Emalie do drewna i metalu

Pokaż na stronie

1345 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Kolor biały
Pojemność 0,8 l
Typ do drewna i metalu
27 99 op.
Cena za 1 l 34.99 zł
Kolor szary
Pojemność 0,9 l
Kolor niebieski
Pojemność 0,9 l
Kolor jasnoszary
Pojemność 0,8 l
Typ do drewna i metalu
Kolor beżowy
Pojemność 0,4 l
Typ drewno, metal, PCV
Kolor Popielaty
Pojemność 0,7 l
Kolor czerwony
Pojemność 0,75 l
Kolor niebieski
Pojemność 0,375 l
Typ do wewnątrz
Kolor brązowy
Pojemność 5 l
Kolor czarny
Pojemność 5 l
Kolor biały
Pojemność 0,9 l
Kolor brązowy
Pojemność 0,8 l
Typ do drewna i metalu
Kolor jasnoszary
Pojemność 0,2 l
Typ do drewna i metalu
Kolor biały
Pojemność 0,75 l
Typ do drewna i metalu
Kolor jasnoszary
Pojemność 0,4 l
Typ do drewna i metalu
Kolor brązowo-czerwony
Pojemność 0,25 l
Kolor biały
Pojemność 0,75 l
Kolor szary
Pojemność 5 l
Typ do dachów
Kolor brązowy
Pojemność 5 l
Kolor szary
Pojemność 5 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Farby kojarzą się przede wszystkim z tymi wykorzystywanymi do malowania ścian. Tymczasem zabezpieczenia i odświeżenia wymagają często również inne materiały - w takiej sytuacji przydatna będzie emalia do drewna i metalu. Tego rodzaju środki to specjalistyczne emulsje, dzięki którym można zabezpieczyć powierzchnię przed zniszczeniem, działaniem promieni słonecznych, wody czy po prostu uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo emalia akrylowa jest dostępna w bogatej gamie kolorów, dzięki czemu nadaje elementom atrakcyjnego wyglądu, który można dopasować do reszty aranżacji.


Oferowane w sklepie Bricomarche.pl emalie i farby specjalistyczne to produkty przeznaczone do stosowania zarówno we wnętrzach, jak i zewnątrz budynków. Mogą mieć bazę wodorozcieńczalną albo olejowo-ftalową, zależnie od wymagań związanych z malowaniem konkretnych elementów. Emalia do drewna i metalu dostępna jest w wykończeniu matowym albo z połyskiem. Dzięki temu emalia akrylowa pozwala stworzyć dokładnie taki wygląd drewna i metalu, który pasuje do reszty aranżacji we wnętrzu.


Zabezpiecz konstrukcje drewniane i metalowe odpowiednią farbą

Wszelkie konstrukcje drewniane lub metalowe używane wewnątrz pomieszczeń bądź na zewnątrz warto odpowiednio zabezpieczyć. Dzięki warstwie preparatu nie tylko chronisz swoje konstrukcje przed uszkodzeniami mechanicznymi, czynnikami zewnętrznymi, ale także nadajesz im pożądanego wyglądu. Jaki preparat jednak do tego wybrać? W wielu sytuacjach najlepszym wyborem będą specjalistyczne emalie malarskie do drewna i metalu.


W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaje emalie malarskie do drewna. Dostępne są farby olejne i akrylowe. W przypadku preparatów przeznaczonych do metalu znajdziesz produkty alkidowe, ftalowe czy akrylowe. Farby dostępne są w opakowaniach o różnej pojemności, dzięki czemu kupisz dokładnie tyle produktu, ile jest Ci potrzebne. Ponadto występują w szerokiej palecie kolorystycznej. Zwróć również uwagę na wykończenie, jakie zapewnia dana farba. Możesz wybierać spośród produktów o wykończeniu matowym, półmatowym lub z połyskiem.


Rodzaje i właściwości farb do drewna i metalu

W tej kategorii znajdziesz farby do drewna lub przeznaczone do metalu. Obie grupy produktów różnią się nieco właściwościami. W przypadku farb do metalu chronią one powierzchnię przed powstawaniem rdzy. Mogą być nakładane także na konstrukcje, na których rdza już się pojawiła.


