Okapy kuchenne i pochłaniacze

Pokaż na stronie

82 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Kuchnia jest specyficznym na tle reszty domu pomieszczeniem. Panuje tutaj często wyższa temperatura, spora wilgotność, a przy okazji utrzymuje się wiele zapachów - nie zawsze przyjemnych, zwłaszcza po wymieszaniu. Z tego powodu warto zainstalować pochłaniacze kuchenne, które będą na bieżąco usuwać nieprzyjemne zapachy i pomogą lepiej wentylować kuchnię. Nawet w niewielkim pomieszczeniu można zainstalować okapy kuchenne - wystarczy prawidłowo dobrać ich rozmiar oraz typ. Idealnym miejscem montażu ze względu na funkcjonalność jest oczywiście przestrzeń nad kuchenką.


W sklepie Bricomarche.pl zebraliśmy okapy i akcesoria znanych i cenionych firm. To gwarantuje ich doskonałą jakość, trwałość i bezawaryjne działanie. Oferta obejmuje pochłaniacze kuchenne o różnej budowie, dostosowane zarówno do montażu w mieszkaniach i niewielkich kuchniach, jak i w domach czy restauracjach. Wszystkie okapy kuchenne są łatwe w demontażu, w celu wyczyszczenia czy wymiany filtrów. Te ostatnie znaleźć można w asortymencie sklepu.


Wyposaż swoją kuchnię w okap kuchenny

W każdej kuchni powinien znaleźć się sprzęt, który pozwoli Ci wygodnie przygotować posiłki dla całej rodziny. Do gotowania służą przede wszystkim płyty indukcyjne, elektryczne czy gazowe. To dzięki nim ugotujesz zupę czy usmażysz mięso na obiad. Podczas gotowania wydobywa się jednak znaczna ilość pary wodnej, a także różnych zapachów. Do ich szybkiego usunięcia z kuchni służą okapy kuchenne.


W tej kategorii znajdziesz okapy kuchenne renomowanych marek. Dostępne są modele podszafkowe, teleskopowe, wyspowe i kominowe. Urządzenia różnią się parametrami technicznymi, wydajnością czy dodatkowymi funkcjami. Niektóre modele montuje się także do systemu wentylacyjnego.


Jak właściwie działają okapy kuchenne? Większość urządzeń działa w dwóch trybach: wyciągu i pochłaniacza. Okapy podłączone do komina wentylacyjnego, wyciągają nadmiar pary wodnej i zapachy na zewnątrz budynku. Praca tych urządzeń jest najbardziej efektywna. Niestety w mieszkaniach w starym budownictwie nie można podłączyć okapu do komina. W tej sytuacji pozostaje jedynie tryb pracy pochłaniacza.


Okapy pracujące w tym trybie wyposażone są w różne filtry m.in. metalowe, węglowe i flizelinowe. Pochłaniane przez nie powietrze jest oczyszczane przez filtry i transportowane z powrotem do kuchni. W ten sposób usuwa się z niego wszelki tłuszcz, zapachy i nadmiar wody.


Podczas wyboru odpowiedniego modelu do swojej kuchni koniecznie zwróć uwagę na możliwości jego podłączenia do komina. Jeśli ich nie masz – wybierz okapy działające w trybie pochłaniacza.


Jakie funkcje spełniają pochłaniacze kuchenne?

Pochłaniacze kuchenne spełniają szereg funkcji, które zwiększają funkcjonalność tego pomieszczenia, a także wpływają na komfort przebywania w całym mieszkaniu. Z tego względu należą do niezbędnego wyposażenia każdej kuchni.


Podczas gotowania z garnków i patelni wydobywa się mnóstwo pary wodnej. Jej nadmiar w pomieszczeniu prowadzi do zawilgocenia ścian i sufitu Ponadto para wodna może zniszczyć szafki bezpośrednio sąsiadujące z płytą do gotowania. Szczególnie narażone są na to szafki z okleiną, która pod wpływem pary wodnej i wysokiej temperatury zaczyna schodzić z powierzchni mebli. Wilgotne ściany i sufity są z kolei najlepszym miejscem do rozwoju groźnych dla zdrowia grzybów i pleśni. Wykwity te znacznie obniżają także estetykę wnętrza. To właśnie dlatego pochłaniacze kuchenne są niezbędne w kuchni. Dzięki nim usuniesz nagromadzoną parę wodną z kuchni i ochronisz swoje meble, ściany i sufit przed zniszczeniem.


Wraz z parą wodną transportowane są także cząsteczki oleju, które osiadają na meblach. Z kolei wraz z nimi roznosi się zapach, który może dotrzeć nawet do najdalszych pomieszczeń w domu. Aby uniknąć przykrego zapachu gotujących się brokułów w sypialni – włącz podczas gotowania pochłaniacz. Urządzenie to skutecznie usunie zapachy wydobywające się podczas gotowania i uniemożliwi tłuszczowi osiadanie się na meblach.


Gdzie można zamontować okapy kuchenne kominowe?

Najskuteczniejsze są okapy kuchenne kominowe. Działają one w trybie wyciągu, dzięki czemu transportują powietrze pełne pary wodnej i zapachów na zewnątrz budynku.


Okapy kuchenne kominowe wymagają jednak specjalnego montażu. Za pomocą rur należy podłączyć je do systemu wentylacyjnego w budynku i zapewnić odpowiedni ciąg powietrza. Wówczas, nawet gdy jest wyłączony, z małą mocą zasysa powietrze i transportuje je na zewnątrz.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju okapy kominowe. Najczęściej występują w formie dużych tub lub mają formę odwróconej litery T. Coraz popularniejsze są okapy wertykalne, które zajmują znacznie mniej miejsca i niwelują ryzyko uderzenia się w głowę podczas gotowania.


