Czajniki

Czajniki - sklep Bricomarche.pl

Czajnik to podstawowy dodatek w każdej kuchni. W ofercie naszego sklepu można znaleźć tradycyjne czajniki na gaz, które nadal mają wielu zwolenników. Wyróżniają się wyjątkowymi wzorami, które z pewnością docenią osoby kochające styl retro. Czajniki elektryczne już od lat cieszą się dużym powodzeniem, przez co coraz więcej osób zapomina o urządzeniach podgrzewanych w klasyczny sposób na płycie indukcyjnej lub na gazie. Z pewnością jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ wymaga krótszego czasu oczekiwania na zagotowanie się wody. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych rodzin lub w trakcie przygotowywania domowej imprezy.


W naszym sklepie internetowym posiadamy duży wybór czajników, które różnią się pod względem parametrów i materiału, z jakiego zostały wykonane. Wśród nich wyróżniamy czajniki plastikowe, szklane i wykonane ze stali nierdzewnej. Różnica jest nie tylko w wyglądzie, ale także w pojemności czajnika. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą akcesoriów kuchennych!

 

Jak dbać o czajniki?

Bez względu na rodzaj czajnika, jaki wybierzesz do swojej kuchni, warto o niego odpowiednio zadbać, aby przedłużyć jego żywotność. W przypadku tych akcesoriów kuchennych najniebezpieczniejszy jest kamień, który osiada na ściankach i grzałce czajników elektrycznych. Możesz go także zauważyć na dnie czajników na gaz czy indukcję. Kamień wytrącany jest z wody podczas gotowania. Nie tylko zmienia on smak herbaty, tworzy na jej powierzchni nieestetyczne zacieki, czasem jego większe fragmenty pływają w napoju. Ponadto kamień może uszkodzić czajniki emaliowane, nierdzewne, a szczególnie elektryczne – prowadząc do awarii grzałki.


Wystarczy jednak, że wyposażysz swoją kuchnię w dzbanki filtrujące i z nich będziesz wlewać wodę do czajnika, a zredukujesz do minimum ilość osiadanego na jego ściankach kamienia.


Czajniki emaliowane warto także czyścić z zewnątrz szmatką bez ostrego drutu. Dzięki temu zachowasz ich doskonały wygląd. Ponadto nie uszkodzisz ochronnej warstwy zewnętrznej, więc urządzenie będzie tak samo dobrze chronione przed rdzą jak na początku.

Porady

Zobacz więcej porad