Oprócz farb do konkretnego zastosowania możesz wybrać farby uniwersalne, którymi pomalujesz zarówno konstrukcje drewniane, jak i metalowe. Jest to świetnym wybór dla osób, które nie wiedzą, co wybrać lub chcą pomalować na ten sam kolor zarówno metalowy płot, jak i drewnianą altanę.


Farby do drewna i metalu dzielą się przede wszystkim na produkty, które możesz używać wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz. Te drugie cechują się znacznie lepszą odpornością na warunki atmosferyczne i chronią powierzchnię przed rdzą lub biokorozją w przypadku drewna.


Innym podziałem zgromadzonych tu farb jest sposób ich rozcieńczania. Farby akrylowe rozcieńcza się wodą, z kolei produkty olejne z dodatkiem żywic rozpuścisz za pomocą rozcieńczalników. Skład tych farb wpływa nie tylko na ich zastosowanie, ale także wytrzymałość tworzonej warstwy.


Jakie farby do drewna na zewnątrz warto wybrać?

Drewniana architektura ogrodowa wystawiona jest na czynniki atmosferyczne, które mogą spowodować rozwój grzybów, gnicie elementów drewnianych, rozwój mchów, przyspieszając tym samym ich biokorozję. Nadmierne nasłonecznienie z kolei może doprowadzić do wysuszenia drewna i jego pękania. Wszystko to spowoduje naruszenie drewnianych konstrukcji i skrócenie żywotności mebli ogrodowych czy altany. Aby temu zapobiec, należy drewno odpowiednio zabezpieczyć. Warto użyć do tego specjalnych impregnatów. Świetnie sprawdzą się także bejce do drewna, które jednocześnie wnikają w głąb drewna i nadają mu naturalny kolor.


Co, jeśli jednak chcesz pomalować swoje drewno na intensywny kolor, lub potrzebujesz farby, która stworzy na jej powierzchni znacznie trwalszą powłokę niż impregnaty, oleje czy nawet lakiery? Wówczas sięgnij po specjalistyczne farby do drewna na zewnątrz. Produkty te doskonale chronią drewno przed czynnikami atmosferycznymi, tworząc na ich powierzchni twardą powłokę. Jednocześnie nadają drewnu intensywny i jednolity kolor o wykończeniu matowym lub z połyskiem. W tej kategorii znajdziesz farby do drewna na zewnątrz olejne i akrylowe.


Kiedy przyda Ci się farba olejna do drewna?

Farba olejna do drewna jest doskonałym wyborem w przypadku konstrukcji i powierzchni wystawionych na częste użytkowanie. Często zabezpiecza się nią zarówno podłogę, jak i cały drewniany ganek przed domem. Wykorzystuje się ją także do malowania altan ogrodowych.


Farba olejna do drewna tworzy na powierzchni drewna grubą i bardzo wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne warstwę. Z tego powodu świetnie sprawdza się także w przypadku drewnianych podłóg. Występuje w wielu odcieniach brązu i nie tylko. Może pozostawić wykończenie z połyskiem, matowe lub półmatowe.


Czas schnięcia farby olejnej zależy od danego producenta, jednak najczęściej do pełnego utwardzenia potrzebuje aż 24. h. Drugą warstwę farby możesz położyć po 12. h lub nawet 24. h, dlatego malowanie konstrukcji za pomocą farby olejnej zajmuje trochę czasu. Do tego dochodzi dość nieprzyjemny zapach, dlatego warto robić to na zewnątrz. Z powierzchni pomalowanej farbą olejną łatwo zmywa się plamy. Trwałą powłokę tworzy nawet na kilka lat.


Farby akrylowe do drewna – kiedy są lepszym wyborem?

Farby akrylowe do drewna są znacznie łatwiejsze w nakładaniu. Nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i nie mają tak gęstej konsystencji co farby olejne.


Farby akrylowe do drewna są wodorozcieńczalne, dzięki czemu są znacznie bezpieczniejsze od olejnych. Można nimi zabezpieczać konstrukcje na placach zabaw. Świetnie sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Warto jednak zaznaczyć, że tworzą mniej odporną na uszkodzenia mechaniczne warstwę, dlatego nie sprawdzą się na każdej powierzchni. Lepiej zabezpieczać nimi elementy rzadziej użytkowane lub mniej narażone na uszkodzenia.


