Kabiny prysznicowe prost i z hydromasażem, kwadratowe i półokrągłe

Pokaż na stronie

290 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Armazi
Brodzik w komplecie tak
Kształt kwadratowy
Marka Cersanit
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Armazi
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Armazi
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Liveno
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Armazi
Brodzik w komplecie tak
Kształt prostokątny
Marka Liveno
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka breezz
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka breezz
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Kerra
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Kerra
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Kerra
Brodzik w komplecie nie
Kształt prostokątny
Marka Kerra
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Kerra
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Liveno
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Liveno
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Deante
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Armazi
Brodzik w komplecie tak
Kształt półokrągły
Marka Armazi
Brodzik w komplecie nie
Kształt pentagonalny
Marka Kerra
10 20 50 100 Ofert na stronie

Prysznic  to obowiązkowy zakup tych, którzy postanowili wyremontować swoją łazienkę. Obecnie wielu naszych klientów decyduje się na zakup kabiny prysznicowej. W swojej ofercie posiadamy zarówno gotowe kabiny prysznicowe, ścianki, drzwiczki, jak i dodatkowe akcesoria, które czynią kąpiel przyjemną i komfortową.

Kabiny prysznicowe – jak wybrać tę właściwą?

Zakup kabiny prysznicowej musisz rozpocząć od sprawdzenia dokładnych wymiarów Twojej łazienki. W małych wnętrzach lepiej sprawdzają się półokrągłe kabiny, z kolei w dużej przestrzeni swobodnie możesz postawić prostokątny lub kwadratowy model. Istotnym elementem każdej kabiny prysznicowej jest również brodzik. Oferujemy zarówno niskie, jak i wysokie (półwannowe) egzemplarze. Szczególnie wymagającym klientom proponujemy natomiast kabiny prysznicowe do zadań specjalnych, czyli kabiny z hydromasażem. Z pewnością w Bricomarche każdy znajdzie coś dla siebie.

Kabiny prysznicowe – nie musisz decydować się na gotowe rozwiązania

Jeżeli żaden z dostępnych modeli nie spełni Twoich oczekiwań, możesz stworzyć wymarzoną kabinę prysznicową samodzielnie. W swojej ofercie posiadamy również osobne ścianki i drzwiczki, dzięki którym sam zdecydujesz, jak dokładnie ma wyglądać Twój prysznic. Różnorodne opcje otwierania prysznica, drzwiczki wahadłowe, składane, uchylne oraz przesuwne, a także brodziki o różnych głębokościach – to wszystko możesz znaleźć w naszej ofercie. Nasi pracownicy chętnie doradzą również, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w Twojej łazience.

Aranżujemy funkcjonalną łazienkę. Jaka kabina prysznicowa będzie najlepsza?

Coraz więcej osób decyduje się, zamiast wanny umieścić w swojej łazience kabinę prysznicową. Wynika to z małego metrażu łazienek, ale także oszczędności wody. Wiele osób dochodzi także do wniosku, że nie mają czasu na długie kąpiele i wanna zajmuje im tylko miejsce w pomieszczeniu.

Aranżacje łazienek z wykorzystaniem kabin prysznicowych zachwycają minimalizmem i wysoką estetyką. W tej kategorii znajdziesz kabiny prysznicowe o najróżniejszych kształtach i przeszkleniach. Z pewnością dobierzesz model idealnie pasujący do wymarzonej łazienki.

Jakie kabiny prysznicowe znajdziesz w naszym sklepie? W ofercie marketów Bricomarché dostępne są kabiny półokrągłe, kwadratowe, wielokątne i prostokątne. Każdy z tych modeli może mieć różne przeszklenie, a także system otwierania. Wszystko to przede wszystkim dopasuj do metrażu swojej łazienki.

