Akcesoria do bojlerów i ogrzewaczy

Pokaż na stronie

2 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Podczas użytkowania instalacji ciepłej wody, zarówno tej doprowadzającej wodę do jej ujścia, na przykład kranu, jak i w instalacjach grzewczych, ważny jest stan techniczny elementów. Anody magnezowe to najpopularniejsze anody stosowane zazwyczaj w zbiornikach na wodę oraz urządzeniach, które służą do jej nagrzewania. Z uwagi na szereg reakcji chemicznych to właśnie anody magnezowe mogą wpływać na zniszczenie sprzętu, co wiąże się z dużym kosztem naprawy. Zamiast tego warto kontrolować ich stan i wymieniać je, zanim ulegną całkowitemu zużyciu.


W sklepie Bricomarche.pl zgromadzone zostały również inne akcesoria do bojlerów, na przykład takie, które umożliwiają łatwiejszy montaż elementów w dowolnym systemie. Różne wymiary wsporników i elementów mocujących sprawiają, żę ogrzewanie wody przebiega w sposób bezpieczny, bez ryzyka uszkodzenia elementów instalacji grzewczej. Co więcej, wszystkie akcesoria do bojlerów dostosowane są do ich poszczególnych modeli pod względem rozmiaru, a także dopuszczalnego obciążenia. W ten sposób łatwiej można je dopasować.


Zadbaj o funkcjonalność swojego podgrzewacza do wody

Istnieje kilka sposobów na ogrzanie wody w domach i mieszkaniach. W blokach wielorodzinnych coraz częstszym rozwiązaniem jest ciepła woda z miejskiego przedsiębiorstwa energetyki cieplnej. Dzięki temu w swojej łazience nie musisz montować dodatkowych bojlerów czy podgrzewaczy wody. Choć rozwiązanie to jest wygodne i bezpieczne, nie jest jednak najtańsze.


W domach jednorodzinnych możesz sięgnąć po gazowe piecyki lub elektryczne bojlery. Zarówno bojlery przepływowe, jak i ogrzewacze pojemnościowe wymagają jednak wielu akcesoriów i części zamiennych, które z czasem ulegają zużyciu. Aby zapewnić sobie stały dostęp do ciepłej wody, wyposaż się w niezbędne akcesoria do bojlerów, dzięki którym Twoje urządzenie będzie dobrze spełniało swoje funkcje.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju akcesoria do bojlerów. Dostępne są zarówno elementy ułatwiające ich montaż, jak i zapewniające ich poprawne działanie. W przypadku ogrzewaczy pojemnościowych przyda Ci się anoda magnezowa, z kolei do mniejszych bojlerów przepływowych wybierz odpowiednią grzałkę.


Jakie części zamienne do podgrzewaczy wody warto mieć w zapasie?

Bojlery i ogrzewacze wody są narażone przede wszystkim na korozję z powodu stałego kontaktu z wodą zarówno zimną, jak i ciepłą. Niektóre elementy tych urządzeń ulegają zniszczeniu także z powodu odkładającego się na nich kamienia. Warto zatem mieć w swoim domu zawsze części zamienne do podgrzewaczy wody, aby szybko uporać się z usterką i zapewnić mieszkańcom dostęp do ciepłej wody.


Aby dobrze dobrać części zamienne do bojlerów i podgrzewaczy, warto wiedzieć, jak działają te urządzenia i jakie elementy najszybciej ulegają w nich zniszczeniu. Podgrzewacz jest urządzeniem, które ogrzewa wodę na bieżąco. Najważniejszym elementem jest zatem efektywna grzałka, na której powierzchni niestety często osadza się kamień wytrącany z wody. Kamień ten nie jesteś w stanie regularnie usuwać, więc z czasem powoduje uszkodzenie grzałki.


Bojler ma nieco inną zasadę działania. Wyposażony jest nie tylko w grzałkę, ale także w duży zbiornik, w którym woda jest podgrzewana i magazynowana. Wnętrze tego pojemnika jest zatem narażone przede wszystkim na korozję elektrochemiczną. Aby jej zapobiec, we wnętrzu pojemnika montuje się anodę magnezową, która chroni wnętrze pojemnika przed korozją. Stanowi element w podgrzewaczach pojemnościowych, który należy regularnie wymieniać, ponieważ ulega korozji – zużyciu.


Zapewnij sobie ciepłą wodę i zadbaj o stan grzałki do bojlera

W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju grzałki do bojlera. Produkty te wyposażone są w specjalny nierdzewny gwint, który ułatwia podłączenie ich do bojlera. Grzałki podłącza się do kontaktu, zatem kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest napięcie i moc urządzenia.


W tej kategorii znajdziesz grzałki do bojlera z gwintem o różnej wielkości. Najpopularniejsze modele montowane są na korku 5/4” lub 6/4”. Przed zakupem koniecznie upewnij się, czy dany produkt będzie pasował do Twojego bojlera.


Ponadto poszczególne modele charakteryzują się różną mocą. Częstym wyborem są grzałki o mocy 2000 W lub 3000 W. Moc grzałki należy dobrać do pojemności zbiornika na wodę i temperatury początkowej. Im wyższa moc grzałki tym woda szybciej osiągnie odpowiednią temperaturę. Przykładowo zbiornik 200 litrowy, w którym zgromadzona jest woda o temperaturze 8°C, możesz ogrzać do temperatury 20°C w ciągu 84 min grzałką o mocy 2000 W.


Anody magnezowe – niezbędne w każdym podgrzewaczu pojemnościowym wody

Anody magnezowe są niezbędnym elementem wszystkich podgrzewaczy pojemnościowych. Mają one kształt dość długiego pręta pokrytego warstwą specjalnie przygotowanego magnezu. W tej kategorii znajdziesz anody magnezowe o różnej długości, średnicy, a także wielkości korka, do którego są przytwierdzone. Przy wyborze odpowiedniego modelu koniecznie dopasuj go do wielkości swojego podgrzewacza, a także średnicy otworu na korek.


Po co właściwie są potrzebne anody magnezowe? Te niepozorne elementy świetnie chronią wnętrze pojemnika na ciepłą wodę przed korozją elektrochemiczną. Magnez umieszczony na anodzie jako metal znacznie bardziej reaktywny od stali zostaje utleniony zamiast wewnętrznej warstwy pojemnika. Z tego powodu anoda z czasem ulega korozji i niezbędna jest jej regularna wymiana.


Jakie akcesoria do ogrzewaczy wody jeszcze Ci się przydadzą?

Ogrzewacz czy bojler są urządzeniami, które najlepiej montować tuż przy źródle bieżącej wody. Dzięki temu niwelujesz ryzyko wystygnięcia wody w drodze od bojlera do ujścia wody. Możesz zdecydować się na modele pionowe lub poziome, które najczęściej wiesza się pod sufitem.


W tej kategorii znajdziesz także praktyczne akcesoria do ogrzewaczy wody, które pomogą Ci w ich montażu. Jednym z ważniejszych jest specjalny wspornik do zbiornika poziomego. Za jego pomocą zawiesisz zbiornik o większej pojemności pod sufitem, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce na podłodze w łazience czy przy umywalce. Wsporniki i inne akcesoria do ogrzewaczy wody dostępne w sklepach Bricomarché wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na korozję.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.