Dzbanki filtrujące

Dzbanki filtrujące i filtry na Bricomarche.pl

Zamiast kupować wodę butelkowaną, warto postawić na tę z kranu i wybrać odpowiedni dzbanek filtrujący. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim ekologiczne, a także oszczędne z uwagi na ponoszone koszty. Zróżnicowane filtry do dzbanka pozwalają nie tylko oczyścić wodę z zanieczyszczeń potencjalnie groźnych dla człowieka, ale również mogą nasycić ją wybranymi pierwiastkami i minerałami. Wkładki filtrujące do dzbanka, podobnie jak te w butelkach, powinny zawsze być medium, przez które przelewa się woda - w ten sposób będzie ona czysta i zdatna do spożycia.

 

Dostępne w ofercie sklepu Bricomarche.pl akcesoria kuchenne to wyroby cenionych producentów. Dzięki temu coraz więcej osób darzy je swoim zaufaniem. Wybrać można zarówno dzbanek filtrujący w danym kolorze oraz o określonej pojemności, jak i butelkę filtrującą, która nadaje się do użytkowania przez jedną osobę. W obu tych produktach filtry do dzbanka i butelki należy wymieniać regularnie. Informują o tym manualne albo elektroniczne wskaźniki.

 

Akcesoria kuchenne - dzbanki, filtry i nie tylko

Picie wody jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Specjaliści zalecają spożywanie minimum 2 litrów dziennie, co przy kilkuosobowej rodzinie robi się całkiem sporą ilością. Zamiast jednak kupować ją litrami znacznie lepiej korzystać z tej, którą mamy już w swoich kranach z sieci miejskiej lub prywatnego ujścia. Aby jednak być pewnym jej stanu, przydatne są filtry do wody, które wpływają na poprawę jej jakości.

 

Filtry do wody i ich zalety

Filtry do wody to ogromna wygoda - dzięki nim można zapomnieć o kupowaniu wody, co jest ważne nie tylko z czysto ekonomicznego punktu widzenia, ale również ze względu na środowisko. Korzystając z wody kranowej istotnie przyczyniamy się do zmniejszenia produkcji plastiku - produkujemy mniej śmieci, a przy tym mamy szansę na oszczędności. Aby jednak móc swobodnie korzystać z wody, warto ją uprzednio przefiltrować. Filtrowanie to proces, który polega na usunięciu z wody niepożądanych cząsteczek i substancji. Czasem są to zanieczyszczenia i zawiesiny, które pojawiły się w instalacji, innym razem - szczególnie gdy mówimy o poborze ze studni głębinowych - nadmiernie zgromadzone związki chemiczne, bakterie, czy wirusy. Filtry do wody znacząco poprawiają też smak kranówki, co potwierdza zdecydowana większość ich użytkowników.

 

Filtry występują w kilku wariantach. Najprostsze z nich to filtry zamknięte w dzbankach, które nie wymagają montażu, ani zbyt dużych nakładów finansowych. Dzbanki filtrujące można wykorzystywać w każdej kuchni - nie zajmują wiele miejsca i pasują do każdej aranżacji. Wystarczy wlać wodę do pojemnika i czekać, aż przeleje się przez filtr i oczyści.

 

Filtry mogą również występować w formie urządzeń montowanych np. pod zlewem. W zależności od stanu wody można wybrać te oczyszczające z chloru i zanieczyszczeń, które niekorzystnie wpływają na smak, zapach, a także wygląd wody. Ostatnią formą są filtry zamykane w obudowach, które zakłada się na trasie instalacji, zanim woda przedostanie się do kranu. Do wyboru są filtry polipropylenowe, które zatrzymują piasek i zanieczyszczenia gromadzące się w rurach, filtry z żywicami, które zmiękczają wodę, eliminujące chlor filtry węglowe, czy także te, które umożliwiają pozbycie się nadmiaru zabarwiającego wodę na czerwono żelaza.

 

Dzbanki filtrujące szklane, czy plastikowe?

W sprzedaży znaleźć można dwa rodzaje dzbanków - te wykonane ze szkła lub tworzyw sztucznych. Pierwsze z nich to w pełni bezpieczne produkty - nie szkodzą im wysokie temperatury i są neutralne dla wody. Dzbanki filtrujące szklane stylowo się prezentują, więc mogą zagościć na stałe na kuchennym blacie. Z kolei ich plastikowe odpowiedniki są lżejsze i bardziej odporne na uszkodzenia powstałe wskutek upadku.