Znajdziesz u nas także kabiny prysznicowe z brodzikiem, hydromasażem lub typu walk-in. Wszystkie zapewnią Ci komfortową kąpiel. Wybór odpowiedniego modelu zależy już od Twoich preferencji i wybranej aranżacji.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem – podstawa udanej aranżacji łazienki

Najczęściej wybieranym modelem kabiny są kabiny prysznicowe z brodzikiem. Kupując ten typ, w zestawie od razu dostajesz ścianki, drzwi do kabiny i dopasowany do nich brodzik. Nie tracisz więc czasu na szukanie poszczególnych części. Masz także pewność, że wszystkie elementy do siebie pasują.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem występują we wszystkich możliwych kształtach. Do małych łazienek świetnie sprawdzi się kabina półokrągła lub prostokątna. Dobrym wyborem są także kabiny pięciokątne, czyli ze ściętym jednym rogiem.

Brodzik może mieć także różną głębokość. Do nowoczesnych aranżacji najczęściej wybierane są kabiny z niskim brodzikiem. Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne. Musisz jednak wybrać wówczas niski syfon, aby zmieścił się w brodziku. Niskie syfony niestety bardzo często się zapychają, co warto wziąć pod uwagę.

Wysoki brodzik wymaga standardowych syfonów. Wówczas instalacja wodna nie będzie tak awaryjna, jak w przypadku niskich modeli. Brodzik jest jednak wówczas widoczny, co może zaburzać aranżację łazienki. Dostępne są także brodziki, które można obudować płytkami podłogowymi, dzięki czemu go zamaskujesz. Najczęściej są to brodziki prysznicowe kwadratowe, prostokątne lub pięciokątne, które najłatwiej okleić płytkami.

Czy kabiny bez brodzika to dobry pomysł?

W tej kategorii znajdziesz także kabiny prysznicowe bez brodzika. Składają się z hartowanych ścianek i drążka, który utrzymuje ściankę w pionie. Tego rodzaju kabiny nazywają się walk-in. Ich konstrukcja pozbawiona jest drzwi. Tak minimalistyczna konstrukcja doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach łazienek. Przez przeźroczystą ściankę doskonale widać płytki ścienne, którymi wyłożona jest kabina. Sprawia, że kabina niemal całkowicie znika, dzięki czemu wizualnie łazienka staje się większa. Kabiny typu walk-in są świetnym pomysłem do małych łazienek, ale także tych nowoczesnych i przestronnych.

Kabinę bez brodzika możesz spokojnie zamontować we wszelkich wnękach, o ile takie występują w Twojej łazience. Dzięki temu świetnie wykorzystasz przestrzeń trudną w aranżacji. Doskonale będzie prezentowała się także w rogach pomieszczenia.

Kabiny prysznicowe bez brodzika wymagają jednak odpowiedniego montażu. Najbardziej problematyczny jest montaż odpływu. W kabinach typu walk-in stosuje się odpływy liniowe umieszczone na podłodze. To sprawia, że jesteś zmuszony zapewnić odpowiednie nachylenie posadzki, aby woda swobodnie spływała do odpływu. W blokach wielorodzinnych nie zawsze jest to możliwe. W domach za to zapewnij odpowiednią hydroizolację na podłodze, aby w przypadku awarii woda nie skapywała przez strop i nie zalała pomieszczenia znajdującego się poniżej.

Kabiny prysznicowe z hydromasażem – stwórz swoje własne SPA

W tej kategorii znajdziesz także wyjątkowe kabiny prysznicowe z hydromasażem. Są to modele dla najbardziej wymagających klientów. Stanowią cały komplet, w którym znajdziesz ścianki, drzwiczki, brodzik, a także panel wraz z baterią i słuchawką prysznicową. Czym właściwie wyróżniają się kabiny prysznicowe z hydromasażem?

Modele te często wyposażone są w tylną ściankę i panel, na którym umieszczone są dysze do masażu. Zazwyczaj mają możliwość regulacji kierunku. Znajdują się na konkretnej wysokości, aby mogły rozmasować najczęściej bolące miejsca na plecach, czyli okolice lędźwi karku lub łopatek.

Ten model kabin jest najnowocześniejszy i zaawansowany pod względem technologicznym. Często wyposażone są w radio, dzięki któremu możesz umilić sobie muzyką czas spędzony podczas kąpieli i masażu. Panel jest sterowany dotykowo. Kabiny te ze względu na to, że są dość mocno zabudowane, mają dodatkowy wentylator, który reguluje wilgotność powietrza.

