Chemia basenowa i preparaty do wody

Pokaż na stronie

89 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Tylko online
Dozowanie wg instrukcji
Opakowanie 3,5 kg
Postać preparatu granulat
119 00
49 99 szt.
Po wybraniu sklepu zobaczysz ostatnią najniższą cenę tego produktu
Cena za 1 kg 14.28 zł(28.57 zł)
Tylko online
Dozowanie jedna tabletka na 10 m³ na 1 tydzień
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu tabletki
39 99
35 99 szt.
Po wybraniu sklepu zobaczysz ostatnią najniższą cenę tego produktu
Cena za 1 kg 35.99 zł(39.99 zł)
Tylko online
Dozowanie 100 g granulatu na 10 m³ wody
Opakowanie 3 kg
Postać preparatu granulat
79 99 op.
Cena za 1 kg 26.66 zł
Dozowanie Preparat stosować w ilości 1,0 - 3,0 ml/m³ przez kilka dni, aż do uzyskania efektu "czystej wody".
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu koncentrat
Dozowanie W zależności od stopnia zabrudzenia, preparat stosuje się w rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1:1 do 1:15.
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu koncentrat
Dozowanie W przypadku widocznych glonów, ciemnych miejsc na powierzchniach i mętnej wodzie preparat  Aqua Biocyd G-1/R stosuje się w dawce szokowej 240-400 g/m³ wody jeden raz na dobę, do ustąpienia zakażenia. Następnie zapobiegawczo 80 g/ m³ dwa razy w tygodniu lub częściej, jeśli wymaga tego sytuacja.
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu koncentrat
Dozowanie W celu obniżenia pH o 0,1 jednostki  należy użyć 100 ml preparatu Calcid Minus na każde 10 m³ wody. 
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu koncentrat
Dozowanie Dozować co 7 dni 10 tabletek na 10 m³ wody basenowej. Zalecana temperatura to 20 stopni C.
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu tabletki
Dozowanie Odpowiednią ilość tabletek należy umieścić w pływaku lub skimerze oraz włączyć pompę cyrkulacyjną. Jednocześnie przeprowadzić chlorowanie wody przy pomocy preparatu Extra Chlor. Poziom aktywnego chloru w wodzie powinien wynosić poniżej 1 mg/l.
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu tabletki
Dozowanie Odpowiednią ilość tabletek należy umieścić w pływaku lub skimerze oraz włączyć pompę cyrkulacyjną. Jednocześnie przeprowadzić chlorowanie wody przy pomocy preparatu Extra Chlor do szybkiej dezynfekcji, w dawce 5 g/1m3.
Opakowanie 0,4 kg
Postać preparatu tabletki
Dozowanie Preparat Extra Chlor najlepiej stosować po uprzednim rozpuszczeniu w wodzie. Następnie wlewać do basenu w pobliżu dopływu wody.
Opakowanie 0,4 kg
Postać preparatu granulki
Dozowanie W przypadku zwalczania glonów 500-1000 ml preparatu wystarcza na 10 m3 przy pierwszym stosowaniu lub 250-500 ml na 10 m3 przy stosowaniu 1 raz w tygodniu. W przypadku wody z tendencją do mętnienia lub w razie dużej liczby korzystających z basenu osób, wysokich temperatur czy dużej ilości opadów (w basenach odkrytych) należy podwoić dawkę.
Opakowanie 1 l
Postać preparatu płyn
Dozowanie Dozowac zgodnie z załączoną instrukcją dołączoną do produktu.
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu płyn
Dozowanie 1 tabletka na 10m3 wody co 7 dni, przy temperaturze powyżej 25stopni C zastosować 2 tabletki na 10m3 wody.
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu tabletka
Dozowanie aby obniżyć pH o 0,1 jednostki należy zastosować 100 ml preparatu na 1m3 wody.
Opakowanie 1,3 kg
Postać preparatu płyn
Dozowanie 1-3 ml/1 m3 wody
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu płyn
Dozowanie 1 tabletka na 10m3 wody co 7 dni, przy temperaturze powyżej 25stopni C zastosować 2 tabletki na 10m3 wody.
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu tabletka
Dozowanie 1 tabletka na 10m3 wody co 7 dni, przy temperaturze powyżej 25stopni C zastosować 2 tabletki na 10m3 wody.
Opakowanie 0,1 kg
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu płyn
Dozowanie jedna tabletka na 10 m³ na 1 tydzień
Opakowanie 1 kg
Postać preparatu tabletki
10 20 50 100 Ofert na stronie