 

Zarówno dzbanki filtrujące szklane, jak i te plastikowe oprócz różnic wizualnych, mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Ani jedne, ani drugie nie zajmują tak naprawdę wiele miejsca, przy czym pozwalają na całkiem spore oszczędności w porównaniu z wodą z butelek kupowanych w sklepach. Nie trzeba nic dźwigać, kłopotać się z transportem, a same filtry są wydajne, wygodne i niedrogie. Dzięki dzbankom w domu można zapomnieć o konieczności gotowania wody przed spożyciem, co jest praktyczne i pozwala oszczędzić trochę czasu. Aby faktycznie zyskać na stosowaniu dzbanka, nie można zapomnieć o systematycznej wymianie wkładów. Grunt, aby stosować filtry dobrej jakości, które faktycznie będą spełniały zadeklarowane przez producentów funkcje. W obu przypadkach dobrze jest też pamiętać, aby nie stawiać dzbanków w nasłonecznionym miejscu, ani nie przetrzymywać w nich wody dłużej niż kilkanaście godzin, co mogłoby stać się idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii.

 

Dlaczego dzbanki filtrujące to dobry pomysł?

Każdy, kto rozważa korzystanie z wody z kranu i szuka sposobu na poprawę jakości wody, doceni dzbanki filtrujące. Ich zaletą jest bowiem możliwość natychmiastowego użycia i równie szybkich efektów, bez potrzeby ingerowania w instalację. Szklane dzbanki z filtrem do wody są proste w użyciu - wlana z góry woda przepływa przez filtr, który zatrzymuje ewentualne mikroorganizmy. Są świetnym pomysłem nie tylko w odniesieniu do działań spożywczych, ale także praktycznych - jeśli woda w naszych rurach jest twarda, może prowadzić do poważnych uszkodzeń sprzętów AGD, takich jak pralki, zmywarki, czy żelazka. Zmiękczenie wody przed wlaniem jej do tego ostatniego sprawi, że zdecydowanie dłużej będzie świetnie działać - wystarczy postępować wedle zaleceń producenta.


Szklane dzbanki z filtrem do wody umożliwiają zastosowanie w kilku przypadkach, więc mogą pomóc w rozwiązaniu różnych problemów. Wkłady standardowe składające się z aktywnego węgla i jonowymiennej żywicy skutecznie zatrzymują cząsteczki rdzy i drobne osady z rur, co jest szczególnie częstym zjawiskiem w przypadku ujęć ze studni. Do wyboru są także wkłady z większą zawartością żywicy, których rolą jest głównie zmniejszenie twardości wody.


Szklane dzbanki z filtrem do wody można również wyposażyć we wkłady alkalizujące, czyli z wyższym, bardziej zasadowym współczynnikiem pH. Dzięki wkładom możliwe jest także poprawienie jakości wody - na rynku są dostępne m.in. takie, które wzbogacają wodę w korzystny dla organizmu magnez.

 

Na co zwracać uwagę kupując dzbanki filtrujące wodę?

Dzbanki filtrujące wodę różnią się od siebie przede wszystkim zastosowanym materiałem, kształtem pojemnika oraz pojemnością. Producenci oferują również rozmaite warianty kolorystyczne, dlatego można z łatwością znaleźć ten, który pasuje do kuchennych mebli lub zwyczajnie jest w naszym ulubionym kolorze. Najczęściej spotkać można dzbanki z filtrem w różnych wariantach niebieskiego, klasycznej, uniwersalnej czerni lub z elementami transparentnymi, dzięki czemu są one modnymi dodatkiem do całej przestrzeni. W sprzedaży można znaleźć także dzbanki z filtrem w wyrazistych barwach takich jak czerwień, zieleń, czy pomarańcz, które staną się ładną dekoracją pomieszczenia i zawsze, nawet gdy kuchenny blat pokryją rozmaite produkty - będą dobrze widoczne.


Uzupełnieniem dzbanków mogą być nieco mniejsze butelki filtrujące, które doskonale sprawdzają się na wynos - można je zabrać do pracy, szkoły, na wycieczkę lub trening. W ich przypadku oprócz części w stonowanych kolorach zauważyć można efektowne kolorystycznie rozwiązania, dzięki którym można rozpoznać swoją butelkę bez konieczności jej podpisywania. Wśród nich znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy zieleni, fioletów, czy różu, jak i osoby preferujące nieco bardziej stonowane szarości.

Porady

Zobacz więcej porad