Farby przeciwgrzybiczne i ochronne

Pokaż na stronie

2 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Pojemność 0,25 l
Pojemność 0,5 kg
10 20 50 100 Ofert na stronie

Problem z wilgocią i nieestetycznymi wykwitami na ścianach dotyka coraz więcej osób. W związku z tym na rynku pojawiły się farby na grzyby, chroniące pomieszczenia przed przykrymi skutkami nieprawidłowej wentylacji, zbyt niskich temperatur, czy wysokiej wilgotności.


Doskonałe przygotowanie ścian na etapie remontu odwdzięcza się wieloletnimi estetycznymi powierzchniami. Oferowane przez nas farby przeciwgrzybicze skutecznie pomagają w walce z drobnoustrojami. Co więcej, wyrównują powierzchnię, sprawiając, że pozostałości po poprzednich emulsjach lub tapetach przestają być widoczne. Prezentowane farby na pleśń to produkty tworzące hydrofobowe powłoki – po zaschnięciu odpychają wszelkie płynne zanieczyszczenia i wilgoć. Co więcej, preparaty są odporne na działanie grzybów pleśniowych. Idealnie nadają się do zastosowania w kuchni, łazience i wszędzie tam, gdzie panuje podwyższona wilgotność. Przed nałożeniem farby na świeżo wyremontowane ściany, warto skorzystać z dodatku przeciwgrzybiczego dostępnego w naszym sklepie.


Żeby odświeżyć i upiększyć pomieszczenie wystarczy pomalować ściany! Tak, brzmi to jak prosty przepis na sukces, który rzeczywiście sprawdza się w bardzo wielu przypadkach. Są jednak takie sytuacja, gdy nawet najlepsza farba nie sprosta zadaniu. Może się tak zdarzyć, kiedy ściany pokryte są ciężkimi do usunięcia zabrudzeniami, jak grzyb, plamy i zacieki. Tutaj niestety zwykła farba nie wystarczy i trzeba sięgnąć po coś znacznie bardziej niezawodnego - specjalną farbę na grzyby. Kupimy ją w Bricomarche.pl. Dowiedzmy się o niej więcej!


Grzyby i pleśń na ścianie - brzydkie i niebezpieczne dla zdrowia

Może się wydawać, że nie ma nic prostszego od malowania ścian, dzięki czemu szybkim sposobem łatwo zmienić charakter każdego pomieszczenia. Jak się jednak okazuje, tak to wygląda tylko w teorii, bo w praktyce bywa z tym różnie. Nasze plany mogą pokrzyżować ciemne plamki i wykwity, czyli oznaki nieestetycznie wyglądających pleśni oraz grzybów. Zresztą, nie chodzi tu tylko o ich brzydotę, lecz też o to, że są one szkodliwe dla zdrowia. Mogą wywoływać takie dolegliwości jak podrażnienia układu oddechowego, katar, kaszel, wysypka, bóle głowy czy problemy z koncentracją. Ale to nie koniec tej listy, bo liczne badania udowadniają, że zarodniki pleśni i grzybów bywają jeszcze bardziej podstępne, odpowiadając za zapalenia różnego rodzaju, zwłaszcza stawów i kręgosłupa, astmę, depresję. Jak się okazuje, mogą nawet wpływać negatywnie na płodność! Trzeba też mieć na uwadze, że półśrodki nie wystarczą, a zaliczymy do nich kolejne próby zamalowywania plam, żeby starczyło na “jakiś czas”. Nawet używając dość dobrej jakości farby podkładowej, grzyby i pleśń znikną tylko chwilę, nie zostaną trwale usunięte. Dlatego też kluczowe to wybrać porządną farbę antygrzybiczną, ale również trwale usunąć przyczynę nadmiernej wilgotności odpowiedzialnej za nieestetyczne i niebezpieczne dla zdrowia plamy na ścianie.


Skąd się wziął ten grzyb?