Utrzymanie odpowiedniej jakości wody wymaga nie tylko czynności profilaktycznych i wyboru odpowiedniej pompy z systemem filtracji, ale również użytku takich środków jak chemia basenowa. Preparaty te są zazwyczaj bezpieczne dla ludzi, dlatego mogą być używane również w przypadku, gdy basen jest na co dzień oblegany przez całą rodzinę. Tabletki do basenu to jedna z form dostępnych w sklepie. Innymi alternatywami są rozmaite płyny, ale również preparaty do mycia albo w formie proszków. Podstawowym wyposażeniem w każdym domu, w którym jest zbiornik, powinien być chlor do basenu.


Cała chemia basenowa dostępna w asortymencie sklepu Bricomarche.pl to produkty przygotowane przez cenionych producentów. To zaświadcza o ich bezpieczeństwie użytkowania, ale również wydajności i skuteczności. Dla osób, które mają basen i akcesoria, sprawdzą się nie tylko tabletki do basenu, ale również rozmaite środki, które można dodawać do filtra. Warto zapoznać się z pełną ofertą, aby zapobiegać namnażaniu groźnych bakterii i glonów w wodzie basenowej.


Chemia basenowa różnego rodzaju – postaw na skuteczność i dbałość o środowisko

Basen w ogrodzie to świetna sprawa – umożliwia ochłodzenie się w upalne dni, jest sposobem na relaks, odpoczynek i wielką frajdą dla dzieci. Niezależnie jednak od tego czy posiadasz mały zbiornik na wodę czy bardzo duży i dość głęboki element – powinien on być skutecznie konserwowany. Nie możesz zapominać o tym, że czyszczenie basenu wpływa nie tylko na jego żywotność, ale też zdrowie użytkowników tego elementu. W Bricomarche dostępne są różnego rodzaju środki do czyszczenia basenu, których jakość potwierdzają sami użytkownicy. W jaki sposób powinieneś je stosować oraz o czym należy pamiętać przy oczyszczaniu basenu w ogrodzie?


Jeżeli nie masz jeszcze basenu, to w Bricomarche znajdziesz różne baseny ogrodowe – zarówno w wersji rozporowej (przeznaczone dla dzieci i dorosłych), jak i dmuchane czy umieszczone na stelażu. Posiadamy elementy przypominające wodny plac zabaw (ze zjeżdżalniami), funkcjonujące jako jacuzzi, duże baseny kąpielowo-pływalne z drabinkami i wiele innych.


W asortymencie naszego sklepu posiadamy także filtry i pompy do basenów, dzięki czemu jakość umieszczonej w nich wody i przepływ cieczy będzie sprawny, czysty i bezproblemowy. Niezależnie jednak od stosowanych urządzeń, co jakiś czas musisz oczyszczać swój basen z nieczystości. Jak często warto to robić i dlaczego to takie ważne?


Jak często i dlaczego powinieneś czyścić swój basen?

Baseny ogrodowe narażone są na różne zanieczyszczenia, które skutecznie usuwają preparaty do czyszczenia basenów. Wśród tych nieczystości możemy wymienić między innymi tłuszcze, osady z wysokiego pH, liście, rozwijające się w wodzie algi, sierść zwierząt i wiele różnych pozostałości po długotrwałym użytkowaniu. Ich wpływa na nasze zdrowie może być niezwykle zgubny. Kąpiel w zanieczyszczonej wodzie doprowadza do chorób skóry, swędu, pieczenia, oparzeń czy podobnych objawów. Niekiedy jest też źródłem alergii. Aby więc uniknąć takich sytuacji, należy dokładnie czyścić miejsce kąpieli.


