porady

Jakie akcesoria warto zabrać ze sobą na plażę? Pasja do relaksu.

Drukuj
jakie akcesoria warto zabrać ze sobą na plażę?

Sezon urlopowy już w pełni. Czas najwyższy przygotować się na wakacje. Częstym celem podróży stają się miejscowości nadmorskie z pięknymi plażami, na których można odpoczywać i oddawać się kąpielom słonecznym. Dziś podpowiadamy, co zabrać ze sobą na plażę, aby zwiększyć komfort wypoczynku.


Osłoń się od słońca! Wybieramy namiot plażowy


Kąpiele słoneczne są przyjemniejsze nad morzem, gdy delikatnie chłodzi nas morska bryza. Jednak wszystko w nadmiarze może zaszkodzić. Z tego względu oprócz kremów z filtrem warto zabrać ze sobą na plażę parasol lub namiot plażowy. Jest to szczególnie polecane, gdy na wakacje wybierasz się z dziećmi.

Namiot plażowy jest o tyle wygodniejszy od parasola, że po złożeniu jest bardziej kompaktowy. Z łatwością zapakujesz go do torby i przeniesiesz w wybrane miejsce. Rozkłada się go równie szybko co parasol. Niektóre modele mają specjalnie skonstruowany stelaż, który umożliwia rozłożenie go jednym ruchem.

Namioty są także lżejsze od parasoli. Jednak przede wszystkim chronią cię nie tylko przed słońcem, dając przyjemny cień na rozgrzanej plaży. Możesz zapomnieć także o wpadającym Ci do włosów czy do oczu piasku. Namioty są zabudowane z jednej strony, co daje Ci ochronę przed wiatrem i piaskiem.

Świetnym przykładem jest namiot muszla plażowa – pop-up. Wykonany jest z poliestru odpornego na wodę i słońce. Ma wbudowany stelaż, którego nie musisz specjalnie rozkładać. Wystarczy go ustawić w wybranym miejscu. Dostępny jest w wielu kolorach.

namiot plażowy


Leżak czy mata turystyczna? Co sprawdzi się lepiej na plaży?


Mata turystyczna jest doskonałym rozwiązaniem na biwak. Wyjeżdżając na łono natury, zawsze zabierasz ze sobą namioty i karimaty. Maty wykonane są z miękkiej pianki, która zapewnia Ci wygodny odpoczynek nawet na nierównym podłożu. Czy na plaży także sprawdzi się mata turystyczna? Oczywiście! Z pewnością zapewni Ci komfort i podstawową ochronę od piasku. Z jej powierzchni również łatwo usuniesz nawiany piasek, jednak podczas odpoczynku na plaży jeszcze lepiej sprawdzą się leżanki i leżaki.

Dlaczego są lepsze od mat? Z tego prostego względu, że zapewniają lepsze ułożenie ciała i kręgosłupa. Ponadto siedzisz na nich nieco wyżej, dlatego nie musisz przejmować się nawiewanym piaskiem.

Jednym z podstawowych modeli jest leżak drewniany bez podłokietnika. Jest to typowy leżak plażowy, lekki i wykonany z naturalnego drewna oraz wytrzymałej tkaniny. Z łatwością go złożysz i zapakujesz do auta. Dzięki swojej niewielkiej wadze jest także łatwy w przenoszeniu.

 Nieco większy komfort zapewni Ci jednak leżanka aluminiowa 7-pozycyjna. Wykonana jest z aluminium i tworzywa sztucznego. Ten model również możesz złożyć i swobodnie przenosić. Dzięki swojej znacznej długości daje podparcie także nogom. Do tego możesz ją ustawić aż w siedmiu pozycjach i dostosować do swojej wygody i potrzeb.

.

karimata na plażę


Lodówka turystyczna – akcesoria na plażę, o których nie możesz zapomnieć


Czy warto jeszcze wziąć ze sobą inne akcesoria na plażę? Z pewnością nie będziesz potrzebował takiego samego wyposażenia, jakie zabierasz na kemping. Zamiast krzesiwa do rozpalania ogniska bardziej przydadzą się dmuchane akcesoria do pływania czy zabawki do piasku dla dzieci. Oprócz ręcznika warto też pomyśleć o odpowiedniej osłonie na głowę.

Jeśli pogoda dopisuje, na plaży panuje gorąca atmosfera. Podczas odpoczynku z pewnością nie raz zapragniesz czegoś zimnego do picia. Dzięki przenośnej lodówce turystycznej będziesz miał stały dostęp do zimnych napojów. Wystarczy, że przed wyjściem na plażę uzupełnisz ją zmrożonymi wkładami do lodówki.

Doskonałym modelem jest lodówka turystyczna o pojemności 10 l. Wykonana jest tworzywa sztucznego odpornego na warunki panujące na plaży. Ponadto jej szczelne zamknięcie zapobiegnie gromadzenia się piasku w jej wnętrzu. Jej wielkość pozwala na łatwy transport i schłodzenie zimnych napojów dla kilku osób.

 Zanim wyruszysz na plażę, nie zapomnij o najważniejszych przedmiotach, które umilą Ci odpoczynek. Akcesoria na plażę, o których warto pamiętać to namiot lub parasol, leżak i lodówka turystyczna. Dzięki takiemu wyposażeniu każdy dzień na plaży będziesz mógł zaliczyć do udanych.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też