Kabiny z hydromasażem zazwyczaj mają półokrągłe brodziki i przesuwne drzwi, dzięki czemu zmieszczą się nawet w niewielkich łazienkach.

Gdzie sprawdzą się kabiny prysznicowe półokrągłe?

Kabiny prysznicowe półokrągłe są najlepszym wyborem do niewielkich łazienek. W obecnym budownictwie przeważają mieszkania o małym metrażu, co odbija się także na powierzchni łazienek. W nich nie warto nawet myśleć o wannie. Nie każda kabina prysznicowa także się sprawdzi.

Wszelkie kabiny oparte na prostokątnym lub kwadratowym brodziku zajmują więcej miejsca niż modele półokrągłe. Ścięty róg sprawia, że zachowujesz komfort podczas kąpieli, ale sama kabina nie zajmuje przestrzeni na środku pomieszczenia. Dzięki temu możesz swobodnie poruszać się zarówno w kabinie, jak i poza nią.

Kabiny prysznicowe półokrągłe wyposażone są zawsze w drzwi rozsuwane. Ten system również wpływa na ich kompaktowy charakter. Drzwi przesuwne nie wymagają bowiem miejsca przed kabiną tak jak tradycyjne drzwi uchylne. Spokojnie możesz więc postawić blisko nich szafkę łazienkową czy dodatkowy regał na drobiazgi. Model ten znacznie ułatwia aranżację tak problematycznej przestrzeni, jaką jest mała łazienka.

W jakich łazienkach najlepiej zamontować kabiny prysznicowe kwadratowe?

Kabiny prysznicowe kwadratowe będą pasować do nieco większych łazienek, w których nie musisz wszystkiego ustawiać i dopasowywać co do centymetra. Warto wziąć pod uwagę, że kwadratowy lub prostokątny brodzik zajmuje nieco więcej miejsca. Kształt ten jednak doskonale będzie prezentował się w nowoczesnych aranżacjach, szczególnie gdy zdecydujesz się na kabiny z czarnymi elementami lub w pełni przeźroczystymi ściankami, które optycznie powiększają przestrzeń.

Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze tego modelu? Przede wszystkim na system drzwiowy. Kabiny prysznicowe kwadratowe często wyposażone są w tradycyjne drzwi uchylne. Mają jedno lub dwa skrzydła drzwiowe. Warto wziąć pod uwagę, że jedno skrzydło zajmuje więcej miejsca po otwarciu, ponieważ jest szersze. Dwa skrzydła drzwiowe są węższe, więc zajmują nieco mniej miejsca na środku łazienki.

Kabiny kwadratowe mogą być wyposażone także w drzwi przesuwne. Ten system polecany jest oczywiście do małych łazienek, w których nie masz dostatecznie dużo miejsca, aby komfortowo otworzyć drzwi uchylne. Ciekawym rozwiązaniem, choć rzadko praktykowanym są drzwi harmonijkowe, które również nie wymagają dodatkowego miejsca na ich otwarcie.

Co jeszcze przyda Ci się do wykończenia kabiny prysznicowej?

Kabiny prysznicowe nie muszą być wcale wykonane ze szkła. Możesz je zbudować samodzielnie. Wykorzystaj do tego drążki prysznicowe i zasłonki prysznicowe, które sprawdzą się nie tylko przy wannie.

Aby stworzyć własną kabinę prysznicową, potrzebujesz odpowiedniego miejsca. Jeśli w Twojej łazience znajduje się wnęka – wystarczy, że odpowiednio przygotujesz odpływ w posadzce i oddzielisz ją od reszty łazienki zasłonką zawieszoną na drążku.

Jeśli nie masz odpowiedniej wnęki, możesz w rogu pomieszczenia zbudować ściankę z luxferów czy bloczków odpowiednio zabezpieczonych przed wilgocią i wykończonych płytkami ściennymi. Wówczas stworzysz wnękę, którą możesz przeznaczyć na kabinę prysznicową.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.