Jak spędzić majówkę w domu? Sprawdź nasze pomysły na udany weekend!

Drukuj

rodzina grająca w piłkę nożną na dworze

Planujesz majówkę w ogrodzie? To doskonały pomysł na spędzenie czasu w gronie przyjaciół i rodziny. W końcu odpoczywać można także we własnym domu. Dziś mamy dla Ciebie pomysły na aktywną majówkę, a także tę o charakterze relaksująco-nicnierobiącym. Sprawdź, jak spędzić weekend majowy w domu.


Weekend Majowy w domu dla każdego!

Weekend majowy jest najbardziej wyczekiwanym weekendem w roku. Dlaczego? Ponieważ dla wielu trwa on znacznie dłużej niż zwyczajowe dwa dni. Przy dobrym ułożeniu roku kalendarzowego i rozłożeniu dni urlopowych w pracy może trwać nawet tydzień. To wspaniała okazja do wycieczek zarówno w Polsce, jak i za granicą.


Istnieje jednak mnóstwo zalet spędzania tego czasu w domu. Do jednych z najważniejszych zaliczyć można oszczędność. Zamiast wydawać sporą sumę na kilkudniowy wyjazd na majówkę, można jeszcze trochę odłożyć i wyjechać na dwa tygodnie w wakacje, kiedy wiesz, że pogoda na pewno będzie dopisywała.


W weekend majowy możesz spodziewać się letniego słońca albo wiosennych przymrozków. Trudno zaplanować wyjazd na podstawie pogody, która z roku na rok nieustannie zaskakuje. Spędzając weekend majowy w domu, możesz przygotować się na każdą ewentualność i miło spędzić czas wśród najbliższych zarówno w pogodne, jak i deszczowe dni.


Udany weekend majowy – grillowanie w ogrodzie

Weekend majowy jest często okazją do rozpoczęcia sezonu na grillowanie w ogrodzie. Nic więc dziwnego, że podczas świętowania tego wolnego czasu, tak wiele osób organizuje przyjęcia dla rodziny i znajomych właśnie w ogrodzie przy grillu. Jest to doskonały pomysł na majówkę, który uda się niezależnie od pogody.


Jeśli pogoda zapowiada się ciepła i bezdeszczowa, koniecznie przed weekendem majowym uprzątnij swój ogród. Po zimie z pewnością zalega w nim nieco zgniłych i starych liści czy gałęzi. Sprawdź swoje oczko wodne i w razie konieczności oczyść w nim wodę. Obmyj strefę wypoczynkową i umyj meble ogrodowe. Jeśli nie masz zadaszonej wiaty grillowej, możesz skorzystać ze składanych namiotów, dzięki którym będziesz przygotowany na przelotne opady deszczu.


Koniecznie sprawdź, czy Twój grill jest sprawny i gotowy do użytku. Jeśli okaże się, że potrzebujesz nowego, w tym czasie z pewnością znajdziesz wiele atrakcyjnych promocji na grille ogrodowe. Najlepsze są te z zamykanym wiekiem i termometrem. Dzięki nim przygotujesz pyszne dania niezależnie od pogody.


Pomysły na aktywną majówkę – wspólne zabawy na świeżym powietrzu

Długi weekend majowy jest doskonałą okazją do spędzania czasu z dziećmi. W czas wolny od pracy możesz w końcu całą swoją uwagę poświęcić najmłodszym członkom rodziny. Co można robić w majówkę z dzieciakami? Najlepszym pomysłem jest aktywny wypoczynek.


Weekend majowy trwa od 1 do 3 maja. Czasami włącza się do niego także następującą po tych dniach sobotę i niedzielę. Każdego dnia możesz zaproponować swoim dzieciom zupełni inny rodzaj wypoczynku. W najcieplejsze dni zaplanuj wycieczki. Mogą być to wyjazdy do najbliższych atrakcji turystycznych lub przejażdżki rowerowe. Przed wyruszeniem w drogę koniecznie sprawdź rowery i przeprowadź podstawowy serwis. Przydadzą Ci się do tego akcesoria rowerowe.

rodzice uczący dziecko jazdy na rowerze

Zabawę na świeżym powietrzu możesz zagwarantować dzieciom także we własnym ogrodzie! Wystarczy, że stworzysz w nim niewielki plac zabaw. Ich obowiązkowym elementem są oczywiście huśtawki i zjeżdżalnie. Zabawki te spokojnie możesz dopasować nawet do potrzeb maluchów. Nieco starszemu rodzeństwu z pewnością spodobają się trampoliny ogrodowe, które zapewniają ogrom zabawy przez naprawdę długi czas. W sklepie Bricomarché znajdziesz modele o różnych wymiarach, dzięki czemu dopasujesz je do wolnego miejsca w ogrodzie.


Co robić w majówkę w domu? Książki, planszówki i relaks

Nawet deszczowy weekend majowy można spędzić miło we własnym domu. Jakie zabawy dla dziecka w domu można wówczas zorganizować? Najlepszym wyborem są różnego rodzaju planszówki, które zaangażują wszystkich członków rodziny. Duży wybór gier tego typu na rynku pozwoli Ci dobrać odpowiednie tytuły zarówno do wieku, wiedzy, jak i umiejętności swoich dzieci.

rodzice z dziećmi grający w grę planszową

Na deszczową majówkę koniecznie zaopatrz się w duży wybór książek i filmów. Dzięki nim miło spędzisz czas z rodziną, ale także samotne wieczory, kiedy wszyscy członkowie rodziny zaczną układać się już do snu. To najlepsza pora dla wszystkich miłośników kryminalnych historii, którzy nie mogą oderwać się od książki czy filmu.


Wypoczynek na weekend majowy w domowym zaciszu – zadbaj o porządek

Majówka w ogrodzie jest zawsze trafionym pomysłem. Jeśli właśnie tak planujesz spędzić ten czas, warto uporządkować teren wokół domu. Majówka jest najwyższym czasem, aby umyć podjazd i meble ogrodowe, odnowić drewnianą altanę czy huśtawkę.


Kiedy zaprowadzisz porządek w ogrodzie, czas najwyższy, aby przygotować go na nadchodzący relaks czy przyjęcia w gronie najbliższych. Między drzewami zwieś hamaki ogrodowe, które pozwolą Ci wypocząć w cieple majowego słońca. W strefie wypoczynkowej umieść świeżo wyprane i pachnące poduchy. Odpoczynek w majówkę może się nieco przedłużyć. Bądź na to gotowy i rozwieś lampki w ogrodzie lub wystaw latarenki ze świecami. Stwórz wieczorem przyjemną atmosferę, która będzie sprzyjała odpoczynkowi.

mężczyzna czytający książkę na hamaku

Weekend majowy to jeden z najbardziej wyczekiwanych weekendów w roku. Już teraz przygotuj się na niego i zaplanuj swoją majówkę w domu. Nie musisz wyjeżdżać do ciepłych krajów, aby przez tych kilka wolnych dni odpocząć i naładować baterię na dalszą część miesiąca. Jeśli planujesz przyjęcia przy grillu dla całej rodziny, koniecznie uporządkuj swój ogród i wyposaż go w niezbędne wyposażenie. Sprawdź swój grill i umyj meble ogrodowe. Majówka jest także doskonałym czasem na rodzinne przejażdżki rowerowe czy ekscytujące rozgrywki w gry planszowe. Już teraz zaplanuj swój weekend majowy i odwiedź sklep Bricomarché w poszukiwaniu niezbędnego wyposażenia ogrodowego.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też