Grabie, motyki i grace ogrodowe

Pokaż na stronie

211 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość trzonka 143 cm
Marka CELLFAST
Materiał głowicy stal borowa
59 99 szt.
Marka PAWŁOWSKI
Materiał głowicy stal
Długość trzonka 100 cm
Marka Flo
Materiał głowicy metal
Marka Fiskars
Materiał głowicy stal
Długość 39 cm
Materiał stal
Waga w kg 0,2277 kg
Długość 32 cm
Materiał stal
Waga w kg 0,236 kg
Długość 40 cm
Materiał stal
Waga w kg 0,233 kg
Długość 32 cm
Materiał stal
Waga w kg 0,313 kg
Długość trzonka 160 cm
Materiał głowicy tworzywo sztuczne
Długość 33,5 cm
Materiał metal
Waga w kg 0,17 kg
Długość 34 cm
Materiał metal
Waga w kg 0,22 kg
Długość trzonka 30 cm
Materiał metal
Wymiary głowicy 15 x 7 cm
Długość trzonka 28 cm
Materiał metal
Wymiary głowicy 10 x 9 cm
Długość trzonka 34,5 cm
Materiał metal
Wymiary głowicy 19 x 7,5 cm
Długość trzonka 41 cm
Materiał metal
Wymiary głowicy 12 x 4 cm
Długość trzonka 34 cm
Materiał głowicy metal
Długość trzonka brak
Materiał głowicy metal
Długość trzonka 32 cm
Materiał głowicy metal
Marka CELLFAST
Materiał głowicy stal borowa
Długość trzonka 96 cm
Marka PAWŁOWSKI
Materiał głowicy stal
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wiele podstawowych prac w ogrodzie albo przy kwiatach doniczkowych można wykonać, mając podstawowy zestaw narzędzi. Motyki, widły i grace to narzędzia, które umożliwiają przygotowanie podłoża pod zasiew albo posadzenie roślin, a także usuwanie chwastów czy napowietrzanie gleby. Małe, ręczne grabie ogrodowe czy miniaturowe łopaty to sprzęt niezbędny do wykonania wielu zadań, a jednocześnie łatwy w przechowywaniu nawet przy braku dużej przestrzeni do magazynowania sprzętu. Warto przy tym mieć na uwadze, że zestawy mogą mieć różną zawartość, stąd warto dokładnie się im przyjrzeć przed dokonaniem wyboru.


Motyki, widły i grace dostępne w naszym asortymencie to produkty wysokiej jakości. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład przy styczności z kamieniami podczas prac ogrodowych. Jednocześnie nie rdzewieją, dzięki czemu kontakt z wodą jest im niestraszny. Zarówno grabie ogrodowe, jak i inne elementy wyposażenia oferują rozmaite dodatkowe funkcjonalności, które warto rozpatrzyć przed dokonaniem zakupu. Narzędzia ogrodowe dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach.


Grabie ogrodowe i inne narzędzia do przygotowywania ziemi oraz pielęgnacji trawnika

Planujesz założyć własny ogródek warzywny za domem? A może marzysz o efektownej uprawie roślin ozdobnych na swojej działce rekreacyjnej? W obu przypadkach, zanim zakopiesz sadzonki lub zasiejesz nasiona, musisz przygotować ziemię. W zbitej i zarośniętej trawą glebie nic nie wyrośnie. Czego będziesz do tego potrzebował?


W tej kategorii znajdziesz wszystkie narzędzia, które pozwolą Ci wstępnie przygotować podłoże do siewu. Dostępne są kultywatory i motyczki, za pomocą których spulchnisz i rozbijesz duże grudy ziemi. Do usunięcia opornej i mocno zakorzenionej trawy przyda Ci się obcinak. Na sam koniec niezbędne są grabie ogrodowe, dzięki którym wyrównasz powierzchnię ziemi. Narzędzia te znajdą szereg innych zastosowań, co sprawia, że grabie ogrodowe są narzędziem, którego nie może zabraknąć w Twoim składziku.


W tej kategorii znajdziesz także poręczne pazurki i motyczki do mniejszych upraw w donicach czy na mniejszych rabatach i grządkach.


Jak przygotować ziemię w ogrodzie pod siew roślin?

Masz niezagospodarowany fragment ogrodu. Od lat porasta go gęsta trawa, która mocno się zakorzeniła. Pierwszym krokiem do przygotowania ziemi do hodowli roślin jest jej usunięcie. W tym pomoże Ci obcinak. Jest to proste narzędzie składające się z drewnianego trzonka i ostrego szpadla wykonanego ze stali hartowanej. Za jego pomocą przetniesz splątane korzenie trawy, co ułatwi Ci jej usunięcie.


Podczas kolejnego etapu przygotowań pomocne są kultywatory ręczne. Narzędzia te dobrze sprawdzają się na grządkach o mniejszej powierzchni. Na większych terenach uprawnych lepiej sprawdzą się kultywatory elektryczne lub spalinowe. Kultywatory ręczne wyposażone są w drewniany trzonek zakończony odpowiednio ukształtowanymi kolcami. Pozwala on dobrze spulchnić ziemię i rozbić większe grudki ziemi. Możesz wykorzystać je także do zmieszania kompostu lub innych nawozów z ziemią przeznaczoną pod grządki.


