porady_z_pasja

Jak ozdobić dom na święta - najpiękniejsze dekoracje wnętrz na Boże Narodzenie

Drukuj
jak ozdobić dom na święta?

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem, w którym rodzinną i ciepłą atmosferę czuć już długo przed i po wigilijnej kolacji. Jak to się dzieje? To zasługa świątecznych dekoracji, które zdobią niemal każde wnętrze w domu. Sprawdź, jak ozdobić dom na święta Bożego Narodzenia.


Choinka – centralna dekoracja domu na święta


Najważniejszą ozdobą świąteczną, której wymagają tradycyjne obchody Bożego Narodzenia, jest oczywiście choinka. W tym czasie żywe i sztuczne drzewka iglaste zdobi się najróżniejszymi dekoracjami. Najczęściej wybiera się do tego kolorowe i szklane bombki, łańcuchy i światełka. Chcesz, aby choina w tym roku była wyjątkowa? Zamiast wieszać na niej różnokolorowe ozdoby, postaraj się o ciekawy wygląd inspirowany np. stylem skandynawskim.

choinka


Jeśli chcesz, aby Twoja choinka w tym roku pasowała do innych skandynawskich ozdób we wnętrzu, do jej dekoracji użyj oszczędnych w kolory ozdób. Zdecyduj się na jeden kolor bombek np. srebrny. Zrezygnuj z pierzastych łańcuchów, a zamiast nich powieś cienkie girlandy lampek LED. Pomiędzy gałązkami koniecznie rozwieś drewniane dekoracje w kształcie reniferów, choinek, Mikołajów czy bałwanków. Najlepiej będą prezentować się ozdoby utrzymane w naturalnym kolorze drewna. Koniecznie wykorzystaj także naturalne szyszki do ozdoby swojego świątecznego drzewka.


Elegancko prezentują się także choinki utrzymane w dwóch, góra trzech kolorach. Drzewka ozdobione złoto-czerwonymi lub czerwono-srebrnymi bombkami będą prezentować się schludnie i odświętnie.

dekoracja Świąteczna - wieniec


Świąteczny stroik – z czego go zrobić?


Kolejnym stałym punktem świątecznych dekoracji jest stroik na bożonarodzeniowy stół. Może mieć orientację pionową lub poziomom. Do pionowej kompozycji użyj ozdobnych wazonów, do których powkładasz sosnowe gałązki. W poziomych stroikach podstawę stanowią gałązki, pomiędzy którymi możesz włożyć mniejsze bombki, wstążki i koniecznie ozdobną świeczkę z gwiazdą betlejemską lub innym świątecznym motywem.

jak udekorować dom na Święta


Tak przygotowany stroik będzie doskonałą ozdobą podczas wigilijnej kolacji. Możesz go również postawić nad kominkiem czy we wnęce okiennej. Wszędzie będzie wnosił do pomieszczenia świąteczną atmosferę.


ozdoby świąteczne do domu


Jak ozdobić dom na święta?


Boże Narodzenie jest jedynym czasem w roku, w którym możemy pozwolić sobie na większą ilość dekoracji. To właśnie one tworzą tę pożądaną rodzinną i przytulną atmosferę. Jak jednak ozdobić dom na święta i co do tego wykorzystać?


Postaraj się, aby w każdym pomieszczeniu znajdowała się choć jedna świąteczna ozdoba. Mogą być to świąteczne figurki położone na komodzie czy wiszących półkach. Zabawne renifery i Mikołaje na pewno spodobają się najmłodszym domownikom.

Jeśli zastanawiasz się, jak ozdobić dom na święta, koniecznie postaw na odpowiednie dekoracje świetlne. Świece, świeczniki i lampiony doskonale oświetlą fragmenty pokoju i staną się widocznymi ozdobami także podczas długich zimowych wieczorów. Piękną ozdobą jest np. lampion LED. Świetnie będzie prezentował się w rogu pokoju czy na korytarzu.

boże narodzenie dekoracje


Teraz już wiesz, jak ozdobić dom na święta Bożego Narodzenia. Niech w tym wyjątkowym okresie Twój dom rozświetlają ciepłe i kolorowe światełka, które pięknie będą odbijały się od szklanych bombek. W tym roku postaraj się, aby Twoja choinka była wyjątkowa. Być może to skandynawski styl lub glamour będzie tym, w którym utrzymasz świąteczne drzewko.

figurki świąteczne na parapecie


Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też