Kosmetyka samochodowa

Pokaż na stronie

1280 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Pojemność 4 l
Typ do szyb
14 99 szt.
Cena za 1 l 3.75 zł
Opakowanie 250 ml
Typ odrdzewiacze i środki antykorozyjne
19 99 szt.
Cena za 1 l 79.96 zł
Pojemność 5 l
Typ do szyb
6 79 szt.
Cena za 1 l 1.36 zł
Marka K2
Opakowanie 0,4 l
Typ akcesoria samochodowe
Marka Eurocolor
Typ kosmetyka auta
Marka 4CAR Premium Quality
Opakowanie 0,5 l
Typ do tapicerki
Marka 4CAR Premium Quality
Opakowanie 1l
Typ kosmetyka auta
Marka Super Help
Opakowanie 0,2 l
Typ oleje i smary
Marka K2
Typ oleje i smary
Marka TECH-ON
Opakowanie 0,4 l
Typ oleje i smary
Marka 4Car
Marka PHENIX
Opakowanie kanister 5 l
Typ do chłodnic
Opakowanie 150 ml
Typ odrdzewiacze i środki antykorozyjne
Typ do szyb
Marka Xeramic
Typ oleje i smary
Marka Xeramic
Typ do układu paliwowego
Marka Xeramic
Typ do układu paliwowego
Marka Xeramic
Typ do układu paliwowego
Marka Xeramic
Typ do układu paliwowego
Marka Xeramic
Typ odmrażacze
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wielu osobom kosmetyka samochodowa kojarzy się przede wszystkim z dbaniem o czystość karoserii czy tapicerki. Niezaprzeczalnie jest to ważne, bo zapobiega niszczeniu tych powierzchni, ich szybszemu pruciu czy rdzewieniu. Jednakże akcesoria samochodowe z tej kategorii to również produkty, dzięki którym podzespoły w każdym aucie działają tak, jak powinny. Ułatwiają to specjalistyczne płyty do spryskiwaczy, ale również te przeznaczone do chłodnicy albo dolewki do benzyny zapobiegające jej zamarzaniu czy czyszczące wtryski. Wszystkie stworzone po to, aby dbać o samochód.


Praktyczna i skuteczna kosmetyka samochodowa, którą znaleźć można w sklepie Bricomarche.pl, to środki przeznaczone do konkretnych rodzajów samochodów albo do stosowania w wyznaczonych warunkach i porach. Wiele z nich zostało przygotowanych przez cenionych producentów, co przekłada się na ich doskonałą jakość, wydajność oraz funkcjonalność. Akcesoria samochodowe dostępne są w opakowaniach o różnej pojemności. Specjalne systemy dozowania znacznie ułatwiają ich użytek w samochodach osobowych i ciężarowych.


Niezastąpieni towarzysze codziennych spraw, dłuższych i krótszych wypraw - samochody. Trudno sobie wyobrazić bez nich funkcjonowanie każdego dnia. Wykorzystujemy je do wielu celów, przez co są podatne na różne zniszczenia, usterki i gorszy wygląd. Trzeba więc regularnie sprawdzać ich stan, żeby służyły nam jak najdłużej! Równie istotne są zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym samochód świetnie się prezentuje, ale jest też przyjemnym miejscem do podróżowania.


Pomoże nam w tym kosmetyka samochodowa, czyli szereg różnego rodzaju produktów do czyszczenia karoserii i tapicerki. Te środki czystości zapobiegają niszczeniu tych powierzchni, ale to niejedyne kosmetyki do auta, o jakich powinien pomyśleć każdy kierowca. Bardzo ciekawe i przydatne są akcesoria samochodowe do różnych podzespołów, sprawiając, że działają one tak, jak powinny, bez żadnych zakłóceń. W tej grupie są między innymi specjalistyczne płyny do spryskiwaczy, do chłodnicy czy dolewki do benzyny zapobiegające jej zamarzaniu. Te i inne środki zapewniające praktyczną i skuteczną kosmetykę samochodową znajdziesz w sklepie Bricomarche.pl. Są one przeznaczone do konkretnych rodzajów samochodów. Wszystkie zostały przygotowane przez cenionych producentów, dzięki czemu cechują się doskonałą jakością, wydajnością i funkcjonalnością.


Środki do pielęgnacji samochodu perfekcyjnie dopasowane do potrzeb!

