też komfortowa dla pracowników i doceniana przez wiele firm. Jeżeli potrzebujesz więc bezpiecznej, wygodnej i trwałej odzieży do pracy, postaw na tę dostępną w naszym asortymencie. Pamiętaj, że znajdziesz u nas również innego rodzaju akcesoria, niezbędne do wykonywania wielu zawodów.


Jeżeli potrzebujesz porady w kwestii doboru określonej odzieży ochronnej, masz pytania związane z jej wykonaniem albo chciałbyś dowiedzieć się więcej o konkretnych modelach – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Na pewno wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.