Spawarki inwertorowe i transformatorowe

Pokaż na stronie

32 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Rodzaj inwertorowa
Moc 7000 W
Rodzaj inwertorowa
Moc 5000 W
Rodzaj inwertorowa
Moc 5000 W
Rodzaj inwerterowa
Moc 5000 W
Rodzaj inwerterowa
Moc 5000 W
Rodzaj inwerterowa
Moc 5200 W
Rodzaj inwertorowa
Moc 14000 W
Rodzaj transformatorowa
Moc 7000 W
Rodzaj transformatorowa
Rodzaj inwerterowa
Moc 7000 W
Rodzaj inwertorowa
Moc 5000 W
Rodzaj inwertorowa
Moc 5000 W
Rodzaj transformatorowa
Moc 7000 W
Rodzaj inwerterowa
Moc 7000 W
Rodzaj inwerterowa
Moc 6120 W
Rodzaj inwertorowa
Moc 7000 W
Rodzaj inwertorowa
Moc 8700 W
Rodzaj inwertorowa
Moc 5000 W
Rodzaj transformatorowa
Moc 14000 W
Rodzaj transformatorowa
10 20 50 100 Ofert na stronie

Do wykonywania spawania niezbędne są odpowiednie urządzenia; w naszym sklepie znaleźć można spawarki transformatorowe i inwertorowe. Te elektronarzędzia różnią się systemem pracy, a także metodą, którą można wykorzystać. O wiele nowocześniejsze są spawarki inwertorowe, które mogą oferować spawanie metodami MIG/MAG i MMA/TIG. Jednocześnie są one bardziej skomplikowane pod względem konstrukcji i obsługi. Z tego powodu nie będą najlepszym wyborem dla osoby, która spawa elementy raz na jakiś czas i nie ma doświadczenia w tym temacie.


Z kolei spawarki transformatorowe, choć oferują tylko spawanie metodą MMA i MIG/MAG, są o wiele prostsze konstrukcyjnie. Ich łatwość obsługi idzie w parze z dużym rozmiarem, dlatego nie są to raczej urządzenia do przenoszenia z jednego miejsca w drugie, tak jak spawarki inwertorowe. Niemniej wszystkie te elektronarzędzia mają swoje zalety, a my w ofercie sklepu zebraliśmy wyłącznie spawarki cenionych i sprawdzonych producentów. Z tego powodu, bez względu na wybór modelu, wykonana praca będzie zadowalająca pod kątem efektów.


Spawarki inwertorowe i transformatorowe – efektywne łączenie stali

Spawanie jest najlepszym i najtrwalszym sposobem łączenia materiałów wykonanych ze stali nierdzewnej, stali miękkiej czy aluminium. Dzięki użyciu wysokiej temperatury dochodzi do stopienia materiału dwóch części, które następnie zastygają i tworzą trwały spaw. Do spawania często używa się dodatkowych materiałów o podobnej temperaturze topnienia. Istnieją różne metody spawania: MMA, MIG, TIG w zależności od użytych anod czy zewnętrznego materiału. Do wszystkich jednak potrzebujesz odpowiedniej spawarki.


W tej kategorii znajdziesz spawarki inwertorowe, które są zaawansowanymi urządzeniami pozwalającymi na spawanie wszystkimi wymienionymi metodami. Spawarki inwertorowe mają skomplikowaną budowę, ale jednocześnie są urządzeniami o małych rozmiarach.


W ofercie sklepu Bricomarché dostępne są także tradycyjne modele transformatorowe. Z ich użyciem nie powinien mieć problemu zarówno amator, jak i specjalista. Oba urządzenia mają swoje wady i zalety, jednak za pomocą obu wykonasz trwałe i skuteczne połączenia elementów stalowych.


Wady i zalety spawarek transformatorowych

Niegdyś istniały jedynie spawarki transformatorowe. Wyróżnia je prosta konstrukcja, która wpływa na niskie koszty napraw w przypadku ich awarii. Z wieloma naprawami poradzisz sobie samodzielnie. Są także urządzeniami znacznie tańszymi niż zaawansowane modele inwertorowe. Spaw wykonany za ich pomocą jest mocny. Nie zawsze nadają się jednak do prac precyzyjnych lub sytuacji, w których połączenie będzie widoczne i zależy nam na dużej estetyce.


Największą wadą i zarazem ograniczeniem, jaką cechują się spawarki transformatorowe, jest ich rozmiar i ciężar. Są to urządzenia duże i mało poręczne. Nie we wszystkich sytuacjach się sprawdzą. Przykładowo praca z nimi na wysokościach raczej nie jest możliwa. W tej kategorii znajdziesz spawarki transformatorowe, które wyposażone są w szereg ułatwień do ich transportu. Wyposażone są w kółka i specjalne uchwyty, które pozwalają łatwiej przenosić je np. na placu budowy czy w warsztacie.


Kolejną wadą tych urządzeń jest bardzo duży pobór prądu. Ich użytkowanie może doprowadzić do przeciążeń sieci. W tej kategorii znajdziesz jednak urządzenia, które są kompatybilne zarówno z siecią jednofazową, jak i trójfazową.


Najnowocześniejsze spawarki inwertorowe MMA, MIG/MAG, TIG

W tej kategorii znajdziesz także zaawansowane spawarki inwertorowe. Urządzenia te wyróżniają się małym rozmiarem i niską wagą. Są zatem znacznie poręczniejsze, a ich zastosowanie jest o wiele szersze. Pomimo małej budowy w środku cechują się skomplikowaną konstrukcją, która wpływa zarówno na ich wysoką cenę, jak i ewentualne koszty naprawy.


Możesz wybrać spawarki inwertorowe MMA, które pozwalają na spawanie elektrodą otuloną. Dostępne są także modele uniwersalne, które umożliwiają spawanie wszystkimi metodami, nawet metodą TIG – najbardziej precyzyjną i dającą wysoce estetyczne spawy.


Spawarki inwertorowe MMA pobierają także znacznie mniej prądu niż transformatorowe. Spokojnie możesz podpiąć je do sieci jednofazowych o napięciu 230 V i nie obawiać się jej przeciążeń.


Jakie wybrać spawarki inwertorowe czy transformatorowe?

Rodzaj spawarki powinieneś wybrać ze względu na zaplanowane prace. Pomimo tego, że modele transformatorowe są duże i nieporęczne, być może okażą się dobrym wyborem do okazjonalnego spawania. Są znacznie tańsze, a ich obsługa jest o wiele prostsza. Sprawdzą się zatem na wyposażeniu warsztatu majsterkowicza.


Inwertory spawalnicze z kolei są o wiele mniejszymi modelami. Nie będziesz mieć zatem problemu z ich przechowywaniem. Jednak cechują się znacznie wyższą ceną. Ich zakup do okazjonalnego spawania może okazać się zwyczajnie nieopłacalny. Inwertory spawalnicze doskonale sprawdzają się na wyposażeniu profesjonalnych ekip, które pracują w różnych miejscach i różnych warunkach. Szereg możliwości ustawień tych modeli pozwala na dopasowanie spawu do konkretnych elementów i konstrukcji.


W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz duży wybór spawarek. Dostępne są także akcesoria do spawania, które potrzebne będą Ci przy pracy. Nie zapomnij także o odzieży ochronnej BHP, którą także znajdziesz w naszych sklepach.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.