Akcesoria BHP do pracy

Pokaż na stronie

211 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rozmiar uniwersalny
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rozmiar uniwersalny
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rozmiar uniwersalny
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rozmiar uniwersalny
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rozmiar uniwersalny
Rodzaj ochrony sprzęt bhp
Rozmiar uniwersalny
Rodzaj ochrony ochrona dróg oddechowych
Rozmiar Regulowany
Rodzaj ochrony ochrona dróg oddechowych
Rozmiar Regulowany
Rodzaj ochrony ochrona dróg oddechowych
Rozmiar Regulowany
Rodzaj ochrony sprzęt bhp
Rozmiar XL
Rodzaj ochrony ochrona słuchu
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rodzaj ochrony podkładka pod kolana
Rozmiar 39 x 17 x 2 cm
Rodzaj ochrony ochrona głowy
Rozmiar uniwersalny
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rozmiar uniwersalny
Rodzaj ochrony ochrona oczu
Rozmiar uniwersalny
Rozmiar uniwersalny
10 20 50 100 Ofert na stronie

Ochrona ciała podczas pracy, uprawiania aktywności sportowej albo innych działań zazwyczaj opiera się na wykorzystaniu odpowiednich akcesoriów ochronnych. Kaski ochronne mają za zadanie osłaniać czaszkę przed uszkodzeniami związanymi z uderzeniami, na przykład na placu budowy czy podczas generalnego remontu. Sprawdzają się też w trakcie pracy na wysokości, na przykład drabinie i rusztowaniu. Nauszniki są niezbędne podczas wykonywania obowiązków w hałasie, podczas gdy okulary ochronne, zależnie od rodzaju, umożliwiają wykonywanie różnych prac związanych na przykład ze spawaniem czy obróbką materiałów. Są też niezbędne do dłuższej jazdy i pracy na budowie.


Cała oferowana w sklepie Bricomarche.pl odzież ochronna uzupełniona o odpowiednie akcesoria gwarantuje bezpieczeństwo i komfort pracy. Wszystkie kaski ochronne wykonane zostały z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, a także dostępne są w bogatej gamie rozmiarów. Nauszniki można wybrać, stosując  te osobiste - wewnątrzkanałowe - albo zewnętrzne. Z kolei okulary ochronne różnią się stopniem zabudowania i kolorem szkieł. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo w trakcie pracy.


Zabezpieczenie ciała, a zwłaszcza oczu, uszu i dłoni, jest bardzo ważne podczas wykonywania różnych niebezpiecznych prac w domu, ogrodzie, na budowie i w zakładzie przemysłowym. Odpowiednio dobrane środki ochrony osobistej eliminują zagrożenia w postaci urazów, zatruć i innych nieszczęśliwych wypadków. W naszym katalogu znajdziesz różne akcesoria BHP, dzięki którym poprawisz komfort i bezpieczeństwo pracy.


Podział i zastosowanie akcesoriów BHP

Wszystkie środki ochrony indywidualnej można podzielić na kilka podstawowych grup. Są to ochraniacze na głowę, uszy, nos, oczy, ręce, stopy lub całe ciało. Takie podręczne akcesoria zabezpieczają narządy zewnętrzne i wewnętrzne przed:


 • skaleczeniami, otarciami, stłuczeniami,
 • hałasem,
 • światłem niebieskim,
 • mrozem lub upałem,
 • zatruciami szkodliwymi substancjami lotnymi, pyłami, roztworami.


Istnieją 3 główne kategorie zagrożeń, przed którymi zabezpieczają Cię akcesoria i odzież ochronna. Pierwsza kategoria dotyczy drobnego ryzyka, niezagrażającego życiu. Druga obejmuje poważniejsze zagrożenia, które mogą spowodować znaczący uszczerbek na zdrowiu. Kategoria trzecia oznacza prawdopodobieństwo śmierci lub inwalidztwa. W naszym sklepie skompletujesz środki ochrony indywidualnej wszystkich kategorii.


Okulary ochronne na budowę, do warsztatu i nie tylko!

