Deski tarasowe, płyty i podesty

Pokaż na stronie

102 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość 60 cm
Materiał beton
Długość 35 cm
Długość 40 cm
Materiał beton + grys
Długość 38 cm
Materiał beton
Długość 40 cm
Materiał drewno sosnowe
Długość 240 cm
Materiał WPC
Długość 250 cm
Materiał drewno sosnowe
Długość 300 cm
Materiał drewno sosnowe
Długość 250 cm
Materiał drewno sosnowe
Długość 50 cm
Materiał drewno sosnowe
Długość 240 cm
Materiał WPC
Długość 240 cm
Materiał WPC
Długość 220 cm
Materiał WPC
Długość 240 cm
Materiał WPC
Długość 40 cm
Materiał beton + grys
Długość 40 cm
Materiał beton + grys
Długość 30 cm
Materiał drewno sosnowe
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wykończenie tarasu wymaga zastosowania takich materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne oraz łatwe w konserwacji. Podesty tarasowe to jedna z najwygodniejszych, a zarazem najprostszych w montażu opcji, które dostępne są zarówno do domów całorocznych, jak i letniskowych. Panele tarasowe bez trudu można wykorzystać również do innych zastosowań. Będą idealne do stworzenia suchego, izolowanego od podłoża terenu w kojcu dla psa albo przy dziecięcym placu zabaw. Deski tarasowe są dostępne w różnych rozmiarach, co ułatwia ich zastosowanie.


Wszystkie oferowane w sklepie Bricomarche.pl podesty tarasowe zostały przygotowane z materiałów, które dobrze znoszą warunki atmosferyczne. Drewno, bo o nim mowa, należy oczywiście odpowiednio zabezpieczyć i konserwować. Dzięki temu deski tarasowe będą przez długi czas sprawdzać się jako estetyczna i funkcjonalna dekoracja ogrodowa. Dodatkowo panele tarasowe mają jeszcze jedną zaletę - z ich montażem poradzi sobie nawet osoba niedoświadczona, a ich barwę można samodzielnie zmienić dzięki zastosowaniu odpowiedniej lakierobejcy.

Z czego zbudować podłogę na tarasie?

Największą zaletą domów jednorodzinnych jest możliwość spożycia pysznego śniadania lub kolacji we własnym ogrodzie. Nic więc dziwnego, że taras w wielu domach jest miejscem, w którym spotyka się cała rodzina. Warto z tego względu zadbać o jego odpowiednie wykończenie i aranżację, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić posiłki na świeżym powietrzu.

Taras najczęściej wykańcza się na samym końcu, po wykonaniu elewacji budynku i wstępnym zagospodarowaniu ogrodu. Wybór odpowiedniego materiału wykańczającego taras zależy więc od ogólnej aranżacji ogrodu, koloru elewacji, ale przede wszystkim Twojej wygody i potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz różne deski tarasowe, które doskonale nadają się do wykończenia tarasu o każdej powierzchni. Wykonane są materiałów, które wykazują różne właściwości. Jedne wymagają dodatkowej pielęgnacji, inne wystarczy dobrze wyczyścić po zimie.

Deski tarasowe są najczęściej wykorzystywane do wykończenia tarasu. Równie popularne są jednak nadal płytki gresowe i płyty betonowe. Jak każdy inny materiał mają swoje zalety i wady. Sprawdź, który materiał najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie i czym można zastąpić powszechne płytki gresowe.

Z czego wykonane są podłogi ogrodowe?

Podłogi ogrodowe przede wszystkim muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Taras będzie wystawiony na ostre słońce – szczególnie ten o orientacji południowej, zimą na temperatury minusowe, jesienią i wiosną na ulewne deszcze. Na niektóre materiały źle wpływają także spore różnice temperatur pomiędzy nocą a dniem. Do tego dochodzą zagrożenia związane z rozwojem pleśni, grzybów i atakiem szkodników. Jak widzisz materiał, którym wykończysz swój taras, powinien być odporny na te wszystkie czynniki i wytrzymały na duży ciężar oraz uszkodzenia mechaniczne. Co w takim razie spełnia te wszystkie warunki?

W tej kategorii produktów znajdziesz podłogi ogrodowe wykonane z drewna impregnowanego ciśnieniowo. Oprócz tego, że jest to materiał w pełni naturalny i ekologiczny, to jeszcze po regularnym impregnowaniu zyskuje odporność na warunki atmosferyczne. Jeśli jednak nie chcesz poświęcać czasu na pielęgnację drewnianych desek – lepszym wyborem będzie taras wykonany z kompozytu. Jest to mieszanka drewna i tworzywa sztucznego. W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz także estetyczne i wytrzymałe płyty betonowe, które doskonale nadają się do wykończenia tarasu czy tworzenia ścieżek w ogrodzie.