Okapy kominowe cechują się dużą wydajnością i liczbą trybów pracy.


Okapy kuchenne podszafkowe – uniwersalne rozwiązanie od każdej kuchni

Jeśli nie masz możliwości podłączenia okapu do systemu wentylacji w budynku, wybierz okapy kuchenne podszafkowe z funkcją pochłaniacza. Są to niewielkiego rozmiaru urządzenia, które montuje się nad płytą kuchenną bezpośrednio pod szafkami. Wyposażone są w liczne filtry, które oczyszczają powietrze.


Okapy kuchenne podszafkowe licują się z frontami mebli szafkowych. Dzięki temu uzyskujesz spójną i równą zabudowę. Nic nie wystaje poza brzeg szafek, dzięki czemu okap jest niemal niewidoczny. Jego względy estetyczne w tym wypadku odsuwane są na dalszy plan. Warto jednak zwrócić uwagę na panel sterowania. Ważne, aby umieszczony był w wygodnym miejscu i zapewniał łatwą obsługę dostępnych trybów.


Podczas montażu tego typu okapu koniecznie zwróć uwagę, aby powietrze pochłaniane przez okap było transportowane poza szafkę. W przeciwnym razie może dojść do zawilgocenia przestrzeni wokół urządzenia. Jest to szczególnie ważne w szafkach kuchennych sięgających samego sufitu.


Czym cechują się okapy teleskopowe?

Coraz popularniejszym wyborem są okapy teleskopowe. Ich sposób montażu jest taki sam, jak w przypadku okapów podszafkowych. Umieszcza się je bezpośrednio pod szafkami znajdującymi się nad kuchenką, dlatego są najlepszym rozwiązaniem do kuchni z pełną zabudową meblową.


Największą różnicą jest jednak wysuwana część, która zwiększa powierzchnię wchłaniania okapu. Podczas wyboru urządzenia do swojej kuchni konieczne jest także zwrócenie uwagi na jego rozmiar. Dobrze, gdy pochłaniacz obejmuje całą kuchenkę, a na szerokość jest nieco większy. Te wymagania trudno jest spełnić w małych kuchniach, gdzie nie ma możliwości montażu tak dużego okapu. Idealnym rozwiązaniem są wówczas okapy teleskopowe.


Urządzenia te najczęściej uruchamia się poprzez wysunięcie części ruchomej do przodu. Kiedy jest zasunięta, wyłącza się i licuje z powierzchnią frontów mebli kuchennych. Okap staje się wówczas niewidoczny.


Jaki okap montować nad wyspą kuchenną?

Wyspy kuchenne są popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym dużych kuchni w domach jednorodzinnych. Wówczas można pozwolić sobie na wolnostojący blat i podłączenie go do instalacji elektrycznej czy gazowej oraz umieszczenie na wyspie kuchenki. Rozwiązanie takie pozwala pozostać osobie przygotowującej posiłek w kontakcie z gośćmi znajdującymi się w kuchni czy salonie.


Wyspa kuchenna z kuchenką wymaga jedna zamontowania specjalnego okapu. Jedynym możliwym modelem są okapy kuchenne wyspowe. Urządzenia te podłącza się do systemu wentylacyjnego przebiegającego w suficie.


W tej kategorii znajdziesz okapy kuchenne wyspowe w kształcie tuby, które są najpopularniejszym wyborem do tego typu zabudowy. Najczęściej cechują się dużą wydajnością, co pozwala je montować w naprawdę obszernych kuchniach. Skutecznie uniemożliwiają rozchodzenie się zapachów i pary wodnej po salonie. Okapy te mogą mieć także formę przypominającą żyrandol. Modele te jednak działają głównie w trybie pochłaniacza. Stają się także piękną ozdobą kuchni, a sam okap jest na pierwszy rzut oka niewidoczny.


Na co zwracać uwagę przy wyborze pochłaniaczy do kuchni?

Istnieje parę parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu pochłaniacza. Przede wszystkim liczy się wydajność urządzenia. Informację tę znajdziesz w opisie produktu i podawana jest w metrach sześciennych na godzinę, co oznacza, jaką ilość powietrza okap pochłania w ciągu godziny. Wydajność dopasowuje się do powierzchni kuchni. Im jest ona większa, tym wydajność okapu powinna być większa, aby skutecznie odprowadzał powietrze i zapachy na zewnątrz.


Pochłaniacze do kuchni wyposażone są w większości w silniki szczotkowe, które podczas pracy emitują dość spory hałas. Warto sprawdzić ten parametr, szczególnie gdy wybierasz okap do aneksu kuchennego. Wybieraj urządzenie najcichsze, aby jego praca nie przeszkadzała w wypoczynku osobom znajdującym się w salonie.


Zwróć uwagę także na oświetlenie, w które wyposażone są pochłaniacze do kuchni. Mogą być to żarówki halogenowe lub ledowe. Te drugie cechują się znacznie dłuższą żywotnością, a także pobierają mniej energii elektrycznej, co wpływa bezpośrednio na klasę energooszczędności urządzenia.


Design – cecha pochłaniaczy, na którą warto zwrócić uwagę

Pochłaniacze zapachu do kuchni są montowane nad kuchenką. Z tego powodu niektóre modele są bardzo dobrze widoczne, należą do nich okapy wyspowe i np. kominowe narożne. Warto zatem zwrócić uwagę także na ich wygląd, ponieważ będą ważnym elementem wystroju kuchni.


Do nowoczesnych pomieszczeń doskonale pasują wszelkiego rodzaju tuby czy modele wertykalne. Pochłaniacze zapachu do kuchni najczęściej występują w kolorze czarnym, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do pozostałego wyposażenia kuchni.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.