Kiedy skuwasz stare płytki ze ścian lub piłujesz deski, istnieje wówczas duże ryzyko, że uszkodzisz wzrok odłamkiem. Jak zabezpieczyć oko i powieki podczas wykonywania niebezpiecznych prac? Załóż okulary BHP ochronne z regulacją. Wśród wielu dostępnych produktów bez trudu znajdziesz właściwy model, dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.


Do prostych prac w domu przydadzą Ci się gogle przezroczyste wentylowane, z regulacją. We wnętrzach niedoświetlonych zastosuj gogle ochronne żółte. Jeśli dużo pracujesz na zewnątrz, sięgnij po przeciwsłoneczne okulary przyciemniane z filtrem – dzięki nim unikniesz przemęczenia i poparzeń gałki ocznej.


Na budowie istnieje wysokie ryzyko zanieczyszczenia i powstawania odłamków, które mogą uszkodzić wzrok bądź spowodować kosztowne przestoje w pracy. W trakcie gruntowania, malowania natryskiem lub wyburzeń miej przy sobie okulary budowlane i osłoń oczy przed osypującymi się kawałkami gruzu albo chemicznymi preparatami. Podczas spawania zawsze zakładaj gogle spawalnicze, by uniknąć czasowej bądź stałej ślepoty.


Okulary do szlifowania różnych materiałów

Kiedy używasz szlifierki do obróbki metalu, betonu lub drewna, wokół Ciebie unoszą się mikroskopijne odłamki. Są one bardzo niebezpieczne, ponieważ mają ostre krawędzie i mogą wbić się w nieosłoniętą gałkę oczną albo powiekę. Aby uniknąć wypadku i kalectwa, w trakcie szlifowania zawsze noś okulary ochronne przeciwodpryskowe.


Do wyboru masz różne typy okularów szlifierskich, o różnych zakresach odporności, oznaczonych literami:


 • A: to okulary zapewniające wysoki stopień ochrony, odporne na uderzenie kulką stalową o wadze 0,86 g i maksymalnej prędkości 190 m/s,
 • B: oznacza średnią ochronę – to gogle ochronne na twarz, które są w stanie wytrzymać trafienia kulką 0,86 g stalową, poruszającą się z prędkością do 120 m/s,
 • F: to oznaczenie dotyczy okularów o niskiej wytrzymałości na uderzenie,
 • S: ten symbol oznacza okulary, wytrzymujące uderzenie kulką stalową 22 g, o prędkości 5,1 m/s.


Maski BHP do ochrony dróg oddechowych

Pylica jest jedną z najczęściej występujących chorób zawodowych. Kiedy w płucach przez wiele lat odkładają się pyły i inne, lotne zanieczyszczenia, układ oddechowy słabnie. Co możesz zrobić, by wyeliminować ryzyko zachorowania na pylicę płuc? Podczas pracy w trudnych warunkach zawsze noś maski przeciwpyłowe z zaworkiem. Taka osłona skutecznie odseparuje od nosa oraz ust kurz, pył i brud, unoszące się w powietrzu.


Jaką maseczkę przeciwpyłową wybrać? W naszym sklepie znajdziesz zarówno standardowe maski przeciwpyłowe typu FFP1 (sprawdzają się na budowie), jak i maski FFP2 i FFP3, które świetnie zatrzymują trujące aerozole, smog i inne, lotne substancje rakotwórcze. Mamy też półmaski przeciwpyłowe z aktywnym węglem, a także trójwarstwowe maski z zaciskiem nosowym, regulacją i uszczelką, wykonaną z pianki poliuretanowej.


Podczas skuwania tynków lub montażu wełny mineralnej układ oddechowy świetnie chronią maski przeciwpyłowe z zaworkiem. Dzięki nim możesz szybko i komfortowo wydychać powietrze podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Zawór sprawnie przepuszcza masy zużytego powietrza, a para wodna nie osadza się wokół ust i nosa.


Atestowane kaski, które mogą uratować Ci życie

Jednym z najbardziej cenionych i przydatnych wynalazków w dziedzinie BHP są kaski ochronne z atestem. Świetnie zabezpieczają one górny odcinek kręgosłupa i głowę, chronią je przed uderzeniami, stłuczeniami oraz otarciami. Osłony głowy są niezastąpione w branży budowlanej, górnictwie, magazynach, noszą je również rowerzyści, motocykliści i osoby, trenujące górską wspinaczkę. Takie ochraniacze mogą uratować Ci życie!