Czy warto wybrać drewniane deski na taras?

Drewno ma wiele zalet, które sprawiają, że jest bardzo dobrym materiałem do wykończenia tarasu. Przede wszystkim drewno niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury zawsze jest przyjemne i ciepłe w dotyku. Dzięki temu możesz na swój taras wyjść na boso o każdej porze dnia. Deski na taras najczęściej wykonywane są z drewna drzew iglastych. O wiele droższe są deski z drewna egzotycznego, które ma najlepsze parametry wytrzymałościowe.

Deski na taras możesz dowolnie przycinać, dzięki czemu zawsze dopasujesz je do rozmiaru i kształtu swojego tarasu. Ponadto są fabrycznie impregnowane pod ciśnieniem. Proces ten zabezpiecza je przed działaniem warunków atmosferycznych, a także rozwojem pleśni grzybów czy atakiem szkodników. Proces impregnacji należy jednak regularnie powtarzać, najlepiej na wiosnę. Po okresie zimowym dobrze wyczyść swój taras, a następnie nałóż odpowiednią warstwę oleju lub impregnatu. Tak pielęgnowany taras na długo zachowa swój piękny wygląd i funkcjonalność.

Naturalne drewno jest materiałem ekologicznym. Powierzchnia desek jest ryflowana, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo poruszania na mokrej powierzchni. Do budowy swojego tarasu możesz wybrać pojedyncze deski tarasowe lub większe podesty tarasowe, które najczęściej mają kształt kwadratu.

Podesty tarasowe – szybszy montaż i lepszy efekt

Podesty tarasowe mogą być zbudowane z desek połączonych równolegle lub naprzemiennie z fragmentami prostopadłymi. Dzięki takiej budowie doskonale imitują drewniany parkiet. Podesty tarasowe są dobrym wyborem dla osób, które chcą szybko zbudować swój taras. Stanowią gotowe fragmenty podłogi, które należy umieścić na odpowiednio przygotowanym podłożu.

Taras drewniany możesz budować na gruncie. Jest to szybki i tani sposób na efektowny taras. Należy jednak dobrze ubić ziemię i zabezpieczyć ją agrowłókniną, która uniemożliwi rozwój chwastów. Podesty tarasowe można także kłaść na gruncie betonowym, wyłożonym kostką brukową lub chodnikową. Taki taras jest o wiele stabilniejszy i trwalszy, ale wiąże się także z większymi kosztami.

Jedną spośród wielu zalet drewnianych tarasów jest ich naturalny wygląd. Doskonale dopasują się do każdej aranżacji ogrodowej i pięknie wkomponują się w otaczającą roślinność. Możesz delikatnie zmienić kolor drewna, aby dopasować go do elewacji budynku lub wybranego stylu. W skandynawskich wystrojach świetnie wygląda jasne, naturalne drewno lub lekko bielone.

Wytrzymałe i solidne – deski kompozytowe

Wśród materiałów przeznaczonych do budowy tarasów coraz większą popularnością cieszą się deski kompozytowe. Pod wieloma względami przewyższają deski wykonane z naturalnego drewna. Czym właściwie jest kompozyt? Jest to materiał powstały na skutek zmieszania i sprasowania mączki drewnianej i polimerów HDPE. Dzięki połączeniu naturalnych tworzyw ze sztucznymi deski te zachowują naturalny wygląd, jednak przybierają jednocześnie właściwości wytrzymałościowe plastiku. Zatem deski kompozytowe są w pełni odporne na wszelkie warunki pogodowe, pleśń, grzyby i szkodniki. Nie musisz ich także dodatkowo zabezpieczać i impregnować. Po sezonie zimowym wystarczy je dokładnie umyć. Możesz nawet użyć do tego myjki ciśnieniowej.

Deski kompozytowe są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu. Ponadto producenci barwią je na najróżniejsze kolory, dzięki czemu możesz je dopasować do elewacji budynku i ogólnej aranżacji ogrodu.

Minusem desek kompozytowych jest to, że z czasem tracą swoją barwę. Istnieją jednak preparaty, które mogą pomóc w przywróceniu intensywnego koloru. Ponadto na dużym słońcu deski kompozytowe się nagrzewają. Zatem wyjście na boso na taras w południe nie będzie możliwe, szczególnie na tarasach o orientacji południowej.