Motyczki ogrodnicze – przydatne podczas przekopywania ziemi

Funkcję kultywatora ręcznego mogą spełnić także motyczki ogrodnicze. Również składają się z drewnianego trzonka, jednak zakończony jest on ostrą, prostokątną końcówką ze stali. Motyczki ogrodnicze również posłużą Ci do przekopywania grządek, do ich spulchniania, ale tylko na powierzchni. Jeśli chcesz przekopać glebę głębiej – lepszym rozwiązaniem będą kultywatory.


Motyki ogrodowe są narzędziem wykorzystywanym przez hodowców przez wieki. Ich budowa nie zmieniła się na przestrzeni lat. Motyki ogrodowe pozwalają także rozbić twardsze grudki ziemi, wykopać zalegające w niej kamienie, a nawet wyrównać powierzchnię ziemi. Są narzędziami, które nie potrzebują ani benzyny, ani energii elektrycznej. Napędzane siłą mięśni wymagają więc od Ciebie trochę wysiłku, jednak posłużą Ci dzięki temu do wielu zadań.


Widły ogrodowe do wyrównywania podłoża

Spulchnioną i dobrze napowietrzoną ziemię trzeba odpowiednio wyrównać. Dzięki temu nie będą tworzyć się kałuże, a nadmiar wody będzie odpowiednio odprowadzany z grządek. Do tego zadania przydadzą Ci się grabki ogrodnicze. W tej kategorii znajdziesz różne rodzaje grabi. Jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania, najlepsze będą grabki ogrodnicze wykonane ze stali o krótkich i szeroko rozstawionych zębach. Za ich pomocą będziesz mógł wyrównać ziemię, usunąć trawę czy zagrabić liście na jesień.


Narzędzie to podobnie jak motyka ma wiele zastosowań. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, które wykonane są z solidnych materiałów. Sprawdź, czy zęby grabi są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Ponadto wybieraj modele z drewnianą rączką, która jest znacznie bardziej wytrzymała od plastikowej.


Do czego wykorzystasz widły ogrodowe?

Widły ogrodowe różnią się nieco swoją budową od grabi. Podobnie jak one mają najczęściej drewniany drążek, jednak ich zęby wykonane z twardej stali są znacznie dłuższe. Wyróżnia się różnego rodzaju widły np. amerykańskie, klasyczne czy diabelskie. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim ilością zębów i ich rozstawem. Czy widły ogrodowe przydadzą Ci się także na mniejszych grządkach za domem lub działce rekreacyjnej?


To uniwersalne narzędzie najczęściej służy do przerzucania słomy czy obornika. Te jednak nie koniecznie możesz mieć na swojej działce. Posłużą Ci jednak także do przerzucania obumarłych fragmentów roślin przeznaczonych na kompost. Ponadto posłużą Ci do napowietrzania gleby. Dzięki ich długim zębom jesteś w stanie wbić je na znaczną głębokość i tym samym rozluźnić twarde podłoże. Przydadzą Ci się także do grabienia liści czy wyrównywania powierzchni ziemi. Jak widzisz, widły są kolejnym narzędziem, które cechuje się szerokim zastosowaniem w pracach ogrodniczych.


Narzędzie potrzebne podczas jesiennych prac w ogrodzie

Jedną z najcięższych prac ogrodniczych jesienią jest grabienie liści. Z drzew spada ich ogromna ilość i to nie za jednym razem. Zatem ich usuwanie z trawnika i grządek przeciąga się nawet na kilka tygodni. Jak skutecznie i wygodnie pozbyć się ich ze swojego terenu?


Do tego posłużą Ci grabie do liści. Narzędzie to najczęściej jest znacznie lżejsze, ponieważ wykonane z tworzywa sztucznego. Możesz wybrać modele z drewnianym trzonkiem lub plastikowym. Cechują się gęsto ułożonymi i długimi zębami z tworzywa sztucznego, które zachowują dość dużą elastyczność. Dzięki temu łatwo prowadzi się je po trawie i wyczesuje z niej opadłe liście. Grabie do liści pozwolą Ci szybko usypać w jednym miejscu duże kopce, które następnie szybko zapakujesz do worków czy koszy.


Na grządkach, na których rosną jeszcze rośliny, możesz wykorzystać pazurki do grabienia liści. Ich końcówka robocza składa się z kilku krótszych zębów. Pazurki do grabienia liści pozwolą Ci usunąć je z ziemi bez ryzyka uszkodzenia rośliny.


O jakich narzędziach warto jeszcze pamiętać?

Grabie do trawy pomogą Ci także w wyczesywaniu z niej opadłych gałęzi czy innych martwych fragmentów roślin. Wielu ogrodników wykorzystuje grabie do trawy do jej przerywania, dzięki czemu rośnie gęściej i zachwyca swoim wyglądem.


Jeśli planujesz posiać warzywa na wiosnę, przydadzą Ci się siewniki. Za ich pomocą jesteś w stanie szybko obsiać nawet większe poletko. W każdym ogrodzie przydadzą Ci się także dobrej jakości szpadle ogrodowe. Za ich pomocą skopiesz glebę, rozsypiesz kompost czy wykopiesz dołki na sadzonki roślin. Ponadto nie zapomnij o wyposażeniu swojego składzika w dobre nożyce ogrodowe. Za ich pomocą przytniesz żywopłot czy drzewka owocowe, dzięki czemu będą obficie owocowały.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.