Niezależnie od tego, w jakim wieku i kondycji jest Twój pojazd, powinieneś postarać się, by “podrasować” jego wygląd i stan techniczny, zapewniając mu tym samym dłuższą żywotność. Ale nie tylko, bo wystarczy trochę starań i zaangażowania, żeby zaoszczędzić na częstych wizytach u lakiernika czy mechanika. Sam zakup odpowiednich środków to jednak nie wszystko, ponieważ równie istotne jest to, by zwrócić uwagę na to, jakie preparaty do mycia samochodu i jego konserwacji wybierzesz. Niezwykle ważne jest to, by ich jakość stała na najwyższym poziomie, co zapewni Twojemu pojazdowi doskonały standard czystości, polepszając jego osiągi i ogólną sprawność. To szczególnie ważne z tego powodu, że samochód to bardzo skomplikowana, składająca się z setek wewnętrznych i zewnętrznych elementów, maszyna. To nie tylko silnik, katalizator i system hamulcowy, to też szyby, opony, karoseria, tapicerka i wiele, wiele innych. Może nie są tak skomplikowane jak mechanizmy kryjące się pod maską, lecz z równą mocą powinniśmy zatroszczyć się o ich nienaganną kondycję, ażeby korzystanie z samochodu było przyjemne i nieobarczone nieprzyjemnościami.


Co ocenić przed zakupem?

Zawsze przed kupnem oceń, czy dany preparat rzeczywiście sprawdzi się w przypadku Twojego pojazdu. Przykładowo środki do mycia samochodu dostępne są w niezliczonej ilości różnych wariantów, bo są tworzone pod kątem konkretnego celu. Woski samochodowe działają inaczej niż szampony samochodowe, więc nim je kupisz, zapoznaj się dokładnie z etykietą produktu, dowiadując się, czy rzeczywiście nadaje się on do powierzchni, którą zamierzasz wyczyścić. To ważne nie tylko pod kątem skuteczności czyszczenia, ale też z powodu ewentualnych uszkodzeń struktury lakieru. To samo powiemy w przypadku innych środków pielęgnacyjnych, na przykład past polerskich. Dobrze dobrane sprawiają, że karoseria samochodu wygląda jak nowa. Ale żeby tak było, powinieneś zawsze zwracać uwagę na właściwości produktu. Weź pod uwagę poziom zabrudzenia samochodu. Jeśli jest on regularnie myty, nie musisz inwestować w intensywnie działające środki, bo wystarczą delikatne kosmetyki. Inaczej to wygląda w przypadku, gdy karoserię pojazdu pokrywa dość duża warstwa brudu. Tutaj trzeba sięgnąć po mocną chemię, ale oczywiście sprawdzając wcześniej, czy rzeczywiście pomoże, a nie zaszkodzi. Skład produktu - niezależnie, czy mówimy o środkach czystości do karoserii, tapicerki czy pastach polerskich do lamp samochodowych - ma również ogromne znaczenie. Nie może być zbyt żrący, żeby nie uszkodzić delikatnych części auta. Producenci powinni umieścić w widocznym miejscu ostrzeżenia, jeśli środek ma szczególnie silne działania.


Pielęgnacja samochodu - krok po kroku

Żeby auto prezentowało się nienagannie, powinieneś je dokładnie umyć, pamiętając o najważniejszych zasadach. Każde tego rodzaju czyszczenie należy zacząć od mycia wstępnego, dzięki któremu skutecznie usuniesz twarde zanieczyszczenia, jak na przykład błoto. Dopiero po tym wstępnym etapie możesz przejść do mycia właściwego. Kluczowe jest tu, by dopasować odpowiedni szampon i gąbkę. Środek przygotowuje lakier do dalszych czynności pielęgnacyjnych, czyli aplikacji wosków i innych preparatów zabezpieczających. Dobrze też stosować się do zasady tzw. mycia na dwa wiadra, gdy w jednym mamy wodę i szampon, w drugim czystą wodę do płukania gąbki. Tym sposobem nie tylko nie pobrudzimy karoserii (przez rozsmarowywanie zabrudzeń), ale co ważniejsze - nie porysujemy jej resztkami piachu lub innymi twardymi drobinkami.


Gdy już dokładnie wyczyścisz auto, spłukaj pianę, a następnie przystąp do kolejnych zabiegów, w czym szczególnie pomogą polerki samochodowe. Wybierz odpowiednią pastę i nakładają ją przy wykorzystaniu szmatki z mikrofibry. Pomyśl też o dodatkowym zabezpieczeniu lakieru, stosując powłokę ceramiczną, chroniącą go przed uszkodzeniami. Karoseria to oczywiście nie wszystko - z taką samą mocą i zaangażowaniem zatroszcz się o felgi, stosując dedykowane preparaty. Nie zapomnij o szybie i lusterkach, używając substancji zabezpieczających je przed osadzaniem się wody. Mając już czystą, wypolerowaną karoserię, a także nienagannie wyglądające szyby, lusterka i felgi możesz przejść do wnętrza pojazdu, zajmując się porządkowaniem tej przestrzeni. Wiele tu oczywiście zależy od wyposażenia samochodu, co zwłaszcza odnosi się do tego, z jakiego materiału wykonana jest tapicerka. Trzeba dobrać odpowiednie środki pielęgnacyjne. Nie zapominaj o dokładnym wyczyszczeniu kokpitu i podsufitki, odkurz podłogę i zabezpieczyć ją dywanikami. W naszej ofercie znajdziesz też oleje silnikowe i inne płyny eksploatacyjne, które pozwolą Ci zadbać o samochód i silnik również od wewnątrz.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.