W tej kategorii znajdziesz farby akrylowe do drewna w najróżniejszych kolorach. Pozostawiają one wykończenie błyszczące lub matowe. Dużą ich zaletą jest znacznie szybszy czas schnięcia, który wynosi nawet 5 h. Drugą warstwę farby możesz już nakładać po 4. h. Czasy te mogą różnić się w zależności od producenta farby, dlatego lepiej sprawdzić te informacje na opakowaniu farby.


Jakie zadanie spełniają emalie malarskie do metalu?

Nie tylko konstrukcje drewniane są narażone na negatywne czynniki atmosferyczne. Odpowiednią farbą warto zabezpieczyć także powierzchnie metalowe płotów, mebli ogrodowych czy elementy konstrukcyjne altan ogrodowych. Do tego koniecznie wybierz specjalistyczne emalie malarskie do metalu. Produkty te doskonale zabezpieczą powierzchnię przed wilgocią i tym samym zniwelują do zera ryzyko korozji.


Emalie malarskie do metalu dostępne w tej kategorii występują w najróżniejszych kolorach. Najczęściej występują w kolorze czarnym, antracytowym czy brązowym. W ofercie niektórych producentów znajdziesz jednak inne odcienie, które będą pasowały np. do placu zabaw dla dzieci. Emalie te nie tylko chronią metalowe powierzchnie, ale także nadają im estetycznego wyglądu. Podobnie jak w przypadku produktów do drewna możesz wybierać spośród farb wodorozcieńczalnych i ftalowych.


Co możesz pomalować farbą olejną do metalu?

Farba olejna do metalu znajdzie wiele zastosowań na zewnątrz domu czy mieszkania. W przestrzeni bloków mieszkalnych możesz pomalować nią barierki na balkonie czy zabezpieczyć balustradę schodów na klatce.


Produkt ten znajdzie także szereg zastosowań w przestrzeni miejskiej. Farba olejna do metalu służy do zabezpieczania metalowych konstrukcji ławek w parku, atrakcji dla dzieci na placu zabaw czy śmietników na skwerkach i w parkach.


Jeśli masz własny ogród, także tam wykorzystasz wielokrotnie olejną farbę do metalu. Zabezpieczysz nią balustradę na balkonie czy na tarasie, płot wokół posesji czy ogródka działkowego. Ponadto posłuży Ci do zabezpieczania rynien.


Farby te wymagają dość długiego czasu schnięcia. Niektóre produkty schną 24 h inne nawet kilka dni. Warto zatem przed malowaniem zarezerwować sobie znacznie większą ilość czasu i dobrze zabezpieczyć malowaną konstrukcję. Zbyt szybkie oddanie ich do użytku np. publicznego może spowodować uszkodzenie nałożonej warstwy, która nie uzyskała pełnej twardości.


Czym nakładać farby do drewna i metalu?

Najlepsze do nakładania farb do drewna i metalu są pędzle i wałki malarskie. Wałki sprawdzą się przy dużych i płaskich powierzchniach. Za ich pomocą nałożysz równą i gładką warstwę farby. Nie będziesz mieć problemu także z wypadającym włosiem, które przykleja się do świeżej warstwy. Wałki jednak sprawdzą się jedynie w przypadku farb wodorozcieńczalnych.


Duża oferta dostępnych pędzli pozwoli Ci dobrać idealny produkt do każdej farby. Poszczególne modele mają różną szerokość, dzięki czemu możesz wybrać szersze pędzle do dużych i płaskich powierzchni oraz węższe sztuki do mniejszych powierzchni lub fragmentów trudno dostępnych.


Pamiętaj, aby do farb olejnych wybierać pędzle o włosiu naturalnym lub mieszanym. Składniki zawarte w farbach olejnych powodują zniszczenie włosia syntetycznego. Malując farbami akrylowymi, czyli wodorozcieńczalnymi, możesz korzystać z pędzli o włosiu syntetycznym lub naturalnym. Możesz zatem wybrać pędzel dopasowany do swoich potrzeb i preferencji cenowych. W tej sytuacji wybór masz znacznie szerszy.


Farby do metalu i drewna możesz nakładać także metodą natryskową za pomocą specjalnego pistoletu.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.