Deski kompozytowe są zawsze ryflowane, co wpływa na bezpieczeństwo ich użytkowania. Możesz spokojnie wyjść na swój taras po deszczu i być pewnym, że się nie poślizgniesz.

Sposób montażu desek kompozytowych

W tej kategorii produktów znajdziesz pojedyncze deski kompozytowe, ale także wszelkie niezbędne akcesoria, które pomogą Ci estetycznie wykończyć swój taras. Znajdziesz tu między innymi listwy zabezpieczające krawędź tarasu, ćwierćwałki idealnie zakrywające wszelkie przerwy dylatacyjne czy zaślepki, którymi zabezpieczysz krawędzie desek.

Sama budowa tarasu z desek kompozytowych przypomina układania puzzli. Lekki i wytrzymały materiał pozwala na zbudowanie tarasu nawet w jeden dzień. Możesz go wznieść zarówno na gruncie, jak i podłożu betonowym. Deski wyposażone są w odpowiednio przygotowane krawędzie, które pozwalają łączyć je ze sobą bez dodatkowych gwoździ czy kleju. W ten sposób na powierzchni tarasu zupełnie nie będzie widać łączeń.

W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz oprócz pojedynczych desek kompozytowych także całe podesty, które jeszcze przyspieszą budowę tarasu i dadzą zupełnie inny efekt. Jeden podest ma wymiary 30 x 30 cm. Możesz je układać w jedną stronę lub przekręcać, tak aby żłobienia na ich powierzchni łączyły się prostopadle. Dzięki temu uzyskasz podobny efekt do drewnianego parkietu.

Deski kompozytowe świetnie nadają się do tzw. tarasów pływających, czyli do ułożonych na specjalnej konstrukcji, która wznosi je nieco ponad poziom powierzchni. W tak uzyskanej przestrzeni możesz spokojnie ukryć kable od oświetlenia tarasu czy rurki doprowadzające wodę do fontanny.

Betonowe podłogi tarasowe – wady i zalety

Swój taras możesz wykończyć także betonowymi płytami. W tej kategorii produktów znajdziesz estetyczne płyty nie tylko w odcieniu szarości. Ciekawe efekty może dać wykorzystanie płyt w beżowym lub jasnoszarym kolorze. Przy projektowaniu podłogi równie dobrze możesz połączyć dwa lub trzy kolory betonowych płyt i ułożyć z nich mozaikowy wzór.

Płyty betonowe z pewnością przeważają nad innymi materiałami odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wykonane z niego podłogi tarasowe są także w pełni odporne na grzyby, pleśń i warunki atmosferyczne. Warto jednak okresowo zaimpregnować beton, aby nie zmienił on swoich parametrów i wyglądu.

Duży ciężar płyt powoduje, że mogą być one układane bezpośrednio na gruncie. Należy go jednak odpowiednio przygotować – zaizolować i starannie ubić. Zamiast fugi w płytach betonowych stosuje się piasek.

Z płyt betonowych możesz także wykonać taras wentylowany. Tego typu podłogi tarasowe uniesione są nieco ponad ziemię, a płyty betonowe ułożone są na specjalnych wspornikach z tworzywa. Ten rodzaj montażu jest o wiele szybszy. Nie wymaga także stosowania piasku do wypełnienia szczelin pomiędzy płytami.

Z czego wykonać ścieżkę w ogrodzie?

Twój taras bezpośrednio sąsiaduje z ogrodem? Ich aranżacja powinna być zatem spójna, aby uzyskać najlepsze efekty. Betonowe płyty tarasowe doskonale nadają się także do wyznaczania ścieżek w ogrodzie. Dzięki wykorzystaniu tego samego materiału możesz uzyskać naprawdę estetyczną i elegancką aranżację posesji. Betonowe płyty tarasowe możesz układać podobnie jak taras na gruncie. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu podłoża.

W tej kategorii znajdziesz także ciekawe płyty betonowe imitujące przekrój pnia drzewa. Ścieżki wytyczone za ich pomocą najlepiej będą prezentowały się w ogrodach utrzymujących styl eko, naturalny, prowansalski czy nawet skandynawski. Świetnie będą pasowały zarówno do tarasu wykonanego z kompozytu, jak i naturalnego drewna.

Ścieżki w ogrodzie możesz wyznaczyć także przez deski kompozytowe. Nie musisz nimi układać całego podestu, a jedynie w dekoracyjne kamienie zakopać deski. Zachowaj równą odległość pomiędzy poszczególnymi elementami, co wpłynie na wysoką estetykę ścieżki. Drogę możesz, ale nie musisz otaczać krawężnikiem.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.