Jak często należy to robić? W zależności od tego jak silna jest chemia basenowa, należy to robić minimum 1 do 3 razy w tygodniu. W przypadku intensywnego korzystania z basenów, wielu osób które w nim pływają, posiadania zwierząt domowych i bliskości drzew, a także zielonego odcienia wody – niekiedy trzeba to robić nawet codziennie. Pamiętaj jednak, że nie zawsze czysty basen wymaga od Ciebie stosowania silnych środków i szorowania jego dna, łącznie z wymianą wody. Jeżeli będziesz regularnie stosował określone specyfiki, to Twój basen będzie czysty, a Ty się nie namęczysz.


W jaki sposób skutecznie oczyszczać basen w ogrodzie i czego unikać?

Podstawa to podłączenie wspomnianych filtrów, które już na wstępie oczyszczą wodę z kamienia, brudu i innych, niepożądanych kwestii. Instalacja takiego sprzętu pozwoli Ci naprawdę oszczędzić wiele cennego czasu. Wysokiej jakości filtry (a takie znajdziesz w Bricomarche) ograniczają zanieczyszczenia nawet o połowę, a dzięki temu możesz mniej razy stosować środki takie jak tabletki do basenu lub innego rodzaju chemiczne preparaty.


Wspomniane tabletki do basenu z chlorem to drugi punkt oczyszczania go. Jest to sposób dość tani, skuteczny i często stosowany. Chlor neutralizuje brzydki zapach i wiele związków, które wpływają na zanieczyszczenie wody. Pamiętaj jednak, że sam nie zawsze jest zdrowy dla skóry i nie powinieneś przekraczać jego stężenia. Powinieneś więc chlorować wodę zgodnie z wytycznymi producenta danego specyfiku.


Zamiast chloru możesz stosować też preparaty do czyszczenia basenów ze specjalną solą, które uzdatnia wodę i wykorzystuje zjawisko elektrolizy. To rozwiązanie droższe, ale bardziej przyjazne dla ludzkiej skóry. Jest szczególnie polecane, jeżeli z basenu korzystają najmłodsi.


Po stosowaniu chemii (zgodnie z wytycznymi producentów), należy zabrać się za oczyszczanie fizyczne niecki i ścian basenu. Wykorzystaj do tego siatki, pobieraki, mopy i podobne sprzęty. Wyławiaj regularnie liście, algi i podobną roślinność, która zanieczyszcza basen. Staraj się robić to dokładnie – im mniej takich niepożądanych elementów, tym lepiej dla wody basenowej.


Jeżeli będziesz stosował się do powyższych zasad, możesz przez długi czas nie wymieniać całkowicie wody. Możesz postawić na sukcesywną wymianę, np. 10 procent pojemności basenu raz na tydzień. W przypadku, gdy woda zaczyna już przekwitać, brudu jest ponad miarę i kąpiel wydaje się niemożliwa – powinieneś zmienić wodę całkowicie. Zwróć uwagę, że dostępna jest chemia do wody czystej, która zabezpiecza ją przed szybkim zanieczyszczeniem.


Jakiego rodzaju preparaty do czyszczenia basenów warto stosować?

Zwróć uwagę najpierw na typ basenu. Zupełnie inny skład ma chemia do jacuzzi (gdzie woda jest filtrowana, specjalnie podgrzewana i przechodzi przez szereg elementów konstrukcyjnych), a inaczej czyszczone są standardowe baseny bez elektrycznych dodatków. Postaraj się wybrać środki tak, aby jak najbardziej odpowiadały one Twoim potrzebom i były dostosowane do wielkości i głębokości danego elementu.


