Klamki do drzwi - zewnętrzne i wewnętrzne

Pokaż na stronie

871 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu kwadratowa rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu kwadratowa rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu kwadratowa rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu kwadratowa rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu kwadratowa rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu kwadratowa rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu rozeta
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu WC
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu klucz
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu inny
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu inny
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu klucz
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj prawa
Typ szyldu WC
Rodzaj lewa
Typ szyldu WC
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu długi szyld
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu rozeta
Rodzaj lewa
Typ szyldu WC
Rodzaj uniwersalna
Typ szyldu klucz
10 20 50 100 Ofert na stronie

Bez nich drzwi nie miałyby większej funkcjonalności - chodzi oczywiście o klamki do drzwi. Produkty te mogą różnić się między sobą, jeśli chodzi o rodzaj i długość szyldu, kolor czy zdobienie klamki i dodatkowe funkcjonalności. W asortymencie sklepu zgromadziliśmy klamki zewnętrzne i wewnętrzne. Nadają się one do montażu w drzwiach wejściowych, a także pokojowych, prowadzących do klas, biur czy łazienek. Zostały one wykonane z różnych materiałów i mają różne wykończenie, co sprawia, że można je dopasować do praktycznie każdej stylizacji wnętrza.


Dostępne w asortymencie sklepu klamki do drzwi to produkty wysokiej jakości, stworzone z materiałów odpornych na zniszczenie nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dostępne są klamki zewnętrzne i wewnętrzne z długim i krótkim szyldem. Niektóre mają szyld pełny, inne wyposażone są w dodatkową dziurę na klucz albo wkładkę z zamkiem. Artykuły metalowe przeznaczone do łazienek po jednej stronie mają dodatkowo przekręcaną gałkę, która umożliwia zamknięcie się od wewnątrz.

Klamki do drzwi jako niezbędny element każdego skrzydła

Kupując nowe drzwi do pokoju czy mieszkania, musisz osobno dobrać do nich klamkę. To dzięki temu niewielkiemu elementowi jesteś w stanie wygodnie otwierać i zamykać drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Klamka stanowi także ważne uzupełnienie wyglądu skrzydła. Warto zatem dobrze zastanowić się nad kupnem klamki do drzwi.

W tej kategorii produktów znajdziesz różne modele klamek zarówno do drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dostępne są modele w różnym stylu. Odnajdziesz wśród nich idealnie pasujące do nowoczesnych lub tradycyjnych skrzydeł.

Klamki do drzwi wewnątrz domu mogą mieć różny szyld. W tej kategorii znajdziesz modele z krótkim i okrągłym szyldem lub długim obejmującym również otwór na zamek. Poszczególne klamki różnią się także wykończeniem, które decyduje o jej stylu. Uniwersalne klamki chromowane świetnie będą pasowały do większości nowoczesnych skrzydeł. Znajdziesz tu jednak również postarzane klamki stylizowane na mosiężne i złote.

Oprócz tradycyjnych klamek z długim i wąskim uchwytem możesz wybrać także gałki czy nieruchome pochwyty przeznaczone do drzwi wyposażonych w zamek z elektrozaczepem czy otwierane kluczem. W tej kategorii produktów znajdziesz także kompletny zestaw montażowy zawierający niezbędne śruby i trzpień do montażu klamek.

Postaw na solidne i wytrzymałe klamki

Klamki drzwiowe muszą wytrzymać nieustanne dotykanie, szarpanie i naciskanie. Przez drzwi zewnętrzne możesz przechodzić nawet kilka razy dziennie. To samo dotyczy drzwi wewnętrznych. Nie warto stawiać na słabej jakości klamki, które z czasem stracą kolor, a sprężyny w ich mechanizmach przestaną je odbijać, przez co mocno spadnie komfort i skuteczność otwierania drzwi.

Większość klamek z tej kategorii wykonane jest z solidnej stali, dzięki czemu cechują się doskonałą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wykończone są powłoką odporną na rdzę np. tlenkiem aluminium. Możesz swobodnie montować je w skrzydłach drzwiowych zewnętrznych i do łazienek czy toalet, w których panuje podwyższona wilgotność.

Solidność wykonania, jaką cechują się zebrane tu klamki drzwiowe, dotycz nie tylko uchwytu, ale także całego mechanizmu. Nie musisz się także obawiać, że z czasem szyld zacznie się poluźniać i odstawać od drzwi. Wszelkie zastosowane w nich sprężyny i trzpienie w doskonałej kondycji wytrzymają przez wiele lat.

Klamki do drzwi zewnętrznych – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

br>Klamki do drzwi zewnętrznych są niezwykle ważnym elementem systemu chroniącego Twój dobytek. Nie warto na tym polu oszczędzać ani śpieszyć się z wyborem. Nawet jeśli w swoim skrzydle masz zamontowane zamki do drzwi antywłamaniowe, to mogą one nie wystarczyć, jeśli wybierzesz kiepską klamkę.

Klamki do drzwi zewnętrznych muszą przede wszystkim pasować do zastosowanych zamków czy zasuwy do drzwi. Koniecznie wybieraj modele wykonane z solidnej stali. Ważne jest, aby skutecznie chroniły zamek przed rozwierceniem lub miały zastosowane inne rozwiązania antywłamaniowe.

Drzwi zewnętrzne w domach często są montowane bez zadaszenia. Z tego powodu klamka do nich koniecznie musi być odporna na korozję i inne warunki atmosferyczne, ponieważ nieustannie będzie na nie wystawiona. Ponadto klamki do drzwi zewnętrznych muszą być wygodne. Niejednokrotnie będziesz przekraczać próg swojego domu z rękami zajętymi zakupami. Dobrze, jeśli będziesz w stanie otworzyć drzwi np. łokciem. Przemyśl zatem dobrze jej kształt i wykończenie. W ich przypadku lepiej sprawdzą się powierzchnie matowe z drobnymi żłobieniami spełniającymi funkcje antypoślizgowe.