Kask BHP wykonany jest ze specjalnego tworzywa sztucznego, odpornego na wstrząsy i nagłe uderzenia. Możesz go bez problemu dostosować do własnych potrzeb, ponieważ jest dostępny w różnych rozmiarach, ma regulowane paski i wyprofilowaną, ergonomiczną konstrukcję.


W katalogu Bricomarche.pl wybierzesz różne modele kasków, spełniających polskie normy BHP. Posiadamy kaski ochronne:


 • białe – dla kadry inżynierskiej i kierowniczej,
 • żółte – zaprojektowane z myślą o pracownikach fizycznych, majsterkowiczach i
 • niebieskie – zalecane dla pracowników wysokościowych,
 • pomarańczowe kaski geodezyjne,
 • czerwone kaski dla osób trzecich, odwiedzających plac budowy lub zakład przemysłowy,
 • zielone – dla pracowników BHP, kontrolerów.


Kamizelka odblaskowa zapewni Ci bezpieczeństwo

Elementy odblaskowe w postaci jaskrawożółtych lub pomarańczowych kamizelek sprawiają, że inni ludzie doskonale widzą Cię z daleka. Kiedy wieczorem wyjeżdżasz rowerem poza miasto lub pracujesz na budowie, Twoja widoczność decyduje o tym, czy zachowasz zdrowie i życie! Odblaskowe, jasne kamizelki ochronne z paskami, odbijającymi światła zapewniają Ci ochronę i bezpieczeństwo. Mając je na sobie, nie musisz martwić się, że stworzysz potencjalne zagrożenie w miejscu pracy lub w ruchu drogowym.


Ostrzegawcze, fluorescencyjne kamizelki ochronne dla dorosłych i dzieci przydadzą się w samochodzie oraz na rowerze. Obowiązkowo powinni je również nosić wszyscy pracownicy drogowi, porządkowi i inni, wykonujący obowiązki służbowe na drodze lub torach. Dziecięce kamizelki odblaskowe są zaś niezbędne podczas przedszkolnych wycieczek i grupowych spacerów po mieście. Jaskrawe barwy ułatwiają kierowcom i pieszym szybką identyfikację oraz bezpieczne wyminięcie dzieci.


Żółte i pomarańczowe kamizelki odblaskowe BHP powinni obowiązkowo zakładać brukarze, pracownicy organizacji ruchu i terenowe służby porządkowe. W naszej ofercie wybierzesz różne modele kamizelek na budowę i do szkoły. To atestowane wyroby, wykonane z wysokiej jakości tworzyw, spełniających polskie i międzynarodowe normy BHP.


Pozostałe akcesoria ochronne do pracy

Chcesz kompleksowo wyposażyć stanowisko pracy w niezbędne akcesoria BHP? Koniecznie zadbaj o ochronę swoich stóp. W naszym sklepie wybierzesz profesjonalne trzewiki i skórzane obuwie BHP, ze wzmocnioną konstrukcją. To stabilne, wygodne buty odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, żrące płyny, oleje napędowe lub spadające iskry. Posiadamy bezpieczne buty i półbuty męskie i damskie, w dowolnym rozmiarze, antyelektrostatyczne, z wkładką antyprzebiciową.


Kolejnym, bardzo przydatnym akcesorium BHP są słuchawki tłumiące hałas i silikonowe zatyczki do uszu. Częściowo izolują one głośne dźwięki, dochodzące z zewnątrz, dzięki czemu zmniejszasz ryzyko uszkodzenia narządu słuchu.


Zajmujesz się montażem podłóg lub glazury? A może często na kolanach naprawiasz samochód albo domowe sprzęty? Zapewnij sobie wygodę i ustabilizuj stawy miękkimi ochraniaczami lub podkładką pod kolana.


Szukasz innych akcesoriów BHP na użytek własny lub firmowy? Napisz do nas lub zadzwoń!

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.