Chemia basenowa, którą powinieneś wykorzystywać przede wszystkim musi być skuteczna. Koniecznie stosuj środki, które zwalczają zanieczyszczenia i usuwają brud. Ważne jest, aby dezynfekowały wodę z drobnoustrojów, które mogą wywoływać podrażnienia i alergie. Zwróć uwagę na sposób dozowania tabletek czy środków chemicznych (niektóre nie są wrzucane bezpośrednio do wody, a np. do pompy). Sprawdź jak długo działa określony środek i jakie skutki uboczne może wywoływać.


Kontroluj przy tym czy chemia do wody jest przyjazna dla środowiska, ludzi i zwierząt oraz jak ją stosować, aby nie podrażnić skóry czy całego organizmu. To ważne, bo przecież kąpiel w basenie ma być zdrową przyjemnością, a nie powodem bólu i długotrwałego leczenia.


Czy środki do czyszczenia basenu są bezpieczne dla ludzi i zwierząt?

Stosowana zgodnie z wytycznymi producenta chemia do basenu zawsze jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Nie powinieneś więc zwiększać jej dawki czy liczby stosowania w tygodniu. To nie wpłynie na jej działanie, a może np. zmienić skład wody i stanowić niebezpieczeństwo dla użytkowników.


Kupując środki do czyszczenia basenu możesz sprawdzić czy nie są one drażliwe dla alergików czy małych dzieci. Jeżeli boisz się mocniejszych preparatów, stosuj regularnie specjalną sól i czyść basen fizycznie. W ten sposób na pewno woda będzie neutralnie wpływać na skórę użytkowników.


Chemia do basenu jest też obojętna dla środowiska i nie zanieczyszcza powietrza. Na czas jej działania nie powinieneś jednak wchodzić do wody i warto odseparować od niej zwierzaka, aby ten przez przypadek się jej nie napił. W ten sposób zachowasz pełne bezpieczeństwo i wewnętrzny spokój na czas oczyszczania basenu.


Chemia do basenu – co znajdziesz w asortymencie Bricomarche?

W Bricomarche dostępna jest chemia do basenów różnego rodzaju. Mamy środki do jacuzzi, basenów rozporowych, otwartych, przydomowych, zakrytych czy dmuchanych. Wszystkie są bezpieczne w trakcie korzystania i nie powodują skutków ubocznych u osób korzystających z danego basenu.


Dostępna jest u nas chemia do basenu w postaci tabletek solnych o różnym stężeniu, tabletek multifunkcyjnych z chlorem, preparaty do zwalczania glonów i roślin, środki do dezynfekcji, regulowania pH, tabletki z chlorem i o wiele więcej. Wszystko to najwyższa jakość, dostępna w bardzo atrakcyjnych cenach.


Nasza oferta do czyszczenia wody to jednak nie tylko chemia do basenów. Mamy wygodne podbieraki, które umożliwią bezproblemowe wyciąganie nawet większych zanieczyszczeń i glonów. Posiadamy testery (w specjalnych paskach) pH i poziomu chloru, które umożliwiają regulowanie składu wody w basenie. Dzięki temu dbanie o jakość kąpieli będzie proste, szybkie i efektywne.


Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą środków do oczyszczania wody w basenie i elementów pozwalających na kontrolowanie jej stanu. Wszystkie preparaty pochodzą od sprawdzonych i cenionych producentów, co potwierdzają zadowolone opinie naszych Klientów. Jesteśmy pewni, że dołączysz do nich i znajdziesz w Bricomarche odpowiednie środki, których potrzebujesz do zapewnienia sobie czystego basenu w sezonie.


Jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek porad związanych ze środkami basenowymi lub wyborem określonych filtrów – serdecznie zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań. Nasi doświadczeni pracownicy wyjaśnią wątpliwości i wskażą efektywne rozwiązanie.

Powiadom o dostępności