porady_z_pasja

Jak urządzić domową pralnię?

Drukuj
jak urządzić domową pralnię?

Pralnia w domu znajdująca się w osobnym pomieszczeniu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jeśli masz taką możliwosć, to za zamkniętymi drzwiami możesz schować brudne ubrania, czyste rozwieszone na wieszakach, a także całą niezbędną chemię i sprzęt do prania. Dzięki temu znacznie zaoszczędzisz miejsce w łazience. Jednak jak urządzić pralnię w domu, aby była estetyczna i funkcjonalna?


Jak urządzić pralnię w domu?


Na pralnię wybierz pomieszczenie najlepiej przylegające do łazienki. Dzięki temu łatwo doprowadzisz do niej wodę i rurki od kanalizacji. Jej powierzchnia powinna być dostosowana do Twoich potrzeb. Weź pod uwagę, że powinna się znaleźć w niej nie tylko pralka i suszarka, ale także regał i wieszaki na pranie. Świetnym rozwiązaniem jest także przechowywanie w pralni deski do prasowania i żelazka. Dzięki temu wszystko masz w jednym miejscu.

Przed stworzeniem aranżacji pralni, powinieneś skupić się na odpowiednim wykończeniu pomieszczenia i zabezpieczeniem go przed wilgocią. 


Na co uważać przy wykańczaniu pomieszczenia na pralnię?

pomieszczenie przeznaczone na pralnię


Pomieszczenie przeznaczone na pralnię powinno być przede wszystkim dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Będzie w niej panować nieustannie podwyższona wilgoć i temperatura spowodowana działaniem pralki, suszeniem się prania czy prasowaniem. Stwórz odpowiedni system wentylacji i instalację przeciwwilgociową, która zabezpieczy ściany przed działaniem wody.

Do wykończenia ścian i podłogi koniecznie wybierz materiały odporne na wodę. Na ziemi najlepiej sprawdzą się płytki podłogowe, które z łatwością utrzymasz w czystości i zmyjesz z nich ewentualny wyciek wody czy detergentów. Z kolei na ścianach możesz położyć płytki ceramiczne lub pomalować je farbami przeznaczonymi do łazienki. Produkty są odporne na działanie wilgoci i tworzą warstwę zabezpieczającą przed wnikaniem jej do wnętrza ściany.


Pralnia w domu – aranżacja i niezbędne wyposażenie

pralnia w domu


W co jeszcze powinna być wyposażona pralnia w domu oprócz niezbędnego sprzętu do prania? Aby korzystanie z niej było przede wszystkim wygodne, koniecznie postaw w niej regały i półki. Na najwyższych półkach będziesz mógł poukładać chemię do prania, z kolei na niższych wszelkie niezbędne akcesoria i czyste pranie.

W uporządkowaniu akcesoriów i chemii pomocne będą wszelkiego rodzaju koszyki do przechowywania. Dzięki temu każda rzecz będzie miała swoje miejsce, a Ty z łatwością odnajdziesz tę, którą aktualnie potrzebujesz. Nie zapomnij także o koszach na brudne ubranie, a także o wieszakach na czyste pranie. Sprawdzą się zarówno tradycyjne suszarki czy sznurki na pranie, jak i nowoczesne stojaki, na których będziesz mógł powiesić ubrania na wieszakach.


 Nowoczesna pralnia w domu powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Sprawdzą się w niej wszelkiego rodzaju otwarte regały i minimalistyczne stojaki. Całe umeblowanie powinno być odporne na korozję. Jeśli zastanawiasz się jeszcze, jak urządzić pralnię w domu, w poszukiwaniu inspiracji zapraszamy do przejrzenia oferty sklepu Bricomarché. Znajdziesz w niej wszystko, co potrzebujesz do stworzenia wygodnej pralni.

.
Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też