Nadmierna wilgoć może być wywołana przez wiele czynników, jak nieodpowiednia wentylacja, niewłaściwa izolacja budynku, nieszczelna instalacja, przemarzające ściany, zalanie mieszkanie itd. Nim więc zabierzemy się za malowanie ścian sprawdzoną farbą na pleśń, usuńmy te pierwotne przyczyny, dzięki czemu będziemy mieć pewność trwałych, a nie chwilowych rezultatów. Kiedy już uda nam się uporać z tymi problemami, możemy sięgnąć po farbę antygrzybową, która poradzi sobie nawet z największymi zabrudzeniami. Oczywiście, trzeba mieć na uwadzę, że grzyb może być tylko trochę uciążliwy, bo występuje tylko na powierzchni na ściany, lub bardziej problematyczny do zamalowania, gdyż znajduje się w jej głębszych warstwach (często tak się dzieje przez długotrwałe zawilgocenie). I właśnie, farbę powinniśmy dobrać pod kątem tego, jak głęboko sięga grzyb. Z powierzchniowymi zabrudzeniami poradzimy sobie, wybierając do tego celu specjalistyczne środki grzybo- i glonobójcze. Wnikają one w podłoże, dostając się we wszelkie zakamarki i pory ściany, co zapewnia, że znikną zarówno wykwity na powierzchni, jak i te głębiej osadzone. Takie preparaty można bez przeszkód stosować w praktycznie każdym przypadku (poza drewnianym podłożem).


Farby przeciwgrzybiczne - jak je stosować?

Choć dostępne są różne powłoki przeciwgrzybiczne, to zasada ich stosowania jest przeważnie identyczna. Na początek trzeba zatroszczyć się o to, by podłoże było wysuszone. Środek należy nanieść na ścianę za pomocą pędzla lub wałka, pamiętając o tym, by jej powierzchnię pokryć dokładnie, aby każda jej część została zwilżona. Gdy już to zrobimy, powinniśmy odczekać kilka godzin, a po tym czasie pomalowaną ścianę dokładnie wyszorować i zmyć czystą wodą. Nie jest wykluczone, że tę czynność trzeba będzie powtórzyć kolejny raz, aż do uzyskania pożądanych rezultatów. Więcej pracy nas czeka w sytuacji, gdy grzyb wniknął głęboko w ścianę. W tym przypadku nie obejdzie się bez skucia tynku. Zanim na nowo ją otynkujemy, trzeba ją dokładnie zabezpieczyć kilkoma warstwami powłoki przeciwgrzybicznej. W większości jednak przypadków wystarczy zakup preparatu przeciwgrzybowego w sprayu. Nanosi się go cienką warstwą, przeważnie wystarczy robić to lokalnie, czyli w miejscach zmienionych przez grzyb lub pleśń. Najczęściej środki grzybobójcze ulatniają się dość szybko, no chyba że zostały wzbogacone w specjalne środki ochronne, zapobiegające ponownemu rozwojowi grzybni. W tym przypadku mogą one być szkodliwe dla ludzi. Z tego powodu powinniśmy postarać się, by jak najkrócej przebywać w miejscu, gdzie substancja została rozpylona.


Ważne uwagi na koniec

Środki grzybobójcze i pleśniobójcze nie mogą mieć zbyt kwaśnego odczynu, gdyż ten ma tendencję do wymywania surowców mineralnych z większości materiałów budowlanych. Inna ważna uwaga dotyczy jego bezbarwnego odcienia, dzięki czemu nie pozostawia widocznych śladów. Trochę inaczej wygląda to w przypadku takich pomieszczeń jak łazienka, gdzie panuje duża wilgoć. Z tego względu środek powinien mieć silne działanie, żeby skutecznie usunąć pleśń i grzyba. Ważne też, by działał dość szybko, żeby nie został wymyty przez unoszącą się w powietrzu wilgoć.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.