Klamki zewnętrzne, jako element dekoracyjny

Klamki zewnętrzne oprócz dużej funkcjonalności powinny cechować się także wysoką estetyką. W końcu to element, który nie pominie żadna odwiedzająca Cię osoba. Warto, aby sam jej wygląd sprawiał wrażenie niezwykle solidnej i bezpiecznej.

Skrzydła drzwi zewnętrznych zawsze są cięższe i grubsze od wewnętrznych. Z tego powodu zbyt mała i delikatna klamka może przy nich wyglądać śmiesznie. Postaw na modele o pełnym szyldzie, które zajmą proporcjonalnie dużo miejsca na powierzchni drzwi. Koniecznie zwróć również uwagę, aby klamki zewnętrzne pasowały stylem i kolorem do skrzydła drzwiowego. Możesz postawić na wykończenie w kolorze zbliżonym do okleiny drzwiowej lub przeciwnie w barwie kontrastowej.

Rodzaje klamek do drzwi wewnętrznych

Wśród klamek wewnętrznych panuje dość duża różnorodność. Spowodowane jest to tym, że w domu funkcja estetycznie przeważa nad funkcjonalną. Oczywiście, jeśli chcesz, aby klamka służyła Ci przez długi czas, koniecznie wybierz wysokiej jakości produkt. Jednak wewnątrz domu element ten również jest wystawiony na nieco mniejszą eksploatację niż w przypadku klamek zewnętrznych.

Klamki do drzwi wewnętrznych dzielą się przede wszystkim na pokojowe i łazienkowe. Klamki do WC i łazienki mają wbudowany szyld z zamkiem, który można otworzyć i zamknąć jedynie od wewnątrz. W ten sposób zapewnisz osobie przebywającej w łazience pełną prywatność i komfort. W ich przypadku zamek zamyka się za pomocą niewielkiego pokrętła tuż pod klamką, dzięki czemu nie wymagają klucza, który mógłby łatwo się zgubić.

Klamki do drzwi wewnętrznych prowadzących do pokojów wyposażone są zazwyczaj w otwór na klucz, ponieważ w ten sposób najczęściej zamyka się tego rodzaju skrzydła. Bardzo popularne są klamki, które mają jeden długi szyld. Znajduje się na nim uchwyt i otwór na klucz. Jednak w tej kategorii znajdziesz także modele z krótkim okrągłym lub kwadratowym szyldem. Do nich musisz jednak osobno dokupić rozetę o tym samym wyglądzie, aby estetycznie wykończyć otwór na klucz.

Podczas wykańczania skrzydeł wewnętrznych warto zwrócić uwagę na kolekcję klamek. W jeden serii masz klamki przeznaczone do pokoju i łazienki często w dwóch wariantach – z krótkim i długim szyldem. Dzięki temu możesz dobrać klamki o tym samym wyglądzie, ale różnym zastosowaniu i funkcjonalności. W ten sposób uzyskasz spójny wystrój korytarza, a wszystkie drzwi w Twoim mieszkaniu będą wykończone w ten sam sposób.

Jak dobrać klamki wewnętrzne do skrzydła?

Świetne efekty w aranżacji wnętrz często uzyskuje się za pomocą odpowiedniego doboru szczegółów i najmniejszych ozdób. Wiele stylów aranżacyjnych opiera się właśnie na nich. Z tego powodu koniecznie przemyśl dobrze dobór klamki do drzwi. Stanowią one niewielki, ale bardzo ważny element wystroju korytarza i każdego pomieszczenia w domu.

Klamki najczęściej dobiera się do skrzydła drzwiowego. Wówczas masz pewność, że będą one stanowiły spójną całość. Jednak jeśli wybrałeś do swojego mieszkania uniwersalne drzwi np. koloru białego bez przeszkleń, wówczas to właśnie klamką możesz nadać im nowoczesny lub tradycyjny styl. Dobrze, jeśli klamka jest dobrana do innych okuć i zawiasów znajdujących się na skrzydle. O wiele większe możliwości doboru masz w przypadku drzwi bezprzylgowych.

Klamki wewnętrzne czarne i matowe doskonale uzupełniają wnętrza w stylu industrialnym. Z kolei na zewnątrz mogą stanowić spójny element nowoczesnego korytarza. Jeśli właśnie takie pomieszczenia chcesz zaaranżować we własnym domu, koniecznie postaw na klamki o krótkim szyldzie i kwadratowym kształcie z ostrymi krawędziami.

Całkiem inne modele będą pasowały do pomieszczeń w stylu tradycyjnym czy Art déco, gdzie warto postawić na większą ilość ozdób. Wówczas wybierz klamki wewnętrzne o opływowych kształtach, z uchwytem delikatnie wygiętym w łuk. We wnętrzach inspirowanych barokowym stylem sprawdzą się klamki z szyldami o finezyjnych i nieregularnych kształtach, z kolei w pomieszczeniach glamour najlepiej sprawdzą się gałki zakończone błyszczącą powierzchnią lub kryształem.

W oszczędnych aranżacjach skandynawskich najlepszym wyborem będą klamki o delikatnym i satynowym wykończeniu. Ich kolor nie będzie rzucał się w oczy, dzięki czemu utrzymasz wymagany minimalizm we wnętrzu. Dobrze, jeśli ich barwa będzie zbliżona do okleiny drzwiowej. W sklepach Bricomarché odnajdziesz duży wybór klamek, dzięki czemu dopasujesz je do każdego wnętrza niezależnie od stylu.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.